Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
1. jan 2010

blumi jj, 2x denne mi ju maju davat x;o) ale dnes som ju nemala, no ako som pisala, prvy krat preto, lebo bola ospala a nechcem ju vtedy trapit a 2x to nejak tak vyslo...vecer si ju uz neberiem, to je viac ospala ako rano xo) ale ved...este sa ju nakojim, ze jo? x;o)

i ja si myslim, ze sa prejst mozes...ale ved, lekari nepovedali? x;o)

blumka
1. jan 2010

no lekari mi praveze nakazali lezat a lezat a lezat cim viac, chodit len na wc a najest sa..mam zakazane schody a vytahy...ale myslim ze to trosku prehnali lebo vedia ze nikto to nedodrzi na 100% 😀 urcite sa prejst pojdem, len az ked budeme s manzelom sami, lebo teraz tu mam rodicov a oni su dost na mna prisni aby som fakt len lezala, tak ich nebudem zbytocne znervoznovat ze nepocuvam ich prikazy 😀 😀

matka331
1. jan 2010

baby ktore uz rodilia avam odtiekla zatka ako vyzerala,

blumka
1. jan 2010

matka precooo? 😕

matka331
1. jan 2010

neviem lebo som zase mala taky slabko ruzovy vytok a bolo ho trosku viac tak neviem....nic ma neboli aj malicka sa hybe len sa velmi bojiiim

blumka
1. jan 2010

matka, ja som to nemala ale si to predstavujem ako hlien zmiesany s krvou..skor mozno do hneda ako do ruzova...
a vravela si svojej doki o tom vytoku..si bola pred tyzndom pri nej, ze?

andrea2603
1. jan 2010

matka, to je asi ako kus želé, mne to vypadlo v deň pôrodu.

Olif, dcérka ťa určite pozná, veď tvoje srdiečko počúvala biť niekoľko týždňov a keď si ju privinieš, tak ona to spozná, že si to ty 😉

matka331
1. jan 2010

blumka bola som u dokyale nebola tam lebo mala dovolenku a v pondelok mam poradnu tak sa nechcem stresovat ....ale to spinenie ruzove alebo ako to mam nazvat sommala vcera trosku na intimke a dnes nic az teraz vecer trosku viac na papieri....alesi mysliim kedto neni silno cervena krv tak by to nemalo byt zlee lebo som volala sestre ona uz ma dve deti a ta mi povedala ze aj ona to mala tesne pred porodom tak neviem co si myslite?

blumka
1. jan 2010

fuu matka, neviem ti poradit...ale tiez by som asi velmi nestresovala ked to nie je cerstva krv...ruzove to moze byt aj z nejakej prasknutej cievky, nenamahala si sa nejako dnes?..

matka331
1. jan 2010

no dnes somsa trosku ponamahala som umyvala podlahu v kuchyni na kolenaach tiez som rozmyslala ci to nemoze byt aj preto.....

zucana
1. jan 2010

mati a nemala si to take skor do oranzova?ja som to sem tam mala ked som viac chodila...
andy nestras...ja som si prave nasla troska takeho soplaveho al.zele ako pises vytoku ale nebolo toho vela...take som mala pri ovulacii....
v pondelok idem k dokymu ...

blumka
1. jan 2010

matka, to moze byt z toho namahania...
zuci ale ten tvoj soplavy nebol s primesou krvi...v zatke je aj krv 😉 neplas sa...

andrea2603
1. jan 2010

zuci, tá zátka, to je riadny kus /farbu si nespomínam, ale nedá sa to s ničím iným pomýliť/, také soplavé som mala už aj ja teraz nedávno, to nie je zátka, takže ešte nerodíš 😉

blumka
1. jan 2010

hmmm, baby, ako to tu u nas vonia...kamos zasa robi dobru veceru..budu rybky...uz sa mi zbiehaju slinky..
Zajtra uz idu domov, nasi odidu v nedelu a od pondelka sme sami...no som zvedava ako to zvladnem..manzel v praci alebo na stavbe a ja s Tete doma a to mam lezat...no uvidime

olifcek
1. jan 2010

Matka, mne podla mna zatka odisla vtedy, ked mi sestricka povedala, ze ak nekrvacam, je to len z vysetrenia. bolo to priestivny hlien ruzovej farby...potom malilinko cervenej krvicky, paq sa to uz len cistilo a na dalsi den malilinko len na vlozke pocas obeda bolo...a dva tyzdne na to mi odtieklA PLODOVKA... ale to Ty uz budes za vodou vtedy x;o)

dakujem za rady ohladne malickej a toho, ci ma pozna xo)

olifcek
1. jan 2010

blumka nech Ti ukaze, ako sa byva v domceku x;o)

blumka
1. jan 2010

olif, to mame na dennom poriadku 😀 uz tam zaclenila aj dalsie babiky a zvieratka...musime nadstavit poschodie 😀

teuska
1. jan 2010

Babulky chcem Vam popriat vsetko dobre v novom roku, vsetkym zdrave babatka, lahky porod a vela mliecka. 🙂 😉

mmaarrttiinnaa
1. jan 2010

ahojte kinderka a olif zelam vsetkym vsetko co si sami zelaju hlavne pekne zdrave babenka olivke nech pekne pribera a nech idete skoro domov k ockovi 😉

matesl
1. jan 2010

blumka, pouzivala si pri malickej monitor dychu?

matesl
1. jan 2010

a blumka, ja si tiez myslim, ze lekari radsej potrasia...lebo vedia, ze aj tak to nedodrzime tak prisne.
moja mamina, ked cakala moju sestru od 5 mesiaca krvacala a bola otvorena na 2 prsty...tyzden polezala, krvacanie zastavili, a potom sup do roboty....a sestra sa narodila mysilm 8 dni pred terminom...to bolo v 81 roku...
takze si fakt myslim, ze ti nasi lekari su len viac opatrni...aj mamina mi vravi, nech sa idem prejst, nebudem taka ochabnuta...co aj citim, ze sa vleciem ako korytnacka a ledva dycham...a aj sa po prechadzke lepsie citim... 😉

selyma
1. jan 2010

Ahojte babky. Tak ja som po prechadzke,boli sme u nasich znamich.
Dnes som dva krat pocula, ze mam nejako nizko brucho. To moze byt pravda? Ze ho mam padnute? To co znamena? Ja neviem, ci ho mam nizko. Neviem, ako by to malo byt normalne.

blumka
1. jan 2010

selyma, to je normalne..uz sa nam babatka ukladaju nizsie aby v den porodu lahsie sli von, takze aj brusko akoby spadlo..ja som citila ze spadlo uz pred tyzdnom, lebo sa mi zacalo aj lahsie dychat, uz mi tak netlaci kdesi hore ale pre zmenu dolu 😉
matesl, hej ja som pouzivala monitor dychu..v tomto som velky bojko aj ked terezka nepatri do rizikovej skupiny aj tak som si ho kupila...ja este aj teraz ju chodim kontrolovat ci dycha...
s tymi doktormi mas pravdu, len vidim sama na sebe, ze ked trosku viac pochodim ako by som mala tak mi tvrdne brucho a malu citim uplne niekde dolu...mne lekari hovorili ze mam lezat aj hlavne kvoli tomu ze je otocena ritkou dolu a tym padom tlaci viac ako hlavickou a uz ked mi makne krcok, moze to byt nebezpecne...tak radsej dodrzujem...aj ked prejst sa isto pojdem...

blumka
1. jan 2010

baby, nejako nam to tu viazneeeee 😀

maminnka
2. jan 2010

Olif, krasne videjko to posledne... ako malinka reaguje na dotyky rukou, to sa mi velmi pacilo... 🙂

maminnka
2. jan 2010

to som tu dnes rano prva? ooo, tak prijemnu, aj ked u nas uprsanu, sobotu prajem 🙂

lolka
2. jan 2010

dobre ranko 😉 dazd sa zmenil na sniezik, tak uvidime do kedy to vydrzi 😅

zoska
2. jan 2010

ahojte 😉
u nás ani nesneži ani neprší, ale sneh sa roztopil všetok co bol...no ale pondelok v noci ma byt poriadna zima, myslim ze az -15st. tak uvidime... a dufam, ze sa mi podari nastartovt auto 😅

v utorok mam skusku a pomaly idem zasa kukat do papierov 🙄

blumka
2. jan 2010

ahojteee..ja som taka nevyspataaaa. s manzelom sme sa rozpravali do druhej v noci...preberali sme vsetko mozne, tak dobre mi to padlo 😵 malokedy na take rozhovory mame cas
u nas je krasne slnecno ale fuci ako keby hurikan mal prist..ale tiez som pocula ze v nedelu ma byt az -10...zeby zima prisla? 😅

matelko1
2. jan 2010

ahojte.
v prvom rade vsetko dobre v Novom roku..... 🙂
u nas krasne svieti slniecko 🙂
31.12.som si este vybavila utz.tak drobci maju vahu jeen 2370g,druhy 1810g...vsetko ok,len mi doki povedal,ze porod mi musia v 36tt vyvolat,ze pri jednovajecnych je tehu rizikovejsie ako pri dvojvajecnych dvojkach.
tak uz teraz sa bojim.a pytal sa ma,aku chcem anestezu,ci spinal,alebo celkovu.tak rozmyslam co je lepsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre