Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
5. feb 2010

ahoj zienky,

nechcete niektora ten Yal? Vcera som kupila a zistila, ze su tam vlastne v tom baleni dva, tak ten druhy niekomu rada darujem 🙂

blumka
5. feb 2010

dobre ranko 😉
zosi, dobre ze si vyuzila znamosti...ked su tupci niektori lekari tak treba 😠
garonka, ja chodin do novej nemocnice ale tam sa mi ten pristup celkom paci..jasne ze su aj lekari-partizani ale uz aj taki co ti sami povedia, nenechau ta cakat jak debila tam...vzdy som objdenana na konkretnu hodinu a akurat minule som sedela asi o pol hodku dlhsie ako som mala byt...aj sestricky su tam ok...
no a o tej tvojej gyndoske pomlcim...by som ju vymenila hned ako sa bude dat

ja robim dnes paradajkovu poliefku a halusky...lenci mi to terezka bude jest 😅 musim ju dajako oklamat s tou polievkou..polievky ma rada ale tuto paradajkovu akosi nie..asi kvoli farbe alebo co... 😅

garonka
5. feb 2010

blumi mňa to vytača že primar je znamy pred sestričkami mi vyka to beriem lebo my si tykame ale povie, že mam prísť na jedenastu a skače kade tade, raz operačka, raz porady no na nervy a ja si tam pekelne dlho vysedím
ježibabu mením po pôrode ešte nech si ma troška užije no, a pripada mi divna, za cele tehu ma kukla zospodu raz dobre nie?

ak Tete nechce polievku môj drahy namiesto nej zje, on miluje tu polievku ale nasladko brrrrrr

blumka
5. feb 2010

gari, to asi preto ze je primar...ma toho dost...ale zasa keby to bola zena, tak si myslim ze by ta dlho cakat nenechala..zeny vedia ako to je cakat s tym bruchom niekde ako na spasenie 😉
a tu jezibabu men hned ako sa bude dat, to je divna lekarka...

garonka
5. feb 2010

blumi jj, ale 4,5 hod čakať to je chore a on sa ešte divy prečo mam potom tlak zvyšeny joj

no idem ja sa chystať tak sa vam potom ozvem čo a ako

paaaaaaaaaaa

martinaj
5. feb 2010

mnam halusky 😝 😝 😝

zoska
5. feb 2010

aj ja dnes robim paradajkovu 🙂 mam na nu uz 2 dni chut...ale netusim co uvarim ako druhe...maso som si z mrznicky vcera nevybrala takze asi dajake cestoviny...

mami myslis ze ten Yal nevyuzijes...vr je to slabsie...mozno sa ti aj t druha flasticka zíde...jednu doma pouzit a jednu v porodke este "pre istotu" 😅 😉

olifcek
5. feb 2010

maminka ja len zo zvedavosti..co je yal? ta tekutina po porode na rany? nechce sa mi googlit 😅

blumka
5. feb 2010

olif, tusim to je miesto klystyru

olifcek
5. feb 2010

aha... 🙂

maminnka
5. feb 2010

Zoska, neviem, mozno ano, aj som posudzovala podla prveho porodu, ked mi jedna stacila, az v nemocke. Aj tak nic nepomohla, nemala totiz ziadnu pracu. Mna prehnalo este doma aj bez klystyru a riadne 😀 😀

Olif, ako pise Blumka, je to taky setrnejsi klystyr.

martinaj
5. feb 2010

v ruzinove davaju cipky 😠 takze si asi zoberiem klystir z domu 😀

maminnka
5. feb 2010

zienky, mrzi ma, ze ste take sklamane z pristupu lekarov. Ved prave v tehotenstve potrebujeme byt pokojne, vediet, na com sme, aby sme sa zbytocne neplasili. A oni takto.. hmm, uz to beru ako "pripad" nie ako cloveka s obavami, s otazkami, CO SA DEJE S JEHO TELOM A DIETATOM. Smutne...

ja sa zatial ale stazovat nemozem, vzdy sa ma lekar pyta, ci mam nejake otazky, co ma zaujima, vsetko vysvetli, popise, ukaze...

andrea2603
5. feb 2010

ahojte,

zoska, z vlastnej skúsenosti viem, že ten CTG monitor robia sestričky lepšie ako doktori /oni nemajú čas, asi/. Pri Lenke som musela ostaň po jednej takejto kontrole v nemocnici a asi tak každé cca3hod. ma dávali na CTG a sám doktor povedal, že ma majú sestričky na starosť a ony vždy mi povedali ako mám ležať, aby bolo bábätku dobre.

zoska
5. feb 2010

hmm mami tak to mas fajn... ja som takyto pristup zazila len ked som si zaplatila za vysetrenie 😠

u nas v nemocke inak davaju normalne klystír- liter teplej vody, hlbsie do creva 😒 no ale efekt to ma 😀
vraj dovolia aj Yal, ale ze sestricky vacsinou este pprehovaraju pacientku na klystír...
ja uz som zmierena s klystírom...nerada by som sa pototo pri porode 😅

andrea2603
5. feb 2010

dievčatá a ešte rada od mojej sestričky u gyn. pre urýchlenie pôrodu: sex /teda, že veľa sexu/, horúci kúpeľ a hladovka. že to zaberá, aby sa bábo vypýtalo na svet 😉

suzon78
5. feb 2010

ahojte babenky,

tak som volala kvôli tým výsledkom z kultivácie, tak predsa tam mám candidu, to svrbenie sa už nedalo vydržať, musím si ísť pre čípky, horšie však je, že mi tam našli aj streptokoka skupiny B, ten čo je nebezpečný, nechápem tomu pred mesiacom tam nebol a to by mi už ani kultiváciu nezobrali, lebo si boli istý, že tam nič nie je, ešte, že mi do toho prišlo to svrbenie sakra ! Termín mám 11.-12.2. niekto tu spomínal, že vtedy dávajú antibiotiká do žili 4 dni pred pôrodom? Lenže, keď doktor povedal, že to nevidí na termín, že krčok drží, tak teraz kedy mi tajú tú infúziu? Neviete?

andrea2603
5. feb 2010

aj ja som mala vždy klystír pred pôrodom, nerobilo mi to problém. Mňa mohli už aj krájať, ja som bola taká šťastná, že za pár hod. mám dieťatko už pri sebe.

suzon78
5. feb 2010

adi nestačí aj horúca sprcha, predsa vraj ten kúpeľ môže spôsobiť zanesenie infekcie...

zoska
5. feb 2010

andrea...no tiez mam pocit ze sestricky okolo toho vedia robit, ale oni mi nemoozu povedat záver z nálezu...
ja dufam, ze mi nepovedia ze mm prist na vikend na pozorovanie ☹

inak dobry recept na porod dala sestricka, az na tu hladovku 😀

zoska
5. feb 2010

suzi ja ho mam tiez...dr. mi vcera povedla ze mi infuzku s ATB napichnu na porodnej sale, ze sa to dopredu nelieci 😕

suzon78
5. feb 2010

zoska ja po ctg som sa musela znova vrátiť do ambulancie k dokymu a ten mi tam načmáral priemerné hodnoty a povedal, že ok...naposledy tam bol iný doktor a ten mi podrobne vysvetlil, ku každej krivke čo to...trochu ma aj vyplašil, lebo povedal, že malá má tachykardiu - zvýšený tep, ale to má preto, lebo mám aj ja teraz v tehu...dúfam, že po narodení sa to upraví.

suzon78
5. feb 2010

zosi sranda i teraz som na internete čítala, že sa to robí 4 dni pred pôrodom, ale kto vie, možno stačí v deň pôrodu, len tam ide o to, aby to stihlo prísť k bábu, no dnes idem pre recept, tak sa doktora, ktorý bude mať službu popýtam, ale myslím, že tu v ZH, to asi dajú tiež až v deň pôrodu, vykašlú sa určite na mňa, sa tam so mnou dopredu babrať 😒

maminnka
5. feb 2010

jaaaj, okrem tej hladovky beriem vsetko 😀 😀

zoska
5. feb 2010

ja v podstate neviem co na tom ctg bolo zle, lebo malu som citila ako sa hybe a hodnoty srdca boli od 130-150 a kontrakcie 0-20, raz vyleteli na 50, ked mi stvrdlo brucho, inak som mala pocit ze vsetko bolo take ako na minulych ctg...no ale si ja mozem len hlavu lamat, ked nikto nic nepovedal...uvidime o tej 11tej

ale chodit hore dolu ako tava ma tiez nebavi...niekoho tam nechaju aj hodinu lezat a mna po 20 min. ze pridte za 3 hod. (asi by som zdrzivala ostatne pacientky)
esteze mam nemocku blizko aj peso

martinaj
5. feb 2010

hladovka vyvola porod? 😀

suzon78
5. feb 2010

zosi to máš pekné hodnoty, môže by skôr, že priemerne sa viac pohybovali okolo 120 a to sa im tiež nepáči....ja som to tiež mala raz, tak vieš čo urobila sestrička? Pomykala mi s bruchom a malá sa potom prebrala a tep vyskočil hore. Môže byť, že malá sa hýbala, ale nebola hore, len zo spánku sa pohla a vtedy je tep vyšší, no moja naposledy maximálne šantila, tak si myslím, že aj preto mala vyššie hodnoty, ja idem zase na ctg v pondelok, tak som zvedavá...

suzon78
5. feb 2010

zosi chcela som napísať, že keď buvinká a i keď sa čo to chýbe tep je nižší...

andrea2603
5. feb 2010

mne sestrička vždy povie, že je to v poriadku a papiere si zakladajú tam v pôrodnici, takže pre môjho gyn. nič neberiem, len do tehu knižky napíše dátum a že o.k.. A vtedy pri Lenke, keď ten monitor nebol o.k., tak vtedy volala lekára, ten to pozrel a vlastne na základe jeho rozhodnutia som v tej nemocnici musela ostať.

to neviem či stačí aj horúca sprcha.
ja sa kúpem v teplej vode bežne, tak mne tento spôsob určite pôrod nevyvolá. Veľa sexu tiež nezvládam 😎 , tak skôr rozmýšlam nad tou hladovkou 😅

suzon78
5. feb 2010

adi asi máte zaškolené sestričky, tak vedia čo a ako a už poznajú prípadné odchýlka...no asi je to všade inak, mne ten záznam odovdzávajú a mám ho nosiť v tehu knižke..je to indivindi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre