Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
23. jan 2010

Marti,
napadlo ma, ze masaz bradaviek spusta oxitocin, cim vyvolava porod 😉 😉 😉 😉 😉

Ewe, aj ja mam uz padnute brucho, mala je dost nizko, uz za sponou, ze jej Dr. ani nemohol odmerat hlavicku.

Tie kiahne by mohli byt nebezpecne pre babo, keby si uz bola doma z porodnice, takto sa maly rychlo prelieci a kym sa tym vratis domov, uz bude bez vyraziek a riziko by hrozit nemalo, ak si kiahne uz mala. Inak, aj ja nasho maleho sledujem, lebo v skolke jeden chlapcek dostal tento tyzden, tak dufam, ze sme ich nechytiliiiiiii... lebo uz sme doma aj prebrali nudzovy scenar...

lolka
23. jan 2010

dik za rady, asi pojde von, lebo ma slahne 😒 v pondelok idem aj do poradne, tak sa este opytam dokiho, ale aj zubarka mi raz povedala, ze by to slo....

dnes sa jednej mojej kamoske narodil Lukasko, mala termin 30.1. 😵

granado
23. jan 2010

teraz má dve baby takže asi chlapčenské ani nemá. ale to neviem to je na vás. Práve pozerám na joj správy , baby bacha v čokol. od figara sa našla salmonela a sťahujú ju takže 😠

lolka
23. jan 2010

granado, aj na markize spominali tu cokoladu 😒
brucho aj mne dost tvrde a furt sa obzeram, ci uz spadlo nizsie alebo nie. 😕 na prednaske kam chodime, vravela porodna asistentka, ze si to ani nemusieme vsimnut, moze to byt 1-2 cm 😅

maculik
23. jan 2010

ewe, ja som citala, ze je to nebezpecne, len ked ten kiahnovy virus by si mala dole, kadial ide babo a vtedy by to chytilo. To mi povedal aj dr. Ty by si ich uz nemala chytit, kedze si ich mala, max.mozes chytit pasovy opar (herpes). Ten som mala v 10tt, chytila som to od malej, ktora mala kiahne, velmi som sa bala. ci to geneticky neposkodi babo, ale nastastie to bola ta forma, ktora v tehu nevadi.
Tak ja dufam, ze ani u Teba to nebude mat ziadne nasledky.

vevon, manzel to rychlo uzavrel 😅 😀

maculik
23. jan 2010

inak, minule sme tu spominal detske pesnicky, tak nasla som super link, su tam na stiahnutie od Canakyho, od Nagya, anglicke, Bambulka, no vela, vela. Tu je to, ak by ste chceli
http://majusa2.webovastranka.sk/file/1547_Zvučk...

len si zrolujte nizsie a tam nalavo je zoznam vsetkych piesni.

maminnka
23. jan 2010

posledne dva dni ma malinka strasne boxuje priamo do mocoveho mechura a ja sa az tak zvijam od bolesti.... ufff, to je dooost nepriiijemneeee....

ewelyne
23. jan 2010

baby, tak som volala na pohotovost, ale vseobecny lekar nema ani sajn, lebo ze teraz su nove objavy a zistenia co sa toho tyka a gynekologovia sa tym zaoberaju a na gynekolog. pohotovost sa neviem dovolat a tu info linku- lekar radi zrusili a na 112 nechcem volat, ved to je zachranka, ze? a tam bude asi len dispecer...
lebo by som sla ku kamoske, alebo tete keby bolo treba a oni by boli doma...

lolka, ja by som tahala, mne vrtali a blombovali len...ale lepsie tahat ako dopovat sa liekmi...

tak macu dufam, ze max.ten herpes chytim... len maly to uz ma dost zle... macu, co si malej davala???

blumi, prave som zistila, ze materina duska, ak mas je na zapaly moc. ciest vyborna na pitie... 😉

martinaj
23. jan 2010

maminka to ti verim, mna ako keby maly stuchal prstami, je to dost pichlave 😖
baby ja sa strasne nudim, spat sa mi nechce, v telke nic nejde a ani na nic nemam chut.... 😠

ewelyne
23. jan 2010

maminka a co vravel lekar, ze je tak nizko, ze kolko mas cca.casu?
inak mne ten mechur dost casto bombarduje... a posledne noci boli desne, strasne bolesti som mala v podbrusku a kopance a vkuse lietam na wc... spim dokopy tri hodky...no zabava... 🙄 uz nech je o mesiac neskor... a nech to rychlo zbehne 😉
maminka, vidime sa na antolskej 😀

maminnka
23. jan 2010

Ewe,
jasne, ze sa vidime na Antolskej. Dr. mi povedal, ze do terminu (22.2) urcite nevydrzim, lebo mala mi uz tlaci na krcok. Tak ja by som este tak cca 10 dni potrebovala porobit si veci v robote 😀 😀 😀 😀

ewelyne
23. jan 2010

maminka 😀 ty si teda cislo 😉

blumka
23. jan 2010

baby, ja som dnes tak prudko vstala zo zeme, ze mam teraz nenormalne boli lonova kost, nemozem ani stupit na nohu ☹

ewelyne
23. jan 2010

maminka, inak nam vraveli v decembri, ze niekto v skolke ma ovcie kiahne v triede pre velke deti a asi az teraz to doslo k tym malym.... 😒

martinaj
23. jan 2010

blumi a nezasekol sa ti tam niekde nerv? 😕

ewelyne
23. jan 2010

juuu blumi 😨 tak lezkaj....a tu materinu dusku mas? 😉
neviem, mna zacinaju tiez pobolievat klby a kolena a chrbat... som vdacna, ze az teraz... posledne dva tri dni...

olifcek
23. jan 2010

granado jaj, som to domotala. saq vravela, te ma dvojicky, ale pochopila som ju zle, presne naopak. takze jo, to im nakupila a nakoniec boli vacsie ako cakali 😀

lolka
23. jan 2010

maminka, treba dohovorit malej, nech este pocka 😉

ewe, uz si aj ja hovorim, nech ide zub von a mam pokoj 😅 a mozno sa mi tym stresom aj spusti porod 😅

maminnka
23. jan 2010

Ewe, u nas v skolke uz boli kiahne hadam aj 10 krat, je to mala skolka, 20 deti, ale nikdy to nikto nechytil, iba to dotycne dieta... no ale da sa na to polahnut? Neda...

ewelyne
23. jan 2010

martinka, myslis, ze to seknuty nerv? alebo natiahnuty sval moze byt tiez.
martinka a mala ti uz haja? pozri si nejaky film, ked sa nudis 😉 alebo nejaku knihu...

martinaj
23. jan 2010

tak ja som zjedla celu cokoladu 😅 ale nie figaro 😀 a rozmyslam co dalej....

vevoncek
23. jan 2010

mne doktorka nepovedala ani na koľko som otvorená ani či je malý nízko vy tu máte také infošky od doktorov musím sa teraz aj ja popýtať iba na prietokoch doktorka hovorila že je nízko že sa jej nedajú na hlavičke pozrieť cievky ale potom sato podarilo ale ja mám také malé brucho že ani neviem posúdiť či ho mám nízko alebo nie a dokonca ma malý ani nejako nekope ani do rebier a ani do mechúra skô ho cítim na boku brucha ale hádam keď budem celý teýždeň cvičiť a zvýšim dávku čajú z ostružiny tak to naberie spád

ewelyne
23. jan 2010

no figaro 😀 orave som na to pozerala, ze co to ... ale nastastie sme taku nemali... teda ja... lebo u nas momentalne len ja tlacim coko 😀

janielah
23. jan 2010

ahojte babky, kam sa trepete? mna slak trafi, kazda tu uz ma kontrakcie a neviem co a to ste v 37 tt a ja nic...
teda neviem lebbo mna nikto nikde na pasy ziadne neposlal...ani neviem, ako to vyzera, co sa tam robi...

a k tomu je este mala taka velka uz .. ☹ co len bude so mnou ☹

martinaj
23. jan 2010

ewe ja som sama doma... muz isiel rano s malou svokre a pridu az zajtra... 🙄

lolka
23. jan 2010

vevon, ja mam info len za zaklade prehmatania zo spodu a potom brucha, viem, ze je krcok zavrety a mala ma nieco pod 3 ky (a to mi len prehmatal brucho). na ultrazvuk ani prietoky ma ma zatial neposlal 😅 som zvedava na poradnu v pondelok 😅

blumka
23. jan 2010

baby, neviem ci to je nerv ale skor to citim od kosti...au...teraz sedo-lezim nohy hore, notebook na stehnach, no smiesna som...
ewe nemam ani materinu, ale zajtra vyslem muza do obchodu, tak kupi aj aj
a co to je za cokoladu figaro? ktora? nemam sice doma ziadnu cokoladu ale aby som nekupila

lolka
23. jan 2010

marti, takze si slamena vdova ? 😀 ja ked som sama bez muzika, tak si robim palacinky s nutelou prip. ine dobroty 🙂 😝

martinaj
23. jan 2010

lolka hej slamena vdova 😀 tak som sa tesila, ze budem mat klud a teraz neviem co mam robit 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre