Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
26. jan 2010

ewe, preto mam deti uz teraz aby som nemusela rodit po 45 😉 mne sa to zda cudne hlavne kvoli tomu vekovemu rozdielu medzi detmi a rodicmi..to je akoby ich vychovavali stari rodicia...no neviem..ale zasa keby som ja bola napr. v situacii ze toho praveho stretnem az okolo styridsiatky a velmi tuzim po detoch tak mozno by som do toho isla, ale to je tazko povedat ako by to bolo, keby...

ewelyne
26. jan 2010

no hej, blumi, vidis to ma nenapadlo...tak to hej, to neviem ani ja... ako by som to riesila...,
....ale su tam take, co maju dospele deti dve, tri ... a teraz chcu dalsie.... aj pre tych surodencov to musi byt divne, nie? mat pocit, ze moja sestra mi moze byt dcera....

blumka
26. jan 2010

ewe, no to hej, je to trosku zvlastne, ale tazko je niekoho posudzovat ked nevieme ako sa citi...ked si ja napr. predstavim ako velmi chcem mat deti...a viac ako len dve a napr. sa mi teraz nebude darit to tretie, tak mozno aj ja budem jedna z tych co porodim v 45...nie je to idealne riesenie, ale ten matersky pud je niekedy taky zvlastny ze zalepi oci, usi aj rozum...takze clovek enrozmysla co tym detom neskor moze sposobit ten vekovy rozdiel...no ale vravim to je tazko takto uvazovat

vevoncek
26. jan 2010

no ono by to bolo celkom normálne mať dieťa aj v 50tke keby sme sa dožívali okolo 150 rokov ale inak by som to asi tiež nechcela tak neskoro, je to aj to že už je to dosť veľké riziko aj pre mamu aj pre dieťa ale aj ten vekový rozdiel veľký medzi rodičmi a deťmi si myslím že nieje moc dobrý

inak mne dnes tiež blbol koník úplne bol spomalený tak som si chcela pospať ale kôli mojmu blbému plnému nosu sa mi nedá už som z toho taká nervózna že až

a písali ste mi že je nejaká téma kde je písané o tých šatkách na nosenie detí mohli by ste mi sem hoviť niektorá link kde to nájdem?

ja som zase čítala článok o tom že pôrod by sa nemal vyvolávať umelo, lebo že ten termín čo ráta gynekológ je nepresný a písala aj jedna baba čo presne vedela že kedy otehotnela a chceli jej vyvolať pôrod o dva týždne skôr ako mala ten termín čo si ona vyrátala a tak s tým nesúhlasila a nakoniec sa jej dieťa narodilo v ten termín čo si ona vyrátala bol to zaujímavý článok

supi
26. jan 2010

Ahojte som spat z poradne, vela som sa nedozvedela lebo doktor musel bezat operovat...

Tak mi sestricka klasicky testla moc, tlak, a potom som bola na monitore ale v porodnici lebo dole bolo vela mam na monitor.
Tak som sa aspon kukla ako to tam vyzera, a videla som malilinke novorodeniatka, take boli nadherne...
Monitor v pohode, mala som nejake kontrakcie, sa ma pytali ci to necitim ja ze trosku ale skor som citila ako mi skvrka v bruchu od hladu, ale lezalo sa tam dobre... tak som dufala ze mi odtecie plodova voda a ze si ma tam hned nechaju...
No moje bujne predstavy nevysli 😀 ... v piatok idem zase do poradne a na monitor...

sisiska
26. jan 2010

ewe, dik za info,

ja len dufam, ze to naozaj bude dobre, lebo tie vysledky hormonov stitnej zlazy mam este z obdobia pred otehotnenim...

blumka
26. jan 2010

vevoncek je to vo volnej diskusii tema sa vola Noseni deti

maminnka
26. jan 2010

Ewe, ja mam kamoskiu, ma 42 rokov a neskutocne tuzi po dietati. Ma dceru 13 rocnu, ale ta materska tuzba je taka silna, ze robi vsetko pre to, aby este jedno dietatko mala. A urobila toho uz ozaj vela, vselico podstupila, o par babetiek prisla... velmi jej drzim palce! Ale aj ona si uz uvedomuje, ze ten vek bojuje proti nej. Ja osobne pred nou sklanam klobuk, uz by som sa na to nedala.

blumka
26. jan 2010

maminka, vidis, presne takto by som asi uvazovala aj ja ako tvoja kamoska...vravim ta tuzba mat deti nevidi vekove hranice...

vevoncek
26. jan 2010

blumka inak súhlasím s tvojím názorom aj ja keď som chcela bábo tak ten pud bol taký silný že mi to až na mozog udieralo a ak by som takéto niečo cítila dajme tomu aj 46tke tak neviem neviem či by ma od toho niekto odhovoril ale zase poznám aj jednu babu čo má už tiež deti také väčšie a nejako sa im zadarilo a ona ani najskôr nevedela že je tehotná myslela si že to je menopauza lebo jej menzes haproval a keď išla k doktorovy že čo sa deje už bolo aj neskoro ale povedal jej že je tehotná tak tiež už má dosť rokov a čaká asi 3tie bábo no aj také veci sa dejú

vevoncek
26. jan 2010

blumka ďakujem 😉 idem to hneď mrknúť

blumka
26. jan 2010

ja zastavam taky nazor, ze nic na tomto svete nie je nahoda, ze vsetko co sa deje ma nejaky zmysel...vacsinou ho v danej chvili nepochopime a mozno vobec ale ten zmysel tam je...a to myslim aj na dobre veci ale aj na tie zle co sa okolo nas deju...takze aj to babo po 45 ak je v podstate nahoda, ono nie je nahoda... (dufam,z e chapete co pisem 😅 )

maminnka
26. jan 2010

Blumi, my dve sa uplne stotoznujeme v pohlade na svet a jeho fungovanie 🙂

vevoncek
26. jan 2010

ja to chápem v jednom momente si človek povie že toto alebo tamto by vôbec nespravil a keď sa ocitne v nejakej situácii zrazu mu príde to čo by nespravil ako celkom dobrý nápad alebo jediná možnosť a určite všetko čo sa deje vo svete niečo znamená nič sa nedeje len tak pre nič za nič

supi
26. jan 2010

baby nemate niektora romer vajicko? Ze ci sa da ten latkovy potah vyprat aj v pracke alebo sa to nepere?

maminnka
26. jan 2010

Supi, ja mam Romerku sedacku, da sa na nej urcite oprat potah.

hajdylca
26. jan 2010

supi ja ho mam, ale ja to neplanujem prat... kt. mas potah?

olifcek
26. jan 2010

sisi juj, nemam tu papiere z endo...ale mne lekarka vravela, ze keby som nebola tehu, zeby sa moja stitka neriesila...a ze v tehu zvykne so stitnou cpsi byt, ale, ze sa to upravi po porode...neboj nic 🙂

olifcek
26. jan 2010

maminy aky mate ritual na spinkanie?

supi
26. jan 2010

hajdylca mame babysafe plus benno- taky cierny.
Tak neviem ci to mam prat, bude to pruser ak to nevyperiem? V kontakte s kozou to nebude, ono ten potah ma zospodu taku vystuz a to neviem co by sa s tym stalo po vyprati...

maminnka
26. jan 2010

Martulka, blahozelaaaam k syncekovi 🙂 krasne miery 🙂 uz sa tesiiime na fotecky!

supi
26. jan 2010

no idem sa ja slavnostne pobalit, mam nejake tusenie 😀 😀

lolka
26. jan 2010

supi, ja mam tiez vajicko Romer, ale este je zabalene, tak neviem ako je to s potahom.....ale tiez ho neplanujem prat.
a u akeho dokiho si bola v poradni ?

maminnka
26. jan 2010

Supi, to ani ja neperiem teraz, az ked je autosedacka okopana.. a to uz do nej maly lozi sam, tak si vies predstavit, ako vyzera. Vajicko prat neplanujem.

blumka
26. jan 2010

molif, ked bola terezka taka malinka ako je olivia tak sme malu okupkali, po kupkani uz ziadne roztpylovanie, len rovno do izby, tam som s nou ostala uz len ja, nakojili sme sa, a potom ak vedela zaspala sama v postielke ak nie tak som ju nosila na rukach kym nezaspala a velakrat zaspala aj na prsniku...tak to bolo zhruba do roka, to uspavanie na rukach aj to kupkanie...teraz uz nekupeme kazdy den, a uz zaspava sama

martinaj
26. jan 2010

ahojte 😀 ja som spala 2 hodky 😀 😀 😀 a tak dobre sa mi uz par mesiacov nespalo, skoda, ze sa mala zobudila 😀

lolka
26. jan 2010

marti, no pekne 😀 mne sa cez ten vobec nechce spat, citim sa plna energie, upratujem, varim....no, ved uz asi dlho tolko sily nebudem mat 😅

maminnka
26. jan 2010

nas maly isty cas zaspaval pri zvuku vysavaca... vtedy mal take obdobie, ze nevedel nijako zaspat, niekde som citala, ze toto by mohlo pomoct, tak som mu tam zapla pri postielke vysavac, na najslabsi vykon (mame tichucky vysavac) a on krasne do 2-3 minut zaspal, potom som to vypla. Vraj to detickam pripomina zvuky v maternici, ten sum, ako prudi krv v pupocniku... hadam 2 mesiace sme takto fungovali.

supi
26. jan 2010

tak to nebudem prat, aj tak sa mi nechce 😀
lolka u Papcuna str.

martinaj
26. jan 2010

uz sa tesim, ked bude maly.... on ked zaspi, tak Verca bude hore a naopak... to sa teda uz vobec nevyspim 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre