Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
21. okt 2009

Ahojte mamky. Chvela by som sa k vám pridat, kedze mam termin vo februari. Rada sa porozpravam s niekym, kto mi je aspon niecom podobný (napr. porod vo februari 😀. JA som z vychodu, z malilinkej dedinky pri Levoce.

zucana
21. okt 2009

selyma tak sa nechvej a vklude sa pridaj 😉
janinka ved ja som sa uz dost kvoli trbe a tym pripravkom anstresovala 😎 😉

zoska
21. okt 2009

selyma ahoj 😉
jani ved ja sa teraz nechystam cistit, aj ked som asi naivna ze tie prostriedky by nemali obsahovat nic toxicke.... no ale tak muz dostane cez vikend bojovu ulohu 🙂

supi
21. okt 2009

Ahojte, planujete kupit (alebo ste uz kupili) taky ten pristroj na monitorovanie dychu mimi?
To je na to aby neprislo k tomu synromu nahleho umrtia?
A je este nieco z takej podobnej "technickeh oblasti" co si budete zaobstravat na ulahcenie starsotlivosti?
Mna totiz okrem oblecenie a takych uplne zakladov nic nenapada , tak ci budem este nieco potrebovat 😅 ?

zoska
21. okt 2009

supi my sme to kupili akurat minuly tazden- minitor dychu angel care, pribalili nam k nemu gratis aj kos na pouzite plienky, ktory som povodne nechcela 🙂
angel care ma vyhodu ze sa neskor da vyuzit ako vysielacky- monitor sa da odpojit od podlozky a v baleni je este prenosna vysielacka....
http://www.angelcare.cz/ac-301-r-movement-and-s...

no a z technickych veci nam odporucili odsavacku na sopliky pre novorodenca, taku malinku, nie tu vysavacovu

zoska
21. okt 2009

ostatne znacky monitorov dychu su - Nanny (od Jablotron), Babysense... tie su aj lacnejsie

katina2209
21. okt 2009

no a hlavne nezabudnime na odstávačku mliečka ja mám medelu ručnú ale je aj elektrická a to je dosť dôležité keď budeme mať veľa mliečka aby sme si uskladnili a ešte aj preto ak bábo nevypije všetko tak sa môžu prsníky zapáliť ja som mala takú veľkú hrču v prsníku a potom som musela brať aj antibiotiká

katina2209
21. okt 2009

a vysielačky sú tiež dobrá vec pokiaľ máte dom alebo veľký byt ja som by som nevyužila, ale keď náhodou oddychujete v záhradke a dieťatko spí v dome tak to je super,lebo pekne počujete keď sa budí alebo mrví 🙂

selyma
21. okt 2009

Ako citam, pozeram, tak vy uz nakupujete a ja este nemam nic, akurat postielku prichystanu. A tiez sme pozerali aky kociar, kde lacno kupit. Ostatne sa mi zda asi skoro. Ci? Co staoje tie monitory dychu. Mne sa zda, ze je to dobra vec.

kakatka1
21. okt 2009

Ahojte Ja som bola dnes na glokozu, fuj, fuj ale dalo sa. O tyzden vysledky, tak som zvedava. 😖 Blumka to je ale super,co, ked dietatko prespi pekne celu noc a ty s nim. 😵 U nas je teraz trosku problem poobedne spanie, ked rano vyspava, tak nie nie poobede zaspat, ale zase az do vecera nevydrzi. To uz spi pre siedmou, ale ta hodka pred je neskutocna. Za vsetko sa jeduje, place. Aj dnes zaspal az pred chvilkou pri rozpravke, tak vecer zase bude dlhy. 😖

zoska
21. okt 2009

selyma, ja este tiez moc nakupene nemam, vlastne tiez len postielku s matracom a povlecenim...
ten monitor dychu bola nahoda ze sme kupili
inak mam par veciciek na oblecko
kocik uz viem ktory chcem, ale kupovat ho budeme az neskor, ku koncu roka

monitory stoja cca od 85 eur az cca 165 eur

lolka
21. okt 2009

baby, ja neviem co sa tyka toho monitoru dychu.....par kamaratok to malo a kazdej sa to samo spustilo 2-3x (babo bolo samozrejme v poriadku), tak to vyšmarili, lebo z toho mali nenormalne stresy 😖
a údajne pri syndrome nahleho umrtia sa nieco stane v mozgu babatka a pokial tam neni pomoc do cca 5 min., tak je to uz zle ☹ tak neviem.....
na jednej stranke som citala, ze pomaha proti syndromu nahleho umrtia to, ze babo spi s matkou v posteli, lebo sa castejsie bude ako babo, tak aj matka - takze maju prerusovany spanok.

odsavacku si urcite kupim, len aby bolo mliecko 😵

selyma
21. okt 2009

Ja som taka nesvoja. Ja vobec nerozmyslam, co treba. Ja ani neviem, co treba. Na kociar, ktory sme si vybrali treba po objednani cakat asi do 2 mesiacov, takze ak ho chceme v januari, v novembri ho musime objednat. Aspon u nas v obchode to tak je.

selyma
21. okt 2009

Este rozmyslame, ze by sme isli kupit skoro vsetky potrebne vaci na Ukrajinu. Znami tam chodia a tak nam odporucili. Kociar kupime na Slovensku, kvoly pripadnej reklamacii.

katina2209
21. okt 2009

ja som nemala monitor pri prvom a ani pri druhom to nebudem kupovať pekne sme to prežili aj bez...

lolka
21. okt 2009

selyma, ja tiez toho vela nemam, nestresuj 😉 postielku mame od svagrinnej, kupila som par veciciek ale inak nist. a este mame kos pre babo - ale to bola uplne nahodna kupa a za dobru cenu.

zoska
21. okt 2009

no ja som ten monitor dychu chcela, mozno to je zbytocna investicia, ale co ak......znama ma babtko, ktore ma stale studene rucky a nozky a ma monitor dychu...povedala ze je taka kludnejsia...ze keby ho nemala a chyti take studene babo tak ju asi slak trafi...
no ja dufam, ze ked to stalio tolko penazi tak to bude fungovat bezchybne...

kocik budeme tiez objednavat v novembri caka sa nan cca mesiac a tiez kupujeme u nas v meste, kvoli reklamacii

ja som si cez víkend robila zoznam do porodnice a na výbavičku a teda je toho viac než dosť 😒

odsavacku chcem urcite medelu elektricku, ale manzel ju pojde kupit az po porode (uz sme nasli aj obchod, aj lekaren kde ju maju)... dufam, ze mliecko mat budem 🙂

selyma
21. okt 2009

Teraz som akurat popozerala nejake stranky ohladom vybavy a roznych veciciek pre babatko. A ako sa tak pozeram, mala by som asi zacat, lebo to inak nestihnem. 😀 len zart. Ale je toho isto dost. Ale ked ja sa tak na to tesim, ked to budem vsetko kupovat, prat a zehlit. Ved to musi byt smiesne, zehlit take male vecicky. 🙂

katina2209
21. okt 2009

áno to je super také vecičky žehliť z toho som sa vždy vytešovala až na tie plienky,ktoré sa ešte dávajú keď sa balia detičky na široko my sme prvého balili skoro 5 mesiacov kým nie sú tie klbiky dobre vyvinuté

blumka
21. okt 2009

ja tiez mam monitor dychu...ja mam Nanny...ja by som asi nespala cely rok normalne keby som ho nemala. Zapol sa mi asi dvakrat sam od seba, hned na zaciatku ked bola Terezka este velmi malicka asi ju to nesnimalo....radsej 3 plane poplachy ako jeden riadny a bez monitora

blumka
21. okt 2009

baby, este k tej odsavacke vam poviem moju skusenost..neplanovane som rodila cisarskym, mlieko sa mi samozrejme nerozbehlo hned, lebo kym mi dali terezku na prilozenie uz bol druhy den...kebyze vtedy nemam pri sebe odsavacku a neodsavam nasucho a nenastartujem si to sama, tak neviem, neviem...neviem ci na slovensku v porodnici pozicavaju odsavacky, takze je dobre ju mat poruke uz tesne po porode...keby nieco 😉

andrea2603
21. okt 2009

ja som mala monitor dychu Nanny ale ostal nevyužitý. Moja Lele spala v postieľke, uuuhm, na prstoch dvoch rúk sa to dá spočítať. Vždy bola so mnou na veľkej posteli, taký môj cecok 🙂 . A to postieľku som jej kupovala takú, že keď na spodok namontujeme také "ohnuté drevá" tak sa dá hojdať ako kolíska. Snáď ju teraz využijem viac, ešteže som si ju odložila 😵 .

andrea2603
21. okt 2009

Odsávačku zatiaľ neplánujem kúpiť, mne mlieko striekalo samé 😀 , tak som zvykla len trošku popotláčať. No uvidíme do tretice, prípadne potom dokúpim.

loginka
21. okt 2009

ja budem mat odsavacku mechanicku od svagrinej, monitor mame jeden od setry, ale este neviem ci budem kupovat dalsi, vysielacky urcite, v dome treba

s vecickami sa hram kazdy den, vykladam si ich, porovnavam, to je moja oblubena zabava 🙂
zavinovacky mam 4 - 2 take s kokosovou vlozkou, hadam staci
budem mat take spanielske deky, tie sa daju pekne zapnut, dobre aj do autosedacky keby bolo treba
vecicky sa mi zda ze mam dost, este treba pre dievcatko v 62
staci nakupit nateraz 56 a 62?

nemam: kocik, postielky, hniezda, paploniky, plienky a co ja viem co este...

matka331
21. okt 2009

selyma VITAJ.....mozem ti potvrdit ze na ukrajine mas vsetko lacnejsie ved kociar na ukrajine stoji 140 eur a mas strasne velkyy vybeer...svokra uz bola pozerat ,,,, 😀 😀 😀

joanna333
21. okt 2009

logi, na tu predporodnu pripravu na kramaroch moze ist hocikto myslim, ona sa ma nepytala ci chcem rodit tam.

tak vidis aky je svet maly, na vychod ideme bud. tyzden, aj do RV, lebo tam mame zubara...

andrea2603
21. okt 2009

logi, keď môžem poradím Ti , č.56 nakupuj minimum, veľmi rýchlo z toho dieťatko vyrastie. A 62 je len o kúsok väčšia, a napr. na body alebo košielke vieš rukáv vyhrnúť.
Ja som mala pri synovi kúpené oblečko č. 56 a ani sa dotoho po týždni v pôrodnici nevpratal /mal 52 cm, 3,9 kg/.
Pri dcérke som kupovala len č.62 a bolo to v pohode.

blumka
21. okt 2009

andrejka, len logi bude mat dvojicky, tak isto budu mensie ako 3,9 kg...ale aj tak je lepsie kupit vacsie oblecko, radsej sa to vyhne ako hovoris 😉

andrea2603
21. okt 2009

blumi, aha, veď máš pravdu, že u nej je predpoklad že budú troška menšie, ale aj tak si myslím, že z tej 56 stačí pár kúskov.

blumka
21. okt 2009

hej, ja si tiez myslim...stale lepsie vacsie, ja aj teraz davam terezke vacsie veci, ma ich dlhsie, nemusim stale vymienat a dokupovat nove, radsej jej pozahynam rukavy aj nohavice a je to 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre