Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
26. aug 2010

aj ja idem bruuuu...prajem vam prespatu nocku 😉

zucana
26. aug 2010

Baby vika uz asi 2 tyzdne nic nepribrala :( a bojim ci nemam malo mlieka doobeda ona vobec nepije Ale odsavam jej na vecernu kasu a za hodku odsajem max 100 ml...

suzon78
26. aug 2010

@zucana ahojky a z flašky ti dokáže piť? Skús prikrmovať dákou náhradou, npr. sójovým, či to ešte nemôže, alebo jej viac dávaj kašičky a zapiť viac čajíkom, alebo len prevarenou vodov...a uvidíš, či ti po týždni nepriberie...

olifcek
26. aug 2010

@zucana neboj, doobeda mas dost mliecka, isto viac, nez vecer. Mozno sa dost napapa v noci. Keby bola hladna, vies o tom.

jaja32
27. aug 2010

Dobre ranko, tak my uz hodinku sme hore. Noc bola celkom dobra, raz som dala vodicku a o pol stvrtej som jej isla urobit mliecko...ale Natalka zaspala. Utekam rychlo urobit kolac. Tak zatial pa.

laxity
27. aug 2010

dobré ránko

@jaja32 aký koláčik? ja som robila ešte včera malinovo-černicovú bublaninu 🙂

@zucana ako Vikinka? možno tým, že si prestala tak kojiť sa prestalo toľko tvoriť 😕

my dnes od 6.30 hore 🙂

jaja32
27. aug 2010

@laxity klasicky kysnuty na plech so slivkami a posypkou 🙂

svetlankat
27. aug 2010

Dobré ránko my sme hore od siestej, ale pomalicky pojdeme opat trosku zdriemnut. U nas noc o cosi lepsia nez ta pred tym.

svetlankat
27. aug 2010

@jaja32 mnam taky mam velmi rada, a este radsej ked su namiesto sliviek marhule. U nas ho zvykol robit moj tatko

laxity
27. aug 2010

@jaja32 ten som mala predvčerom od babky...no vynikajúci...určite sa aj tebe vydarí 😵

hajdylca
27. aug 2010

@loginka vsetko najlepsie k meninam 🙂

@svetlankat my mame tiez v celku fajn noc za sebou rano sme od 6, ale uz zase chvilku hajame, snad stihnem i pracku vyvesat 🙂

@olifcek ked si davala malej ovsene vlocky i si ich predtym namocila? ci len nasypala do ovocia a tak rozmixovala? a dala si tie vacsie- ci tie je jemne?

olifcek
27. aug 2010

@hajdylca rozmixovala som ovocie, pridala jemne vlocky, pomixovala, chvilku nechala tak a dala hami hami

olifcek
27. aug 2010

my este v posteli...tahala som nocnu, oliv tiez kusok, tak teraz hajinka s prsom ako dudlikom x;o)

laxity
27. aug 2010

@olifcek vám je hej...Naty žúli očká a nie a nie spinkať 😅

olifcek
27. aug 2010

@laxity jo, len v noci som takmer nespala a oliv tiez, hech...ale uz nehaji, usmieva sa na mna a papa

laxity
27. aug 2010

@olifcek a Naty pľuje vo veľkom 😀

blumka
27. aug 2010

ahojteeeee.bujaka, bujaka 😀
dnes pridu nasi, ostanu az do buducej nedele, tak tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim, ocino bude malovat izby na poschodi a mamina mi pomoze s detmi.. 😵

ivka79
27. aug 2010

Ahojte,
my noc na ciciku 🙂...ale aspoň sme spali. Ide nám druhý zúbok, tak asi sa chcel v noci ukľudňovať. už je malinko prerezaný. Ale o to teraz horšie zaspával. Už som mu chcela dať sirup od bolesti, ale potom zaspal.

Ako riešite keď vás drobci hryzú do bradavky? Lukáško má zatiaľ iba jeden zúbok celý prerezaný,ale zato hryzie hrozne. Vždy skríknem a buď to berie zo srandy, alebo sa zlakne a začne plakať. A teraz keď sa mu reže aj druhý, tak hryzie ešte viac. POMOOOOOC... 😒

ivka79
27. aug 2010

@rivatha....aj ja chcem vidieť šikulku na videu a rada by som prispievala aj do varenia 🙂 😉

ivka79
27. aug 2010

A ešte jednu radu by som potrebovala...už dávame príkrmy - zeleninku, ale Luky mi nikdy nič nechce piť. Vôbec nechce čajík, vodičku...cez fľašku, ani cez hrnček. Ako ho naučím piť. Lebo chce vždy iba pár potiahnutí mliečka. Ako to vyriešiť?

blumka
27. aug 2010

@ivka79 ked kojis, nepotrebuje malicky ine tekutiny..to az potom neskor okolo roka mozno ked uz mliecko bude pit napr. len v noci 😉 kym chce pit z prsnika vzdy mu daj a netrap ho zbytocne flaskami a poharikmi

jaja32
27. aug 2010

@blumka no super sa budes mat... mne dnes tiez pride kamoska a pomoze s Natalkou, ale pisala, ze v BB je vsade sopel a ona ho tiez chytila... neviem ci jej mam povedat, aby nesla...vraj jej nic nie je, len sopli.... co vy na to?

maminnka
27. aug 2010

@jaja32 co dospely znesie, to dietatko nemusi, hlavne ak ti s malou chce pomahat, isto pridu do kontaktu... urob, ako citis... ja by som to radsej zrusila.

jaja32
27. aug 2010

@maminnka s mm so prave tel., tiez povedal to iste. Pridu vecer, mala uz bude spat a zajtra pojde k mojmu braskovi, aby Natalka nezostala chora.

laxity
27. aug 2010

@ivka79 ja mám momentálne hryznutú bradavku moja Naty má spodné obidva vonku a vie tiež riadne hryznúť...ja som jej po hryznutí urobila NONO tak na ústočká prstom a ona sa mi vysmiala 😀 , takže teraz ma to fajnovo bolí ale prežijem 😀 ...keď len to 🙂

tiež si myslím, že nie je treba dávať vodu a už vôbec nie čajík...stačí mlieko ak máš 🙂

laxity
27. aug 2010

@maminnka ja som si práve zarezervovala ubytko v Terchovej, tak som zvedavá ako tam bude...odporúčaš nejaký výletík?

avaka
27. aug 2010

Caute baby
Uz ma dlho palia prsty prispiet,prosiiiiiim nezamkynajte temu ☹ Ja viem,je to verejne forum a nikdy neviete kto vsetko cita,asi aj preto neprispievam... 😒 ,ale ja si moju malu dovolim prirovnat k @zoska malej.Ked citam jej prispevky tak si (niekedy aj so slzami)poviem,nie som sama..Kazdy vecer,ked sa mi ju konecne podari uspat,tak sadnem sem a citam si Vas...pri vasej aktivite je vzdy polnoc kym docitam,tak prispiet nehrozi,aj ked citam Vas uz od tehu.Vzdy idem sem na hodinkovy relax,ani spravy v telke nepozeram,co nestiham,ale tu vzdy najdem kto, kedy,cim prikmoval....a vlastne vsetko.niekedy sa ja celkom fajn pobavim... 😀 .mam tu taky krasny vycuc vsetkeho...Doteraz som stravila cele dni vonku,ked mala spala v kociku a potom vonku,ked sa doma ako bdela a okukanou mamou nudila... 😅 Skusam ju teraz uspavat doma,ved ide zima a radsej chodit von ked nespi a nech kuka zo sportaku 😵
Pozdravujem vsetky maminy aj babatka 😉

olifcek
27. aug 2010

@avaka 😵

olifcek
27. aug 2010

okolo polnoci som sa zobudila na to, ze oliv mrnci, chytila som ju, horelo jej celo i nozicky....dala som jej dole kratasky i ponozky a nechala ju haja v bodynku len, pri otvorenom okne...no nedalo mi to, tk som ju jemne pomalicky budila, aj sa zobudila, s usmevom na perach a kecanim, vzala som si ju, presli sme sa kusok po byte, potom sme sli prebalit, hrala sa s hrackami zatial, namerala som len 37,5 po odratani, ale uz nebola taka horuca, asi pomohlo, ze som ju vyzliekla, ved noc nebola chladna x;o) este sme sa asi dve hodky hrali, a okolo tretej uz Oliv klipkala ocickami, tak sme sa napojili a hajala...dala som jej ale okolo jednej panadol, 3ml, pre istotu...no jak jej zacali klipkat ocicka, zacala i kakat, chi, tak znova sme prebalili x;D a opat zacala tlacit, ale uz nic nevytlacila a zaspinkala...ale dost mrncala a bola takmer nepretrzite na prse, i teraz je...ma teplotku po odratani opat 37,5 ale uz som nedala sirupcek, dala som jej obklad na cielko i nozicky z vlhcenych utierok....

rano mi spapala 100g prikrmu, teraz papa mm, usmieva sa na mna, sleduje ma, ale nemozem ju odtrhnut, lebo hned mrnci, chi x;o) dnes sme opat siamske dvojicky akio kedysi 😅

olifcek
27. aug 2010

@blumka uzavierka nextu je 02.09.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre