Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
1. mar 2010

heh blumi poznam... a to mam len jedno dieta...
klobuk dolu pred viacnasobnymi maminami, pripadne dvojickami 😅

no prave som uspala na rukach malu...idem zalahnut

zucana
1. mar 2010

cafte abce ...
kika tak uz nech to mas za sebou...
baby idem robit prieskum 😉 ake mate odsavacky a ako ste spokojne?ja stale ziadnu 😀
inak noc ok a potom co sme sa o 10.30 zobudili sme sli s malou do centra na stretko s tou slovenkou a jej 8mesacnym malym ktory ma 12 kil a bol 2 hodiny v kociku zobudeny ani sa nepohol...zato ta moja baby nevydrzi kludna 2 min...po 5tich musim menit polohu, prechadzat sa, ukazovat hracky, rozpravat sa a pokladam ju na vankus na gauc do takeho polosedu a ona prosim pekne sa chrbatom odraza a pomaha si rukami dopredu a ked je na mne na brusku sa vykopava hore a bucha mi hlavou do prs ked sa nervuje ...a to este nechodime a uz neobsedi 😕 😅
a ma strasne vysypany krcik...asi ze je tam tlstucka a sa to zaparuje...co tam mam dat=to co na ritku?
maci mrzi ma ta noc...skus to este vydrzat trochu...
olif a aj nevyprazane mozme?a aj udene resp.co sme nemohli kvoli toxo?

zucana
1. mar 2010

zosi mne tvrdia ze cajiky kojenym az po 5tom mesiaci...radsej si urob ty! 😉
abce mali byt babce 😉

aussiegirl
1. mar 2010

ahojte!!
zuci ja mam avent elektricku a je super. neviem co by som bez nej robila keddze mala mi na prsiach doslova po 2 minutach zaspavala a kojili sme sa nekonecne hodiny kym bola najedena a potom cely kolotoc odznova a to este moj dvojrocny poskakoval okolo mna. teraz odsavam kazde 3 hodky a papame cez flasku 😠 a podla potreby ked sa minie mlieko (nestiham tvorit podla predstav mojej malej ) tak dokrmime UM. ja som spokojna.
inak na tu zapareninku na krku skus malej supnut sudocre, isto ho mate aj v IT.
baby kolko vam spia deticky? moja spi cely den a zatial aj noc (klop klop klop),je to OK????nie som na to zvyknuta lebo syncek bol jak na jadrovy pohon od narodenia, pri nom som aj obed stihala len v letku...kolko by malo take 3,5 t babo spat??

zucana
1. mar 2010

ausie spat by mali nejakych 15-17 hodin co som niekde citala...
a sudorem veru nemame mame fissan co je nieco podobne len je to dost huste to tam neva?

matka331
1. mar 2010

ahojte .....moja malicka sa v noci asi nevedela vyprdkat a celu noc bola hore od siedmej az do 4 rana uz som nevedela co snou mam robot zaspalami na rukach aleako nahle som ju polozilado postielky tak sa zobudila....alebo moze byt aj inyy dovod preco nepsinkala...????ale ani neplakala lebo keby ju nieco bolelo tak si myslim ze by v kuse plakala nie??co pomaha na to ked si nevie popukat ??

blumka
1. mar 2010

aussie, kazde dietatko je ine, ja som prespala cely svoj prvy rok, mamina ma musela budit na jedenie 😉 bud rada ze ti tak spinka. juli je tiez pokojnesie babo ako bola terezka v jej veku, keby nemala bolesti bruska ani o nej neviem

olifcek
1. mar 2010

pise annag, na moju otazku, ci mozeme aj nepeceny encian

encian je vyrobeny z pasterizovaneho mlieka, netreba sa bat. pri syroch ide o riziko napadnutia listeriou, ktora v tehonetvse moze sposobit potrat. Niektore syry sa mozu robit z nepasterizovaneho syra, preto su i viac rizikove. tepelnou upravou sa listeria nici pri vysokej teplote - napr vyprazanim.

garonka
1. mar 2010

matka

my mame to iste, v piatok v noci naš Tobi bol 4 hodky hore ani hokej sme poriadne nekukali 🙂
a tak včera cely deň len dospaval, zato dnes sa budí každe 3 hodiny na papu reve ako pavian, ťaha i z ľaveho i z praveho prsníka je veľky hladoš
a to uspavanie mame take iste, zaspí na rukach a ako ho položíme do postieľky je hore 🙄
tak ho musím nechať zaspať tvrdšie a tak je to oki 😝

lenica81
1. mar 2010

tak som tu opat... kuk fotky mojho synatora...

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

inak... teraz ma taku pokojnu fazu... tak mozem pisat...

nas maly spi a papa a kuka na svet zatial bez nejakeho rezimu... nechavam ho na prsniku po 10 min... lebo som skusala 15 aj 20, ale zacal mi hned grckat... tak radsej castejsie a kratko... ale hlta o dusu... inak, zatial mlieko je ok... musim zaklopat... uvidime o tyzden na prevazeni u pediatricky... hadam aj dost pije... inak, niektora ste spominala, ze zacne cucat a z 2. sa leje... to iste u mna... uz presli aj tie fazy brutalneho tvrdnutia prsnika... ale stale rozmyslam, ci mam po kojeni este odstriekavat...
co sa tyka tych intervalov, zuci ty si davnejsie spominala, ze ked do kolkych hod si pyta, ze davas z toho isteho prsa a ked je to viac, tak striedas... rozmyslam ako by som "vyrabala" dostatok mliecka a netvrdli by mi prsia... 😀

lenica81
1. mar 2010

co sa tyka porodu, musim povedat, ze vdaka epi sa na 1. dobu porodnu nemozem stazovat... ale druha bola brutal... som nevedala maleho vytlacit... ☹ k tomu bol veliky, co ked mi rano pred porodom povedali, ze bude mat cca 3800g, tak som myslela, ze odpadnem... a taktiez zle rotoval a tlacil sa von temenom, nie celom, tak mi museli pomoct a vytahovali ho vakuovo... ale musim povedat, ze bez ich pomoci by to asi velmi nevyslo... tych poslednych 25 minut bolo fuha... neviem, sialenych...

a moj muz bol skvely, bez neho by to bolo strasne tazke, stale ma podporoval a rozosmieval... 😵

a musim veeeeeeeeeeeeeeelmi pochvalit celu skupinku ludi, co sa o mna starali, dr. Lipovsku, ktora robila uz konkretne porod a tiez mladych sympatakov, ktory viedli porod v 1. dobe (Urban a Dlhopolcek a boli velmi komunikativni a vsetko vysvetlovali... tak ma upokojovali... a celkovo cely personal musim povedat, ze bol skvely...

katina2209
1. mar 2010

ahojte babulky dnesna noc sialena maly sa stale pucil a plakal ked som mu dala prsko tak potom papal a stale pytal a nechcel grgnut ako som ho polozila tak sa pogrckal prezliekala som v noci asi 7 krat uz som bola zufala a teraz cez den spinka ja som si s nim aj lahla ale ani zanic zalomit taka som bola unavena dnes sme boli aj v ruzinove na ockovani proti tbc babky co vas ockovali v pohode to prebiehalo nezapuchlo vam to?
Mne uz chvalabohu vypadli vsetky stichy tak uz sa mi to aj pekne lieci aj odpucha a uz som si spravila aj super strih dole 🙂 konecne si na nu po tom dlhom case vidim 😀
Normalne vam zavidim ze deticky tak dlho vydrzia bez papania moj maly pyta cez den kazde 2 hodky a v noci tak ked je v pohode tak 2,5h
Matesl vitaj doma tak vy takto odsavate ahojky vsetky babenky ktore ste prisli z nemocky a uzivate si deticky 🙂
My sme dnes boli aj vonku trosku bolo tak krasne baby kedy sa pridate na kolacik? 🙂

zoska
1. mar 2010

leni
podobne ako u mna...myslim porod, vdaka epi pohoda, ale posled. polhodina ako v mrakotach, nevladala som tlacit, mala bol zle zrotovana a tahali kliestami...vidim ze je nas tu takych viacej ☹
ale dobre to dopadlo, takze uz je to zabudnute 😉

zuci no nenabrala som odvahu na ten cajik aj ked je od 1.tyzdna abatka...ja pijem cajiky 🙂

inak stale mam jedno prso vacsie, viac naliate...je to j vidiet, bojim sa ze sa to bude zhorsovt
vraj treba slabsi prsnik ponukt 2 razy po sebe, len sa bojim ze ten druhy raz tam nieje dost mlieck, ale mala je zatial o.k.... ibaze za ten intervl mm ten silnejsi prsnik taky naliaty a tvrdy, ze mi z neho strieka a ked z neho mala pije tak je tm na nu vela mlieck...takze by som ani nepovedla ze mam slaby a silny prsnik, ale ze jeden je normalny a v druhom mm ndprodukciu... ☹

zuci ja mam medelu piestovu (nie pakovu!) aje fajn...mne vyhovuje, ale na rozbehnutu laktaciu sa odporuca medela minielectric 😉

http://www.vitalos.sk/ostatne.php?id=1 tuto mam ja 😉

zoska
1. mar 2010

ten horny obrzaok 😉

maminnka
1. mar 2010

Zuci, ja mam rpave tu minielectric... odsavam 4krat za den, tak cca 3-3,5 dcl najedno odsavanie a trva to asi 15 minut.

zoska
1. mar 2010

maminka 3 dcl na jedno odsatie 😕 fiiih ty si riadna mliekren 😀

ja som odsala max. 90ml. asi za 10min. ale potom uz v prse nic nebolo 😅

maminnka
1. mar 2010

Zoska,
nemyslim v jednom prsniku 3 dcl, to v oboch spolu 🙂 stale mi to stupa a pritom nepijem vobec vela, nedavam si nic na podporu laktacie a odsavam fakt len 4krat denne. Vela davam do mraznicky, vyuzujeme, ked uz budem musiet chodit aj na rokovania.
Dnes som mala prve, ale len taka pol hodinka, manzel to s malou zvladol v pohode...

zoska
1. mar 2010

jasne, no to ma ani nenapadlo ze 3dcl v jednom...hehe to by si bola riadna pamela 😀
ale aj tak je to dost 😉
no ale lepsie ako malo...

juj takze ty uz zacinas pracovat...hmmm sikula

olifcek
1. mar 2010

kati malicka TBC prespinkala, nic nevidiet a zatial ani neboli neziaduce prejavy...no, vraj sa to moze prejavit az 2 mesiace po ockovani... 😔

zoska
1. mar 2010

kati mne povedali ze po dvoch tyzdnoch sa moze na tom mieste objavit pluzgierik s hnisom...nesmie sa to vytlacat ani ic, mozes to osetrit liehom, ale inak nic
detsk doktorka to na poradni zhodnoti 😉
mozno nebudete mat absolutne ziadnu reakciu 🙂

andrea2603
1. mar 2010

pekný večer, dievčatá 🙂 .

moja Liv sa už vyrevala, teraz spí tak na jedno oko, tak očakávam 2.kolo revu. 😅 Včera takisto si prerevala večer 😒 , manžel sa tešil, že už odchádza do nočnej 😅 Ale zatial noc bola vždy v pohode - bože, kebyže aspoň to jej vydrží.

leni, Vilko je milunký 🙂

no nehovorím, už kriví pusinkou, tak dlho som neposedela pri pc.

zucana
1. mar 2010

cafte baby my sme po dlhej dobe zaspinkali uz teraz na mnetak toho moc nenarobim...........
ja kojim 2 krat to iste prso ale uz aj striedam a je lepsie...asi lebo pije menej negrcka ...

katina2209
1. mar 2010

ahojky my sme na chvilku zaspali tak som zvedava do kedy tiez ma vecerne az revy jaj keby aspon v noci 3 hodky pospal a bol dobrucky uz by som to potrebovala poobede som si aj s ním lahla ale nie a nie zaspat taka som unavena, dufam, ze budu mat nase zlaticka to ockovania v poriadku
maly trosku zaplackal ked ho ockovali

ewelyne
2. mar 2010

cafte, musim vas docitat 😉 😀
uuuf.
citala som zatial len tuto stranu.
baby, vitajte doma.
lenica, zlatusik 😉 a inak aj ja som mala Dlhopolceka a Urabana fakt uzasni 😵 a mili a vsetko vysvetlovali aj potom na vizitach.

my sa trapkosime ako aj niektore z vas, maly stale doma, malej soplik prechadza pomaly...
muzik a ja uz tiez fit.

olifcek
2. mar 2010

ahojte, davae niektora babu maltofer? ako to podavate? nema to pipetku a kvapnut...nechcem vsetko pospinit...

maminnka
2. mar 2010

Zoska,
no to ano, to by aj Pamela nestacila, myslim 🙂 A ta praca je zatial tak pozvolna, mala mi doobeda spi 4 hodiny vkuse (klop-klop!), tak vtedy pracujem. Rokovania s klientami len pozvolna, max 1-2 za tyzden, zatial, kym je manzel doma...

Po TBC ockovani ja malinkej nevidim nic 🙄 🙄

Olif,
maltofer nedavame... neporadim, zial...

zoska
2. mar 2010

olif maltofer beriem len ja a v tabletkach...takze som ani nevedela ze je aj ina forma... skus si zohnat malu striekcku v lekrni alebo pipetu...urcite budu mat 😉

martinaj
2. mar 2010

dobre ranko 🙂 tak nas maly ma otocenu noc s dnom 🙄 od 21.00 bol hore skoro do 5tej rano.... aj sa dobre najedol a nic, ziadny spanok 😠 sme sa s muzom striedali ale som KO.....

zoska
2. mar 2010

mati ☹
nasa mala vcera cez den viacej pospala a tiez sa to prejavilo v noci...ale nie az tak radiklne ako u vas, ale po krmeni ju bolo treba hodinku uspavat co sa doteraz nestalo...v noci zaspala pri papani a zobudila sa az na dalsie...

baby ja som z toho, ze si negrga nestastna...a ked si aj nahodou odgrgne tak chyti stikutku...
nemozem ju kvoli tomu davat spat na chrbatik...furt je naboku, alebo vo vyvysenej polohe na vankusi...a to asi nie je moc o.k. ☹

a este otazk pre tie co kojite poleziacky...davate odgrgnut?
lebo ste pisali ze pri tom aj zaspite niekedy...
no nasa ked ju kojim v lahu tak si este negrgla 😒

martinaj
2. mar 2010

no ja kojim po sediacky, trochu vyvysene, lebo malemu zvyklo mlieku pri grgnuti tiect nosom....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre