Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
29. sep 2009

ja sa tlačím pečenými gaštami 🙂

zucana
29. sep 2009

ja poobede sladke nemozem...na zaciatku som vobec ale vecer teraz hej 😉

olifcek
29. sep 2009

Pecene gastany zboznujem. A na vian.trhoch si ich vzdy dam, to maju vtedy sviatocne caro x;o)

olifcek
30. sep 2009

Prajem bre ranko z busika. Dnes musim byt v praci o 7.0, lebo o 15.30 musim odtial letiet. Dnes odpisujeme byt, i zamok menime a taq x;o)

andrea2603
30. sep 2009

Dobré ránko, dievčatá!!!
K tým kg navyše: ja som po dvoch pôrodoch a vždy som schudla do 3-4 mesiacov na pôvodnú váhu a potom to išlo ešte nižšie o nejaké tie 2 kg /asi preto, že som dlho kojila/.

olifcek, dnes si zase veľa nenaoddychuješ. ja som tiež vždy unavená, ale na oddych nie je veľa času. Od 7.00-15.30 práca, potom deti a domácnosť. Ale to nie je sťažovanie, ja aj tak dlho neviem nič nerobiť.
Ale už si hovorím, že trocha spomalím, aby sa mi to nevypomstilo nejakým tým rizikov.tehot. 😒

olifcek
30. sep 2009

andrea ale patris mimo tehu skor k tzm stihluckym zenam? x;o)

jj, adi, ja tiez v praci 8.5 hodiny...toto je nase prve babo, takze doma ma nastastie nejak extra povinnosti necakaju...len mam niekedy pocit, ze som fakt moc moc moc unavena, viac, ako by som mala...ale to bude tym, ze som v pravi vecne v strehu, stale sa cosi riesi...ale uz je svadba zanami, takze by uz malo byt len lepsie a lepsie x;o)))) i ked, teraz zase budu veci okolo bytiku...chi...

olifcek
30. sep 2009

no na druhu stranu...ked som este chodila na vysku...stihala som pracovat, studovat, kazdy den cvicit a aj draheho stretnut a venovat sa mu x;)

verim, ze az bude babo, opat budem aktivnejsia...ano, preto, ze nebude na vyber, chi x;o)

chcem sa totiz pocas MD a RD ucit anglicky, doma, s drahym...teda on ju vie perfeknte, takze bude ucit mna, resp. preskusavat, chi, tesim sa uz na to.

ale jasne, ze si najprv budem musiet nejak zadelit pracu doma a babo bude i s manzelom na prvom mieste...ale verim, ze zvladnem...ked clovek chce, dokaze 🙂

andrea2603
30. sep 2009

Keď nie som v 2.stave, tak moja váha je 53-55 kg pri výške 164 cm.
Olif, vždy sa najdu nejaké "veci" ktoré treba riešiť. Ale keď sme také akčné typy 🙂 aj v tehot., tak nás aspoň nič neprekvapí, keď sa už budeme starať o naše novorodeniatka.

olifcek
30. sep 2009

adi dufam, ze som skutocne akcny typ 😅

juuuj, tak to si stihlunka..ja cez zimu zvyknem mat okolo 66kg, na jar schudnem na 62, pri vyske 172cm..ked mam pod 62 uz to na mne nevyzera dobre....

lolka
30. sep 2009

ahoj 😉
ako sa mate ? dlho som tu nebola. cez vikend sme sa svadbovali, a teraz nie a nie sa dospat 😖
vcera sme boli na kontrole, doki potvrdila dievčatko 🙂 mala je v poriadku a staaale sa hybala, mrvila, kopala, som zvedava ci bude taka aktivna aj ked sa narodi 🙂
co sa tyka mojej vahy, tak uz som skoro 1 kg nad moju vahu pred tehu (zo do 4m. som schudla 4 kg 😒
ale s mojim zaludkom to je este take neiste.... 😖

blumka
30. sep 2009

lolka, a ako sa bude dievcatko volat? 😉

olifcek
30. sep 2009

ahoj Lolka, ale uz je aspon lepsie?

lolka
30. sep 2009

blumi, bude to Viktorka 😉 vy mate kedy 3D? alebo sa uz ste mali a babo sa neukazalo?
olif, ale ano, je podstatne lepsie, uz sa aj normalne najem 😀 ale sladkosti mi napr. moc nechutia a to som predtym musela mat stale nieco sladke..... 😅
ozaj, a doki mi zistila maaaalo zeleza, tak papam tabletky

hajdylca
30. sep 2009

dobre ranko.. bambule ja v poslednej dobe, mozem teda veru papat uuplne vsetko.... ako hroch, kt. je z tanieroch troch 😖 ale neva, po porode pojde vsetko dole, snaaad.... olif ja som unavena stale, a to ani na 4 neslapem... takze s tym psychologom... no to asi mal zly den lekar.. mozme papat hurky???

olifcek
30. sep 2009

blumi kedy vlastne sa urci presny datum narordenia? sa to i uprauje nejak? lebo mne na zaciatku do tehu knizky napisali ze TP 12.02.2010 a odvtedy mi to nezmenili 🙂

andrea2603
30. sep 2009

lolka, ja tiež sladké veľmi nemusím /dnes deťom urobím žemlovku a z tej si dám aj aj 🙂 / a ešte žalúdok nemám v 100% stave a predsa už mám 5 kg navyše z pôvodnej váhy a to som prvé 4.mesiace schudla 4 kg. Ja asi priberám zo vzduchu 😀.

blumka
30. sep 2009

lolka, ja idem teraz v piatok na morfologicky utz a 3D este neviem 😉
olif, najpresnejsi termin porodu je urceny prave tym utz v prvom trimestri, takze rataj s tym 12.2 aj ked to moze kludne byt aj 3 tyzdne skor alebo 2 neskor 😉

andrea2603
30. sep 2009

olif, u nás sa berie ako záväzný termín pôrodu ten, ktorý máš vypočítaný podľa menštruácie.
V knižke mám napísaný aj termín podľa pohybov - ten je orientačný. 1.krát mám tieto termíny rovnaké, predtým som mala 1 a 2týždňový rozdiel.

olifcek
30. sep 2009

hajdy len papaj x;o) ked budes papat pravidelne, i metabolizmus sa fajne nastartuje a hodne pojde i von klasickou cestou x;o)

no, v ten den, ked mi pisal, mal mat poobednu, a mailika pisal ped osmou rano, mozno nebol vyhajany? x;o)

hurky? toto by som i ja rada vedela, mnam x;o)

olifcek
30. sep 2009

blum baby sa vraj rodia skor, pravda? x;o)

adi dakujem x;O)

na som na morfo ani nebola, ale za to 2x na 3D x;o) raz v 16tt + par dni a druhykrat v 19tt + par dni x;o)

blumka
30. sep 2009

olif, no to je asi taka pravda akoze nemozes dvihat ruky hore ked si tehotna...terezka sa narodila 8 dni po termine 😉 vobec nezalezi ci je to chlapec alebo dievca, babo sa pyta na svet, ked chce ono 😉

andrea2603
30. sep 2009

olif, môj syn sa narodil presne na termín a dcéra o 2 týždne skôr. Tak je to asi pravda, že baby skôr.

olifcek
30. sep 2009

chi...tak som zvedava x;o)

olifcek
30. sep 2009

blum a odkedy by sa nemalo spat na chrbte? x;o) ja uz sice ani teraz moc nemozem, lebo Olivka hned kopka, ked spim na chrbte a neprestane, az kym sa nezobudim, hehe...

blumka
30. sep 2009

manzelovej sesternici dokonca lekar povedal, ze podla velkosti plodu isto bude rodit pre terminom a rodila 2 dni po...dievcatko...takze to vobec nehra rolu ci dievca ci chlapec

olifcek
30. sep 2009

dokonca i teraz, ked o nej pisem tak riadne kopka...

kedy spi??? 😕

blumka
30. sep 2009

olif a ako vies ze spi? 😀

blumka
30. sep 2009

jaaaaj, som zle precitala, ja ze pises ze ked spi 😀 😀
no mozno kope zo sna 😀

martinaj
30. sep 2009

dobre ranko 🙂

lolka
30. sep 2009

ja nespim na bruchu uz asi 2 mesiace, tak nejak mi to vadilo a tlacilo 😒 ale je pravda, ze na bruchu som sa omnoho lepsie vyspala 😒
moja mala kopka cely den, ale ako lahnem do postele zaspava aj ona, necha ma pekne vyspat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre