Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
26. jan 2010

ked nastupi nocna smena... 😵

zoska
26. jan 2010

alex fuuuha...no ja dopredu budem vsetkych odporucat az po 600nedeli...akoze dkujem budem rada ale respektujte moj zdravotny stav...

ja som dnes kupla tekute mydlo na ruky dettol a kazdeho bez hanby odporucim do kupelne umyt ruky... v tomto si viem dupnut

hrozilo ze manzel pojde do ciny v marci a ked to pocul svokor tak zarval, ze ved mozes prist ku mne na ten tyzden...zakurim (on ma totiz v byte total kosu)...akoze skoro mi oci vyleteli ale nastastie manzel ho hned schladil, ze ci je normalny a svokor sa samozrejme urazil...
ale ja som mu potom povedla, ze aj keby som mala byt uplne sama, tak mi bude lepsie doma, kde mam vsetko potrebne pre malu a svoj pokoj a ze budem este krvacat a to mu zalepilo usta...akoze 70rocny chlap si to predstavuje ako hurvinek valku 😠 😠 jedine co by urobil je ze by vyvaral ako blazon a este urcite same mastne jedla...
som muzovi povedala ze pocas sestonedelia chcem svokra vidiet u nas minimalne aj to ho privezie a odvezie...
ja niezeby som ho nemala rada, ale on si vela veci predstavuje strasne jednoducho a on sam vychoval 3 deti a su zive a zdrave a to je podla neho dovod na to, ze mu mozme zverit nase deti...
stacilo mi ked malu neter, ktora mala ekzem, kupal a pouzil mydlo ktorym sa umyva on a utrekl ju do pouzivaneho uterku na ruky 😠

zoska
26. jan 2010

ops sorry za prispevok ...
som sa nejak rozohnila...ale este teraz mi stupa tlak, ked si predstavim ako povedal...ked pojde vlado na sluzobku prides sem 🙄

katina2209
26. jan 2010

ahojky no môj manzel ide robit langose taku som dostala chut ze je taky zlaty a spravi s dam si aj s kyslou smotanou a so syrom mnam ja mam stale vystrelovanie do krizov a aj do slabin tak dufam,ze este dnes nepojdem...
suzon to je mi luto mi sme v podobnej situacii so svokrom len ten caka na transplantaciu pecene a doktor povedal,ze keby uz teraz prisla bolo by neskoro...
alex s tymi svokrovcami ti nezavidim dufam,ze budu fajcit aspon na balkone ked pridete s malickym

garonka
26. jan 2010

zosi aj ja mam pre každeho mydlo presne to Dettol 😀
a svokru dopredu upozorním hoci bude na mňa pajedna čo mi je fuk aby mi maleho nepusinkovala, lebo ona včera trepla že sa nevie dočkať ako ho bude šuľkať, cmučkať a neviem čo ešte , no akože diky ale maleho mi nik slintať nebude
aj synovca ak bol malinky v perinke sme mohli len chvíľu popestovať a nikdy sme si nedovolili ho pusinkovať a obtierať si svoje lice o jeho

granado
26. jan 2010

no tak teda dobre, tak to si teda kludne môžem aj tú huspeninu ešte dať. A dnes tu inak neako skoro húkame nie, veď ešte nie je nočná. Včera som tu nebola, lebo ma susedine dvojčatá odrovnali. Olif ty vieš ktoré. Mala som chuť ísť večer pozrieť bábetká, ešte som ich nevidela. Baby klobúk dolu pred mamkami s dvojk. To začalo plakať o 20.00 a keď som odtial utekala bolo niečo po 22.00 a oni stále ešte plakali a ani jedna sa mi nepodarila uspať. Ich mama zatial uspávala prvorodeného a mna takto krstila. Ako sa objavil ich tato vo dverách, to ste mali vidieť ako som prchala. No ja som bola úplne odrovnaná. 😅 🙄 ale aspoň som si skúsila prebaliť dievčatko, lebo pri chalanoch je to jednoduhšie. Fú tušim dobieham včerajšok 😎

garonka
26. jan 2010

alex aj moji svokrovci fajčia a kašlu ako tuberaci a mydlo im nič nevraví a som veľmô zvedava ak tam prídeme na naštevu či budu tie cigarety poťahovať v obyvačke a na terase ktora je spojena s kuchyňou,
od nich keď prichadzam domov akoby som v bare bola, no sa zblaznim ako moje malinke babo ma smrdieť za cigaretami 🙄

zoska
26. jan 2010

akoze moja mamina mi dnes volala ze ci si ma zobrat dovolenku na tyzden ked pridem z porodky domov...ze ci mi MOZE prist pomoct.... moja zlata mamina s ktorou ratam ze tu bude...
a svokor...akoze brutal pristup ma on k veciam 😒

suzon78
26. jan 2010

alex bývaš teda s nimi v rodinnom dome? Máte aspoň samostatné vchody? Ja bývam s našimi a zdieľame spoločnú kúpeľku aj kuchyňu, no husto je to 😒

garonka
26. jan 2010

zosi ešteže mamina ti príde pomôcť zlate to žieňa je aby si nebola so svokrom sama

alex
26. jan 2010

katina fajčenie na balkóne je už zavedené.
Tiež sme svokru upozorňovali nech už nekupujú zbytočne v Lidli tekuté mydlá, že my sa chystáme kúpiť Dettol a samozrejme každý, kto príde pôjde v prvom rade do kúpeľne si umyť ruky. Ak by ich to aj nenapadlo... tak ich pekne pošlem. Bozkávať som tiež povedala že mi ho nikto nebude, len ja a manžel. Moja svokra ale bude ťažký oriešok, lebo ona mi aj hračky bozkávala, keď sme dostali pre malého a sme jej ukázali... 🙄

alex
26. jan 2010

suzon, my bývame v 4-izbovom byte. Dve izby my a dve svokrovci.

garonka
26. jan 2010

alex svokru hadam nejak usmernite hoci to bude ťažke ale to bozkavanie je lepšie razantne zakazať, ja som povedala, budem aj sprosta ak ma svokra neposluchne 🙄

zoska
26. jan 2010

mamina je viac vyklepana ako ja...ze si uz nepamata ako sa co robi, ze sa bude musiet okolo babatka vsetko musiet naucit, ale zatial ze mi pride varit, prat a tak...aby som si oddychla...no zlaticko proste 🙂

svokor je kapitola...on nieje zly, ale natiska sa strasne...pozveme ho na navstevu a on pride s cestovnou taskou zavaranin, ktore u nas aj tak nikto neje...
zavolame ho na oslavu a on donesie zemiakove placky...lebo vraj urobil viacej...
a stale taketo veci robi a nam to uz lezie na nervy
a ked sme u neho na navsteve tak sa spyta 4krat ci nieco chceme, my 4krat odmietneme a on to aj tak donesie na stol...ze uz som vam odkrojil tak jedzte...ja to uz ani neriesim...necham na stole ani sa nedotknem...

maminnka
26. jan 2010

ja tiez neplanujem ziadne navstevy prvy mesiac... ani pri prvom sme nikoho neprijimali, aj kvoli malemu, aj kvoli mne, citila som sa velmi zle, poporodne depky a pod.
No a moj muz bude so mnou doma, berie si mesiac dovolenku. Potom pride na tyzden moja mama a potom na tyzden svokra. Id emi hlavne o to, aby mal kto chodit so starsim do skolky, lebo ja teda urcite nie pocas sestonedelia.

Zoska, svokor to asi myslel dobre, ale ako blbo to vyznie, ze?

babulky a nezavidim vam problemy so svokrovcami, fajcenim a hygienou. Nas maly tu cez Vianoce robil sam poriadok, ked si svokor zabudol po pridchode zvonka umyt ruky. Dal ho do pozoru 3 rocny chlapec. Ale nastastie, to bolo vynimocne, s hygienou nastastie, problemy, nemame, ani s netoleranciou... moja zlata svokra nikdy nic neurobi bez toho, aby sa ma opytala (ci uz ide o jedlo, oblecenie a pod), co sa deti tyka.

alex
26. jan 2010

garon, no najhoršie je, že moja svokra je hrozná povaha... a ešte k tomu je aj nezamestnaná, takže nonstop doma. Ale ja si malého nedám, to už ona vie aj teraz, aj na silvestra som sa s ňou pohádala, lebo bola tu moja segra a neter, tá už má 10 rokov, ona sem často chodila keď bola maličká a hrávala so svokrou človeče a svokra jej hovorí, že si zahrajú, že nech príde, ale že kým bude Jakubko na svete, lebo že potom nebude mať čas. Tak som jej vysvetlila, že času bude mať tak ako doteraz, že ja som si dieťa nerobila na to, aby sa mi o neho nieto staral, no zdutá bola jak hovado.

suzon78
26. jan 2010

kati tak ste na tom podobne, je to ťažké a hlavne keď táto choroba je taká zdĺhavá a ty blízkemu človeku pomôcť nemôžeš a len sa dívaš ,ako sa ti pred očami stráca, zažila som to pri mojej tete, tiež mala rakovinu, je to hrozné. 😔

evita747
26. jan 2010

ewelyn, sorry, stale odbieham...to dost neskoro ides na poradnu na Antolsku, nie?? ja som bola dnes uz tretikrat, sa ma moj gyn tak rychlo zbavil 🙂 ja chodim utorky, tak to sa mozno stretneme az v porodnej sale 🙂

suzon, hlavne sa moc nestresuj kvoli tym zlym spravam, lebo Ti to moze ublizit..ja som mala brutalne stresy ped mesiacom, ocovi transplantovali srdiecko, k tomu vela prace, tak to na mna dolahlo, ze som skoro skolabovala...a hlavne som sa zlakla kvoli malemu, lebo ma neskutocne bolelo brucho, ze som ani k autu nemohla dojst...a maly sa mi vtedy aj otocil hore hlavickou...nastastie uz sa vratil do polohy 1 🙂

kočky, pistete tu o CTG, asi hlupa otazka, ale co je to??

suzon78
26. jan 2010

fúha alex a ako dlho už takto fungujete?

zucana
26. jan 2010

suzon drzim palce...neboj vsetko dobre dopadne...
moja malinka sa teraz zobudila po 2 hodinach a papala len z jedneho prsa...tak sa bojim ci ma dost...ona totiz vzdt zaspi a moja svokra ma zasa nastrasila ze aj moj muz tak zaspaval a tak stratila mlieko...lenze ona sa ohlasi ked je hladana...a vidim ze taha ved jej aj zabehne sem tam....a nechcem si este odsavat lebo jej nechcem davat vo flaske a zasa kolko taha tolko potrebuje...alebo???

garonka
26. jan 2010

zosi no to je presne typ mojej svokry ta sa stokrat opyta či mame to a to ak poviem netreba nič ona to i tak donesie
a najlepšie je ak nuka jesť a ja poviem, že to jedlo nesmiem lebo nejem take sa ofučí ale furt sa stara čo varíme ako varíme a kedy varíme lezie mi to na nervy lebo dava najavo akoby bol môj mm nejaky vyziabnuty, špinavy a neviem aky
ale smejem sa z nej lebo chudera nema sa do koho starať 😀 svokor ju ignoruje tak či tak 😀

zoska
26. jan 2010

mamink, nasa neter tiez 3r sfukne hocikoho ze umyt ruky! 😀

svokor to mysli dobre..ja viem, ale uz to trva niekolko rokov a nejde s nim ani po dobrom ni po zlom...
minule som ho prosila aby ked bude chciet nieco zavarat a potom rozdvt, nech nam dopredu zavola a ja mu poviem ci to budeme chciet a kolko...
alebo ak nas chce zavolat na obed, tak aspon den vopred...
no ko hrach na stenu 🙄
v nedelu o 11tej dováram obed a pride smska...robil som rezne pridte!(ozvanie jak vino,nie?)
manzel mu odpisal...mame navarene , neprideme!
😀

zucana
26. jan 2010

jaaaj a stale prdim...sorry za vyraz...myslite ze to sa mi posuvaju creva ?lebo ich aj pocujem a mozno aj zeby mala ma tlacila pri kojeni jak ju mam polozenu??sorac baby za otazken ale tak modry konik je modry konik 😅

katina2209
26. jan 2010

presne moja maminka je aspon rozumna ona stale rozprava ze deti sa nemaju bozkavat na usta ze maju dospeli rozne bakterie no niektorym to je jedno....
ten môj maly mi stale naraza na ten krcok a vyraza mi to do krizov ze by sa uz pytal?

zoska
26. jan 2010

zuci 😀
vsetky organy s vracaju na povodne miesto...tkze sa ti aj creva asi vic hybu 😉
podla mna normal 😉 😉

garonka
26. jan 2010

evita CTG je zaznam monitoruju srdiečko babätka a naše kontrakcie

baby dobre som to napisala?

alex
26. jan 2010

suzon ja tu bývam od mojej 18., čiže 7 rokov. Čakali sme len na to, kým sa nám podarí bábätko a po materskej šup do roboty a berieme hypo. Skôr sme brať nechceli, lebo manželík nezarába až tak super, že by to sám zvládal a ja by som si mohla dovoliť byť doma. Lenže bábo sa ako naschvál nedarilo a tak sa to natiahlo na takúto dlhú dobu. Teraz už sa len spolieham na to, že do tých 4 rokov už by sme mohli bývať preč.

garonka
26. jan 2010

alex i moja svokra je doma a vidím ako jej prepína našťastie s mm byvame sami ale i tak sa furt stara či ma jej syn blahobyt, mňa ide poraziť keď od nich vlači haldu potravín a po zaruke len preto aby sa neurazila
a toto ma dostalo ako sa nevie dočkať že bude svojho prvorodeneho vnučika šuľkať, no určite najprv pôjde smer kupeľňa a potom uvdí koho bude šuľkať 🙄

zoska
26. jan 2010

jj garon spravne 🙂

evita747
26. jan 2010

garonka, dik za vysvetlenie, to uz by ma tam asi aj mohol niekto poslat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre