Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

njonja
22. aug 2010

idem uz do hajan🙂 budime sa kazdu hodinu, tiez sme zaiedli vcera kasu, tak duuuufam, ze sa uz dakedy v dohladnej dobe vyspime🙂

lolka
22. aug 2010

@ivka79 kraaasn babetko, chudacik maly, tak priputany, ale je to pre jeho dobro 😖 a myslim, ze aj keby si mala 5 deti, vzdy to by ti to "trhalo srdce" keby dietatu nieco bolo ☹

lolka
22. aug 2010

idem aj ja do hajan a tiez dufam, ze sa vyspime 😅

ivka79
22. aug 2010

Idem aj ja..dobrú noc

matesl
22. aug 2010

a k tym pohybom a noseniam a sedeniam bbatiek...

no nas tym ze bol stale kvoli refluxu noseny a zvyseny, nema rad lezanie, z hocika sa ma taha hore, chyti sa bokov a uz je hore a to iste mi robi vo vanicke, sa proste posadi...tak ho obcas necham sa tak hrat a sedi krasne...uz skoro ani istenie nepotrebuje ale to je asi tak 3 dni teraz...ale asi ma pevne svaly na chrbatiku

na nohy sa mi tiez taha, ked seim a mam ho na rukach nech si grgne, tak sa zaprie nozickami a nechce pokrcit kolienka...tak vypuci ritku a nejde s nim pohnut...proste sa zatne...no co s nim

na chrbatiku zohne nozky a vytiahne panvu nore a tak peruje...srandovny je 😅

a na bruchu sa hadze ako maly brejkista..take vlny robi 😀

a inak stale rozmyslam nad tou polohou v manduche, ja ju teda nemam, nenosime ho moc v nosici...ale ked si predstavim ako posobia sili (mam nejaku statnicu z fyziky) tak neverim ze ta hlavicka netlaci na ten ohnuty chrbatik aj tak..a este je chrbtica v obluku takze tie stavce su viac tlacene z jednej strany. ine je ked babo je ohnute v brusku ... to plava vo vode, je nadnasane, ale ked sedi tak zhrbene...no ja neviem...ale to je len moj nazor

olifcek
22. aug 2010

@zucana nakrajam osupane jablcko a pomixujem. My kakame 2x a viac. Je to normal, najma, ked papaju ovocie aj zeleninku a mm

olifcek
22. aug 2010

@matesl ja verim, ze je to ok, lebo my sa len manducujeme, kociar verim pouzijeme este, ked uz oliv bude vediet sediet sama...ale niekedy tiez premyslam, ci je to fakt ok, tak ale neuro i chrbatik kuka a je pekny rovny

olifcek
22. aug 2010

@ivka79 @njonja drzim drobcom paste

matesl
22. aug 2010

@olifcek ja viem, ze chces len to najlepsie pre malinku...ja len ze nas na skole (mam architekuru) ucili, ako su rozlozene sily...v obluku mas vzdy vonkajsiu cast tahanu a vnutornu tlacenu...takze si myslim, ze vznika nerovnomerny tlak na stavce a platnicky chrbatika...ale vravim je to len moj nazor...vo vajiku tiez odporucaju byt tak max 2 hodky, kvoli chrvatiku.
nasu generaciu tlacili do polohy, aby chrbatik bol vzdy na rovnej , pevnej podlozke...dnes je nieco ine zdrave, o pat rokov povedia, ze ani to nie je OK, zas nieco ine bude dobre...ja neviem

ja neviem ci tym lekarom vsetko verit, ved jak robia reklamu laserovym operaciam oci...a ja epoznam optika a ocneho lekara, co by si to dal robit (myslim korekcie kratkozrakosti a dalekozrakosti). vsetci moji ocni lekari mali okuliare...preco...ked je to take super????? 😒

alex
22. aug 2010

Ahojky, tak ja teraz dočítavam, inak nemám kedy.
Tu už detičky lozia a náš sa len začína pretáčať...konečne, som myslela, že sa už ani nedočkám. Samozrejme že niekedy ma trošku zamrzí, že Jakubko nie je taký šikovný a pohyblivý, ale ako blumka napísala, v 30 si nikto nespomenie či lozil v 7. alebo 10. mesiacoch. Po zúbkoch u nás ani chýru. Nevadí, aspoň nekúše pri papaní 🙂
Čoskoro začneme aj my s príkrmom. Už sa teším, som zvedavá, ako bude Jakubkovi chutiť.

svetlankat
23. aug 2010

@alex to nemozes tak brat ze nie je sikovny. Je sikovny az az, len my rodicia niekedy ocakavame od nasich ratolesti privela.

svetlankat
23. aug 2010

@ivka79 drzte sa, nech to uz mate vsetko za sebou, tomu pretacaniu daj cas. Ked sa uzdravi, tak potom ti ukaze 🙂. Je to maly silak.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
23. aug 2010

@rivatha jej,pekny vikend. Malinky aky sikovny. 🙂

jaja32
23. aug 2010

@rivatha nech vám to ešte takto dlho vydrží a užívajte si synčeka 🙂

jaja32
23. aug 2010

ahojte, my sme nemali dobru noc o 1.h som malu uspavala na rukach o 3,30h davala mliecko a o 6.h uz bola hore, nechala som ju tak, bola vedla mna na posteli a tolko sa prehadzovala, vsetko chytala az zaspala do 7,15h. Davno sme tak skoro v noci nepapkali 🙂

jaja32
23. aug 2010

mne sa zdá, že Natálka má po príkrmoch zelenkavu stolicu...je pravda, ze vcera mala brokolicu, ale mala zelenkavu aj vtedy ked brokolica nebola. Je to normálne?

blumka
23. aug 2010

ahojte
ja som vcera bola taka grogy ze som zaspala s juli a dpali sme az do pol osmej s 2 prestavkami

citam, o chorych detickach, je to hrozne 😒 😒 juli mala len teploty a teraz je cela flakata ale dala by som neviemco za to aby jej bolo dobre 😒 tak dufam ze uz nas vsetkych nic zle necaka

@alex kazde babo je ine to vobec neries, juli si napr este vobec necmula palec na nohe a ci si vobec bude...pretacat na chcrbatik sa naucila tak vedome len minuly tyzden a tiez zatial po lozeni ani chyru ani slychu...zuby tiez ziadne ale to som rada cim neskor tym lepsie 😉 a to si vezmi ze juli je starsia od jakubka 😉 vsetko ma svoj cas 😉

blumka
23. aug 2010

@jaja32 juli ma zelenosivu po hocicom okrem mliecka 😉

jaja32
23. aug 2010

@blumka aha, tak to neriešim. Ten lanovy olej mozem davat stale?

svetlankat
23. aug 2010

@jaja32 http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=st... skus si pozriet toto, podla mna je to u vas uplne ok

svetlankat
23. aug 2010

@jaja32
@blumka baby a kde kupujete ten olej, ja som pozerala v bille nemali

jaja32
23. aug 2010

dakujem @svetlankat ja som ho kupila v coop jednota 200ml cca 260 eur

blumka
23. aug 2010

@jaja32 ano myslim ze v pohode...a kde si ho kupila? nemozem ho zohnat
@olifcek mm ma v praci tie puzzle, tak ked pojdete okolo cakaju na vas

garonka
23. aug 2010

@svetlankat moja ja som ho kupila na hlavnej 25 v bioobchode je v takej tmavej sklenenej fľaši a stal 5 € musí byť v chladničke, a davam ho Tobimu každy deň
v bile a v kauflande ho nemaju i ja som kukala

a inač ahojteeee 😉

jaja32
23. aug 2010

@svetlankat 2,60 eur preklep 🙂
@blumka mne sa zda, ze malu pekne precistilo 🙂

garonka
23. aug 2010

@ivka79 posielame veľa síl aby sa zapal už nikdy nezopakoval ja si neviem predstaviť čo by som robila ja 😔 ah jaj 😔

a aj my mame fofry s obličkami hoci je všetko oki, sleduju ho primerane a chodime na nefrologiu tak zatim klopkam aby som nezakríkla Tobi je zdravučky.

jaja32
23. aug 2010

@garonka a ja sa do nefrologickej ambulancie nemozem dovolat ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre