Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
11. máj 2010

blumi drzim s Tete palce 😎

hech..teolo je, nechce sa jej nooooo

zucana
11. máj 2010

kosicanky ale my nepojdeme do mcdonaldu 😀
inak som bola na sone a stitna zlaza malo funguje...tak zajtra idem este k obvodnemu s vysledkami....a pak nem vim...smutnucka som...
a idem robit veceru a svoje veci uz mam na kopke 😎 mm ide zajtra skoro rano prec...do stvrtka takze budem sama...a to aj bez svokrovcov....lebo aj oni idu prec...

blumka
11. máj 2010

zuci, ale my pojdeme 😀 😀 😀

olifcek
11. máj 2010

zuci blum, veruuuu aj aidu mame v kosicoch a najkrajsiu fontanu v strednej europe 😝 😝 😀 😀

zuci stitka nevaaaa.... mliecka mas dost takze vas neovplyvnujeeee...a s tbl. co su vlastne len hormooony, to bude okiii

blumka
11. máj 2010

😀 😉

dianab
11. máj 2010

Ahojte maminky! Neviem či ste tu už o tom diskutovali, ale nejavia sa u vašich bábätiek príznaky 1. zúbkov? Resp. nemáte už niektoré prvé zúbky prerazené? Teplota 38, plač (čo doteraz nebolo), cmúlanie pastičky, prstíkov, slintanie... prilišná spavosť......

blumka
11. máj 2010

dianab, tusim sa tu uz ktosi pytal na zuby ale este sme to tak velmi nepreberali...v troch mesiacoch to kludne moze zacat, ale kym sa ten prvy zubok prereze to moze trvat dalsie mesiace 😉 a neviem teda ci prilisna spavost je prejav zubkov, vtedy deti skor nespia, lebo ich dasienka svrbia a su z toho nervne...
juli si cmula ruku ked je unavena, slintat zacala nenormalne, uz musi mat stale podbradnik, lebo inak ju mozem prezliekat aj kazdu hodinu...
ale nehovorim ze tvojmu filipkovi nejdu zuby..kludne 😉 len to moze byt aj nieco ine

svetlankat
11. máj 2010

Caute baby hlasim sa na to stretko, Blumi moja sestra naucila synceka spavat sameho tak, ze mu vymyslela snickovu vílu ktora mu kazde rano ked zaspaval sam priniesla rano nieco sladke alebo pekne nejaku drobnost. A ked sa to naucil povedala mu ze uz je velky chlap a ze snickova vila uz coskoro pojde ku niekomu inemu az jedneho dna uz neprisla. Maly zaspava sam. Skus mozno pomoze.

blumka
11. máj 2010

svetlanka, dik za napad, tak nejak som naucila malu kakat do nocnika 😀 😀

alex
11. máj 2010

ahojte babuľky, už sa neviem stretka dočkať, nech je už 26. 🙂
My chodíme teraz s mužíkom na barák čo svokor zdedil a robíme poriadky, lebo ten strýko čo tam býval bol taký, že všetko sa mu zišlo, to ste nevideli ešte, koľko bordelu tam je. Už sa vyviezlo odtiaľ bordelu za 5 kontajnerov veľkokapacitných a ešte je tam roboty. Na dvore železa 5 ton, čo sa už odviezlo a stále je tam ešte. Ale môj mužík sa v tej robote vyžíva, strašne ho to baví. Malý je na dvore, na vzduchu, dobre sa mu hajá. Chodíme sa aj prechádzať, lebo tam je pekný park kúsok.

Včera sme boli na prechádzke s mužíkom a hádajte koho som stretla... Zlatku Puškárovú. A dnes som ju videla opäť. Jej rodičia bývajú vo vedľajšom paneláku na našej ulici.

Inak Jakubko má na hornom ďasienku niečo biele, ako očné zuby rastú, tak v tých miestach. Neviem či to má nejaký hnisavý vačok, alebo čo. Nedá sa mi to dobre pozrieť. Neplačká, že by ho to bolelo našťastie. Ale ruky má v puse stále a cucká ostošesť.
Spinká pekne v noci, zobudí sa okolo jednej-pol druhej a potom okolo štvrtej-pol piatej. Stále sa smeje a kecá. Hračky ešte nechytá do rúčky a vážila som ho včera a mal 6060g 🙂

blumka
12. máj 2010

huhu..de steeee setkyyyyyyyyyyyy 😉

matesl
12. máj 2010

tuuu

ahojte, ale len na skok, ideme s mm vybavit pasy a aj maleho tam zapisat, aby sme mohli cestovat 😉
a potoooomm mam zubaaara.....uf 😨

lenica81
12. máj 2010

ranko... hlasim fajn noc... aj ked mm je chory a spal v obyvke, na co mi on povie, ze sa dobre vyspal... 😔 ale maly bol v poho, takze sa nemozem ani ja stazovat...

alex, ja som zlatku stretla u ortopeda... a maly nemoze mat zabku, skus si kuknut nejake fotos na nete a porovnaj... inak neviem... zuby 😕

jak citam, tak bude treba na malych aj nejake tajne postupy skusat... co sa tyka nocnika a spinkania... 😎 zapisujem do pamate... 😀

katina2209
12. máj 2010

ahojte.. ja som tiez vcera cely den upratovala a poobede sme boli vonku...
Mati no ako ide Zumba?Vcera ste asi neboli ani vonku s Matkou ked si upratovala ze?
Som vas vyhliadala ci niekde nie ste v okoli...
Tesim sa uz na stretko musime sa potom dohodnut ako sa tam dopravime...
Zuci neboj ta stitka prejde ja som mala tiez to je poporodna vsak si zober ake zmeny tvoje telo prekonalo tak to musi mat nejake nasledky ja pojdem tiez na kontrolu,lebo sa v poslednej dobe nejako v noci velmi potim...
Blumi ako sa dnes mate? Olivcek pekne vecicky si kupila Olifke...
Garon hlavne ze tvoj mm uz seka dobrotu moj uz seka dva tyzdne...prestal fajcit a aj na pivo prestal chodit kedze nefajci...
🙂
My dnes noc celkom fajn Matko zaspal o 20,30 potom kazde tri hodinky mliecko a od 6,30 je hore o osmej do deviatej hodinku pospal...
No a vcera som skoro odpadla maly mi uz drzi pekne hracky a vcera si dal sam dudel do ust nasiel ho pri hlavicke a sup ho do pusinky 🙂
Leni kde si kupila letne ciapocky ja tiez musim kupit a tu v okoli som nikde nenasla ..

blumka
12. máj 2010

kati, matko je jaky sikovny..wau, ze si sam da dudel do pusy 😉
my sa mame tak klasicky..Juli ale zacina byt riadne akcna, hlavne v noci, cestuje po celej postielke a to ju budi, davam ju stale na bok, lebo tak nesermuje rukami ale ona sa v spanku prehodi na chrbat, dviha nohy a trieska nimi o matrac a sermuje rukami, potom ju to budi...no uzas...bud ju dam na bok alebo aj na brusko, vtedy este zaspinka...no a dni su tiez akcne, uz podstatne menej spava ako kedysi, takze ja neviem kde mi hlava stoji, ale ono sa to zlepsi, cim bude starsia tym to bude so spanim lepsie 😉

leni, no zapisuj finty, zapisuj, lebo niekedy musi mat clovek velmi dobru fantaziu aby tym krpcom presiel cez rozum 😀

katina2209
12. máj 2010

Blumi Matko sa teraz sam pretocil z bruska na chrbatik on nechce spavat na brusku tak ho davam aspon past koniky po chvilke,ale zacne kricat ale hlavku uz drzi riadne vysoko a pozera na vsetky strany...v postielke som mu tak ulozila hracky,aby pozeral dolava aj doprava.. Matko bol tiez v noci tak priecne tak asi aj on cestuje...
A Juli je velka sikovnica ked sa ti takto prevracia a uz dlho sa tak prevracia?

blumka
12. máj 2010

kati, ona sa len zboku zvali na chrbatik 😉 a cez den ked pasie tak sa tiez vie pretocit z bruska na chrbatik ale nie vzdy ...asi ked sa jej nechce past 😅

katina2209
12. máj 2010

No vsak Juli je o den starsia tak je sikovnejsia 😉 a baby su vraj v tomto sikovnejsi ako chalani 🙂

katina2209
12. máj 2010

sikovnejsie,,, pisem ako madar akurat som nakojila tak mam Matka na rukach 🙂

olifcek
12. máj 2010

my sa tiez nie vzdy prevratime z bruska na chrbatik x;o((( zatial len na boky v chrbatika uplne v pohode...a ked pasieme konicky, tak pravu rucku mavame vystretu a davame ju dopredu, vedla tela a dolu k telicku....to je ok???? 😕

olifcek
12. máj 2010

kati sikovnik mallinkyyyy...nasa oliv uz ani neviem ako dlho, vsetko chyta a do pusy dava ...tak ale ja neviem, ci je v tomto ok na svoj vek alebo odratavat 6 tyzdnov...uz neriesim 😉

maminnka
12. máj 2010

no ja len ziiram, ake mate sikovne deticky 🙂 ale kedze viem, ze sa vyvyijaju obrovskym tempom zo dna na den, nejdem sa uz stazovat 🙂

katina2209
12. máj 2010

mami vsak aj natalka je sikovna a je od nas mladsia 🙂
olif keby si niekde objavila take tenke ciapocky na leto na nete aj s uskami na zaviazanie daj vediet neva aj ked budu po jednom dietati a budu pekne...
olif mala je sikovnica ako keby nebola ani predcasniatko tak sa nad tym nepozastavuj
😉
idem varit zeleninovu polievocku a zajtra bude spenatik...

olifcek
12. máj 2010

ako maju vase babatka dlane, ked pasu??? oliv ma lavu otvorenu, pravu casto v past x;o(( neviem, ci to ok je

katina2209
12. máj 2010

olif aj moj matko niekedy dava tu ruku dopredu a tiez ma dlan otvorenu ako superman podla mna je to normalne uz zajtra ideme do poradne a na to ockovanie mam preventivne nieco kupit na teplotu alebo to lekarka predpise?

matesl
12. máj 2010

ahojte,

kati, dobre je na zumbe, treba nam prochu vypadnut ;)
a ja som mu letnu ciapocku kupila jednu aj tu v galanterke, na snurku, okolo usiek je patent a hore je take dierkovana, asi za 4 ecka a este maju v poluse v stanku take letne ako siltovcky a maju tiez patent na uskach aby neprefuklo 😉

olifcek, aj nas taha ruky k sebe ked je na brusku a obe ruky este stale zatate v past 😵

zucana
12. máj 2010

bre ranko ako mam donutit moju dceru aby isla spat skor ako o 23.00 hod.....
vcera tak revala ze nechcela spat ze som jej dala 2 kvapky tych kvapiek proti boleniu brusiek to len tak abys i pochutila lebo jej to strasne chuti a potom sa ukludnila a najedla a zaspala ale proste sila....dnes som sama tak bude fasa....
inak sme spali do 10.12 ale tak radsej ist spat o 21.00 a vstavat o 8.00 alebo 9.00 ale to uz by som moc chcela zejo???

olifcek
12. máj 2010

kati oki x;o)

Oliv pasie...na poslednej jej kusok otazela hlavka, ale nepustila ju, hehe x;o)) no a aha, prava rucka...

blumka
12. máj 2010

zuci, ja si myslim ze ju nedonutis nijako...proste ma taky rezim...ale mozno keby si ju skusila rano budit o tej osmej, mozno by sa jej to poposuvalo a aj vecer by sla skor...no ale ktovie...podla mna je najpravdepodobnejsie ze sa jej to posunie same...

juli ma tiez pasticky zatate stale ked pasie, neviem odkedy by mali uz mat otvorene, pohladam na nete niekde...a ruku jednu tiez vystiera na supermana, to asi ze sa chce uz otocit 😉

zucana
12. máj 2010

ta male ale hraciek 😀
my pasieme pred telkou alebo na prebalovacom a rucky ma zvacsa pod sebou alebo prisebe a konzultantka povedala ze ma velmi zensku polohu pri paseni 😀
a olif to nevadi ze ma rucku vpredu asi sa chce uz naciahnut za vecami 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre