Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
7. jan 2011

@avaka aj juli vie robit leva...to bolo prve zviera co sa naucila aj terezka aj ona...lebo je lahke 😀 a minule som ja kecala s maminou cez telefon a daco som o konoch hovorila a juli uz zacala robit konika a doplazila sa k tomu nasmu hojdaciemu a sla mu stiskat usko, tam ma gombik a potom erdzi 😀 sikovnice su tie nase baby, ne? 😀
@jaja32 to ti naozaj malo spinka natalka...ale snad si to raz trosku pretiahne...

maculik
7. jan 2011

@dorotka2 len ked Petrik nechce normalnu flasu :( Sice sa s nou hra, ale ten cumel len hryzie. Vodu pije zo slamkoveho poharika (jaaj, musim dnes kupit novy, tento je taky zaneseny cajom, co mu don davala svokra, ze ani tymi tycinkami do usi to nejde vycistit), ale mozno skusim zase Avent poharik, z toho pil, kym nevyskusal zo slamkoveho.

@blumka aj my spime od pol11 🙂

kocky, ja som uuuplne zabudla anglinu :( Ako som vyse roka mimo z roboty a nepouzivam ju, tak normalne neviem odpisat byv.kolegovi 😒 Asi by som mala zacat citat anglicke knihy, lebo ked pojdem na nejaky pohovor v buducnosti, tak sa budem hanbit ako pes 😖

blumka
7. jan 2011

@svetlankat vydrzat...teraz zistila ze existuje nieco zabavnejsie ako hracky..ale aj to ju omrzi a znova sa k nim vrati a potom sa naucite vsetko...vacsinou ked deti zacnu chodit tak vsetko ostatne ide bokom 😉
@avaka, no presne tak spava juli..a tiez vecer zaspi o deviatej a rano taka do pol osmej-osmej...ale mne to moc neyhovuje lebo terezka vstava o siedmej a ked ide do skolky aj skor, takze ja musim vstat tak ci tak, takze by sa mi viac pacilo keby tak vstavala aj juli a radsej vecer sla spat skor 😉

blumka
7. jan 2011

@maculik a do umyvacky si skusila supnut ten poharik? mne to tam zatial vzdy pekne umylo

maculik
7. jan 2011

@avaka Petrikovi necitit, ale place a velmi preglga, uz som si to davno vsimla. A potom je to taky kolotoc, ze vlastne mlieckom chce tu kyselinu zahnat, ale zaroven sa mu do toho rozstraveneho mliecka dostane zase nove, a tak je to dokola. Preto mu asi prospelo, ked vcera a predvcerom spal chvilu s mm, no len od dnes uz zase spime spolu v spalni, tak uvidime, ako bude noc.

maculik
7. jan 2011

@blumka nie, ale so samotnym poharikom nie je problem, to skor tie zarezy okolo slamky a vnutri. Ale vlastne som ani nevedela, ze sa to moze davat do umyvacky 😕

avaka
7. jan 2011

@svetlankat,to je nevyhoda vas skoro chodiacich,ale naucia sa,len mate opacne poradie ako my,my sme sa neskoro zacali stavat,tak sme mali na to cas 😉 ,E teraz fakt bavia knizky,ale preto ,ze otvara tie chlieviky,uz su pokazene az,len mi poda knihu a da da ...a musim citat...

@blumka ,mne by rano vyhovovalo,len vecer treba skor... 😅 😀 ,ale nie som rada,ze spinka aj cez den dost a myslim,ze ked bude 1 spanok,tak pojde vecer skor,nie?
a ja nemozem telefonovat,lebo E krici,ze nic nepocujem,lebo ona chce volat...

avaka
7. jan 2011

@maculik ,tak snad nema,lebo nezda sa,ze by preglgala,ona sa budi stale tak casto a normalne pije a spi dalej.....

svetlankat
7. jan 2011

@blumka dakujem, aj ja som to citala, zo zaciatku sa pekne ucila, vedela ukazat ocko, ucko papa, varila misicka, aka velka, ale teraz ocko usko nehrozi, papa aka velka a misicku ukaze ale popri tom ako uteka, ale nic ine ju neviem naucit, lebo ma vobec nevnima

svetlankat
7. jan 2011

@avaka u nas je to presne tak isto, mne dr vravela, vydrzat, chcu nas citit, nejde ani tak o mlieko ako o mamku

zoska
7. jan 2011

ahojte,
@maminnka nasa Neli ma 1 spanok denny uz asi vyse mesiaca ale len1hod a 15minut a to si mozem hodinky nastavit, iba ked bola chora potiahla aj dve hodky, takze zavidim ako ti Natalka spava

ach baby Neli sopli, po 3 dnoch sinupretu dnes zacala vykasliavat, ale samozrejme ze to prehlta tak som presla na hedelix a dufam ze to postaci, ved len v pondelok dobrala atb po salmonele, tak snad ju to ochrani

@maculik @dorotka2 Neli sa mi zase zacala castejsie budit, asi kvoli soplikom castejsie vypluje cumel a ked prejde do lahkej spankovej fazy co je casto, tak sa zobudi ze ho nema 😒 ako som prestala kojit nedavam v noci ami mlieko ani caj a mala to nevyzaduje takze si myslim ze hladna ani smadna nieje a ani nebola...teraz len presla z fazy uspatie kojenim na fazu uspatie strcenim cumla do ust, ale nestazujem si, je to omnoho menej vycerpavajuce a moze ma zastupit aj mm 😉

@svetlankat acidko aj actimel davam malej do nuk poharika kvapkajuceho, ale drzim jej ho ako ked niekto krmi babo z flase a ona pije az kym nieje prazdny 😉

@hajdylca hladala som to aj ja na nete, ale nasla som len v kosiciach.... tak neviem, ale ak by si moc chcela tak ti zistim kolko stoja a ake maju farby a mozem poslať 🙂
len teplaciky maju jednu chybu, ze medzi nozickami niesu cvoky, tak pri prebalovani treba vyzliect cele, ale inak su teple a makke, take fajne

a este cosi som vam chcela ale to idem inde napisat...

blumka
7. jan 2011

@maculik, tak som myslela vsetko strcit do umyvacky..ja ked dostanem novy poharik alebo kupim tak vzdy pozriem ci sa moze umyvat v umyvacke a raz za tyzden alebo aj skor ked je zanesnea slamka ho tam strcim...slamku davam bud samostatne medzi pribory alebo ak sa neda dat samostante tak s vrchnakom do hornej zasuvky dolu slamkou, a zatial mi to vzdy vyumyvalo 😉
@avaka no jasne...aj rano dlhsie aj vecer skor to by som aj ja chcela ale nemozme mat vsetko, ne? ja mam rada vecer klud, ked ulozim deti..

avaka
7. jan 2011

no idem dievcata nieco porobit,aspon ze uvarene mam ,ale aj tak mam toho dost na robote este,tak este mam hodku,kym sa zobudi....paaaa 🙂

maculik
7. jan 2011

@blumka no, tak ked kupim dnes ten novy, tak kuknem, ci moze ist a dam aj ja 🙂
ja idem pomaly papat, lebo P.sa asi kazdu chvilu zobudi, tak nech sa najem v klude.
poobede este nakuknem 🙂

lienka2
7. jan 2011

@svetlankat nic si z toho nerob, ja ked citam co tu niektore deticky uz vedia, tak mi je tiez smutno.. lebo Luky nema cas sa ucit take veci.. vsetko musi preskumat, a na jednom mieste neobsedi.. akurat co vie urobit je pa-pa a najnovsie ukazat aky bude velky 🙂 tapi-tapi ci mysicka nehrozi, lebo chodit po byte je dolezitejsia robota.. ked sa na chvilu zastavi tak sa snazim mu nieco natlct do tej malej hlavky, ale bez uspechu 😅

lienka2
7. jan 2011

a dnes som urobila experiment, dala som konecne tacku na jeho stolicku a ze teda uvarim penne a bude papat sam.. k tomu som urobila hrasok+zemiak+masko a ze teda budeme namacat cestovinky do toho.. tak cestoviny asi polovica skoncili na zemi, luky cely zeleny a ja uz som len oci zatvarala a dufala ze aspon nieco na nom ostane ciste 😅 nechapem preco vsetko pcha do ust, ale ked ma jedlo na tacke tak to nie.. 😕

maminnka
7. jan 2011

kocky, dakujem za odpovede, nasa Natalka prestala hovorit aj "mama", teraz uz len "ham". A prstekom neukazuje :( Zato je celkom sikovna, navlieka kruzky na ten stojan bez problemov, postavi vezu z 3 kociek... tak snad to bude ok

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka2
7. jan 2011

@maminnka my tiez este neukazujeme prstekom, skor obcas celu ruku vystrie k niecomu. a nehovori nic co by sa dalo chapat.. niekedy cely den ma-ma-ma-ma alebo mam.. trocha ma to mrzi, lebo sa uz neviem dockat, ale tak zase je sikovny v inych veciach, tak nemozeme mat vsetko 😅 a aj my staviame vezu z kociek tych co su na stolceku chicco a to je len radosti a aky je na seba pysny ked ju postavi 😀

olifcek
7. jan 2011

@maculik ja si nemyslim, z eje to kyselina.. moja mala papa naozaj casto, jednak mame suchy vzduch a jednak ma kontroluje, tak casto v noci cucka... ale dva dni hooodne preglga, u nas su to zubky, ktore sa deru a v hojnom pocte, tak moc slintaaaa...

@maminnka my ale vieme, ze Natalka potom skoro vsetkych obehne x;o))

my pijeme acidko z doidy poharika x;o) dnes acidko chutname 1.x ale

aky je znak na spaaanok? mne a to nechce hladat nikdeeee, dajte video niekto x;o)

my tiez neobsedime na mieste, vkuse sa premiestnujeme, hehe, ale zatial nas bavi aj ucit sa x;o) no viem, ze to bude casom menej, lebo budeme uz chodit bez opory... uz stojime sameeeeee 🙂

olifcek
7. jan 2011

my tie FP kocky s hlavami staviame na seba 😵 😵

mm pustil teletabis a oliv to normalne kuka, rehuna sa na tom, opakuje po nich, ze wow...

lienka2
7. jan 2011

baby poradte, mozeme reklamovat tovar ktory sme kupii so zlavou lebo bol poskodeny? ide mi o to auticko chicco, bolo so zlavou lebo bolo trocha poskribane ale prestalo nam fungovat to zariadenie co je na volante.. len to huci ale ziadne zvuky..

mykky
7. jan 2011

Čo varíte svojím drobcom? ☹ Nemám už nápady a môžu už ryby? Včera som dala svojej malej trošku pangasia na masle a chutilo jej...

lenica81
7. jan 2011

@mykky skor domace ryby ako dovoz... ked uz chces davat... 😉

laxity
7. jan 2011

ahojte

tak a boli sme u doktorky, Naty má rotavírusy, našťastie bola očkovaná proti tomu, takže je to len ľahký priebeh...a priniesli sme to z nemocnice, aj ja aj mm sme včera hnačkovali a vracali...tak dostala nejaké probiotiká, niečo do nosa, do očiek, tak dúfam, že za pár dní už bude dobre

všetkým chorým skoré uzdravenie...ale tak ako sa vraví...zle sa rok začína a dobre sa končí, tak dúfam, že to bude aj v našom prípade 🙂

a vidím, že tu máme veľmi šikovné deti, my tiež neukladáme kocky na seba-iba ich rozhadzujeme, keď jej postavím vežu, ani krúžky nenavliekame...ale to sa učíme, Naty vie robiť pekne koníka, cicušku, papá, ako tato prdí 😀 , aká bude veliká, ruky ručičky máte pekné ...... tak to a inak veľmi nič...ale nevadí, len nech ju mám už zdravú

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laxity
7. jan 2011

@rivatha keby som si tu mohla zanadávať, tak ale riadne...taká som nahnevaná na nemocnicu fuj 😠

našťastie na Naty nie je vidno, že je chorá...je zlatá, pekne sa hrá, víska, jaší sa 🙂

olifcek
7. jan 2011

@mykky pangasia bych nedala urcite... 😉 inak suhlas s @lenica81

@lienka2 ano, mozes reklamovat ale nie chybu, kvoli ktorej bola zlava... skusila si vymenit baterky? a nenechajte sa odradit, ze na zlacneny tovar sa nevztahuje reklamacia, to by bola loz...

@laxity presne tak, zdravie je naj!

laxity
7. jan 2011

@olifcek veď to, teraz ma netrápi či sa niečo nové naučí alebo nie...ona je šikovná ona to dobehne...veď papá som pozerala v kalendári dáva od ani nie 7 mesiaca 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre