Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
5. jan 2011

no a co nove u nas... riesime si ten dom, Natalka robi prve samostatne krociky a presla na 1 denny spanok, ale krasny 3 hodinovy, comu sa velmi tesim.

olifcek
5. jan 2011

@zoska bru nocku x;)

@maminnka i my uz len jeden spanok. Miska od @svetlankat a Viki od @zucana uz chodia, my zatial okolo nabytku, ale uz sa pusta sama stat, takze mozno uz v tomto mesiaci, ako nam i @blumka predpoveda, budeme chodit x;o)

dost deticiek je tu chorych, @zoska i @laxity boli v nemocke..

a tesime na chatuuuuuuuuuu

svetlankat
5. jan 2011

Caute baby, tak som tu aj ja dnes zavitala, @andrea2603 vsetko naj naj naj, my spapame cely biely jogurt, ja davam len sabi a nic neprimiesavam, Miska ho miluje
@lienka2 odsavat rucne 5 mesiacov je fakt sila a ty mas vycitky? nebud blba, mas moj velky obdiv a ver, ze viem o com pises. Ja by som to rucne vzdala uz po mesiaci,
@blumka aj v dargove na tretom maju prekrasne zaclony a aj za dobru cenu, ja som malej do izbicky kupovala tam.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zucana
5. jan 2011

No tak ja som prisla o babo azv 14. Tyzdni Ale uz o tom nechcm...
A kto vsetko spava s malymi? Lebo vikizaspi PRI mne o 22.00 a o polnocisa zobudi ze chce ist ku mne. Ked ju po 10 min presuniem tak sa o hodku zobudi ked nie spime az do rana....mam ju presuvat alebo vklude spat a ona raz v tej postielke bude spat?
@vitaj a vela zdraru s domom ;)
a @svetlanka NASA tiez vstava zo stolicky 🙄

olifcek
5. jan 2011

@rivatha netusila som, ze uz chodite... uplne bez opory, ci okolo nabytku?

@rivatha my robime idniana i o dlazku, he he, Oliv si lahne a pusou o dlazku robi aaaaa, i o nase nohy, alebo sama chrbtom rucky, ci nas k tomu vyzve, alebo to robi nam, i brm brm nam robi ona, heheh... uzasne su deticky...
@zucana uff, prepac, mala som za to, ze nejaky 5, ci 6.tyzden... ospravedlnujem sa...
@zucana my hajame spolu x;o)
@maminnka jeeeej, staviate? a kdeeee? ;o)

y sa inak staviame na auticku, ked sa vozime, hehehe

olifcek
5. jan 2011

@rivatha samozrejme gratulujem... my sme sa postavili v 10 mesiacoch 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
5. jan 2011

@rivatha i ja tak tajne dufam, ze ked sa prestanem,e kojit, ze budeme spat uz celu noc a kazda vo svojej posteli, ale tak, to je este dalekoooo....

neeeee, pis pis pis, ja rada citam, co uz viete, lebo, co mi nenapadlo skusit, tak opakujeeeeem ako opakujuci papagaaaaaj a snazim sa OLiv naucit 🙂

sikulaci ste... ved Miska chodi tiez od 10mesiacov, Vikinka od 11... takze i vy budete v 10 uz behat, kedze uz robi samostatne krociky x;o) ak sme sa bavili, sorko, asi skleroooooza....

marina87
6. jan 2011

@lolka hmm, chrumky, to mi nieco hovori 🙂 u nas isli uz v case, kedy nebol este ani jeden zub - kukuricne, pohankove, ryzove.......papa ich o dusu, velmi jej chutia a ked nechce nic papat, toto zarucene zaberie 🙂

inak dobre ranko vsetkym a pekny sviatocny den 🙂

avaka
6. jan 2011

ahojte 🙂
@rivatha ,hu hu 😀 ,hladas ma?veru nejako nestiham.. 😕 ,vcera som Vas docitala a bolo 00:30 a ked som videla kolko je toho v druhej teme...tak som to radsej zabalila 😅 a citam,ze aj maly indian uz chodi?no sikovne deticky... 😵
u nas uz vela staci ukazat a ide to,po novom znakujeme prosim prosim..stale musime teraz "citat "knizky
,E si chce len sama otvarat chlieviky so zvieratkami...
uz ani neviem,co tu vsetko popisane,tak skore uzdravenie zelam detickam...ta laryngitida teda aj mna vystrasila.. 😔
sklamana som z plavania,E tam stale place 😒 ,napr.sa po plavani tam pekne hra,ked som napr.na WC-ku a ked ma potom zbada zacne plakat...
no musim utekat,dufam,ze vecer sa tu zdrzim...a pisnem aj do chatovej 🙂

maculik
6. jan 2011

Ahojte 🙂
ja dnes nestiham, rano sme este dorabali tu spalnu, lebo teraz kazdu chvilu pridu skladat tu spalnu. Petrik spi, tak dufam, ze pridu co najneskor 😅

Dnesna noc otras, spali sme s P.u Adelky v izbe a neviem, ci sa mu tam zle spalo (pritom cez obed tam spal skoro 3h!) alebo co, no v kuse sa budil, len pricucnuty chcel byt, az nakoniec okolo pol4 ci kedy dosiel mm a ze ci ho nema vziat, tak ho zobral a za chvilu sa zobudila Adelka na cikanie a ked som ju dala naspat do postele, tak som nakukla do obyvky a obaja chlapi spali! Chrbtom k sebe, obaja na boku, prikryti jednym paplonom, no parada. Tak nechapem, ako ho uspal. Spala som 1,5h, kym mi ho doniesol, to bol moj tohtonocny najdlhsi spanok 😀

@rivatha jej, aj vy uz chodite?

maculik
6. jan 2011

kocky, kedy ste kupovali prve papucky alebo topanocky? Viem, ze sa to tu uz riesilo, ale kedze my sme vtedy o chodeni okolo nabytku ani nechyrovali, tak som to nejako nevnimala 😉
Takze ked chodime okolo postele, nabytku a pod, tak uz treba nieco na nohy, ci stacia len pancusky/ponozky?

maculik
6. jan 2011

@blumka vidim, ze aj u vas Terezka strajkuje s jedlom... u nas kazde rano pred odchodom do skolky bojujeme s ranajkami, aby nesla hladna. Doma jedlo ani nehovorim, ignoruje vsetko zdrave, ovocie a zeleninu nic, akurat vcera papala hrozno, ale inak chce len blbosti. Tak dufam, ze je to len faza a coskoro zacne jest zase normalne.

@jja my tiez este ne4nozkujeme... Len sa stale plazi, na 4 vie byt, ale lozit nie. A to uz budeme mat rok. Bojim sa, ze to preskoci ☹ AJ kvoli tomu som nechcela, aby s nim svokr.chodili za ruky, ale bohuzial chodili, nedalo sa zabranit. Taktiez sa este nevie z lahu posadit, len zo stoja. Mame ist na rocnu poradnu, tak dufam, ze je to ok.

kika58
6. jan 2011

@maculik ahojky, u nas to bolo asi tak, ze Ivanke sa dlho nechcelo pretacat na brusko, vedela to ale nechcela byt v tejto polohe, potom razom za 1 den sa zacala gulat, ze sme ju museli neustale strazit 😀 , a pretacat sa zacala az ked mala nejakych 7 mesiacov ale za to na nozky sa brala velmi skoro, ked mala 9 mesiacov v jeden den sa naucila sama posadit, stvornozkovat aj sa nam postavila pri gauci, dovtedy som sa tiez trosku obavala, ze preco este nestvornozkuje a tak... verim tomu, ze aj Petrik ta takto coskoro prekvapi 😵 😵 😵

kika58
6. jan 2011

@maculik no a s tymi papuckami by to zaujmalo aj mna, ze kedy treba zacat dbat na to a kupit poriadne topanocky, nie len tie okrasne 😀 😀

anulik888
6. jan 2011

@kika58 ked sa dietatko uz same vie postavit na nozky. topanocky aleho papucky by mali byt pevne - po clenok a mali by mat klenbu.

kika58
6. jan 2011

@anulik888 dakujem za radu a cim skor take pozhaname

olifcek
6. jan 2011

@avaka E je nenormalne sikovne dietatko, klobuk dolu 😵
@marina87 vitaj
@maculik jooooooj, nemas foto ako hajaju chrbtom od seba? to musel byt pohlad 😵 😵
topanocky... mne povedala neuro i pediatricka, ze ked uz bude viac chodit, tak topanocky kupit, a davat na taku hodku maximalne, aby si zvykala i na topanocky... inak protismykove ponozticky nosime len x;o)

olifcek
6. jan 2011

@kika58 kup u protetiky ci u batu znacku rak, pytaj topanocky na prve chodenie x;o) mna vysli protetiky na 13.5eur, u batu, raky, ktore vyzeraju tak isto, vysli na cca 18eur tusim... 😉 a nekupuj papucky, lebo i tie ponuknu, kup topanocky 😉

kika58
6. jan 2011

@olifcek dakujem, kupim v tej protetike, chodime okolo, ked chodime na poradnu, a mas pravdu ze topanocky viac vyuzijeme, a to tam asi zmeraju nozcku Ivanke sami, vsak?

olifcek
6. jan 2011

@kika58 jj, zmeraju veru. ja som kupovala v zdrav. potrebach, ktore su vo dvore vedla poschodovej aidy, tam i nozicku zmerali, a boli velmi mile, poradili i skusili sme na nozicke topanocky x;o)

kika58
6. jan 2011

@zucana aj my spime s ivankou v nasej posteli, viem, ze niektori maju voci tomu vyhrady ale nam to takto vyhovuje 😅 ,
a takto nam prespinka celu noc uz od jula, nebudila sa ani ked jej isli zubky, ani po ockovani, ked zamrnka v noci dam jej dudlik a haja dalej, spinkava takto v kuse 10 hodin a niekedy aj viac

kika58
6. jan 2011

@olifcek no ja vezmem so sebou pre istotu aj manzela, to budu urcite prijemne a ochotne tety predavacky 😀

zucana
6. jan 2011

cafte baby bre ranko tak sme spali spolu pekne do 10tej ...zobudila sa o 8mej na mliecko a este potiahla do 10tej tak sme sa vyspali vsetci a mm siel na prechadzku .snezi tu tak o chvilu budu isto doma 😅
ja varim obed.dnes tu zacali vypredaje....skoda ze nie su peniaze 😀 😝

zucana
6. jan 2011

cafte baby bre ranko tak sme spali spolu pekne do 10tej ...zobudila sa o 8mej na mliecko a este potiahla do 10tej tak sme sa vyspali vsetci a mm siel na prechadzku .snezi tu tak o chvilu budu isto doma 😅
ja varim obed.dnes tu zacali vypredaje....skoda ze nie su peniaze 😀 😝

olifcek
6. jan 2011

@zucana a uz je dobre? uz si fit? my sme si s mm povedali, ze o rok si pod stromcek kupime len cosi prtave a paq pojdeme na vypredaje 😵 😵 mm to chcel uz tento rok, ale mne sa to moc nepozdavalo... hech...
@kika58 🙂 inak i my hajame vsetci traja spolu... 😵

kika58
6. jan 2011

ste sa bavili co ucite deturence robit, my nacvicujeme zmurknutie, je to roztomile, ked zmurkne, ide to len oboma ockami, no je to fakt zlate a ako sa na tu sustreduje, ked to chce spravit 😀 😀 😀

olifcek
6. jan 2011

@kika58 😵

maculik
6. jan 2011

hm, tu protetika a taketo asi nie je, ale tak my este velmi nechodime, tak zatial nejdem kupovat. Aj tak sa musime ist s tymi nozickami ukazat k ortopedovi hned, ako zacne sam chodit, aby nam vedel povedat, ci treba nejake specialne topanky alebo nieco, kedze ich ma take vykrivene 😒

so spalnou este nedosli a ja som zistila, ze som zabudla varit 😅 Tak mm som volala, nech mi nieco donesie, ale ze dojde teraz domov cez obed a uvari nejake cestovinky, to sa tesim, on vie uzasne omacky robit 😵

@zucana ani nespominaj vypredaje, my tiez setrit, takze nic. Mm ma schladil, ze ci si chcem v marci v tych Benatkach utahovat opasok, tak nech radsej si necham peniazky na to, nez tu kupovat veci, kt.sa sice oplatia, ale vlastne sa bez nich zaobideme 😀 A potom teda nezabudni, ak budete prvy marc.tyzden doma, tak by sme mohli dat to stretko, hm?

kika58
6. jan 2011

tak ideme obedovat, Ivi zbadala zeleninku co dostane na obed uz sa za nou trase 😅 , ma ju radsej ako cokolvek ine, z toho mi zje hravo 350 g i viac by dala ale radsej neprehanam, tak sa tu majte krasne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre