Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
21. dec 2010

a dostali sme prekrasne kozene topanocky velkost c. 19, mam uz nafotene, paq hodim a plavkyyyyy, od @zucana a Vikinky 😵 😵 😵 skoro som odpadla, ked som otvorila obalku, ktoru som cakala zajtra, lebo som Zuzku poprosila o tie kvapky na zubky, a prislo to uz dne,s lebo to slo 1.triedou,. Zuzka, DAKUJEMEEEEEEEEEEEE, nase prve skutocne topanocky, lebo zatial mame tie na prve krocky len, a su to 17, cize tie od Teba budeme krasne nosit v leteeeeeee, juchuuuuu 😵 😵 ak skor, tak skor, uz sa tesim, az jej ich obujem a vsade sa pochvalim, ze i toto ma od Zuzky z Talianska x;o)

katuska01
21. dec 2010

Ahojte prepačte ze vam sem vstupujem ja sa len chcem spytat mam susedu ktorej syncek je tak stary ako vase deticky...a ma taky problem ze maly jej nechce skoro nic papat okrem MM a este kasu.....ziadna zelenina maso to skoro vobec nechce...mozte mi napisat co papaju vase deticky v takomto veku...dakujem a nehnevajte ze otravujem..... 🙂

olifcek
21. dec 2010

@katuska01 my papame ovocie, zeleninku, masko a mm, vsetko, ale dnes napriklad len raz a len zeleninku s maskom, trapia nas zubky totiz... pokial jej syncek prospieva, ziadnu paniku 😉

katuska01
21. dec 2010

@olifcek dakujem za odpoved ja som len chcela vediet kolko toho spapaju vase deticky lebo ona sa tym dost trapi...

zoska
21. dec 2010

No caute, smectu doma nemam, v nemocke mi kázali davat dlhodobo Biogaiu, ale nastastie kakanie prestalo, lenze zasa vystupila teplota nad 39, tak zase sirup a zabal a zaspala po mliecku hned, chudatko
baby mne strasne bije cely den srdce co sa o nu tak bojim
zajtra jej vezmem k dr. aj moč a ide aj moj mm, tak budeme trvat na odbere krvi, krvny obraz a vsetko co sa da....ja s nenecham odbit takou hlupanou...konecne som nasla lepsiu dr. takze od noveho roka adios

no blavacky uzite si zajtra stretko, juj keby bolo dobre tk by som hned prisla...

@zucana foto z oslavy su na FB od svetlankat

lolka
21. dec 2010

ahojte,
@zoska drzte sa baby! Nelke nech je cim skor lepsie, horucka prejde a mate krasne Vianoce.
@zucana @maminnka na zajtra sa uz tesim, len neviem kedy dorazime. Viki spava o 14.00 a vacsinou ten cas dodrzi, tak uvidim.....skusim ju dat trosku skor spat, ale pravdepodovne budeme meskat.
@katuska01 aj nam dlho trvalo kym si zvykla na prikrm a aj teraz neni velky papkac. nam naviac chuti zo zeleniny tekvica - je sladka a dnes sme mali 1x batatu (sladky zemiak) a tiez velmi chutil, tak vyskusajte 😉

mala uz spin, mm neni doma a ja sa chystam zdobit stromcek a balit darceky, snad mm nedojde vtedy ked budem balit ten jeho 😅
@olifcek este k tym autickam od Chicco, objednala som cez mimibazar Chicco Quatro a snaaaad doraz do Vianoc 😉

zoska
21. dec 2010

@katuska01 aj my tu ame silnych a slabych jedákov, detičky netreba nútit, aj pár lyžiciek je niekedy uspech 😉
moja malá ma takýto jedálnicek:
rano- mlieko
desiata- jogurt alebo kusok peciva
obed- zeleninka s maskom (100-200g - podla hladu a nálady..)
olovrant- ovocie cerstve nastruhane alebo ovocna výživa 200g
vecera- kasa alebo mlieko
malu som este do minuleho tyzdna kojila a le momentalne sme uz na UM a cez den mi vypije este asi 200ml caju

lolka
21. dec 2010

@zoska tak zajtra sa nenechajte odbit, super, ze ide aj muz, nech tam narobi cirkus ak by bolo treba. vela sily prajem a rychle zdravenie !!!

zoska
21. dec 2010

@olifcek dakujem olif idem rovno napisat, snad si najdu cas

zoska
21. dec 2010

@lolka vdaka 😉 dam vediet ako ten cirkus dopadol 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
21. dec 2010

@zoska, tak nedaj sa odbit, radsej nech robia vsetko zbytocne ako by sa malo nieco zanedbat a drzime palce 😉

zucana
21. dec 2010

@zoska nedaj sa odbit!drzim palce

zucana
21. dec 2010

@lolka my tiez spavame a papame v tom case ale dam skorej hajat viki tak snad prideme aj my nacas....

avaka
21. dec 2010

@zoska,casto na Vas myslim,dufam,ze to Nelinke rychlo prejde,nech nemusite do nemocky,nech ste na sviatky spolu doma,verim tomu
@zucana,@andrea2603,dakujem,takze nam s najvacsou pravdepodobnostou dr.robila IgE,ja blba som sa presne nepopytala do telefonu a dnes som sa zase nie,ked tam mala tak vystrajala.. 😔 lebo vravela,ze je to v poriadku,neukazuje na ziadnu alergiu,al .imunitne ochorenie...asi nemala co ine robit,nie?co to znamena?ze nema alergiu?? 😕
mne este napadlo,ze napr.predvcerom,ked ju to tak svrbelo,mala hrozno,mozno bolo nejake streknute... 😒 uz jej ho radsej nedam,ale taketo dohady su naprd ,to by som jej ani mne nemohla dat nic,ked neviem,z coho to je...andrea2603,prave Blumka spominala,ze ta alergia na chlad sa nemusi dat zistit z krvi...
@blumka,no super s tym NB 🙄 ,ja si tiez uz bez PC neviem ani predstavit.. 😔 a si sa pytala,keby menim r.,chcem od noveho roku,uz som volala novej,ze mam prist pre potvrdenie...aj mi to je blbe,tato sa snazi,aj dnes,ze ci nechcem nieco predpisat...ale zase naozaj sa neda porovnat uroven s tou novou a sestricka....aj dnes tie blbe poznamky,ze no si ty ale na tej mame zavisla...krava,ked E za posl.6 tyzdnov 6x pichali,jasne,ze je v strese,len co tam prideme,chudatko 😔
@rivatha... 😀 to je udel,nas kojacich matiek,aj ja som odvykla a minule na tej "kave "som si dala 2 dcl,to 2. ma normalne donutili a bola som uplne hotova z toho.. 😅 🙄
ty si sikula,uz mas porobene,ja idem este teraz aspon jedno upiect,dufam,ze sa E nebude budit,tusim mala zvysenu teplotupo ockovani,ked som uspavala ...

avaka
21. dec 2010

este som chcela zazelat prijemne stretko,pekne pokecajte aj za nas 🙂
ja tu v pozdnejsiu hodina hadam este mrknem 🙂

avaka
21. dec 2010

@rivatha ,keby si vedela,ake ma zo skriabania krvave sramy.. 😔 ,aj hlavicku teraz.az bola krv na vankusi...a ten pohyb rucicky aky ma uz nacviceny.. 😔 ,ale po tom fenistile,klop,klop,dnes bolo dobre,ani tak velmi sucha sa mi uz nezda.. 😕

avaka
21. dec 2010

@andrea2603,vyssie,mi nedalo zavinac 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
21. dec 2010

@avaka, alergia na chlad sa tiez da zistit z krvi ale neviem ci na to je ten isty postup ako ked hladaju tie klasicke alergie...
@rivatha, mne je tiez luto, on si uz prezil ale svoje, mozno sa este spamata a ked ne, tak aj tak mi verne sluzil 4 roky co je dost na taky NB 😉

lolka
21. dec 2010

@avaka chudinka Ela, musi to byt strasne otravne pre babo, ved dospely sa furt skrabe ked ho nieco svrbi (a vie, ze nemoze) a potom deticky. tak nech vam cim najskor zistia co to je, resp. na co ma mala alergiu.
uz davnejsie som pozerala vase videa, mala je super sikulka 😉

prave som ozdobila stromcek, som spokojna so svojim vytvorom a teraz hor sa na darceky 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginka
21. dec 2010

cafte, babky, nemam moc cas citat, ale vsetky vas zdravim!
nasi sa teraz rozliezli, teda skor rozplazili na vsetky strany, su ako chrobaciky, co sa nahanaju, tsk uz to bude o niecom inom, ich ustrazit, ale su aj viac spokojnesi, co objavuju
ozaj, mam otazku, chcela by som dat malym na vianoce kapra, trosku sa ale bojim kosti, mam ho udusit, alebo ako pripravit, vo vode?

loginka
21. dec 2010

@lolka super, my budeme zdobit az na stedry, nejako mi ta cinnost pasuje au vtedy, ale zajtra ho chceme aspon dat do stojana, inak deti su unesene zo svetielok, co sme dali n aokno a terasu, tak som zvedava ako s abudu tvarit na stromcek, a ako ten stromcek dopadne 🙂

do balenia sa mi nechce, ja to tak nemam rada, ozaj balite darceky aj detom? ci date hracky len tak nezabalene? ja asi nezabalene

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lolka
21. dec 2010

@rivatha stromcek zdobim sama, mm na to neni, vcera mi ho osadil do stajanu a ja som ho ozdobila 😉
@loginka prave dnes v spravach na Markize ukazovali ako bezpecne vykostit kapra, ale ja by som sa aj tak bala 😅
no, budes to mat zaujimave, ked sa ti kazdy pusti inym smerom a potom ked sa ti budu staviat.....ako ich budes ratovat oboch naraz ? 😵

blumka
21. dec 2010

no stve ma ten kon..som taaaaaaaaky dlhy prispevok napisala a on si vypadne a mne sa to zmaze a ja uz ani neviem co som pisala
@loginka moja mamina robi kapra na masle, nic len maslo..to by ste asi cisto teoreticky mohli ale ja sa napr. kapra bojim dat aj terezke a nieze malemu babu..nechces radsej nejaku inu rybu alebo file?

ja darceky balim rada...vzdy som balila celej rodine, a teraz balim uz postupne od pondelka, mm, svokre, nasim , bratovi, detom, neteriam...
ja zabalim vsetky ale niektore klasicky do papiera, niektore len do darcekovej taksy vianocnej ale napr. julinkin stolik necham rozlozeny pod stromcekom...Pamatam si ako sme dali terezke toho leva este bol v krabici a ona sa potom nevedela dockat kedy ho rozbalime, vyberieme z tej krabice, zacala byt nervozna, bol z toho zbytocy plac...takto sa juli moze zacat hrat a my ostatni budeme rozbalovat a ked bude chciet aj ona moze 😉

katuska01
21. dec 2010

Dakujem za to ze ste mali snahu na to mi odpovedat ja som len chcela vediet ze co papaju vase deticky lebo ona sa mu fakt snazi ponukat vsetko mozne aj nemozne ale bez uspechu a u neho vyhrava len MM.A boji sa ci mu tie vitaminy z o zeleniny a maska nechybaju....ok dakujem pekne prepacte ze som vas tu otravovala....pekne sviatky vam prajem 🙂

olifcek
21. dec 2010

baby, pridala som foto z oslavy narodenin x;o)

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/olifcek/albu...

uz kukam, ze kooopu koemntov mam, ale uz asi nestiham reagovat, no zareagujem urcite ;o) neskor dame na FB i videa x;O)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre