Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zusika
autor
18. nov 2009

hajdy, nic si z tych datumov nerob... ja so si na konikovi napr. upravovala dlzku cyklu kvoli tomu terminu porodu a aj tyzdnom....ale aj tak konik pise o tyzden viac... ja som dnes realne 29+0
inak...uz som sa asi na 99% rozhodla pre porodnicu v Piestanoch..... v piatok tam idem volat a dohodnut si stretko.... vela som citala aj pocula.... a myslim,ze to bude OK.... 😉
a co vy? Cas vrcholi....

lenica81
18. nov 2009

ahojte... tak som tu opat... teda, citat vas citam priebezne, len nestiham... 😎 sak pisete jak blesk... sa to tu riadne zaplna...

aksis vitaj...

ja nosim tielka... som si kupila take elasticke do vsetkych stran... aj ked som sa najprv na tu predavacku kukala jak puk, ze toto mi ma byt dobre... ale je velmi prijemne a ked ho vecer operiem, do rana je suche... 😀

no... ja som zatial porod nevidela, a neviem, ci vobec chcem... z vrchu to tak ci tak neuvidim...

asi pojdem rodit do ruzinova... ale este stale je v hre antolska... tazke rozhodnutie... 😖

inak olif, mne mangel dojde az buduci piatok... ja som mala krizu v nedelu vecer... ☹

alex
18. nov 2009

no ja asi Antolská, mám to najbližšie, tak čo budem vymýšľať. Ale neviem, či si zazmluvním lekára. Odrodiť ma aj tak musia, tak hádam ma nenechajú napospas, len preto, lebo nebudem mať zmluvu. Ale chcela by som nadštandardný pôrodný box.

loginka
18. nov 2009

alex teoreticky by sme sa tam mohli stretnut, ale ja budem urcite skor, pre mna idealny taky 37-38 tt
zusika, vidim, ze ty uz poctivo riesis porod, ja by som tiez asi mala, ale v podstate neviem co urobit, dohodnut stretko? ja predpokladam, ze ma moja dr posle potom do poradne na Antalsku, ved uvidim opytam sa jej v pondelok
baby ja nechodim na tie predpo.kurzy ak mate nieco zaujimave, dajte vediet pls. 😵

alex
18. nov 2009

logi to by bolo super, keby sme sa tam stretli, ale je pravda, že u teba to bude asi skôr, keďže sú to dvojky.
A ty si budeš zazmluvňovať dokyho?
Ja chodím na predpôrodnú prípravu k Hrabčákovej, teda 2x som bola. Chcela som sa s kamoškou objednať aj na dnes, ale už bolo len jedno miesto, tak sme to nechali na budúci týždeň. Ale od takého 30tt chcem začať chodiť na Antolskú k Ježíkovej, tak sa tuším volá.

lolka
18. nov 2009

cafte tehulky 😉 ako sa mavate ? drobci posluchaju ? 🙂

ja som porod videla raz - tak letmo....a som rada, ze to neudivim zo strany lekara 😅
zusika a v ktorom tt navstevujes uz dokiho v porodnici ? prezistim si to v piatok v poradni.
ja oblecenie u gyn.nejako neriesim, mam doktorku a citim sa u nej dobre, tak sa pre toto nejak extra nestresujem.

baby, chystame sa malovat spalnu.....myslite, ze mozme pockat na zaciatok januara alebo pre istotu si to nachystat uz pred Vianocami ? ja furt nad tym rozmyslam......neviem ako budem vyzerat zaciatkom januara a kolko budem mat sil....a ci sa aj mala neukaze skor ako by mala.... 😕

alex
18. nov 2009

Lolka ak to stíhate ešte do Vianoc, tak by som to radšej neodkladala. Predsalen tých síl máme čím ďalej menej.
Ja som včera strhávala tapety a asi 3-4x zametala a fakt mi to dalo zabrať. A to najviac bordelu bude, keď sa začne brúsiť stierka 😖

zusika
autor
18. nov 2009

logi, dame neboj....ja to beriem ako relax...taky pokec s buducimi maminkami... + odborný "dozor"
je to fajn.... a buduci tyzden idu aj partneri...co teda chcu byt pri porode.... takze sa moj drahy dozvie ako mi moze byt napomocny 🙂

loginka
18. nov 2009

ahoj Lolka,
ja by som tiez take prace mala najradsej cim skor z krku, ked sa da

aksis75
18. nov 2009

dakujem Lenica81... kukam... citam ze vsetky skoro z Ba.... a ja z BB... hm....

lolka
18. nov 2009

no, asi pripravim muzika na ten december. uz teraz si pomaly robim poriadok v rolldore, aby sa tam pomestilo viac veci. radsej skor ako neskor, ze ?
ale este aj tak neviem na aku farbu vymalujeme spalnu (teraz ju mame bielu), zalezi ake detske tapety kupim. chcem kutik, kde bude postielka a preb.pult nejko detsky oblepit. viete poradit nejku dobru predajnu s tapetami resp. takymi nalepkami? viem, ze je jedna na Trnavskom myte.....tak tam sa pojdem pozriet.

logi, a ty ako ? dvojky posluchaju ? 🙂

lenica81
18. nov 2009

loli, my sme vyclenili dve policky zatial v rolldore, ze nebudeme zbytocne kupovat komodu do toho mini bytu... ale uz teraz ich mam plne... 😀 takze musim bud spravit reorganizaciu, alebo si zohnat nejaky kus nabytku...
🙄

zoska
18. nov 2009

ahojky,
ja len tak nakukam...
dnes mi je horsie ako vcera, mam taky kasel, ze ma ide zadusit ☹
manzel rano odfrcal do Danska, ale v piatok je naspat...aspon ze to
ale aj tak som to nezvladla a rano som sa rozrevala 😒

pozeram na nete ako su na tom choroby v tehotenstve a zistujem, ze aj horsie prekonali ako mam teraz ja...len dufam ze Nelke sa z toho kasla nic nestane ☹

lolka
18. nov 2009

lenica, my sme pre Viki vyclenili komodu v ktorej mame teraz veci no a tie musime presunut do rolldoru 😅 uz sme ho ciastocne vypratali - a tolko zbytocnych veci sme povyhadzovali....raz za cas je dobre robit poriadky 😀
tiez mame maly byt, tak sa velmi roztahovat nemozme 😖

zosi, neboj, z kasla jej nic vazne nebude. placenta ju dobre chrani 😉 teraz som citala ze jedna baba dostala ked bola tehu boreliozu od kliesta a ma zdraveho synceka 😉

alex
18. nov 2009

no my máme pre drobčeka 3 šuflíky v komode a jednu celú takú užšiu skriňu, takže v pohode sa pomestíme.

loginka
18. nov 2009

lolka, su zlati, jeden kopka viac ako druhy (asi kocka) 🙂 a chlapcek sa mi otrca a vyduva taky spic
zoska , to ma mrzi, kasel vie byt neprijemny, mozes nejake obklady? neboj piatok je tu hned, aj ked urcite by bol muzik teraz viac naporudzi
my mame vstavanu skrinu a uz som zaplnila 3 police, a zavesila som overaly, tak srandovne tam visia 🙂
ale kazdy den otvaram skrinu a kocham sa a ovoniavam 🙂

zusika
autor
18. nov 2009

kocky,ja mam uz toto upratovanie nastastie za sebou...teraz uz len poprat a pozehlit vecicky a ulozit to nejako -asi podla velkosti.... lebo vcera sme doniesli domov plne vrece od kamaratky... ich mala je februar 2009..takze mas drobec bude presne tak isto....
uz by som ale mala zacat chystat veci pre seba do porodnice...pomaly nakupovat

co sa tyka Dr. v nemocke.... co ja viem, v nejakom 36tt chodis na to natacanie - CTG ... ale niekde to robi aj tvoj gynekolog... tak neviem isto....
ale napr. v PN sa mam nahlasit v 32tt.... ja uz potom budem chodit zrejme iba tam a nie merat cestu 4x/mes. do BA...uz teraz sa mi nechce.....

Lolka, a veru cim skor vymalujete tym lepsie.... ono tie kilecka zacnu naskakovat teraz dost rychlo...a brusko ti uz nedovoli tolko ako este teraz..... nepocka to mozno az po porode?

no a alex...prach zo stierky...mi hovor.... ja som bola teda vo 4mes.ked som smirglovala celu izbu sama... a potom na druhy den som mala dost... a to nehovorim o tom, ze vsade mas prach ktory treba dokolecka umyvat a utierat..... je to namahave.... my sme dali byt dokopy len asi dva tyzdne dozadu...a ja som uz vela nepomohla....
max. pobehat s mopom a utriet prach....

takze kocky, setrite sa.... teraz potrebujeme oddychovat viac ako inokedy...

zoska
18. nov 2009

no docitala som sa na viacerych strankach ze kasel moze sposobit kontrakcie ☹ ale na druhej strane tolko bab prezilo v tehotenstve podobne choroby, ze si to nesmiem pripustat

ten homeo sirup stodal mi paradne podrazdil cesty dychacie...teraz som ho vysadila a mam kvapky na suchy drazdivy kasel, tiez homeo a dufam, ze zaberu...

no u nas u nieje miesto na detske veci, a kedze je detska izba takmer prazdna, tak sme dali urobit komodu s prebalovakom zaroven, skrinu a kniznicu, mali by to prist montovat zaciatkom decembra...
vymalovane uz mame od septembra 😉

zusika
autor
18. nov 2009

logi...to robim aj ja... teda este nemam co vonat,ale chodim stale do detskej a nasavam tu atmosferu....
a tiez mame nejake tie minivecicky povesane na vesiakoch a najviac sa na tom bavi buduci tatik...
aleje ti vsetko take mile...

my sme boli v pondelok aj utorok po navstevach - babatka okukat... teda Ninka ma uz 9 mes, Robko 3...tak sme sa nevedeli na tie deti vynadivat... ja som uz fakt ze nedockava..... 🙂

zusika
autor
18. nov 2009

Zoska, neboj.... ono nic taketo netrva vecne.... jasne,ze si musisdavat 2x tolko pozor....
kamaratka napr. v tehotenstve prekonala silnu chripku,ale drobec je v poriadku.... urcite nie si sama,neboj 😉

ewelyne
18. nov 2009

ahojte babky,

tak sme sa vcera vratili od svokrovcov, fajne bolo, az na to, ze nie som zvyknuta na taku kosu v dome,
cez den nebol problem, len v noci, ked vyhaslo v krbe a nezapli kurenie, som myslela, ze sa do rana zblaznim...
a svokra usudila, ze ja nie som normalna a mam sa dat vysetrit, lebo mam urcite nieco s cievami 😀 no zaver.
ona len nechape, ze som bytovy typ od detstva a ze 17 stupnov v byte kde je suchy luft, je inych ako 17 v dome, kde je vllhky... ako pocit zimy 😀
a cestovanie je pre mna strsne unavne a je to daleko k Bardejovu z BA a naspat... a to sme mali ist v decembri ale nevidim to ruzovo, lebo sa neviem v tom aute poskladat ☹
blumi ty to ako zvladas, ja som mala aj sklopene predne sedadlo, ale neda sa tak spojit so zadnymi aby som mohla lebedit na zadnom a mat nohy na prednom ☹

zoska, skore uzdravenie, nech ta mrcha rychlo odide. musi to byt namahave, pekne oddychujte s malou.

katina, moja sogrinka take mala cele tehu a aj po a liecili ju na zapal nervu, klbu atd. no a nakoniec zistili asi viac ako po roku, ze je to vyskocena platnicka.... no a to si mysleli, ze prava ci lava strana, klby, kosti, nervy....
verim, ze to bude ok, drzte sa.

loginka, ako si ne tom so zelezom? ja mam k tomu prirodnemu pridame teraz od jednej lekarky, kt. sa zaobera aj homeo, aj cuprum mettalicum 9 a ferrum metaliccum, tak som zvedava na vysledky krvi, ale je mi teda lepsie podstatne.

no my este stale nevieme co stahovanie, ale kazdopadne aj nas caka malovanie atd.

zucana, ten strach je opodstatneny fakt, taky chaos u lekara a ty ze sa neboj...

joanna, kedy ides na tie kramare?

loginka
18. nov 2009

zusi aj ja, skoro stale na nich myslim, ze aki budu 🙂
zoska ja ked som raz kaslala (asi mesiac) tak som si davala take obklady, bolo to z lekarne taky krem, nemozes nieco take?

ewelyne
18. nov 2009

Inak baby, odporucam zvazit odlozenie ockovanie babatka na treti-stvrty den v porodnici co sa tyka vakciny BCG to je ta TBC, kvoli tomu, ze sa ockuje pred tym ako oni beru detickam hromadne krv na rozne scereeningove vysetrenia co sa tyka sa to tusim fenylketonurie, cystickej fibrozy, a inych metabolickych poruch, ktore sa nedaju na prvy pohlad zistit, iba a vylucne laboratorne a ak sa neurobia vtedy, kedy maju, nasledky byvaju katastrofalne a vysledky su az o niekolko tyzdnov, tym padom, vy nemate istotu, ani oni, ze ockuju naozaj zdrave babo a kazde ockovanie je zname tym , ze sa nema davat v pripade nejakeho ochorenia... ja nechapem, ako to mozu tak robit, lebo na stranke WHO su ockovania na celom svete a vsetky krajiny na porovnanie a v mnohych sa to uz vobec nerobi... no kazdopadne vyuzit zakonnu lehotu 6 tyzdnov a dat zaocko az potom, az si budete isty, ze babo je ozaj v poriadku.
Taktiez sa da ockovaci kalendar na ine ocko posunut po dohode s pediatrom aspon tak, aby boli deti ocko najskor po roku prip. po 2 roku zivota a dovtedy nech sa buduje prir. imunita. Poznam uz vela ludi co to takto urobili a tie deti su zjavnejsie viac zdravsie a vacsina pediatrov s tym suhlasi 😉 Inak v Japonsku sa nevedia dohodnut na tom ake su rizika ocko pre tak male deti, tak sa do 2 rokov vobec neockuje.

to len take moje postrehy ohladom citlivej temy ocko.

zoska
18. nov 2009

logi obklady asi mozem..dakujem, musim pokukat na nete...
ja si zatial obcas natriem alpou-lesanou hrudnik, ale to asi nepomaha
ked ja sa bojim ze popri tej astme mi na tie priedusky zaberu len riadne antibiotika 😒 a ten bioparox co mam- no neviem neviem
akurat minule som pisala, ze kazdu jesen sa licim zo zapalu priedusiek a ze dufam, ze teraz ma to obide a uz je to tu ☹

lolka
18. nov 2009

logi, tak tie kopance dvojmo musia byt super 😉 nasa mala je dost "ukopana" a mat to dvojmo musi byt sranda 😀 minule sme na brusku nahmatali asi nozicku alebo rucicku, lebo ked sme ju mierne stlacili, tak nas kopla - a to asi 4x 🙂 boli sme uplne dojati, ako s nami komunikuje 😉

ewe, to cestovanie je uz teraz naozaj neprijemne.....mna z toho sedenia bolieva kostrc, ale nastastie vela v aute nesedim.

muriel293
18. nov 2009

ahojte babenky,iba vás chcem pozdraviť a odkázať nech sa držíte a nech vám bábence v bruškách pekne rastú a poslúchajú,naše februárčatko má už 9 mesiačkov,je to ohromné

a nepozerajte pôrody! ja som si tak narobila traumu zbytočnú. Od strachu som až revala a nakoniec to nebolo až také hrozné,veľa mi pomohlo že tam bol aj manžel somnou a medzi nohy som si nevidela! takže osobne si myslím že na pohľad je to ešte horšie ako naživo! 😀 Myslím že horšie je potom popasovať sa s tým ako sa postarať o to bábo :D

ewelyne
18. nov 2009

a som citala , ze ste tu rozoberali kupanie babatiek a komzmetiku 😉

Je pravda, ze vsetky deticky su ine, niektore su vazne po vecernom kupani strasne zaktivizovane a nechcu spat a robia bordel 😀 my sme nakoniec tiez kupali rano potom, lebo maly nechcel po vecernom spat.
A kazdy robi inak.
Inak tu v BA je jedna fajn teta, ktora chodi domov a masiruje babatka- teda vas to nauci a je to napomocna vec. Ak by niekto chcel hodim potom link na nu.

A tiez nekupat kazdy den a vzdy s mydlom- vynimka ritka a poh. org. , prip. pretriete, zahyby tou bavlnenou vlhkou na kupanie.

Olej a telove mlieka, tiez nam pediatricka neodporucala, aby si pokozka zvykla sama vytvorit ochranny film a aby sme ho nenarusali. Olej olivovy, iba vyslovene na suche miesta, prip. zahybceky.
my pouzivame len prirodnu kozmetiku od mala- weledu, l´occitaine, lavera... bez akejkolvek chemie...
Inak velmi dobry je Panensky kokosovy olej- on je inak taky tuhy a ten je fajn na telicko potom neskor a na zaciatku a potom tiez sme pouzivali materske mliecko- na natieranie suchych miest, pouziva sa aj pri zapaloch ociek atd... no sirokospektralne vyuzitie 🙂 a prirodne a prirodz. a babo pekne vonia potom. vela ludi to odporuca. ved aj niektore sady detseke ale tej "klasickej" kozmetiky su s mliekom kozim atd...
ale na zaciatku by som nezatazovala zbytocne pozku tymi vselijakymi penami a olejmi a telovymi mliekami klasickymi .... lebo to ju potom presusa a atd...

samozrejme hlavicku olejovat stale a vycesavat vlasky aby sa nerobili chrasticky- par dni zanedbat a uz to je a deti su k tomu nachylne vaic ako rok. 😉

😉

loginka
18. nov 2009

Zoska bioparox mne pride taky nic moc, a ATB mozes? kvoli tomu, ze sa ti to zhorsuje.
Ewe, vitaj spatky 🙂 co sa tyka zeleza idem v piatok na krv, tak som zvedava

ewelyne
18. nov 2009

zoska, skus cajik z bazy ciernej al. lipovy, to mozes. a ako obklad ja zvyknem davat- cibulu na vode podusenu s 3 strucikmi cesnaku pokrajanymi , fenikel, praslicka polyzicke podusit a do das do gazy a prilozis na hodku-dve... pripadne priviazes...
keby ti chutili zeleninkove stavy, ako cviklova, prip. kysla stava z kapusty...a veeela hrusiek 😉

alex
18. nov 2009

ja som po obede a ide na mňa útlm. Tak by som si zdriemla trošku...

ewe a teda ak nechcem očkovať, tak mám v nemocnici povedať, že nechcem, že až po 6 týždňoch?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre