Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
11. nov 2009

katina nie...dali nam len letak v pripade ze by sme chceli darovat...ale som sa potom bavila s jednou co si to zistovala a ide si to dat...a ta firma je v San marino a stoji to 2000....

katina2209
11. nov 2009

no to je dosť a aký je priemerný plat v taliansku?

zucana
11. nov 2009

priemerny....800 eur v cistom....ale zivot je tu velmi drahy....

zucana
11. nov 2009

priemerny akoze co poznam ja ze normalne maju ludia v okoli...

katina2209
11. nov 2009

no a v tabulke máte na Taliansko 2346 Eur hrubé a my 678 Eur tak to asi vychádza jeden priemerný plat
http://www.ksskvke.sk/dokumenty_pdf/Mzdy_EU_SK-...

zucana
11. nov 2009

never tabulkam 😀
a zober si to, ze v hrubom ti vyjde 2346 co je v cistom 1900 EUR (tu su nenormalne dane a odovdy) 23% dan namiesto 19%....

katina2209
11. nov 2009

To myslím,že bude v hrubom,ale aj tak kto má vlastne toľko čo je v tabuľkách a od koho berú vlastne ten priemer 😒

zucana
11. nov 2009

to nechapem naozaj....lebo co poznam vysokoskolky vzdelanych ludi co robia aj v sukromnych firmach tak maju v cistom max 1200 eur...v cistom a to najmne bytu tu stoji (ked teda nemas svoj) 600 eur minumum...
a dvojizbovy byt starsi minimalne 200 000 eur

selyma
11. nov 2009

Ahojte babky. No bola som dnes na tej glukoze. Dalo sa. Pripadalo mi to ako pocukrovana voda. Aj som sa potesila, ze to len z prsta brali krv. Tak a teraz len dufam, ze to bude v poriadku. 🙂

zoska
11. nov 2009

ta pupocnikova krv sa da aj bezplatne ulozit do akejsi banky... je to taky projekt...ze keby ste potrebovali pupocnikovu krv mozte z tej "banky " poziadat vhodnu vzorku, pricom nemusi ist o tu vasu...kedysi som o tom citala nejaky clanok ...

medzi nevyhody tej pupocnikovej zaradili to, ze vacsinou sa ta pupocnikova krv da vyuzit medzi surodencmi, ze malokedy je vhodna pre dieta, ktoremu bola zobrata.... ale to uz bolo davno, co som citala ten clanok, asi sa mylim..nechcem sem pist hovadiny...toto som len kedysi citala...treba si to riadne nastudovat asi

zuci nechapem preco to u vas stoji 2000 eur 😲

selyma
11. nov 2009

Ten odlkad pupocnikovek krvy je dobre, ale velmi nakladne, preto my to nedame

katina2209
11. nov 2009

Ja chccem ísť už domov zase mám spavú nemoc a to ešte musím vydržať do pol šiestej ☹
zoska tú pupočníkovú bezplatne by som neváhala...

zoska
11. nov 2009

kde ste vsetky ?? 😕
manzel uz pristal, tak kamen zo srdca padol...

asi si aj ja pustim nejaku cesku komediu a pustim a do zehlenia ☹

zoska
11. nov 2009

kati ja nad tym rozmyslam tiez...este niesom rozhodnuta ci ano ci nie dat zmrazit len pre nas, musim o tom mat viac info....
ale ak si nedame zamrazit my, tak do tej banky urcite...ved je to bezplatne a moze to pomoct niekomu inemu

andrea2603
11. nov 2009

zoska, to som už aj ja počula, že tá pupočníková krv odložená len pre "tvoje bábo" je jeden veľký biznis pre tú firmu čo ju uschováva, najvhodnejšie riešenie pre obyvateľstvo je tá bezplatná - spoločná, odkiaľ keď treba tak tam hľadajú tú vhodnú krv. A ako som si prečítala na tej stránke, čo si hodila sem, tak to dokonca funguje medzi štátmi.To je super. Ja osobne ešte nie som rozhodnutá, lebo na druhej strane to môže prísť vhod, že máš tú svoju extra odloženú, keď sa niečo zlé pritrafí 😔 .

zoska
11. nov 2009

adka,
no ved toto, ze nedajboze sa cosi pritrafi...aj ked ak som dobre pochopila je len malo moznosti vyuzitie vlastnej krvi na dieta ktoremu bolo odobrata 😒

ale inak mas pravdu..je to biznis, vsetko je to o prachoch 😠
akoze keby som bola presvedcena o tom, ze je to o.k. vsetko a ma to super vyuzitie tak nevaham, a u nas je k dobru aj to, ze o peniazky az tak nejde...ale nechcem niekomu zbytocne mastit vrecko, ked niesom stopercentne presvedcena o tom, ze je to nejake extra super

katina2209
11. nov 2009

No aj ja by som potrebovala vyzistiť viac tak hádam niečo ešte nájdeme na nete 🙂 No bezplatne by som dala určite aj keď som mala v nemocnici veľa mliečka dávala som pre mamičky,ktoré nemali a predstavte si,že materské mlieko sa aj odkupuje v nemocnici pre tie nedonosené detičky kolega tak chodil kupovať do nemocnice

maculik
11. nov 2009

zoska, tak super, ze manzel uz v poriadku pristal 🙂

ja tu krv neviem, zatial to neriesim, ale asi skor nie.

zoska
11. nov 2009

maci ja zatial tiez vic nie ako ano.... ale to bezplatne odobratie do krvnej banky by som dala

prave mi volal, ze dostal auto s navigaciou a trci niekde v zapche v Amsterdame 🙄 a to ma este strtnutie vecer, no a potesil ma ze to vyzera tak, ze bud. tyzden ide na 3 dni do Kodane, dalsi 3 dni do polska, dalsi 3 dni do Helsink a dalsi tiez 3dni do Helsink 😠 😠 😢 cize najblizsi mesiac bude kazdy tyzden niekde... uaaaaa ☹

zoska
11. nov 2009

ze strtnutie namiesto stretnutie 😀 boze mne uz zacina zašibavat poriadne...ale lepsie smiech cez slzy ako depka 😅

maculik
11. nov 2009

zoska, tak vidim, ze mas tiez riadne rozlietaneho manzela 😒 Co robi?
Mne teraz volal, ze v dec.ide do tej Kodane len na 8dni, z toho 6dni budem este na SK, takze len 3dni tu budeme same. Tak som rada 🙂

inak, napadlo mi teraz, ked som vyprazdnovala kos na plienky, ze ak budete kupovat, tak si kupte ten vacsi, lebo tento maly sa dost rychlo zaplni, teda teraz ani tak nie, lebo nemusim tak casto prebalovat, ale prve mesiace prebalujete v podstate stale, takze spotreba plienok je dost velka. My sme sice ten kos zacali pouzivat az ked sme zacali davat prikrmi (takze kako zacalo byt citit), dovtedy sme ich odkladali do tasky a priebezne vynasali. Teraz v zime postaci aj balkon, ale potom neskor je ten kos dobra vec.

To mi len tak napadlo, mimo temy 😉

zucana
11. nov 2009

a moj ide do lybie 1-5 decembra 😒

zoska
11. nov 2009

maculik,
ja som ten kos dostala gratis k monitoru dychu, ale mam asi ten mensi...ale neva, lebo povodne som ho vobec neplanovala kupit 😉
manzel je manazer...teda jeho post ma dlhy nazov, ze ani niesom schopna sa ho naucit...v podstate ma na starosti nakup a subdodavky v jednej medzinarod. firme, a zastresuje severnu a zapadnu Europu...
este pred mesiacom to vyzeralo, ze prejde na region a to by bol len na SVK, max. v PL, ale akosi z toho zislo 🙄

zucia co to, ze ide do tej Lybie, ved si pisala, ze to zrusil, ci??

maculik
11. nov 2009

zoska, tak zadarmo je aj ten lepsi dobry 😉 len tie naplne do toho keby neboli take drahe 😒

zucana
11. nov 2009

no lebo som myslala ze nestihnu mu dat viza...a stihli ☹

zoska
11. nov 2009

no ved maci, ja som myslela ze mi aspon k tomu kosu zopar supnu, ale nist...kde sa to vlastne kupuje??

zuci aha...no takto je blbe...a inak Lybia ma viza? to som nevedela

zucana
11. nov 2009

babce hodte link na tie kose 😉

zoska
11. nov 2009

ten prvy link sa mi neda skopirovat 😠 tam kde máte "názov" vpíšte kôš na plienky a hodi vám to všetky možne druhy košov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre