Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

raa2
27. nov 2010

ani my sme este cviklu nemali...
@lucia411 a aku sunku si davala, ja som chodila na inspiracie do dmky, kukala jedielka, a tam uz bola sunka, ale my sme tiez este nemali.
rybu ste uz mali? my zatial nie, ale videla som dneska na tych jedielkach ze uz aj rybu davali do nich...

olifcek
27. nov 2010

@raa2 nedavaj este sunku ani rybu... maju babatka cas na take... a na vyzivy daju vsetko, len aby sa predalo, to nie je smerodatneeee... no co krajina, to iny mrav, takze...

lucia411
27. nov 2010

@olifcek hej olif osupala som ju, umyla, a nastruhala a varila v cistej vode....zvladnes lavou zadnou nie?ked ja som zvladla?co mi aj caj prihori? 😀 ja neviem olif, kebyze mam davat na nazory nasich mam tak neviem kde by sme boli, citam vela, pocuvam tiez, ale ja lekarke doverujem a myslim, ze somarinky by mi nekazala davat alebo to co sa nesmie...neviem, kazdy ma nato svoj nazor...ale zatial ma nesklamala 😅

lucia411
27. nov 2010

@raa2 dala som magere gekochte schinken......a rybu sme mali seefisch a lososa uz.....

lucia411
27. nov 2010

@olifcek ale pravdu mas, iny kraj iny mrav

olifcek
27. nov 2010

@lucia411 jasneee, ja si tiez robim prieskum a zvolim strednu cestu vzdy, ved sme vsetky super maminy, no nie???? 😉

jaja32
27. nov 2010

@jja @lucia411 dakujem, mne sa zdalo, ze cviklu varim neskutocne dlho...uf a stale tvrda, tak teraz skusim postruhat a zacnem hned radno, aby som to do 12h stihla 🙂
@avaka varila som prvy krat a dala som asi viac zemiaciku tak cviklu nebolo citit a krpana spapkala, ale na druhy den eee, pretoze to stvrdlo 😠 a nechcela. Zajtra pridam aj mrkvicku

Preto som sa pytala na masielko, lebo som si myslela, ze až ovela neskor sa moze....ja tak odolavam, ale zajtra skusim.

raa2
27. nov 2010

@lucia411 vyskusam aj ja lososa na vianoce dat 😉 ako si rybu pripravovala? ta sunka je nejaka decka? lebo tu som taku v obchode videla...

lucia411
27. nov 2010

@olifcek spravne a kazda chceme len pre nase dietky len to najlepsie 😉
@jaja32 ano, ked postruhas, tak sa to uvari rychlejsie, ja tak struham aj mrkvu, kalerab, a mam to za par minut do mäkka...len cuketu a baklazan robim na masle
@raa2 rybu robil prvy krat mm lebo ja som do varenia anitalent...ale robil ju na masle tiez, cize ju oprazil ci vysmazil?neviem spravny vyraz...ano a ta sunka je speci pre deti

jaja32
27. nov 2010

@lucia411 ja tiez vsetko struham okrem zemiaku. Robis na masielku? To ma nenapadlo...ale sak ja dlhsie vedenie mam 😀 Cuketa musi byt fajna masielková

lucia411
27. nov 2010

@jaja32 no je to velmi chutne na masielku...mna by to tiez nenapadlo, ale mm mi to povedal, ze zbytocne to robit na oleji ked je maslo a mala uz masielko moze a je to take chutnejsie a jemnejsie ta zeleninka

maculik
27. nov 2010

AHojte
este ze je vikend a nemusim vela docitavat za cely den 🙂
@raa2 ja ak nahodou davam kupovane, tak ak zohrievam, tak si odoberiem polovicu (lebo tolko zvycajne spapa) a tu druhu dam naspat do chladnicky, alebo ak nahodou zohrejem cele a nezje to, tak na druhy den do toho zvysku len prilejem trochu horucej prevarenej vody a to sa otepli na taku akurat teplotu - Petrik nema rad velmi teple, on skor take vlazne. A ta voda vlastne tomu vobec neublizi.

@avaka foto dam asi zajtra, len neviem, kde ma bracho kabel na stahovanie fotiek alebo ako to on stahuje a dnes cely den tatovi pomahal v robote a teraz je u frajerky. Tak az zajtra, ked sa zobudi, ho poprosim.

k nam zajtra dojdu svokrovci pozriet drobcov, velmi ma to nebavi, ale chapem, ze ich chcu vidiet, ked teda nejdem vobec k nim. Tak som sa dnes premohla a upiekla ten jablkovy kolac v jednej mise, co tu bol link, mnam, je vynikajuci, urobim ho potom aj doma, aby mm vzal do prace. Len si musim vziat polohrubu muku, lebo v DE nie je.

Tak pekny vecer a dobru noc, zajtra teda nakuknem asi az vecer, lebo ked odidu svokrovci, tak nechavam malych nasich a ja idem so sestrou na pizzu a zmrzlinku a poharik vinka 😵 🙂

olifcek
27. nov 2010

ja bych nepiekla, ked uz rybu chcete dat, uvarte len a maslo dajte paq

maculik
27. nov 2010

@lucia411 prosimta, ked robis baklazan, nie je horky? Lebo ved zvycajne sa baklazan musi nasolit a pockat, kym odide ta horkost, ja ked to davam do jedla len tak, tak mi je to horke. Ako to robis?

lucia411
27. nov 2010

@maculik na masle len, neviem, nikdy som jej nedala cisty baklazan, stale miesam s inou zeleninu tak mi to nepirde horke ked to je v kope zmiesane

lucia411
27. nov 2010

@olifcek aj tak sme robili ako si napisala, len vo vode uvarili a masla trosku k tomu

olifcek
27. nov 2010

inak ja ohrievam vo vodnom kupeli... prevarim vodu v rychlovarnej kanvici, zalejem flasticku az po vrch, flasticka je v porcelanovej miske, zakryjem to servitkou a cakam, kym to bude akurat, premiesam a Oliv papa

olifcek
27. nov 2010

@lucia411 😉

lucia411
27. nov 2010

a co varite zajtra na obed?????lebo ja uz neviem fakt co varit...polievku mam z dnesneho dna ale druhe???nieco jednoduche hmmmm?

olifcek
27. nov 2010

@lucia411 spagetkyyyyy s cibulkou, cesnacikom, morcadellou a kecupikom, mnam x;o) mam rada i kukuricu, ale zabudi sme kupit... dnes sme mali zemiakovu kasu /mlieko i obyc. maslo v tom/, a rybie fileeee okorenene korenim na ryby, mnam. pri podavani kusok citronika sme vytlacili...

lucia411
27. nov 2010

@olifcek dobry napad kasa a ryby..mnam....len musim kuk ci mame este nejaku rybicku doma....ak nie tak budem musiet vytiahnut mäsko nejake...a cestoviny mam uz zakazane od seba samej..lebo ja ich jem v kuse na vsetky sposoby milujem cestoviny.... 🙂

olifcek
27. nov 2010

@lucia411 kasu a ryby som nejedla, nepamataaaam, mnam... a spagetky tiez 😵 ja som masovaaaaa, mlask, mm skor cestoviny 😉

lucia411
27. nov 2010

@olifcek ja zase mäso eeeee, nemusim ani mesiac cely ho nepotrebujem mat....ja salaty a cestoviny, v tom by som sa aj kupala a ryby este...a samozrejem sladke...boozeeee, preco to vyrabaju? 😝

lucia411
27. nov 2010

hmm..v pondelok idem k zenskemu lekarovi, na kontrolu krcka a prs....prestala som kojit v auguste a z jedneho prska mi ide furt zlta tekutina taka lepkava a z druheho este aj mliecko sem tam..je to mozne?

olifcek
27. nov 2010

@lucia411 tym lepkavym si niesom ista... to mm moze byt, jasne.. a preco si prestala uz v auguste? ved do prace ides az v januari 😒

lucia411
27. nov 2010

@olifcek hm olif tak neviem co ti odpovedat teraz..... 😨 😨 😨

avaka
27. nov 2010

@lucia411 ,asi je to mozne....neviem,nejake lieky Ti mozno da na zastavenie laktacie..

@olifcek ,ved potom,ked oblecem,odfotim,sa mi nechce... 😅 ja som hnilo 😅 ,ale je predlzena,uzsia,presivana a opasok,ja som nechcela taku siroku...
baby,ako inak pripravujete detom masko so zeleninou? rozmyslam,co by mi zjedla,ja varim zeleninu+ maso,oliv.olej,rozltlacim..robila som aj s ryzou,to nechce..

lucia411
27. nov 2010

@olifcek nenahnevas sa ak to tu nenapisem? 😕

avaka
27. nov 2010

@olifcek ,nebuzeruj 😀

lucia411
27. nov 2010

@avaka ale zeby este po 3 mes to bola laktacia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre