Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
31. máj 2010

caves zeny..mna dnes chytilo prestavovanie nabytku, tak som z jednej izby preniesla do druhej stol, velku truhlicu s hrackami co mala terezka vobyvacke som zaniesla do tej izby, rozlozila som jej tam na zemi tie penove puzzle a som urobila velku slavu, ze jeeeeej terezka ma detsku izbu....tam nech si robi bordel a nech si zvykne ze ma svoj priestor 😀

blumka
31. máj 2010

jo olif, ked niekde uvidis nejake nalepky na stenu tak daj info a este som chcela aj nejake tie fosforeskujuce hviezdicky 😉

supi
31. máj 2010

Olif, nepisala si nahodou do majovej maminky podakovanie ? 🙂

teuska
31. máj 2010

caute babulky 🙂 je tu niekto?

laxity
31. máj 2010

garon...a ako vie, že malý má veľa vápnika? Bo nám zatiaľ vôbec žiadne takéto vyšetrenia nerobia, ani krvička, ani moč....A ja papám ráno biocalcium a večer vápnik....tak dúfam, že nebude problém 😕

preberalo sa tu tehu...no super, ja som tiež cítila pohyby až po 20tt, prve to nebolo dennodenne, ale potom som si to sledovala poctivo každý deň 🙂

laxity
31. máj 2010

ja som na nervy z tej mojej dcéry...ona brutálne cmúľa palec...hrozné, čo mám robiť?

svetlankat
31. máj 2010

laxi aj moja smula, aj celu ruku. A to moze byt aj najedena. Stale nieco pcha do pusy. Ale vobec neslinta.

laxity
31. máj 2010

svetlanka...ale ona už vyslovene len palec, niekedy aj celú pästičku...ale väčšinou palec ☹ ....tak som rada, že nemá dudel ale zároveň nešťastná, že cmúľa palček ☹

janielah
31. máj 2010

laxi...vitaj v klube, toto som tu uz rozoberala, aj my, stale palcek...dudel ani za svet 😒

laxity
31. máj 2010

jani...ako proti tomu bojuješ?

teuska
31. máj 2010

aj my cmulame vsetko, co pride pod ruku aj plienku 😅 a minule aj moj palec

@laxity ja nebojujem, preco? Som myslela, ze je to normalne, dietatko sa tak zoznamuje s novymi vecami

maminnka
31. máj 2010

ZIENKY, aj Natalka si cmula palec, nieked yje chudak cely cerveny :( co s tym?

Macu, bola som v Eurovea, ale ako na potvoru mali z toho oblecka vsetky velkosti okrem 2-3... :( pozerala mi aj v sklade, ale uz nebolo :( chces to mensie?

garonka
31. máj 2010

@laxity malemu brali moč na kompletny rozbor, či ma bakterie, plesne a kadejake hluposti tak je všetko oki len ma zvyšeny odpad vapnika a z toho sa mu urobili take usadeniny teda kamienky
my sme tie kamienky vedeli že mame ale že sa aj posunu tak to ne
ale už je dobre len musíme vypiť veľa vody denne a to je problem lebo dnes napríklad spal od 8:15 do 11.30 a teraz spi od 16:00 tak vravela som doktorke, že denne 150 ml aby sa ten vody nalogal je nerealne 😒

inač na nefrologii mi vravela doktorka že na poradni by mali brať babätkam každé 3 mesiace moč na rozbor 😕

garonka
31. máj 2010

he he a my aj dudel a aj palec a sem tam ukazovak s prostredníkom 😀 😀 😀

laxity
31. máj 2010

teus...tak bojím sa, aby si necmúľala ešte ako 4 ročná, ale tak teraz ako píšeš sa zoznamuje s novými vecami...ale palec už spoznala, mohla by nájsť niečo nové 😀

mam...netuším, ale mne annag napísala, že lepšie palec ako dudel 😕

maculik
31. máj 2010

AHojte kocky,
ja dnes akosi nestiham. Petik nechce spat, akurat pol hodku okolo obeda v kociku, potom 5min v postielke a teraz na mne nieco cez pol hodku v manduci, aspon som pri nom dorobila a supla do truby franc.zemiaky. A to som dnes mala zehlit mm kosele, uz je to akutne, takze budem to musiet, ked uspim drobcov.

laxi, aj my sme cmulali asi mesiac velmi intenzivne, hlavne pri zaspavani, a v poslednom case pozorujem, ze prestal, ale ma to nevyhodu, teraz sam nevie zaspat. Ale tiez cmula vsetko okolo, vcera sa mi prisal aj na nos, tak som ho nechala, kocky, to ste mali vidiet, ako o stodusu cucal, ale fakt silno, normalne som nemohla dychat a ked som sa od neho odpojila, tak zacal mrncat a hladat znovu 😀 Strasne to bolo smiesne 😀 😀

garon, to fakt? No tu to nehrozi, Adelke prvykrat brali asi v 11mes, ked mala hrozne horucky a dr napadlo, ze skontroluje moc a nakoniec mala silny zapal moc.ciest. Tu ani krv preventivne nekontroluju, na nedostatok zeleza napr.prisli Adelke len na Sk a tu jej vzali az na zaklade toho.

blumi, ja som dnes objavila, ked som objednavala paplon a obliecky detom, velmi pekne napepky na stenu, ak by si chcela, objednala by som ich a mm by ich bud.tyzden vzal na Sk a nasi by to poslali za normalne postovne. Tuto to je:

http://www.mytoys.de/Wandsticker-Schmetterlings...

http://www.mytoys.de/Wandsticker-Dschungelwelt-...

najviac sa mi paci toto, ale je to brutal drahe:
http://www.mytoys.de/FunToSee-Kinderzimmer-Deko...

http://www.mytoys.de/FunToSee-Kinderzimmer-Deko...

blumka
31. máj 2010

@maculik jeeej macu tie su krasne, ale to by som az dala do novej izby v dome...na tuto akoze izbu je ich skoda 😀 to som myslela len kde tu, nejaky obrazok...ale tieto su fakt krasne

olifcek
31. máj 2010

@matesl ja uspavam prsom, chiiiii
@blumka nalepky na stenu i fosforeskujuuuce som uz plno vela naslaaaa
@supi nem veruuuuu, chi...
@laxity aj my cmuuulame palec, ukazovak, prostrednik s ukazovakom, ci jazyyyyk a hooooodne to mlaska a cmukaaaa
babatka, kojene najma, maju silny saci reflex, preto vsetko saju a cucajuuuu

nasa olivka cmula i nam ruky, ci plienky a pod.

@garonka v januarovkach sa bavili, ze moc beru niektorym v 3 mesiacoch, inym v 6 mesiaci az....tak som zvedavaaaa, asi to sama navrhnem pediatricke, chjo

janielah
31. máj 2010

laxi, neviem ako proti tomu bojovat, tiez si ho cmula hlavne pri zaspavani a pekne ju to vzdy ukludni...tak neviem ako proti tomu....niekedy jej ho vytiahnem, ked sa rozpravame a tak, ale ked je v postielke, tak jej ho necham...
bojim sa ale kvoli zubkom, aby jej potom krivo nerasti... 😒

olifcek
31. máj 2010

@janielah nebooooooj, palcek neva...cumel joooo...

lenica81
31. máj 2010

caute kocky, som dnes nemala komp, tak az teraz...

noc na nervy... o pol stvrtej bol maly hore a zmyslel si, ze je rano...

ste tu rozoberali zubky... ako to vyzera v puse... lebo to nikde nemozem najst... teoreticky bla bla na nete je toho vela, ale konkretny obrazok nic...

jani, dufam, ze bude uz len lepsie...
my cumleme vsetko, co sa okolo ustok pohne... a mame fasa zvuk tyzdna... huhuhuhu... 😀

maminnka
31. máj 2010

@maculik
pisla som ti ohladom Nextu, citala si?

andrea2603
31. máj 2010

ahojte 🙂
kočky, ja som dnes z mojej Liv na smrť unavená 😝 .Spala raz 45 min a 2.krát 10 minút v kočíku. Do prdelky /už si musím zahrešiť/, čo tá vôbec nepotrebuje spať? Teraz som povedala Brankovi, že nech nám zahrá niečo na klavíri, ja si vás dočítam a možno mi pri tom na cecku zaspí, tak si už dudluje.

maculik
31. máj 2010

blumi, no ja tiez planujem nejake objednat, ked budeme prestahovani a zariadime Adelke izbicku 🙂
mami, pisala som ti IP
adka, ja to mam dnes podobne, Petik spal dnes minimum, doobeda len pol hodku v kociku a 5min v postielke. Tak ked sme isli pre Adelku do skolky, isla som oklukou, nech si pospi aspon v aute, ale aj to nespal ani pol hodku, uz bol hore, ked sme dosli do skolky.
Teraz som myslela, ze zaspi pri papani, ale figu... Tak mrnci v postielke a idem ho este vziat, ci zaspi na prse.

Mama mi pisala, ze uz caka na lietadlo, tesiiiim sa 😵

andrea2603
31. máj 2010

no fajn, už spí 😵 a ja som dočítala 🙂

blumy, tá foto v makoch - super
macu, aj ťažko sa rozhodovať, čo dať do tej detskej, že? všetky sú pekné.

a vidím, že dnes k nám zavítala aj tehuľka 😵 , bože, to bolo super, keď bola Liv v brušku, to mi bolo jedno či tam spí alebo nie 😅 . To by ste mali vidieť Liv, keď si dáva ruku do úst, jej sa tam vždy aj celý podbradník zamotá a samozrejme, že sa pri tom jedoší.

andrea2603
31. máj 2010

no, už nespí 😠

supi
31. máj 2010

ahojte, no nasa tiez teraz cpe vsetko do papulky
ale pokial by dlhodobo preferovala palec tak to nie je vobec dobre, sesterka tiez takto cmulala palec a uplne si zdeformovala nechtove lozko, mne zas vravela Dr. ze lepsie cumel ako palec, prave kvoli deformacii a tiez ze cumel mozte potom zobrat ale palec nie 😀

andrea2603
31. máj 2010

supi, sto ľudí, sto názorov. Ale je pravda, že cumeľ sa zahodí, ked bude mať bábo napr.rok, 3 dni sa vydrží, kým naň zabudne, ale čo s palcom. Môj bratranec už chodil do školy a pri zaspávaní ešte si palec cmúľal 😕

selyma
31. máj 2010

Ahojte babky. Tak aj ja som citala, ze lepsi je cumel. Moja sestra cmulala palec este na zakladke a to v noci este na druhom stupni.
Olif alebo niekto, poslite mi tabulku, kolko ma babo priberat. Aby som bola v obraze

olifcek
31. máj 2010

@supi lekari ale zdaleka nevedia to, co laktacne poradkyne, ktore sa specializuju na tieto veci...kolko lekarov hned siaha po UM a nesnazi sa najst chybu v kojeni....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre