Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
11. okt 2010

@zucana moja kamoska umyva v umyvacke, ale pravda, ze deti su uz vacsie... mala ma cez rok... 😕

lenica81
11. okt 2010

idem ja fuc... kukam kriminalku, tak nech z toho nieco mam... 😀 dobru noc...

garonka
11. okt 2010

@lenica81 dekujuuu na desiatu dame 😵

svetlankat
11. okt 2010

@lenica81 my mame zajtra, snazim sa co to docitat

Baby ja davam teplu, ztaku flisovu ciapku, ked tu fuci ten nas neuveritelny kosicky vietor, inac davam len taku tensiu. Fusak je este odlozeny, ked je zima davam deku a nanoznik, ked svieti slniecko a nefuka tak nedavam nic. Ale puncosky uz davam stale.

svetlankat
11. okt 2010

@zucana ja este v umyvacke ee, len pod horucou vodou.

svetlankat
11. okt 2010

@garonka my este jogurt nepapame, zajtra alebo vo stvrtok ideme na poradnu, tak uvidim co povie doky.

zucana
11. okt 2010

@svetlankat ja som zacala pred tyzdnom resp. 3 rat som...snad sa nic nestane vzdy som aj horucou vodou...

svetlankat
11. okt 2010

@zucana urcite sa nic nestane, ved si to oplachovala.ja to tam nedavam kvoly lestidlu, ale to si urcite vzdy zmyla tym oplachovanim.

avaka
11. okt 2010

@zucana ,aj nasa mava niekedy cervene licka,,neviem z coho... 😕 zato sucha byva po celom tele,aj u koznej sme boli(uplne draplava),dala jej taku mast zarobenu,pekne jej to preslo,ale po cca 3.mesiacoch znovu..myslela som,ze to je z vody,ale neviem,ci som skor nieco nezjedla..
@laxity,ja nedavam kase a v najblizsej dobe ani neplanujem,ak by, tak,ako tusim blumka robila doma z ovs.vlociek,alebo ryzovu ako zucana..a hlavne kvoli tomu cukru,snazim sa,nedavam jej sladke a teraz mam dat kazdy den kasu sladenu?a tie mliecne,to mas tam umele mlieko zase..Inak kupila som sunarku,ale som ju ani neotvorila,som citala,ze je sladka riadne..
@lenica84 ,prosum Ta a v kauflande to maju ake kase bez cukru?a su aj bez mlieka?a potom do nich davas ovocie,ci?
@andrea2603,pekne vymesacniny 😉
@lienka2,aj mne E dnes pomahala s pradlom 😀 ,ja som vesala a ona mi to cele vyhadzala na zem 😀 Ja ked chcem,aby sa zahrala,tak jej nahadzem hracky do krabice a musim zdoraznit,nech to tam necha a nevyhadzuje...a uz vyhadzuje.. 😀

avaka
11. okt 2010

@zucana ,aj ja o zelenine umyvam jarou 😕 ,ale vzdy dobre oplachnem horucou vodou..no asi skusim len vodou radsej..

maculik
11. okt 2010

Ahojte
ideme pozerat film, ale kym mm vyberie, este docitavam 🙂

@maminnka aj ja mam spanielsku deku, este po Adelke, a tiez si ju neviem vynachvalit, ona sa zda tenka, ale je uplne teplucka. Petrik je zatial pod nou a ked fuka, davam kryt na kocik cez nozicky. Oblecene mava zatial dlhe body, teplaky (ked je chladnejsie, tak tie na traky, aby mal cez hrud este jednu vrstvu) a tensi svetrik s kapucou. A ponozky a na to tie capacky, co mal aj na stretku.

Ja mam hruby fusak Emitex, ale ten vytiahnem uz az ked bude mrznut, resp.teploty tesne nad nulou. Pri Adelke som ho vyuzila, mala v nom uz len pancusky a navrch bundicku. Takto sme chodili von 🙂

@zucana ten nocnik vyzera super, ale akurat som citala v Betynke alebo inom casopise nazor jednej maminy, ze po par cikaniach im ta hudba uz liezla na nervy. Nam stacil normalny nocnik a potom sedadlo na zachod, toto som tiez pozerala, ale sa mi to zda zbytocne drahe. Ale vyzera to dobre 🙂

maminnka
11. okt 2010

@zucana kamoske sa stalo, ze ten nocnik hral az dovtedy, kym nebol uplne suchy, takze ked sa vycika, po oplachnuti nocnik treba vytriet dosucha. A ze to vtedy liezlo pekelne na nervy, ked ho len oplachla, bola som zrovna u nich.

maminnka
11. okt 2010

@maculik vidim, ze deticky obliekame rovnako... som rada, ze nei som jedina.

matesl
11. okt 2010

@zoska aj nas prdka, vzdy ked sa v noci prehaduje 😀

zucana
11. okt 2010

Dik baby asi zvolimnejaku kvalitnu klasiku ;)
macul super ze film javiku nemozembez bocnice nechat na druhom poschodi :(

svetlankat
11. okt 2010

@maculik jej kolko snehu 🙂 krasne

svetlankat
11. okt 2010

dobru baby idem hajat

zucana
11. okt 2010

@maminnka Ani ja nebabusim Ale tubolo zas 25 stupnov dnes
a nocnik vybral mamina ze na vianoce este
a aj my veeeela prdime 🙂

zoska
11. okt 2010

cauky 😉
precitala som posledne dve strany, viac nestiham, mala bola este pred chvilou hore 😒

ja obliekam malu asi takto: dlhe body, svetrik, sustiakova bunda, pancusky a nohavice + capacky a bavlnena ciapocka- jesenna, ked zajde slnko prehodim deku, ak je moc zima dam nanoznik...
pancusky davam asi tri tyzdne...niekedy ked idem doobeda von je aj 7 stupnov a to s mi zda dost kosa....
spanielsku deku vyuzivam po plavani ked nesvieti slniecko a je chladnejsie, malu zababusim 😉

inak dakujem krasne za pekne slova doobeda, ste zlate...
ide o to ze som unavena, bola som v lekarni a bola tam jedna znama, zmarala mi tlak, pichla do prsta na nejake rychlotesty 😕 no a vraj trpim celkovym vycerpanim (asi preto ze mala uz skoro 3 mesiace neprespala v noci dlhsie ako 2 hodiny vkuse 😔 ) mam malo zeleza a tlak : 89/ 53 takze asi tak ☹

idem si ja lahnut, aby ma nevystrelo, zajtra ideme plavat 😉
dobru noc vsetkym

loginka
11. okt 2010

cafte baby,
ja kase davam zatial len Dominikovi, kupila som vselijake, este v lete som sa zasobila kasami co mali v Tescu akciu, nejako tam ten cukor neriesim, inde cukor nedostava, som prekvapena ako mu chuti nesladeny jogurt, najpr sa ksichtil ale teraz papa ostosest, malej som este kase ani jogurt nedavala, uz nad ym rozmyslam, lebo papa mliecko aj rano, aj doobeda aj poobede
kupila som v tescu baby spenat, tak dnes sme boli zeleni, Laurinka vsetko zbastila ako vzdy a Domi ako vacsinu papal a pri tom kvikal - hneva sa sediet v lehatku, no na papaciu stolicku je este malicky, vela krat musime dojedat na rukach
este som im kupila sladky zemiak batat a ruzickovy kel - tak budu mat taku specialitku 🙂

alex
11. okt 2010

@zoska mala by si sa viac šetriť. Ja viem, že pri takej duracelke sa to nedá, ale kašli na poriadok, varenie. Oddýchni si, keď môžeš. Nech neskončíš v nemocnici. Nemáš nejaké kamošky, čo by ti malú prišli pokočíkovať a ty by si si oddýchla?

alex
11. okt 2010

inak ahojte. Dnes sme boli s Jakubkom štrajkovať 🙂
Inak nechce mi veľmi papať ovocie a ani kašu nechce.

loginka
11. okt 2010

@zoska minule davali v damskom magazine o probiotikach, ze su dobre na aj na energiu, aj som si zacala davat, davaj si aj vitaminky, aby si sa citila lepsie, s tym spanim aj ja nenormalne tuzim spat dlhsie ako 2-3 hodiny mi Laurinka neda, len dufam, ze to bude lepsie

zoska
11. okt 2010

@alex kamosky priebezne pomahaju, aj mamina dost, mm ked je doma a cez vikendy dost pomaha...prekvapil ma ten tlak...to nevyspatie- no s tym nic nenarobim... varim ked uz fakt nie je co jest, inak uz dost objednavam a mamina mi nosi a poriadok robi uz castejsie aj mm...uz nevladzem tak na to fakt kaslem...
chystam sa k obvodnej na preventivku a nech mi predpise zelezo a co treba, snad sa to zlepsi
myslim ze keby nebolo Nelky tak uz som out, ale napriek tomu ze vycerpanie je v podstate z nej tak mi dava silu 🙂

zoska
11. okt 2010

@loginka oki zajtra kupim actimel a zajdem aj do lekarne poradit, zatiet ma zivi hroznovy cukor 😅

oki a uz idem spinkat lebo ma lame

loginka
11. okt 2010

k obleceniu, ja davam malych rano, ked idu spat (oni spia stale von v kociku) do fusaku, potom uz len spanielska deka, ta je super
zimne ciapky som uz dala, ked bolo chladnejsie a fukalo cca 3-4 st, inak take jesenne alebo este tensie
pancusky uz davam tiez, alebo Laurinke leginky a na to take teplacky a capacky - mame take papucky rozkosne kitty a tigrikove z H and M

loginka
11. okt 2010

@zoska alebo niekto neviete, ci mi moze ist aj manzel vybavit ten rodicovsky, ja to est estale nemam vybavene 😝

loginka
11. okt 2010

my sme dnes boli s malym u rehabilitacneho dr sa ukazat, vahal ci mame zacat cvicit, ze je dobry, len mozno bude dobre ho trosku nastartovat na to lezenie, budem to potom praktizovat aj na Laurinke, lebo tej sa moc hybat nechce...

zucana
11. okt 2010

@zoska moja mas toho dost...ani som necitala bo ja len dnes pisem a stresujem kebych nemala casu jak ty ani stresovat nemam cas ale tak duracelka tito iste vynahradi 😵 prajem aspon dobru noc ked uz nie kludnu 😔

avaka
11. okt 2010

@loginka ,mne mm vybavoval rodicovsky,tak asi ano 🙂

@zoska ,ja tak isto obliekam malu,ale nanoznik nedavam,lebo mi tam nejako zle drzi... 😅 Viem si predstavit,ako sa citis,my sme tiez stale hore...a najradsej mam,ked ma ludia oslovia"nejaka si nevyspata"... 🙄 😠 a to zelezo Ti zistila v tej lekarni z toho prstu? 😕 by som si aj dala zmeraz,ci mam nahodit tabletky... 😅
Snaz sa oddychnut a raz nam zacnu spat... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre