Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
12. máj 2010

caute baby,
dnes den blbec, pekne povedane 🙄
mala prestala cez den spavat...trva to od minuleho pondelka...max spi 20min doobeda a 20min poobede
uz nehrozia 3hodinove spanky v kociku...som z toho na prasky, fakt sa nemam kedy ucit, dnes uz som sa muzovi tri razy rozrevala v telefone.
mala dnbes len reve...spala doobeda 25 min. v kociku
teraz som ju 20minut uspavala a spala rekordne 4minuty a zasa reve...dala som ju do postielky, 5minut jej neublizi...ale ja asi dostanem porazku...
vcera som sa ucila az ked muz prisiel domov a tahala som do 23.OO a Nelka sa zobudila o polnoci, tkze ma skoro porazilo,
potom bola hore o 3tej, o 6tej a odvtedy je hore v podstate nespi 😠 ☹
Muz slubil ze pride dom o pol piatej aby som sa mohla ucit, len si to neviem predstavit, ked tu bude hucat mala 😖

tak som sa vystazovala 😔
ak bud cas skusim docitat, ale teraz uz idem k nej nech si hrdlo nevykrici
boze vidim na nej ze by spal ale neda sa jej 😢

lenica81
12. máj 2010

blumi, to je nieco ako little pet shop...

jja, ja si aj naplanujem, ale casto je velmi skoro po planoch... kazdy den je iny, tak hadam z toho postupne vyrastie... 😎 aj von chodime vzdy inokedy... a dnes to tu cely den vyzera na to, ze to uz padne, a furt nic, iba fuci... ale spinka v postielke, tak neriesim vychadzku... a ked sa zobudi, to uz nevychadza... 😕

olif, super clanocek od annag... 😵

mojmu iba ked hlada prso vidno, aky ma dlhy krk... 😀

olifcek
12. máj 2010

zosi x;o(

lenica81
12. máj 2010

zosi, som si myslela, ze sa ucis, ale ako vidim, nemas kedy... 😔 aj moj uz menej spinka, a ked da zlu noc, som z toho na prasky... 🙄 drzim palce... necitaj, ale uc sa alebo sa venuj malej... 😉

lenica81
12. máj 2010

olif, co som citala ten clanok... myslim, ze nebudem riesit to spinkanie, kedze nas celkom dobre zaspava, i ked sa obcas preberie, ale vyrevavat ho nechat nemam srdce... 😔 a napriek tomu, ze annag je proti cumlom, ja ho pouzivam, pocumle 2 minutky a je tuhy... hlavne, ked viem, ze je napapany az po gagor... 😀

garonka
12. máj 2010

och zosi ☹ to je smutne ale ak bude Nelka väčšia hadam bude pekne spavať že vraj už babätka od 6mm pekne spinkaju no to ja som zvedava
my v kočíku spime už len 45 min a na prechadzke vôbec 😒

garonka
12. máj 2010

my používame cumeľ na zaspavanie inač spinka bez cumľa ale moja mam mu ho dava furt i keď len troška zaplače 😠

blumka
12. máj 2010

zosi, neboj..bude spinkat...ja viem ze ty potrebujes aby spala teraz, aby si sa mohla ucit ale mozno ta povzbudi aspon to ze ona sa nauci..naozaj od polroka to bude ine..zvykne si spinkat aj inde a hlavne dlhsie...
treti mesiac je taky prelomovy pre babatka..ovela viac vnimaju ako na zaciatku a zaroven su este stale malicke aby uspavanie a spanie zvladli same..niekedy staci ked sa babo prebera rychlo reagovat a uhojdat alebo vziat na rukky a zaspi znova, niekedy proste ani to...ale ono sa to fakt zmeni..Terezka spala nejak tak ako tvoja Nelka a okolo pol roka uz lepsie, od roka este lepsie a teraz ked spi cez den tak taha aj 3 hodiny 😉
hlavu hore

blumka
12. máj 2010

olif, stan je uzasny ale uz mam od mm stopnute princeznicky 😀 a ten prvy uz tam nie je..bloknuty adminom 🙂

lenica81
12. máj 2010

blumi, s tym reagovanim je to fakt, nas ked sa budi, skusim dat cumel, ci este nezaspi, ale ked sa prilis storcuje, uz viem, ze vstava a je so spankom koniec... 😅

blumka
12. máj 2010

leni, ja som terezku dlho tak uspavala, ze som ju uspala na rukach, ona sa po polhodine zacala zobudzat, uz ked som ju pocula ze sa mrvi rychlo som k nej bezala vzala ju na ruky a uhojdala a zaspala znova, niekedy uz tvrdsie aj na hodinu a dlhsie...robila som to tak asi az do roka, este aj teraz niekedy ked sa zobudi po hodine idem k nej, lahnem si k nej a ona zavrie oci a este zaspi (aj dnes napr. a to dokopy spala 2.5 hodiny)...
teraz s juli je to uz tazsie, lebo nemozem behat len k nej, takze ona velakrat spi len pol hodku, niekedy sa podari ju este uspat ale niekedy uz pribehnem neskoro...
no ale od toho polroka to uz bud eine..tam si rezim deticky ustalia lebo budu papat prikrmy a budu to mat uz pestrejsie, naucia sa ze po obede, po zeleninke sa ide spat atd...bude lepsie baby..

lenica81
12. máj 2010

blum, Vilka som ucicikala okolo 1/4 na 3, o 10 min. sa mrvil, tak som pribehla a dala cumlik, potiahol 5x, vyplul a spi doteraz... 😅

hajdylca
12. máj 2010

ahojte 😔 nuz zosik, som natom podobne, my sme mali tiez take obdobie ze drobec prestal spavat uplne cez den, teraz ho doma na lopte uspim (predtym obleciem) a pol hodke idem von, ale je to rozne, niekedy vydrzi pol hodinku, niekedy 2, ba i 4, len vonku sa mi s nim ucit neda, a ked prideme domov- i ho v kociku hore vynesiem, uz na mna kuka 😕 docitam Vas raz potom 😵

toto som nasla na nete a dobre som sa na tom zabavila, tak nech mate (mozno) krajsi den i Vy 😀

Všetky postavy a udalosti sú vymyslené. Akákoľvek podobnosť s realitou je čisto náhodná 🙂

Prišla chvíľa veselá,
mám chuť zabiť manžela.
Pýtate sa: “Prečo asi?“
a mne dupkom stoja vlasy,
keď si týždeň prejdem v duchu,
zrátam každú jeho muchu:

V pondelok sa v práci zdržal,
vraj ten projekt nevydržal.
Tvoril ho sám, bez pomoci,
prišiel takmer o polnoci.
„Drahá, veď už nebuď taká,
nekrič, odmena ma čaká.“
No len či tú odmenu,
uzriem aj ja pre zmenu.
Naposledy extra prachy,
strovil aj sám, žiadne strachy.
Dal sumičku nemalú,
do hokeja, futbalu.
Veril, že je správny krok
mať členstvo na celý rok.

V utorok nám slnko svieti,
na vychádzku beriem deti.
Vábim ho, nech sa k nám pridá,
jemu to však raz nevydá.
Aj keď domov prišiel včas,
umne sa nás striasol zas,
zatvoril sa do pracovne,
kde do noci usilovne
do laptopu niečo ťukal,
potom ešte futbal kukal.

Streda – zástrčkový deň,
sleduje ma ako tieň,
ja si robím nádeje,
snáď sa niečo udeje...
Dôverne sa ku mne túli,
do hrncov mi očkom škúli:
„Žienka moja premilá,
čo dobré si varila?“
Ja sa dnes naozaj snažím,
miešam šalát, rezne smažím.
A po dobrej večeri,
skončí drahý v posteli.
Ruky po mne však necapká,
do minúty tuho chrapká.

Štvrtok, to je veľká sláva,
v posilke vždy namakáva.
Lebo pracujúci muž,
zaslúži si relax už.
A následne jeho žena,
na materskej vyvalená,
bude za povinnosť mať,
prepotené veci prať
a mastiť boľavé telo,
ktoré sa mu pomstiť chcelo,
že prehnane machroval,
keď s činkami čachroval.

V piatok sa zas sťatý vrátil,
cestou niekde kľúče stratil.
A tak pred susedou Betou,
chcel odomknúť cigaretou.
Beta oči zaostrila,
jazyk dobre naostrila,
cez víkend na stridžom sneme,
prednášala k tejto téme:
Že sa skydol na rohožke,
nohavicu mal v ponožke
a kravatu nakrivo,
vraj bol „Štik, len na pivo!“
Skrátka hanba ako hrom,
dva dni chľastom smrdel dom.

V sobotu sa variť chystá,
v kuchyni pohroma čistá:
Olej a soľ po podlahe,
teflónové hrnce drahé
kovovými lyžicami
doškriabe mi z každej strany.
Na jedlo je právom hrdý,
vraj to bola hračka, tvrdí.
A ja od nadšenia výskam,
špinavá je každá miska,
panvica i vareška,
upratujem do dneška.

V nedeľu na gauči dumám,
akú ťažkú pohodu mám.
Žiadny konflikt, hádka dneska,
keď vtom pípne esemeska.
Vyzvedám, ktože to píše,
hlas mu jemne zakolíše:
„Iba Božka, to nič zlatko,
zajtra sa chce stretnúť krátko.“
Božka – vychválená kráska,
to je jeho prvá láska.
Každý týždeň chlapa strieda,
dopustiť však na ňu nedá.
Nech je to už tak či tak,
ide ma z nej trafiť šľak.

Veru, moje milé dámy,
za pravdu snáď každá dá mi,
že život vydatej ženy
nie je práve raj na zemi.
Ale raďte, čo už s nimi,
s tými chlapmi mrchavými?
Musíme len zaťať zuby
a ďalej ich verne ľúbiť🙂

zucana
12. máj 2010

baby sak ja nestiham vas docitat...blumi mne to nejde otvorit ten tvoj link
olif aj moja sa hra s jazykom...ma ho strasne dlhy po mame 😀
ten clanok precitam neskor...bola som u lekara a teraz presivam gombik na svadobnom obleku lebo mm pribral 😅
nastastie po tyzdni dazda svieti slnko a mala je vonku so svokrou 😉

svetlankat
12. máj 2010

Caute baby, tak my mame ockovanie uspesne za sebou. Veeeelmi sme plackali obidve. Teraz som malinku uspala nech si aspon trosku pospinka. Vazime 5110g a meriame 56,5 cm. Rastieme dost pomaly, ale co uz.

svetlankat
12. máj 2010

A my mame dnes presne tri mesiace.

lenica81
12. máj 2010

tak teda gratulujem, sveti, a preco ze pomaly rastiete... kym nenamieta doc, je to ok... alebo... kazde babo je ine... neporovnavaj s tymi buclosmi, co tu mame, lebo niektori sa aj vacsi narodili... popr. maju dlhych rodicov... 😉

my ockujeme o tyzden... uz teraz mam hysaky, ako dopadneme... 😔

jja
12. máj 2010

sveti ber to z tej svetlejsej stranky ze mas o 2 kg menej nosenia ako ja 🙂 a vobec neporovnavaj, kazde dieta je indivindi, a nakoniec nas mozno v troch rokoch predbehnete aj vo vahe aj vo vyske... 🙂

zucana
12. máj 2010

gratulujem svetlankat 😵

zucana
12. máj 2010

☹ zosi chuda

svetlankat
12. máj 2010

Baby diky, mate pravdu, my sme s manzelom dost nozky, ja mam len 158 cm. Malinka mala porodnu vahu 3220g takze sme pribrali necele dve kilka a narastli sme od porodu 7,5 cm. Zatial horucku nemame, tak uvidim neskor.

martinaj
12. máj 2010

no tak som odlozila konecne veci zo Simonovej postielky a vybalila aj kolotoc, skusime ho tam dnes dat spat 🙂 snad budeme uspesni..... 😅

blumka
12. máj 2010

svetlanka, pekna vaha...isto lepsie ako viac 😉
ja ked som tak ratala tak juli narastla od porodu 13 cm 😕 😕

zucana
12. máj 2010

baby pekny clanok od tej annag ale ja som sa zasa utvrdila ze ked dam vikine viac papat (cize aj z druheho prska dost) tak grcka....takze naozaj musim dodrziavat min.3 hodiny a jedno prsko.....
moja malinka je v hojdacke a cita knizku 😀

katina2209
12. máj 2010

Ahojky , Zuci ja davam tiez kazde 3 hodiny a jedno prsko zajtra mame to ockovanie drzte palce uz teraz mam z toho panicky strach...Ja si myslim ze budeme vazit tak 6800 gramov mam taky pocit potom vam dam vediet,lebo doma mame iba taku klasicku vahu a muz sa s nim vazil na digitalnej tak ze ho mal na rukach..
Mati a Simi spi s vami v posteli? Nas Matko zaspi v postielke,ale ako ho vyberiem o tej 12-1,00 z postielky uz si ho nechame u seba 🙂

laxity
12. máj 2010

ahojte baby

večne toho popíšete 😀 , ani som vás nestihla celé dočítať...vidím, že ste sa bavili o kolotoči-naša má presne ten čo poslala link martinaj...je to úžasné, vie sa pritom pobaviť, aj keď teraz u nás fičí hrázdička

olif...teda Olivka krásne pasie 🙂

ja nemám čas sem nakúkať, trávim čas u svokrovcov, posedávame so svokrou na terase, dnes aj včera som okopávala jahody, potom švagrovi rozpletala dredy 😠 -to bola robota hroznééééé 😠

inak pohodka, malinká je spokojná, už spinká o 20.00, takže o 4.00 budíček

brú noc baby 😉

martinaj
12. máj 2010

Kati, maly spaval doteraz v kociku 🙂 ale dnes bude velka premiera 🙂

alex
12. máj 2010

ahojte, my sme dnes boli opäť na baráku, maličký pekne hajal v kočíku na dvore, aj sme sa prejsť v parku boli. Našťastie nepršalo... Teraz už spokojne spinká v postieľke.

Oliv super článok od annag, a to video bolo úžasné, naozaj by som rada niečo také zažila.

Zosik, škoda, že nebývaš bližšie, rada by som ti nejako pomohla. Tak aspoň takto na diaľku posielam veeeľa energie, aby si sa zvládala pri maličkej aj učiť.

Hajdy super básnička 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre