Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
23. mar 2010

logi, my sme kolikovy 😉
a pomaha satka, masaz, kolisanie do zblbnutia a este davam malej probiotika biogaia, lebo sa nevedela sama vykakat a po nich jej to ide 😉 a hlavne nam pomaha cas 😀 uz len 6 tyzdnov a mame 3 mesiace a potom kolike zakyvam....dufam...

olifcek
23. mar 2010

logi to priberate asi lepsie ako my..hmmm...i ked i ja som vazila asi pred dvoma tyzdnami x;o) takzeee...no len ja som uz davno vyradila foritikaty, tie, kebyze jej davam dalej, pribera omnoho viac, ale..no neviem...mozno s tym zacnem, aspon raz denne...

lenica81
23. mar 2010

halo... ako s tymi plienkami, kedy prejst na vacsie cislo... ☹

olif, netrap sa s tym priberanim, my sme to prvy tyzden podcenili a malo sme pribrali, a vcera mi pediatricka zahlasila, ze teraz to uz maly prehana... tak uvidime, ci sa znormalizuje... nejako mu teraz staci uz len z jedneho prsa, tak hadam to bude ok... 😖

olifcek
23. mar 2010

leni ja som presla, lebo mala malicka veelmi otlacene stehienka x;o) i niekto odtial take cosi vtedy pisal 😉

no naposlednej kontrole mi malu pochvalili, ze priber krasne, pribrala vtedy 400g za 2 tyzdne x;o)

blumka
23. mar 2010

ja som tiez presla z jednej velkosti na druhu ked mala otlacene stehienka a ked sa casto precikavala 😀

loginka
23. mar 2010

olif my sme fortifikaty tiez uz davnejsie vyradili, nasi to vypluvali, bolo to len zbytocne trapenie
blumi aj my davame biogaiu, sab, ale nezda sa mi, zeby nieco zaberalo
mala mi inak vobec sama nekaka, ani po biogai asi len 2-3 sa jej to podarilo, inak musim davat rurku

my sme teraz presi na plienky 2, doteraz sm epouzivali DM 1

loginka
23. mar 2010

malemu pomaha byt na brusku a na pleci, hojdanie ani nie

hajdylca
23. mar 2010

olif moj pribral 410 g za 3 tyzdne, takze sa neznepokojuj podla mna...
ako ste spokojne s tym vankusom rozmyslam, ze i ja ho objednam...

kde je ewelyn, tu dlho nebola, ci len ja som si nevsimla?

blumka
23. mar 2010

logi chudatko Lauri, ze sa nevie vykakat...nam ta biogaia pomaha uplne super, odkedy ju davam este sme Juli rurku nedali a predtym kazdy den a kazdu noc...
ja som davala espumisan, so sab simplexom som mala pri Terezke take skusenosti ze nezaberal..a espumisan ano...tak aj Juli som ho davala, ale uz asi tyzden nedavam a nejak zmenu nevidim, ci ho ma alebo nie...asi fakt to chce len ten cas
ked vam biogaia nezabera skus infantus dophilus (neviem ako sa to pise) to su tiez probiotika, mozno vam zaberu

maculik
23. mar 2010

kocky, tak preberate tu plienky, no a ja som zistila, ze asi nam uz tiez treba 3, a manzel prave doniesol 2... Takze asi ich vecer pojdem vymenit -uz by ma asi dorazil, keby ho poslem este raz do obchodov 😉 Ale kupil aj Adelke papucky a gumaky do jasli, aj sacky do kosa na plienky, lebo predsa len uz zacina teplo, tak musime nejako zabranit tomu zapachu 😅

hajdy fakt, ewe tu uz dlhsie nebola...

olifcek
23. mar 2010

hajdy, DAKUJEM x;o)

vankusik? no mne z neho Oliv stale ,,pada,,dolu, ale je fajn...x;o) celu noc na nom Oliv spinka...a kazde kojenie, co je asi kazde dve hodky, ju dam vyssie, a kym zaspim, uz je opat nizsie, ale myslim, ze ked bude dlhsia, bude lepsie x;o)

olifcek
23. mar 2010

chcem ist von, no Oliv mi zaspinkala po pape...ked ja obleciem, bude hajat, ale co ak mi grcne? nevyknem s nou hybat, ked sa napapa a zaspinka..hmmm?

zucana
23. mar 2010

baby dik za tipy.este idem zajtra k jednemu chirurgovi s tym pupocnym pruhom tak aj jeho sa popytam....a aj konzultantka dnes povedala ze ok a ta moja pediatricka ma cca 50 rokov....a baby co ste leteli ako sa to robi s kocikom?ja by som chcela aj vanicku aj vajicko...resp.ako babo do lietadla?letim asi s austrian...ale tym malym lietadlom

zosi chuda to s tym rebrom...
ja uz nemam herpes tak tu bososrku pusinkujem a aj muzika 😀

no a boli sme u konzultantky....mala sa pekne predviedla...to co vcera vecer.....najprv proste plac ze hladna...tak som ju pricucla...trosku si potiahla...pohli sa crievka a potom velky rev ...tak na ruky a chodit a hojdat....konzultantka hotova ze doobera ako nervuje...ze to nie su ani koliky....po chvili sa mala ukludnila tak ze ju prisajem lebo zas vyplazovala jazyk....dala som prso a ani sa nepricucla a strasny vreskot zasa...tak zasa na ruky a natriasanie...este raz sa to zopaklo (inak jedla naposledy 5 min. o 9.30 a bolo 12.30) potom zaspala na mne.dali sme ju lezat a konzultantka jej chytila ruky aby sa nehybala...chcela sa hybat a otvorila oci...bola drzana tak ich zavrela....dalsich 4 krat sa to zopaklo...po pol hodke sa zobudila (to uz som drzala ruky ja) a chcela papat...tak sa pricucla...jedla cca 5 min....konuzltantka povedala ze jedla strasne vela ze jej fakt tych 5 min.staci a ze jej mam dat az o 3 hodiny...ze inak sa prejeda...a nema zmysel jej davat kazdu hodinu po 2 minutach...a ze ju mam viazat... 😅
takze baby vy uz asi oducate od zavinovacky a my ideme na zavinovanie 😀 lebo vraj sa na svoj vek strasne hybe a strasne unavuje tym ako je hore a smeje a rozprava a venujeme sa jej takze vecer je strasne unavena a budi sa na tie rucicky...
takze ju mam od 14.30 v zavinovacke...samoska ze zaspala na mne a az ked spala som ju zaviazala....ale uz 4krat sa chcela hmirit a zobudila by sa a NIC....takze uvidime kolko budeme spat 😀 😕

zucana
23. mar 2010

ozaj a ze kym pojdeme nas zaockuju...v 3 mesiacoch sa ockuje proti meningitide, hepatitide, ciernemu kaslu, nejakym kokom a este niecomu (ale nie proti TBC ) to sa tu vobec neockuje a potom ked ma 1 rok tak proti kiahne a tomu dalsiemu podobnemu 😅 a ze to su proti vsetkemu len 2 injekcie....do noziciek....1 do jednej a druha do druhej .....
nic baby pol hodka spanku ako obycajne 😀

zucana
23. mar 2010

olif nevygrcne ked spinka 😉

blumka
23. mar 2010

zuci, neviem ako je to s vanickou ale ak si budes brat vajicko tak budes musiet platit za sedadlo aj pre malu. Vanicku mozes mat aj na kolenach tak to by sa dalo, ale aj tak pri vzlietani a pristavani budes musiet malu z nej vybrat a priputat. Takze podla mna vsetko si daj do batozinoveho priestoru a malu maj len na rukach. My sme leteli 3 hodinovy let takto a potom 10 hodinovy ale to sme sli velkym lietadlom a tam mala Terezka uz nieco ako postielku namontovnau na stene.
a S kocikom sme sli az tou rurou ku dveram lietadla, tam sme malu vybrali a potom ked sme vystupovali presne na tom istom mieste nas kocik cakal a ja mam vajicko zaklikavacia takze som ho do neho zaklikla a bolo.

a o tom ockovani mi ani nevrav..ked si pomyslim ze tolko hnusu naraz mi pichnu do decka az mi je zle 😠

olifcek
23. mar 2010

zuci i oliv sa podla mna prejeda, tak ale nedaj babatku, ked pyta 😉

jj zuci, do oboch stehienok sa to ockuje...

blumka
23. mar 2010

aj juli sa prejeda ale uz sa snazim jej nedat skor ako po 2,5 hodine..zatial sa mi to dari treti den a mam pocit ze aj brusko ju menej boli

olifcek
23. mar 2010

blumi to vraj su babatka i dva dni po tomto ockovani nervozne, podrazdene a v horucke 😢 pravda? 😕

olifcek
23. mar 2010

my sme dali prave espumisanL lebo brusko jak kamen bp;o uz 😒 ja sa asi von s nou nedostanem, hmmmmmmm..teraz ,,keca,, s plnou pusou, chi....papa a zaroven mi cosi vravi, chi

blumka
23. mar 2010

olif, pravda, terezka tak mala ale uz nepamatam ci pri tomto ci pri tom dalsom ockovani..inak ostatne prezila ako hrdinka...a to je len najmensie zlo...ja sa stale bojim ze dostane nejake neziaduce ucinky ☹

loginka
23. mar 2010

olif na ake ockovanie idete? my sme este neboli, dame sa teraz proti rotavirusom - to nam odporucili

zucana
23. mar 2010

jjuj baby moja zas mala predstavenieee....trva sice len 5 min.ale staci...pricucne sa (po 3 hod) a 4krat odsaje a strasne reve a vsetko sa jej v brusku toci a prdka....a az ked sa ukludni na taky 3ti krat sa znovu prisaje a papa 5 min...
som si vypocula od mamy ze to som ju ja naucila na sebe spavat a ze takto reve takze povzbudi

matesl
23. mar 2010

olifcek, a ty by si nechcela tiez malu na nejaky rezim naucit? lebo takto sa fakt s nou nikasm nepohnes 😅
a asi aj na zaludicek je lepsie mat medzery medzi papanim...inak stale pracuje...nie?

matesl
23. mar 2010

zuci,
aj ja pocuvam, ze sme si ho na ruky naucili, a v posteli ze spava so mnou...ale mne sa fakt po CS k nemu zle vstavalo :(

andrea2603
23. mar 2010

ahojte.
dievčatá, ja som už zúfalá z Lívie. Cez deň málo spí a ked nespí tak je taká podráždená a to ani na rukách nie je spokojná, každú chvíľku spustí rev. Ja už neviem, čo s ňou. V piatok ideme na poradňu, tak sa popýtam MUDr. či jej niečo nemôže byť. Ale aspoň v noci spí. Aj včera od 22.00 - 4.30hod. Vaše bábätká sú spokojné, ked ich pestujete?

zoska, ja tak viem, že zlomené rebro nemusí príšerne bolieť.

zucana
23. mar 2010

andy nemoze to byt tym pruhom pupocnym? lebo som si vsimla ze pocujem ked sa otvara a zatvara a ked papa ci jej to nemoze robit sarapatu aspon u mna....dam ti zajtra vecer vediet ideme k tomu chirurgovi....

andrea2603
23. mar 2010

zuci popýtaj sa, ja som si to zatiaľ nevšimla, ale niekedy počujem ako jej črevá pracujú.

aronik
23. mar 2010

Ahojte dievcata! Prepacte, ze sa vam tu pcham! Citam Vas uz dost dlho, ja mam tiez februarove babatko, ktore sa malo narodit v januari. Zucana, ja som mala podobny problem s kojenim pri mojom synovi. Povedali mi, ze je to hyperactive letdown. Vela mliecka naraz a babatko to potom nezvlada. Velmi sa vie rozculit a na prso uz potom nechce. Takze ja som 7 mesiacov odsavala a davala z flase. Potom zazrakom sa syn rozhodol vratit spat na prso a kojili sme do 2 rokov. Skus sa na to pozriet na google. Vela zdaru. Ahojte

olifcek
23. mar 2010

logi, my sme boli zatial proti TBC a 14.4. ideme na taky balik ockovani, pfuj! to pojdu i Tvoji krpci, to je povinne. rotavirus? i ja som uvazovala...

blumi, veru. narodi sa zdrave babo, tak ockovania nas strasia, fnuk....

matesl, oliv ma svoj rezim, chiii...papat, a spinkat, sem tam podebatit. skoda len, ze je vsetko na kojeneckom vankusi, ktory je na mne, ci vedla mna 😅 ale uz neplaceme pri prebalovani, tak sa vytesujem. nakoniec sme vonku boli. neviem ako dlho, ale pomohlo mi to, narovnat kosti a prevetrat hlavu, chi. pri prebalovani spolu vo velkom kecame s malou. a okolo 21.00 zaspi tak fajne, ze po takej polhodke hodke, ju dam mimo sebA a buuuva do cca pol 1-1.00, chi. paq kazde dve hodky....

oliv uz nDHERNE DRZI HLAVKU. SICE MA NERVY, KED JU dam na brusko, ale, ked je na rukach, hlavku uz drzi jak velkaaaaa...moja mala sikovnica to je. i ked je to uz asi normal v 3 mesiacoch, cooo? 😵 ale ja sa itak vytesujem

teraz papka moja sefka, pozera s tymi velkymi ockami kade tade, az sem tam zabudne papat, chji. je uzasne, ked uz je taka viiimava...

adi nepomaha ani prsnik na ukludnenie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre