Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
15. jan 2010

Aj ja sa chystam dnes robit cokoladovy puding, ale ja ho jest nebudem, nemam chut, ani nic sladke nechcem. Dnes som zjedla cely balik oplatok

matelko1
15. jan 2010

s tym pudingom ste mi urobili chute,dala by som si 🙂 ..ja som teraz sčapala kornflexy s mliekom a este mam na nieco chut 🙂

alex
15. jan 2010

joj ja by som si tiež dala sladké, ale na ten zub nebudem riskovať.

blumka
15. jan 2010

zasa provokujete s pudingom? 😠 😀 zeby? 😀 😀 😀

martinaj
15. jan 2010

no ja som ho varila "akoze" koli malej 😀 😀 😀

olifcek
15. jan 2010

ahojte

mat babo, byt mamkou, mat uzasneho manzela...a mozete skoncit stastim v blazinci x;o)

malicka je uzasna...neviem sice zmerat, kolko pije, ale verim, ze pije. sme dnes boli u jedneho pediata, primara zo sace, ale uz asi byvaleho, tak jej i krvicku vzal, hlavicku premeral...proste...chvalil ju, ako pekne ide do sedu, ked don ma ist, ako krasne chodi...ked s nou samozrejme ,,nacvicoval,, hlavicka je OK, ale to ja viem...snad i ta krv bude ok...malickej mam davat nejake lieky, rozdrvene na lyzicke, to mi este z nemocky povedali, aleee...mla z toho grcka, hned to vyvrati, tak to nerobim...snad...je to kyselina listova a nejaky pyridoxin. bohuzial to nie je v kvapkach ;o(((

idem chytro do kuchyne, este zemiacky ocistit, kym je malicka tisko...x;o) inak...ked kaka, vzdy sa pri tom puci a aj akoby plakat chcela x;o( primar vravel, ze je to normalne u malickych deti, lebo, ze maju v crievkach aj vzduch a nekakaju naraz, ale pekne to posuvaju dolu a az paq sa vykakaju...moja malicka, neviem jej s tym ale pomoct x;o((

no nic, idem...

zuci, takze na teraz si to podrzala, cooo?

ale ved uz to pride na kazduuu x;O)

blumka
15. jan 2010

olifcek 😵 😵
k tomu kakaniu, skus jej prilozit na brusko teply uterak, pri kazdom prebalovani jej pomasiruj brusko, tak jej pomozes rozhybat to crievko a nam este zaberala masticka Pupik s tym sme masirovali...

martinaj
15. jan 2010

vitaj olif 🙂
super, ze sa vam takto dari 🙂 ale tie lieky by som jej asi davala, aj ked ich vyvrati.....

olifcek
15. jan 2010

blumik tu masticku mam...takze pri kazdom prebaleni natriet masticku a kusok pomasirovat?

Oliv ma zje, lebo ked je hladna krici, ale tak...uz je naucena, ze bude po zaviazani do perinky papat, tak to uz je tisko, hehe x;o) zacina byt riadna sibalka a somnou cvicit x;O) ale i ja sa ucim s nou, takzeee ;O)

olifcek
15. jan 2010

martinaj, oki, tak jej ich budem davat...no ale idu von fakt takmer okamzite...akurat, ze mam len na par dni...vikend to este vydrzi a paq sa opytam v pondelok, ked si teleofnicky zistim vysledky, ze co s liekmi, ci brat dalej, ci nie, alebo ci mi ine oni predpisu pre nu...x;o)

blumka
15. jan 2010

olif, hej, kludne pri kazdom prebaleni, ta masticka jej urobi take teplo tak to jej pomoze

matka331
15. jan 2010

juj oliif ..aj ja chcem mat byt uz doma mazt vsetko za sebou a uzivat si materstvo 🙂 🙂

selyma
15. jan 2010

olifka, drzkam vam palecky, a nech cvici mala s tebou, ved ona je tu nova,ona moze

olifcek
15. jan 2010

sely x;o)

blum dakujem krasne x;O)

lenica81
15. jan 2010

olif, neboj, aj nas nase budu cvicit... 😉

alex, to je pech s tymi zubami... pre istotu na mna nieco lezie... mam nenormalnu nadchu uz druhy den a teraz uz aj tie blbe pocity, ked na vas ide choroba... takze uz som si pichla cesnaku a pijem caj... moj mangel bol trocha liznuty nejakym bacilom a ten na mne teraz parazituje... 😠

maculik
15. jan 2010

Olif, tak ste uz domka, vyzeras velmi spokojna, to je dobre. Malinka tiez urcite citi, ze ste vsetci spolu. A ocinko si ju uz moze popestovat dosyta 😵 Buva Ti dobre? A papanie ma tiez stale kazde 3h?

No manzel bol s malou u tej dr, ta nic zatial nezistila, vraj ak do nedele teplota prejde, tak je to skora reakcia na to minulostvrtkove ockovanie, ak neprejde do pondelka rana, tak mame dojst, ze to je bud viroza alebo oneskorena reakcia na ockovanie.
Teraz pred hodkou mala 39,6 po odratani, ma skoro vystrelo, ked som to zbadala. Dala som jej cipok, bola velmi uplakana, potom asi na 10min zaspala, ale uz je hore a je taka vseliaka. Ach jo, som z toho smutna ☹

zucana
15. jan 2010

olif jeej uz ste domka a takto si pekne gazdujete...
ja idem vymysleit nejaku mixovanu polievku lebo mam uvareny karfiol a zemiak a zeleninove cestoviny urobim a potom si spravim puding 😀
ach jaj tie ockovania...maci snad to adelke prejde
ja cakam opat na ruzovy vytok...uvidime ci dnes vecer pride ...juuuj nemusel by 😎

blumka
15. jan 2010

maculik, chudinka malicka... skore uzdravenie jej prajem...
ja sa nudiiiiiiiim... decko sa mi tu po kuchyni nahana s jednou kamaratkou,jej ocko s mojim manzelom nieco riesia pri pc a jaaaaaaaaaa? de ste babyyyyyyyyyyyy?

blumka
15. jan 2010

ma nestvite s tymi pudingami...asi si spravim aj ja 😀 😀 a veeeeeeel slahacky navrch a "picotiky" 😀 😀

zucana
15. jan 2010

no blumka dobre to tam mas...ja rozmyslam nad tou polievkou...uz som to aj vymyslela 😀
idem dole za svokrou po puding a pustim sa do varenia 😉

blumka
15. jan 2010

ja ze ides dolu za svokrou nech ti uvari tu polievku 😀 😀 😀

maculik
15. jan 2010

s pudingom ste aj mne narobili chute, ale už až zajtra, dnes pojedám maslové keksy 😀
Vladko prišiel skôr z práce, tak sa so starkým venujú malej, starká pletie malému svetrík na cestu z nemocky a ja im píšem denný program. A pritom počúvame na platni Dlhý, Široký a Bystrozraký 😀

zoska
15. jan 2010

ahojte 🙂
my sme dnes boli po kočík a prišiel aj ten fusak do autosedacky tak sa vytesujeeem 😵

olif ahooj 🙂 takze vyzeras byt spokojnucka, to je super...nech vam to ide s olivkou j manzelokom cim dalej tym lepsie 😉

janulka- akoze take reci si uz nikdy nepripusti bez slova! to je sila ako si to vobec nieko moze dovolit?! ty si bola velmi stihlunka a pamatam si ze ked si prisla do diskusie na zaciatku tak si sa pytala ci niekto pocas prveho trimestra pribral vela, lebo si mala taky problem...cize u teba podla mna ide o hormony a potom podla toho co si pisala si uz tak vela nepribrala v druhom a tretom trimestri...
pribrat si pribrala, ale na fotkch vyzeras ako normalna tehulka...ty sa citis horsie kvoli tomu, ze tvoja postava je uplne ina ako pred tehu, ale kto ta nepoznal si povie ze pekna tehulka s peknym bruskom...a ze si pribrala aj na inych castiach tela...no a co, take sme tu vsetky... a mozno ja so svojimi zatial 10kg budem mat vacsi problem zhodit ako ty 😉
ale na buduce sestricke povedz, ze su jej reci voci tebe neeticke a nech si svoje komentare necha pre seba! koza jedna blba 😠

sisiska
15. jan 2010

ahojte, babule,

ja mam dnes tiez akesi vlhke nohavicky stale a neviem, co to je, ci len vytok alebo nieco ine...olif, ty si to mala ako, ked ti zacala odtekat ta plodovka? ako dlho si cakala, kym si sa rozhodla ist do nemocky?

teuska
15. jan 2010

caute babenky, pozeram, ze tu asi zasa nikto nie je ☹
Fuuuuuuuuuha puding, aj ja chceeeeeeem. Ale odolam, ja som dnes upratovala v krabici so sladkostami a to bola velka chyba. Sa neviem ani pohnut.
Janulka velmi pekne vyzeras na fotkach, vobec by som nepovedala, ze si vela pribrala. A so vsetkym ostatnym suhlasim so Zoskou a s babami.
Ja som velmi pribrala teraz v poslednom trimestri a uz citim, ze sa ledva vlacim. Ale ja som bola pred tehotenstvom velmi chuda, takze tychto 15 kg co som pribrala, keby ostalo aj po porode, tak nevadi 😅

blumka
15. jan 2010

sisika, ked sa postavis, steka ti to po nohach? plodovka odteka stale, nielen raz za cas a viac ako len vytok na nohavicky

sisiska
15. jan 2010

zuci a olif, ked ste si dali suche nohavicky, za ako dlho ste ich mali alebo mate vlhke?

teuska
15. jan 2010

sisi ja som niekde citala, ze si mas dat suchu vlozku a v klude si na chvilu lahnut a uvidis, ci tecie alebo nie. Mne ked odtekla plodova voda, bola to riadna supa a tiekla potom stale, ale to uz som bola v 38tt.

matka331
15. jan 2010

sisinka duufam ze to neni plodovka...juj baby kazdaa tu pisete puding puding puding ...a ja mam teraz nanhotakuu velkuuuuuuuu chut ze si ho budem musiet ai spravit
blumka keby sa mi teraz malicka otoila citila by om to neako??

blumka
15. jan 2010

matka, asi nie...
mne sa terezka tiez otocla asi v 36 tt a ja som ani tusaka nemala...az na utz som to zistila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre