Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
21. júl 2010

@zucana a nemate tam ani mrazeny karfiol alebo brokolicu?
hrasok mam pocit, ze az neskor sa moze.

zoska
21. júl 2010

@zucana 😕 j radsej neradim, nie som skusena, ale len podla mojej mienky by som s hraskom este pockla radsej 😉

blumka
21. júl 2010

@andrea2603 no mne bolo tiez blbo ju do toho dat, v takej horucave. ale jej zjavne robi vacsi problem to metanie a sibrinkovanie ako teplo....cez den mi spava este stale zavinuta a v noci ako som pisala...Terezka bola v zavinovacke az do konca augusta..len plienka a zavinuta...bola sice trosku spotena obcas ale spala kludnejsie ako bez nej...

zoska
21. júl 2010

@maculik pridavam s k hroznej noci...ja uz sa bojim dobrych nocí, lebo po nich je vzdy nejaka katastrofalna ☹
a teraz je uz od 8mej hore a neda sa jej spat lebo buchaju, vonbku teplo, ku kamoske pojdem na dedinu ale az poobede mozem
mala je nevyspata, nerv na, no uzas

andrea2603
21. júl 2010

@zoska tak to je fajn, veď vždy bude lepšie a lepšie 🙂

andrea2603
21. júl 2010

@blumka Liv bola celá upotená, normálne vlasy mala mokré a celé telíčko vypotničkované 😖

blumka
21. júl 2010

@andrea2603 no ja mam tu zazracnu zav. a to je uplne tenucky kus latky, takze asi preto jej to az tak nevadi...aj ked v noci jej uz ocividne adi ze je zaviazana, tak ju vzdy rozviazem..len na uspavanie to je dobre...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zucana
21. júl 2010

@maculik nam sa to tiez pokaslalo po dovci...ale to asi z toho tepla a iny vzduch ako pri mori...od piatku chcem uz spat ale v spalni s mm lebo teraz spavame s viki v jej izbe a poviem vam ze ona by tam na tom velkom gauci aj sama spala ked dojdem tak je viac nesvoja 😅
inak toto som nasla na nete:
Namiesto mrkvy môžeme použiť ako prvú zeleninu cuketu, tekvicu, mladý hrášok. Do prvého príkrmu dávame vždy iba jeden druh zeleniny!
Aké sú vhodné potraviny pre Vaše dieťa?
mrkva, brokolica, karfiol, kapusta, ružičková kapusta, špenát, tekvica, cuketa, jablko, banán, hruška, marhuľa, ryža, kukurica, pohánka, od 7.-8. mesiaca obilniny s lepkom (pšenice, žito, jačmeň, obilné kaše, bezvaječné cestoviny), zelený hrášok varený, slnečnicový olej
Nepodávať dojčeným deťom strukoviny
WHO ich naopak doporučuje ako zdroj bielkovín. To ale nie je v našich podmienkach nutné – dojčatá majú v porovnaní s doporučovanou dávkou bielkovín nadbytok. Napr. V USA bývajú zelený hrášok alebo zelené fazuľové strúčiky prvou podanou zeleninou.

tak a vyber si 😕

maculik
21. júl 2010

@zucana no super, co clanok, to iny nazor...
presne takto je aj v novom Dietati ohladom toho lepku a aj oni pisu, ze co dr, to iny nazor, do toho este WHO a pod.organizacie nieco ine hovoria, takze je v tom misung.

idem teraz maleho uspat a pojdem zjest polievku a spravit si spagety s tvarohom a dzemom, mnam 😵

zoska
21. júl 2010

@zucana to je sila...kazda veta o inom 😅
rozhodni sa podla seba...ak sa nebojis, tak skus dat trosicku a ak jej nic nebudude, tak mas po probleme 😉

inak baby, v piatok ze 30-35 stupnov a v nedelu len 19-23 😕 akoze ta nedela mi vyhovuje, ale taketo teplotne skoky vobec nie, ma porazi ak neli zasa zacne fufnat

blumka
21. júl 2010

@zucana presne toto som aj ja dnes citala...len som si nevsimla z ktoreho to je roku, lebo tie pravidla v zavadzani lepku a inych veci su novinka na tento rok 😉 ja si ale myslim ze uz ked sme prekrocili ten 6. mesiac, u nekojenych 5. ze uz sa z toho nestriela ci das hrach teraz alebo nie...ved daj raz a zistis, ak bude viki robit zle, nebudes davat...co sa tyka lepku, doteraz sa mal davat v 8-9. mesiaci a zrazu ze uz v 7. no neviem, to akoze doteraz krmene deti sme vystavili celiakii? podla mna ide hlavne o to nezacat prilis skoro a nedzgat deti vsetkym naraz..ale pomalicky a postupne

a inak cerstvy zeleny hrasok nenaduva

lenica81
21. júl 2010

@zoska a my v piatok cestujeme... a v nedelu spat... 🙄

zoska
21. júl 2010

@lenica81 tak nezavidim balenie...v piatok horuco, v sobotu ma liat a v nedelu chladno...vsetko si vyskusas 😅 😔

zoska
21. júl 2010

😀

zoska
21. júl 2010

nevidno text, takze:
"jak je venku?"
"Jdi do prdele!"

olifcek
21. júl 2010

no a moj mm ide v sobotu na turu na choc...pri ruzomberku to je...len nech nie je burka...

inak zemiacik nam moc nechuti, hehehe...ale par lyziciek spapala...asi bolo chybou i to, ze som to uplne nerozmixovala...ale este nemam mixer a vidlickou to uplne neslo...ohriala som to v teplom kupeli, pridala kusok mliecka, ktore som odstrikkla a este kusok premiesala...

lenica81
21. júl 2010

@zoska 😀 😀 😀 😎

zoska
21. júl 2010

@olifcek nech ide niekde do malej fatry a ty pod ku nam na neho pockat 😎

olifcek
21. júl 2010

😅

zoska
21. júl 2010

@olifcek 😀 😅

olifcek
21. júl 2010

@zoska hehe...musim to riadne popucit, a ohriat zajtra tak, aby, ked pridam mliecko, to bolo ako kasicka....asi vytiahnem odsavku, nech je toho mliecka viac x;o)

a s to turou nie je zly napad x;o))) popytam sa ho, ci sa nechysta i niekam ku martinu x;oD

zoska
21. júl 2010

@olifcek no snád jej zachutí 😉
dnes je v novinách SME mapa malej fatry vlozená 😉 🙂
ak pojde mm na turu sem a ak sa budes cítit na to ze zvladnete cestu tak urcite dojdi 😵 😉

olifcek
21. júl 2010

sranda, ze na fotkach akoby vlasky nemala a pritom ich maaaa 😀

zucana
21. júl 2010

@jeeej olivka aka zlatunka
no tak svokra niekde nasla karfiol tak dam ten 😀 a hrasok az neskor ale tak pisu ze od 4.ho mesaca tak akoze to je vsetko na hlavu
a ozik vcera sme herecke kupili diesel rifle mali 50% zlavu 😅

selyma
21. júl 2010

@olifcek mnamky asi nebolo, a na com sedi?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
21. júl 2010

@selyma lehatko, len som nan dala deku x;o)

zoska
21. júl 2010

viete co som vcera vyviedla malej? mne uz nacisto zasibáva 😅 furf si davala dole ponozky tak som jej ich dala na uska a cvakla ju 😅 mm sa smil , ze co jej to robim chudatku, mne uz fakt sibe 😝

@zucana diesel rifle hmmm aj ja si kupim ked budem velka 😎
a svokra akcna nasla karfiol, no tak aspon sa snazi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre