Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
9. nov 2009

maculik, tak to si ma potešila, lebo ja som si nebola istá, či sa to robí do konca, alebo len začiatku 28tt.

My ideme v stredu na 3D, taaaaaaaaaaaaak sa teším 😵

zusika
autor
9. nov 2009

Alex, si to uzite..je to fakt zazitok 🙂
kam idete?

alex
9. nov 2009

zusi k môjmu lekárovi, už sme na jednom boli, ale to bolo v 18tt, teraz už bude drobec väčší a dúfam, že sa nám pekne ukáže v plnej kráse, aj tváričku by som rada videla 🙂

zucana
9. nov 2009

bre ranko....teda samoska ze som hore UZ od desiatej 😀 celkom som sa vyspala lebo vikina uz v noci len tak slabunko kope ....
katina hej som na rizikovom dokonca...
rozoberate vianoce....ja som uz rozmyslala ako urobim 24.vysmazane file s majonezakom 😀 uz teraz sa nan tesim. tu sa totiz oslavuje az 25.12. na obed.cize my si robime vianoce 24.12. a potom este raz 25.12. a 26.12. pride vyprava z Blavy a kolacmi lebo tu sa vobec nepecie ako u nas. tu mame iba tkz. Pannettone (co je jak babovka) a tym to hasne co sa tyka vianocnych kolacov a toto jedia kazdy den...a itak kupovane...
moja mamca vsak vypeka uz od konca decembra 20 druhov co vydrzia az do marca 😅
co sa tyka darcekov no tak ja straaasne rada nakupujem darceky.origos pocas celeho roka a potom mam pokoj. samoska zavisi od financii a vzdy nieco speci co sa vyplati 😉 tiez aj poukazky davam...napr.na masaz a tak...a mamine vacsinou topanky kupujem aj segre...
tento rok je speci rok ... segre som kupila 3 injekcie proti HPV virusu uz ma 1 v sebe.... mamine koberec ktory strasne chcela a este im kupim nejake drobnostky.... maminmu partnerovi nejaku znackovu koselu (tu su za dobre ceny co by si on na Slovensku nemohol kupit) . svokrovci su velky oriesok....svagrovi nekupim NIC. a my s muzikom si davame tu stolicku pre vikinku a kazdy mame este limit 20 eur....ja mu chcem dat foto s bruskom...ked bdue prec a pride segra ma krasne nafoti .... umelecky 😀 a urobim mu taky album

zusika
autor
9. nov 2009

kocky, kedy planujete nahlasit v praci nastup na MD?
a co okrem nahlasenia treba riesit? Poradte,nech na nic nezabudnem.
Ja uz viem kedy nastupujem na MD - dohodla som sa s lekarkou na termine 14.12. (teda pojdem tych 8tyzdnov) - kvoli tomu mojmu cestovaniu.... ale papier dostanem az 27.11. kedy mam poradnu..... nebude to neskoro,ked im dam papiere dva tyzdne pred nastupomna MD? ale oznamim to asi skor, nech si to nachystaju a potom uz len dolozim doklad....

a co ta zdravotna a socialna poistovna? s tym co?? hmmmmm???

olifcek
9. nov 2009

zusi nie je to neskoro x;o) papier im mozes dat i v den nastupu na MD x;o)

do socialky to nahlasi zamestnavatel aj ma zdravotku?

zdravotku riesis az sa babo narodi, pojdes tam s rodnym listom...x;o)

katina2209
9. nov 2009

tak ja som už poobede vyprážaný kurací rezník s ryžou a miešaný šalátik inak včera večer o 11 som zjedla ešte pol študentskej pečate v piatok idem na kontrolu tak dúfam,že bude všetko v poriadku
a zuci ty máš mať kedy tie výsledky?

lolka
9. nov 2009

dobre ranko 🙂
teda uz som hore od 8.00 hod., nieco som porobila, hodila pradlo do pracky a prave sa ladujem strudlou a kavickou. ja fajn byt po dlhej dome doma a pospat si 😉
rozoberate vianoce, tiez uz zacinam rozmyslat co komu. my sme sa s drahym predbezne rozhodli pre spolocny darcek - kameru, aby sme mohli Viki aj natacat. 😉 svokrovcom zvykneme tiez take prakticke veci zaobstarat - minuly rok sme im kupili domacu pekaren, svokra bola nadsena a vypeka domace chlebiky a pecivo 😉
nasim este neviem, asi kazdemu nieco zvlast.....

zusika, ja uz tiez viem kedy nastupujem na MD, 18.12. (tiez tych 8 tyzdnov pred terminom). teraz budem 2 tyzdne PN a potom sa uvidi....bud este nastupim do prace alebo ostanem dalej PN. ale keby som aj nastupila, tak mi to vychadza v robote na 9 prac.dni, lebo mam vela dovolenky co si beriem pred nastupom na MD.

ozaj baby, mate niektora skusenosti s kontrolami na PN-ke ? chodia....nechodia ???

emicka09
9. nov 2009

cafte baby, prepacte, ze vam tu leziem, idem iba pozdravit Macku 🙂
Maci - ake bolo stahovanie, vsetko v pohode? a co Adelka, mas ju doma, ci chodi do jasli? no a hlavne, ako sa citis, vsetko v pohode? 😉

evelinba
9. nov 2009

ahojte baby vsetky tu mate asi tiez termin vo februari bude niekto v Ruzinovskej nemocnici?

lolka
9. nov 2009

evelina, ahoj. ja planujem rodit v Ruzinovskej nemocnici, ale zatial neviem u koho....lekara tam nepoznam ziadneho. ty tam k niekomu chodis ?

maculik
9. nov 2009

ahoj silvi, napisem IP 🙂

zusika
autor
9. nov 2009

lolka a na PN si dobrovolne, ci mi nieco uslo?
inak som pocula ze kontroly chodia, dokonca aj cez vikend.... ale neviem ci nejako extra zvlast riesia tehulky... tak opatrne, mas vychadzky?

emicka09
9. nov 2009

super, tesim sa 😉

katina2209
9. nov 2009

lolka vraj chodia keď prečerpáš tých 10 dní,ktoré ti platí zamestnávateľ tak potom si sociálka vraj niekoho vyšle na kontrolu ale nie je to pravidlo,že vždy a potom musíš mať vychádzky vačšinou od 15,00-17,00 a vtedy máš nárok si ísť niečo vybaviť
ja budem tiež rodiť v ružinove asi u Divekyho u neho som rodila aj prvé

andrea2603
9. nov 2009

baby, ja som raz sedela u sestričky a prišla nejaká ženská zo Soc.poist. a vypýtala si karty tehotných na PN a išla k MUDr., tak asi chodia na kontroly. Alebo len keď sa im niečo nezdá 😕

mmaarrttiinnaa
9. nov 2009

lolka mas ip

evelinba
9. nov 2009

lolka no prvy krat som tam rodila pred rokom a budem aj buduci a u toho isteho doktora co som mala bol dobry aj pozerat ma bol rozpravali sme sa aj foto mam s nim s malou budem ho mat aj teraz vola s a dr.Foltin a bol dobry aj pri porode

alex
9. nov 2009

lolka, takže ti leňošíš... a ja ťa vyzerám na obede a ty nikde 🙂

Inak švagriná je PN a kontrola jej prišla, takže asi by som neriskovala.

lolka
9. nov 2009

zusika, no nie je to nic vazne....raz som tu spominala, ze ma bolieva pod bruskom, vlavo ako keby na suske....tak to mam opuchnute a zevraj mi asi mala tlaci na nejake cievi....tak sme sa dohodli na PN na 2 tyzdne.
vychadzky mi nedala ziadne 😒 neviem preco, ze u nej sa nedavaju.....blbost 😖 😠

matka, mas IP

katina, tiez som to takto pocula, ze chodia po 10 dnoch

zucana
9. nov 2009

kati no neviem...uz mali byt asi maju fakt vela roboty kvoli tej chripke...ja prave robim francuzske zemiaky 😎
muzik pride o 13.00 na obed
inak s tym fotoramikom...my sme ho dostali min.vianoce a este sme ho ani raz nezapli 😅
tak kamera nie je zly napad dokelu....to ma nenapadlo ze aj to sa zide...idem kuken kolko stoja 😔

hajdylca
9. nov 2009

Zusi a lekarka Ti urcila termni porodu podla coho- podla poslednej m. alebo ultrazvuku?

lolka
9. nov 2009

alex, obedikovat budem doma 😀
no, budem dufat, ze nikto neprijde, zrovna ked budem napr. v obchode 😒

hajdylca
9. nov 2009

loli tie prve dni, Ti moze prist kontrola z roboty... ja som bola doma 2 mesiace a mne neprisla ani raz- ale mozno ze sa nikomu mimo BA ist nechcelo... ale niekto tusim na zaciatku pisal, ze bol PN a ked nastupil do prace, ze potom prisla kontrola, len si uz nepamatam, ze kto to bol....

lolka
9. nov 2009

hajdy, mne urcila podla poslednej mrchy. termin porodu mam v tehu knizke skoro od zaciatku, myslim, ze mi ho tam napisala v 12 tt. ale je pravda, ze v tom 12tt mimi presne na den zodpovedalo velkosti podla poslednej mrchy. napr. v 21 tt bola mala vacsia o 6 dni,ale termin sa mi nezmenil.

zucana
9. nov 2009

termin sa urcuje v tom 12tt teraz uz to nie je presne...ani mne nemenil mam 3.2. ale vraj koniec januara mozem cakat...inak citam knihu a ze 4 tyzdne pred terminom mam mat pripravene veci do porodnice 😕

evelinba
9. nov 2009

no ja som bola na PN pol roka az do materskej a teda u mna nebol nikto to som bola velmi prekvapena

lolka
9. nov 2009

zuci, tiez som citala, ze 2tt hore alebo dole u uplne v norme a tie 4tt su pre istotu, ved babo uz je velke, tak by sa nic vazne stat nemalo. ja si tu tasku urcite nachystam, lebo tiez mam pocit, ze to bude skor.

zucana
9. nov 2009

no tak ja budem na silvestra chystat tasku 😀

katina2209
9. nov 2009

ja mám termín podľa menštruácie 22.2. a podľa veľkosti 15.2 no veľmi by som chcela 22 😀 ja som 22.9 a starší synček je 22.4.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre