Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
9. jan 2010

zuci...jáj to aby si sa cítila akože na pláži 😉 😀 , tak predsa len niečo dali, aby upútali pozornosť 😉

blumka
9. jan 2010

suzon, to som opisala len tu prvu noc, co ma priviezli do nemocky...potom uz jasne ked som bola na izbe, tak bud nas na ozvy a monitor volali do vysetrovne alebo doviezli na izbu aj infuzky boli na izbe a sono tiez robili o poshcodie nizsie...
ale ta prva noc bola taka by som povedala extra pozorovacia..no kazdu hodinu nieco..neviem ci predstavit zeby ma takto kazdu hodinu tahali z izby von alebo by mi doniesli o druhej rano monitor na izbu

blumka
9. jan 2010

zuci, plaze? 😀 😀 😀 mohli dat nejakeho modela aspon, nie? 😀 😀

garonka
9. jan 2010

zuci super posteľ si v nemocke mala tu v Ke v Šaci maju hruza postele na obyčajnych izbach ja som na jednej ležala ktora mala namiesto matracu molitan, presne taky aky sme davali psovi do budi 😀
inač dobre, že mužík urobil poriadky, riadne ťa naťahovali aha jaj

suzon78
9. jan 2010

blumi, tak to asi pri vážnejších prípadoch, ja som mala len mäkký krčok, takže urobili mi len vstupnú kontrolu a nasadili infúzky a monitoring 2 x denne...

ewelyne
9. jan 2010

fuuuuha babulky, kolko noviniek za jeden den.

zuci, som rada, ze tu s nami este pobudnes a malinka este pocka 😵
jo ten pristup, styl, komunikacia... strasne, ako na SK...
😒

inak mne tiez povedali na pohotovosti, ked som si myslela, ze plodovka, ze radsej prist 3 krat zbytocne ako raz neskoro.... no nemuseli ta tam vazne drzat celu noc...

olifcek, bud silna, neboj, ten pruh je casty aj pri normalne nar. a najcastejsie zmizne sa... uvidite.
drzim palce velmi prevelmi vam fandim...ste sikulky.
zosi, no des, takto na istotu... neboj im sa to raz vrati, lebo ja stale hovorim, ze rovnovaha musi byt i 😉j 😀
inak aj u nas sa kradne vo velkom... ale take veci mame na balkone, lenze uz nam x krat pokradli kompoty a maleho hracky... tie trojkolku, kolobezku, konika a tak... takze tiez tlacime na balkone....

babulky, oddychujte a oddychujte, vydrzime, ze?

a vsetkym skolopovinnym vela zdaru a sil, ste sikulky, fakt... poznam to a nebolo to lahke, ale zvladnutelne a vsetko ide, ked je vola...

a co sa tyka izieb, tak ked je na kramaroch kde som rodila prvy krat plno... tak ste na tych predporodnych- zuci- ty si mala luxus,ale ked je plny nadstandard a klasicke sestonedelie, tak ste na operacnych salach- prikladam link na fotoalbum... kde som bola pri malom aj ja- izba meter krat meter, 4 deti ,, 4 matky.... ani vesiak, ani stol a podotykam, ziadna sprcha.... no a tu na MK som sa prave kvoli tomu pochytila s dvomi maminkami, lebo ma oznacili za "Fajnovku" co nevie pre dieta nic vydrzat, ale k tomu aj ten pristup personalu- opdveci- a zen apo porode je citliva a co je vela, je vela.... ale sorry, chcela som sa vyspat a dostla som zapal, lebo tam nebola sprcha a 4 deti a 4 matky na taky priestor- no svinstvo.. a pustit ma domov nechceli, takze 4 dni depky... no tak ak je plno, mame smolu a nemozeme sa na nic spoliehat.... ani podplatit sa vtedy neda.....

tot izba-http://www.facebook.com/album.php?aid=49369&id=...

ewelyne
9. jan 2010

inak ta izba bola kancelaria prijimacia pre jednodnove zakroky a v pondelok a utorok nam tam behali cudzi ludia a dokonca nam tam dali na poldna lezat jednu cudziu pani, kt. prisla v topankach a kaslala ako tuberak.... ale to sme boli uz len 3, a ona, cize zasa 4 lebo jedna sla dom.... 😠

garonka
9. jan 2010

ewe

prebohaaaaaaaaaaa to sa tam dalo vydržať? no ja si to neviem predstaviť to ste normalne boli tam nasačkovane, a myslím že aj horučavy boli nie? lebo vidím že slnečno bolo, no tak to je silna kava na môj žaludok, síce aj ja som si povedala, do takych izieb nikdy viac ja som ležala v šaci 3 týždne na obyčajnej izbe kde nas bolo 6 a to divadlo večer a hadky boli na dennom poriadku hlavne po sprchovani a komu trebalo na wecko, jedn spolubyvajuca si dokazala na hajzli vysedieť aj 50 min a vôbec ju netankovalo že sme na izbe boli ďalšie
no ale ty si to tam mala brutal hrozne 🙄

suzon78
9. jan 2010

fúfa ewi, to ste tam boli ako sardinky...hovorím to zdravotníctvo na zaplakanie 😠 , u nás je to, fakt lepšie, ale, zase Žiar je mini mesto oproti Blave, takže nemáme až tak preplnené, naposledy mali 20 pacientiek..

lenica81
9. jan 2010

fuha ewe, dufam, ze to nebude take zle, ked budeme rodit... je to riadna mackanica ti poviem... 😀 vyzera to ako zo zlej komedie...

ja som zatial iba lezala v nemocke po cisaraku a operovali ma v nitre na porodnickom... takze ukricanu rodiacu zenu som zazila aj ja... ale bolo tam vcelku pekne... 😅

ewelyne
9. jan 2010

hej no, horucavy boli, ale nemohli sme velmi kvoli babatkam vetrat lebo prievan ako svina, hned dvere, hlavne dvere a vytahy a setonedelie az cez dalsie dve chodby.... s jedlom na na kaslali a na sestonedeli nas ani nepoznali... s tym, ze za 4 dni som bola len 2 dni v sprche... lebo inak sa nedalo a velakrat sme sa nevedeli na tie operacne saly nevedeli dozvonit-nemal nam kto otvorit a deti plakali v izbe... to ked sme si boli po jedlo....
no a ze ja som fajnovka., ale ja som tiez len clovek a proste po porode citliva je zena...

andrea2603
9. jan 2010

no ja k tomu len dodám, že som rada, že rodím v NZ 🙂

ewelyne
9. jan 2010

je to len o nahode a o stasti ten system na SK a nemocnice, uz sa s tym pomaly zmierujem... a aj preto ak by som mala take nieco podstupit, nedam sa zastrasit a idem domov aj skor ako su tie 4 dni...

suzon78
9. jan 2010

leni...inak aj ja si spomínam na nočné výkriky rodiacich žien, bolo to hrozné, jedna plakala a kričala, že mami pomoooc...bože, kto vie ako to ja zvládnem a či tiež neprepadnem histérii...

ewelyne
9. jan 2010

adi 😀 ja dufam tajne, ze nebude plno, ze ruzinov nestopne prijem a ze nebude vela zien rodit a ze sa mozno dostanem na NADSTANDARD a ak nie tak aj klasika, len nech je sprcha... 😀 no a rada by som bola SAMA- chcem sa vyspaaaaaaaaaaat 😀
ja prosim uz teraz vsetkych svätych nech je vsetko ok, hlavne porod a aj po tom 😀

ewelyne
9. jan 2010

baby, nebojte sa zvladneme ja sa tiez bojim, je neprijemne pocut ako niekto rodi, ale predstavte si, ze je to babo-novy zivot a trochu to sem tam zaboli 😉 a aj my mozno budeme kricat... ja som si tak vypocula asi 3 rodicky a kazda spominla niekoho ineho, najlepsia bola jedna, ta vynadala muzovi, poslala ho prec a cely cas potom na neho nadavala, ale pomahalo jej to 😉 😀 sme sa smiali a aj ona potom, len jej muzik, ked to pocuval za dverami... ale pochopil, mu to lekar vysvetlil, no zlaty, ze??

blumka
9. jan 2010

boze, ewe, to by som povedala ze si rodila v nejakej rozvojovej krajine 😒 ☹ 😠
Kde som lezala ja, tak boli zeny na izbe po 3, cize znesitelny pocet. Dve izby mali dokopy svoje wc aj sprchu, ale este aj na chodbe boli tusim 4 vecka a jedna sprcha. Takze celkom znesitelne...

ewelyne
9. jan 2010

baby, inak sorry za tie foto, tie kt. idete na kramare, ale proste je to o nahode, ja som ich musela z MK stiahnut, lebo mi chodili IP, ze naco strasim zeny... ale sorry, ved ked niekam idem, tak nech som v obraze a vsade sa take moze stat a hlavne na SK je to o nahode, tak preco, aj to je skusenost.... nie? som myslela, nech ludia o tom vedia...ved co... hanba im...

zucana
9. jan 2010

juuj ewe som ukazala muzovi skoro odpadol...
tie izby su tu inak pekne...len ja chcem byt sama 😉

ewelyne
9. jan 2010

no blumi, my sme tam na chodbe mali jedno wc... a sprcha bohuzial az cez tie 3 chodby na sestonedeli.... hmm...no kaslat, ja budem dufat, ak nie, utekam aj s babom ako ciganka domov 😀

suzon78
9. jan 2010

nech už to máme za seboooou, nech už tu len spomíname 😔

ewelyne
9. jan 2010

zuci, nerob mu soky 😀 😝

ja si tiez upenlivo zelam byt sama... 😉 uvidime...

ewelyne
9. jan 2010

suzon, mas pravdu, musime este vydrzat a rychlo nech je za nami vsetko.
sa tu tesim na same dobre newsky a fotky babatiek nasich a tak 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ewelyne
9. jan 2010

🙂 juuuja babky muzik prisiel z lyzovacky, potom zasa pridem, idem sa mu venovat 😵 😵 😵 😵

suzon78
9. jan 2010

ewi veru veru nech už sme mamičky 🙂 😵 i keď ty už jedno krasniatko máš a aj ostatné babenky 😉
ozaj detičky sa tešia na súrodencov, chápu pečo má mamička také veľké brušino? 🙂

andrea2603
9. jan 2010

tu sú izby po 2 postele a sprch je dosť, myslím, ani raz sa mi nestalo, že by som sa nemohla osprchovať vtedy, kedy som chcela. Ked je nával tak asi postele nepridávajú na izby, lebo ja ked som Lele porodila, tiež bolo plno na novorodeneckom, tak na 24 hod. ma dali na ženské odd. /Lele bola zatiaľ na novorodeneckom so sestričkami, kde sú inkubátori/, ktoré je o poschodie nižšie.

andrea2603
9. jan 2010

suzon, moji sú už veľký, tak chápu a tešia sa, už ma do pôrodnice vyháňajú 🙂

matesl
9. jan 2010

ewe,

no aspon bol pekny vyhlad 😉
ja budem na Kramaroch rodit tak potom popisem zazitky 😅

to fakt i musela stiahnut tie foto? to co, ved to bola realita, boze

matesl
9. jan 2010

jo a vraj zredukovali 6 porodnic na 3 je vela rodiciek, tak neviem ako pochodime...mozno aj po 2 budeme na posteli 😀

suzon78
9. jan 2010

adi, tak synček Ti bude aj pomáhať už je veľký, ja by som určite ešte jedno chcela do 35 by som to chcela stihnúť, ak boh dá, lebo na toto prvé sme si počkali až 2 roky...no manželík by chcel aj 3, len jemu sa to povie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre