Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
5. nov 2009

ja som bola v kine asi pred mesiacom a na tých sedačkách som to horkoťažko odtrpela. Takže u mňa kino až po pôrode 🙂

blumka
5. nov 2009

no ja sa chystam o dva-tri tyznde znova 😀

andrea2603
5. nov 2009

ja uprednostňujem gauč v obyváčke 😉

blumka
5. nov 2009

aj ja, len raz za cas som rada ked vypadnem aj z toho gauca 😉

olifcek
5. nov 2009

mno....oholene..nakoniec mi este yrkadielko netreba, chi....len kusok panvu podsadit x;oD

drahusik je uz zbaleny, fnuk...

zuci jj, mam tu vas...len...draheho notacik naposledy nechcel nabehnut, tak snad nedosluzi pocas jeho odchodu...mam sice mobil, ale itak,..

andrea2603
5. nov 2009

blumka, ináč ten film by som aj ja kukla, veď Jacksom je kusok mojej mladosti /to nieže by som bola teraz stará 😀 /

olifcek
6. nov 2009

bre ranko...

andrea2603
6. nov 2009

dobré ránko, dnes ma čaká sladký deň, kolegyňa má 40r.,poobede budú zákusky 😉 😵 , ale ešte do vtedy treba pracovať, tak pekný deň 🙂

lolka
6. nov 2009

dobre ranko 😉
ja som sa vcera prejedla palaciniek, ledva som fucala, ale Viki muselo chutit lebo kopkala o 106 😀 no, a kedze mi ostalo,t ak som si dala aj na ranajky. 😉 idem si uvarit kavicku a potom by som mala nieco porobit, lebo
o 12.00 mam poradnu, tak sa tesim a zaroven som aj zvedava na malu... 😵 a dufam, ze aj ten cukor bude v poriadku.

blumka, ja som chcela ist do kina tento vikend, tak uvidim ci mi to aj vyjde 😅
andrejka, pekne brusenko 😉

lenica81
6. nov 2009

ranko dievcata... ja dnes pracujem len pol dna... 😀 cestujem do KE... segra ma zajtra oslavu 30tky... tak andrejka, ja budem mat sladky den zajtra... 😎

inak... vcera som bola na tom predporodnom kurze... a bolo mi povedane ohladom spanku na pravom boku... ze to nie je kvoli peceni... zuci, mozes teda lezat aj na nom... 😉 ale kvoli polohe dietata pre porod... ako to vysvetlit... ked bude uz dole hlavickou, tak ked ma chrbatik na lavo, je to lepsie... vraj ked schadza do porodnych ciest, tak sa potrebuje otocit akokeby chrbatikom dopredu (oprie sa o nase brusko a pozera do chrbta), a to iste i z praveho boku, ale toci sa vraj len na jednu stranu, ako keby v smere hodinovych ruciciek...
😵 je to zrozumitelne ci nie... 😕
vraj je na nete nejake animovane video porodu... ktore sa da aj pozriet bez toho, ze budete odmietat rodit... 😀

lolka
6. nov 2009

leni, to asi preto sa da pozriet, ze je animovane 😀
no, ja sa otacam z prava do lava a naopak celu noc 😅

olifcek
6. nov 2009

a na chrbatiku sa dnad moze tiez...lebo....ja stale spim na chrbatiku, tak jem i fajne...i na lavom a pravom boku....esteze sa zucanka pytala lekara na polohu pri spani a dovolil akukolvek 🙂

lenica81
6. nov 2009

ta asistentka hovorila, ze tak do 30-32. tyzdna sa moze v pohode lezat na chrbte... ale potom skor na boku... lebo vraj babo s maternicou tlaci na dolnu dutu zilu... 😀 jaka som ja mudra co... 😎 a ked sa to sleduje tak vlastne aj babatku sa znizuju ozvy... takze radsej neskor nie... ale i mne je zatial na chrbte pohodlne... 😔

olifcek
6. nov 2009

lenica pekne zrozumitelne to pises veru x;o) len v tom pekne pokracuj x;o)

zoska
6. nov 2009

ahojte 🙂
ja spavam vacsinov na chrbte alebo na pravom boku...na moje prekvapenie som si dost rychlo zvykla naespat na bruchu
v poslednom case ma dost boli chrbat a neviem sa nijako ulozit 🙄

My dnes opat cestujeme do Ostravy, ostavame az do nedele...asi to bude narocnejsie- 6 dospelých, 3 deti + jedno v brusku.... ale hadam zvladneme 🙂

konecne tu svieti slniecko....hned je den krajsí 😉

dankulka
6. nov 2009

Ahoj baby,
som tu nova a prave som sa zaregistrovala, lebo by som sa ku vam rada pridala 🙂 .
Babenko sa nam ma narodit 15.2. 😵 a uz sa velmi tesime.

Citala som tu, ze uz chodite do predporodnej poradne (myslim tie porodne kurzy). Mne zatial moja lekarka nic nespominala a myslela som, ze mam este kopec casu. Neviete mi nahodou poradit, keby s tym treba zacat?

A este mam jednu skvelu radu pre glukozovy (cukrovy) test. Normalne je ten napoj hnusny, cloveku sa chce z toho zvracat. Ale ak si tam vymackate polovicu citronu, vznikne z toho chutna citronada. Je to povolene, mne to poradila moja gynda, takze to nema vplyv na vysledky testu.

martinaj
6. nov 2009

dankulka vitaj 🙂
inak dobre ranko 😉

lenica81
6. nov 2009

dani vitaj... no, tu citronadu mam uz za sebou... ale doma si ju taku silnu neurobim... 😀

a co sa tyka tych predporodnych kurzov... alebo tak, tak viem, ze v porodnici to robia tak, ze ked uz si na materskej, tak to v poho stihas... ja chodim tak individualne do jedneho centra... 😎

zosi, zavidim, tu je chmla od rana... a fuka vietor... ☹

lolka
6. nov 2009

dankulka, ahoj a vitaj medzi tehulami 😉 ja uzmam tiez glukozu za sebou, ale pocula som o tom, ze citron pomaha.

zoska, posli slniecko aj k nam, tu je skaredo, mrholi... 😖
ja chodim na indiv.cvicenie pre tehotne, ale ked budem na MD a rozhodnem sa pre nemocku, tak chcem chodit potom tam.

olifcek
6. nov 2009

dandul ahoj x;o)

olifcek
6. nov 2009

mne poradila sestricka smulkat citronik po vypiti...ale vybodla som sa na to...x;o) chi

zoska
6. nov 2009

ten citron vyskusam...to by mali hovorit vsade ze sa to moze...naco nas zbytocne trapia ? 🙄

inak to slnko je tu po 3 dnoch, predvcerom tu bolo uplne hnusne a vcera to nebolo o nic lepsie..normalne na depku, tak sa tesim teraz a posielam aj k vam 🙂

teuska
6. nov 2009

Caute babulky 🙂
Ja som si rano dala do pohara tu glukozu, zaliala ju vodou, ze ju rozmiesam a ona spravila take tvrde hrcky, ktore sa mi vobec nedali rozmiesat. Som to drvila o kraj pohara a miesala az ma bolela ruka. 😅 Ale nakoniec som to ako tak vypila a nastastie aj udrzala aj v zaludku.
Poculi ste uz niekedy o tom, ze dieta prislo do skoly bez skolskej tasky?
To sa stalo dnes rano mojej malej. 😀
Na vysvetlenie, my byvame na dedine a malu vozi muz autom do mesta do skoly a dnes proste zabudli tasku nalozit do auta a ostala v pivnici. 😀 😀

zoska
6. nov 2009

zabudla som.... dankulka vitaj 😉

lolka
6. nov 2009

teuska, a to ti nezamiesala sestricka ? ja som dostala rovno do ruky pohar aj s kokteilom 😀
a vratili sa potom po tasku ? to vies, je piatok a v hlave ma isto plno inych napadov ako mysliet na tasku 😀

olifcek
6. nov 2009

no ja som na cukor bola v 24tt+ par dni, tak snad som nebola skoro 😕 sestricka mi ale tusim povedala, ked som bola u doktora, ze nech na buduci tyzden idem, tak som sla x;o)

teus no mne to namiesali oni, ch....chiiiiii, s tou malou je to funnyyyyy

teuska
6. nov 2009

Lolka, mne kazala urobit si to doma a po dvoch hodinach prist na krv.
No mala isla do skoly bez tej tasky, lebo samezrejme uz pomaly zvonilo a muz jej ju potom doniesol na prvu hodinu. 😀

olifcek
6. nov 2009

teus az po dvoch hodinach? wow...to mne uz vtedy brali druhykrat krvicku po vypiti 😕

teuska
6. nov 2009

no ja neviem ci ta moja glukoza bola nejaka stara, ale dala mi zabrat 🙂

zoska
6. nov 2009

baby ja si mam tu glukozu tiez sma spravit...vcera som si ju bola kupit v lekarni, mam si ju spravit doma a do hodiny prist k dr. na krv 😒
pride mi to trochu cudné, teda trochu dost cudne...lebo keby sme byvali vo vacsom meste, pripadne keby som nemala auto tak sa do hodiny k dr. ani nemusim dostat....

teus.... 😀 to je dobre s tou taskou...
ja som raz vysla z muzea v navlekoch na ulicu a z potravin s malym kosikom ...takze ja skor obcas zabudnem nechat veci tam kde ptria 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre