Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

vevoncek
22. okt 2009

ja som chcela ešte napísať vy všetky alebo skoro všetky robíte a v robote stíhate písať sem a ja som to tiež tak mala ale od kedy som doma tak vôbec nestíham písať a nie ešte čítať, lebo veľmi veľa toho píšete ale som rada že som tu dnes bola zase som sa dozvedela nejaké novinky len som nešťastná z toho že to nestíham všetko a zároveň si uvedomujem že nemôžem celý deň sedieť za PC 😅 zajtra tu zase nebudem a asi ani nebude šanca vás prečítať ale možno tak v rýchlosti sa mi podarí večer

alex
22. okt 2009

vevencek, ja mám v pohode prácu, takže stíham.

zuci, je to skvelé to cítiť. No niekedy sa mi naozaj tak nahrnie na jednu stranu, až sa mi brucho naduje a je to už aj nepríjemné.

maculik
22. okt 2009

vevoncek, u mna to tak bude od novembra, kedy ostavam doma aj s Adelkou, takze to, ze budem stihat tolko, ako teraz, nehrozi. A vecer pri PC nebudem sediet, lebo to uz bude manzel doma z prace, tak sa budem venovat jemu. Jedine ked bude na sluzobke alebo tak 🙂

lolka
22. okt 2009

tak som sa aj ja kukla na to zelezo do tehu knizky:
v 13tt som mala 127 a
v 21tt 101 😖 a to mi uz predpisala aktiferin
buduci tyzden v piatok idem na glukozu + znova odbery, takze toto doki sleduje

vevoncek
22. okt 2009

no ja som mala takú robotu že som sa celé dni nudila tak som bola prevažne na nete a ako som doma tak vôbec nestíham byť na nete dnes je výjnimočný deň že sa mi tu podarilo byť ale asi nie moc dlho ideme s manžom do mesta kupovať darčeky lebo všetci sú tak narodený akurát teraz cez víkend ideme 4 ľuďom vinšovať

selyma
22. okt 2009

NO, tak tio som si nemyslela, ze vy tu tolko vypisujete. Tiez mi dalo namahu aspon letmo precitat, co momentalne preberate. Ja si odsavacku na mliecko nechcem zatial kupovat, az kym nebudem potrebovat. Ani nie preto, aby som usetrila, ale jednoducho zatial si myslim, ze netreba.
No a aj mne sa niekedy zda, ze citim, ako malemu bije srdiecko. Aspon sa mi zda. Ale som citala, ze v tomto obdobi, by uz aj bolo pocut ozvy cez brusko. Teda nie my, ale manzelia, . . . Mne sa to babo niekedy tak krasne hybka, ze citim, akoby sa celym svojim chrbatikom oprelo a maje brucho. Ja to take mile. Hlavne v noci, ked obaja nemozeme zaspat. No a chcela som sa vas opytat, asi nie je normalne, ze som za asi 3 tyzdne pribrala 2 kila? Nemam pocit, zeby som sa prejedala.

katina2209
22. okt 2009

ja som dohromady pribrala 7 kg 🙂

maculik
22. okt 2009

selyma, teraz uz hej, teraz pojde vaha hore rychlejsie. Neboj, potom to zhodis 🙂
oki kocky, idem pre malu, tak pekny zvysok dna 🙂

selyma
22. okt 2009

No aj ja zatial 6, ale ci som to teraz nejako neprehnala. Moja povodna vaha boloa 49/155cm

zoska
22. okt 2009

selyma urcite si to neprehnala, ja som pribrala 2kg za 2 tyzdne 😉
tiez sa stravujem normalne, neprejedam sa a ide to hore samo

selyma
22. okt 2009

uf, som sa zlakla. No posledne dni to ide hore.

selyma
22. okt 2009

No, ale ked to bude podla genov, tak moja mamka pribrala asi 10 kil. Ja som sa narodila 42 cm. Okolo 3150 kg. Tak asi by som sa mohla podat na nu. Vy myslite na geny?

andrea2603
22. okt 2009

ahojte, už som doma z práce.Hurááá! Niežeby mi tam nebolo dobre ale doma je doma. 🙂 .
Dočítala som a trochu som sa vystrašila hlavne z príspevkov ewy, že čo si už jedna tehotná žena musí sama ustriehnuť. Pozerám preto hneď do mat.knižky a ja mám hodnotu Hb 126 v 7.t.t., tak asi dobre. Teraz by som mala ísť na krv okolo 25.týždňa. Ale ak je príznak únava, tak mám asi železa dosť, lebo únavu nepociťujem, dokonca mám energiu na rozdávanie 😉 .

zoska
22. okt 2009

moja mamina pribrala len 9 kg pri mne, ale ja som sa narodila predcasne (48cm, 2500g, v polke 8meho mesiaca), takze ja by som sa rada podobala mame, ale iba co sa vahy tyka nie co sa tyka predcasneho porodu 😉
ale napr. mojej mame sa pokazili po porode zuby a nechty 😒 a pri druhom tehotenstve pribrala az 22kg, takze na geny sice myslim, ale v tomto pripade dufam ze som nepodedila 😉

andrea2603
22. okt 2009

Selyma, každá sme originál kus 😉 , ale gény môžu hrať nejakú tú úlohu aj v prípade tehot.

selyma
22. okt 2009

KAzdy si zoberie to, co mu vyhovuje. Inak ja mam Hb 125, takze dobre. No viem isto, ze mam zle vysledky leukoc.11,6 cholest.5,3 a este jedno teraz nevime ci ALT alebo ACT 0,16. Toho mam malo. V tehu knizke to mam vyznacene kriklavou farbou. Ten cholesterol viem, to som mala uz davnejsie zvyseny, v norme je do 5. Ale ja ani neviem, co robim zle, stravujem sa normalne, neprejedam sa. Ale co uz . Aj moj oco ma zvysenu hladinu chol. No neviem, co to ostatne znamena

zoska
22. okt 2009

leukocyty mas zvysene mierne, horna hranica je myslim 11,3
ja mam tiez zvysene - 11,4, ale v tehotenstve je vraj uplne bezne ked su leukocyty zvysene...aj ked ja asi niesom ten pripad, lebo ja ich mam mierne zvysene uz vyse 2 rokov, co znamena ze mam niekde v tele zapal, behala som po vysetreniach ale na nic sa neprislo 😒

katina2209
22. okt 2009

zosi žlčník máš v poriadku kolegyňa mala stále zvýšené leukocyty a mala zápal žlčníka a teraz jej to vybrali a už je v poho ja v tehotenskej knižke ani cholesterol nevidím

selyma
22. okt 2009

JA mam ten cholesterol spolu s inymi dalsimi vysledkami rucne dopisane sestrickou na strane, kde je EKG v 1 a v 3 trimestri, tak nad tym, pri tyreotropny hormon

zoska
22. okt 2009

katina to neviem, bola som 2 razy na hematologii, kde mi len zobrali krv, spisali dotaznik o strave a chorobach a koniec, potom som bola este na pecenovych testoch, tie boli tiez o.k.
so zlcnikom problemy nemavam, nebyva mi zle, ani nic podobne...takze tazko povedat
skor si myslim ze mam nejakeho streptokoka alebo stafilokoka v hrdle, lebo sa uz velmi dlho zobudzam s cervenym hrdlom...inak ma neboli len je kazde rano zacervenane a po vypiti caju to hned prejde a je dobre 😕

katina2209
22. okt 2009

aj ja mám zosi stále červené hrdlo,ale leukocyty mám 8,04 tak neviem...

zoska
22. okt 2009

no vsak uvidime, zatial mam vsetky testy a vysledky dobre, tak sa nebojim
chystam sa na preventivku k obvodnej tak sa opytam ci by mi neurobila aj vyter z hrdla...
ozaj neviete ci je nejaka povinnost oznamit tehotenstvo u obvodacky?

andrea2603
22. okt 2009

zoska, mňa gynek. poslal k obvodnej a do materskej knižky mi musela dať pečiatku a niečo mi tam aj popísala.
Urobila také bežné vyšetrenie: pozrela hrdlo, dýchanie, srdce.

selyma
22. okt 2009

tak to som ani ja nevedela, ani ma doktorka nikam neposlal, ale o tyzden idem k zubarovi, On mi ma dat peciatku do tehotenskej knizky?

zoska
22. okt 2009

no tak sa musim spytat mojej dr. na najblizsej poradni aj na obvodnu aj na zubarku...kurnik sopa ak je to povinne tak jej asi daco poviem, ze ci mi to nevedela povedat skor 😒
zacinam mat z toho blby pocit, lebo som sa k nej prehlasila min. rok, a je to rodinna znama...a teraz neviem ci som dobre urobila, lebo ak nerobi veci poriadne tak sa mi s nou bude tazko dohadovat 😖

andrea2603
22. okt 2009

U zubárky som bola pred mesiacom, aj to ma poslal gyn. Urobila prev. prehliadku a dala mi také potvrdenie -papierik, že som absolvovala prehliadku. A ešte mám prísť začiatkom roka na ďalšiu prev.prehliadku, lebo počas tehot. máme nárok na dve.

zoska
22. okt 2009

hej to viem, ze dve...len niekto vravi ze to nie je povinne a niekto ze hej, moja zubarka ma dovolenku a robi od buduceho tyzdna takze tam sa chystam urcite, aj keby ma moja dr. neposlala

andrea2603
22. okt 2009

s týmito prehliadkami a potvrdeniami do mat.knižky je to asi všade inak a vždy inak. Napr. pri 2.tehu som bola okolo 30. týždňa aj na internom - EKG ,nemám a nikdy som nemala problém so srdcom ale na to EKG sa chodí preventívne. Teraz neviem, lebo už je tomu 5 rokov, možno sa aj v tomto niečo pomenilo.

andrea2603
22. okt 2009

zoska, neviem či tá zubárka je povinná, ale mne povedala, že nech ešte prídem, poprípade opraví pokazené, lebo keď už bude bábo na svete, tak na takéto tak skoro čas nebude. A to má pravdu 😉 .

loginka
22. okt 2009

alex, super, ze to citis, musim sa aj ja vecer sustredit, ci nieco nezacitim
a s tymi rukami stale blbe, neohnem celkom, brnenie, neotvorim nic, uz ma bolia aj lakte, zapastia, no neviem co to je
moj drahy dnes vymyslel ze k tej fialkovej farbe dame take biele oblaciky, tak teraz vystrihuje z papiera-zlaty 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre