Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

tintinka
14. feb 2011

caute .. ja som zasa zabludila 😝
ja len k tym jahodam..ja sa priznam, svojim detom som dala ochutnat ked mali 9-10 mesiacov, pretoze nam to vychadzalo akurat na maj jun, ked sme mali domace jahodky na zahrade..inac by som ich nedavala tak skoro. a na vasom mieste by som pockala tiez na cas ked budu mat sezonu..

zoska
14. feb 2011

a este teda citam po sebe...niezeby som bola panicka, mne napr. mhd vyhovuje ked chodime plavat, tam sa zvezieme a naspat prechadzka... a zasa je to len asi 2-3 roky co pouzivam takmer denne auto, takze som nechcela dehonestovat hromadnu dopravu, ak by mal nahodou niekto ten pocit 😅 😀

maminnka
14. feb 2011

@zoska ja sa priznam, ze ani neviem, aka MHD chodi k nam... 😎
ako domcek, uz ste nieco vybrali?

zucana
14. feb 2011

Pekne valentinkovanie 😵
Ja valentinkujem PRI viki a mm na fotbale... Nejak meska dufam ze si Dali valentinske pivo a nemal uraz...

maculik
14. feb 2011

@zoska to ja tiez vzdy musim mm pripomenut sedacky, nech nezabudne prelozit, nastastie odkedy mame 2, tak sa este nestalo, ale vajicko mi parkrat zabudol. Ja teraz chodim jeho autom, kt.je predsa len trochu bezpecnejsie a je aj vacsie, takze nim chodime aj vsetci spolu ked ideme, no a aby sme nemuseli stale prehadzovat sedacky, tak on chodi na mojom.

a s tymi autobusmi, ja som si uz tiez zvykla velmi na auto a ked sme este byvali v starom byte, tak som ani busom nechodila s detmi, ale teraz mi je niekedy pohodlnejsie ist dolu do mesta busom, je to 10min, nemusim skladat a rozkladat kocik... Ale auto je auto ;)

svetlankat
14. feb 2011

bru baby

avaka
14. feb 2011

@zoska .len ci aj to tvoj mm naschval neurobil,nech si pekne doma... 😀
@lenica81.ja pozeram,ze aky zadok spominas... 😕 musela som cotat,co som ppisala... 😀 a volne kosele som malateda ja davat malej,na gastro... 😅 ,aj ked vaha asi nepusti... 😒
@elleniak,nam solmucol,zabral za 1 den,alebo to bola nahoda...? 😕 a min.tyzden zase,to sme mali stodal a tiez za 1 den dobre...ale nasa to mala len zo zubkov,ze jej stekal taky vodovy soplik...

baby k tym jahodam...este sme nemali,ale co pomaranc?ja som sa velmi bala dat malej,ale ona mi uz nechce ziadne ovocie okrem hrozna,ani jablko,ani hrusku...tak som riskla pomaranc,teraz ma nadhernu pokozku,tak by som aj videla pripadnu reakciu a velmi jej chutil a zatila v poho...klop...klop-...vcera ho mala 1.krat

avaka
14. feb 2011

@svetlankat 😀 ,ty ma tu asi pritahujes,ja fakt vzdy ked odoslem prispevok,tak vidim,ze v poslednych prispevkoch sa Ty lucis... 😵

svetlankat
14. feb 2011

@avaka inac neuveris, ale som na teba myslela ked som to pisala

zoska
14. feb 2011

@maminnka dali sme ocenit jeden projekt, ale chceme urobit v no este zmeny lebo kuchyna a obyvka je jedne velky spolocny priestor a to janechcem...takze uvidime ako to oriesia a ak bude cena 😉

@maculik no vcera sme sa o tom este bavili a uz som si aj srandu robila ze mu necham listok na dverach nech nezabudne, lebo vecer sa mu uz nechcelo ist dolu...a rano som pocula ze sa vratil hore tak som si pomyslela ze doniesol mi kluce hore, ale potom mi volal ze si zabudol mobil a musel sa vracat a ked som sa opatyla na sedacku tak najprv ticho a potom zanadaval 😅 😠
on ma teraz behacky okolo hypo aj okolo projektu, v piatok sme podpisali zmluvu na pozemok a okrem toho aj v praci ma toho vyse hlavy takze on si uz pise do diara aj to ze treba ist nakupit a kedy ma Neli oslavu 🙄

zoska
14. feb 2011

@avaka no ved toto 😀
ale ved kebyze doma mam byt iba...ale okrem odhadkyne zajtra rano, este chce aby som sla ucet do banky zrusit, dnes som bola na sude podat odvolanie v jednej veci co mu prisla ... taka blbost (aspon som nejake mozgove zavity pohla 😀 )
potom ma vyslal kupit bezpecnostne kryty na zasuvky...no proste vtipalek, a vsetko je dostod ruky, takze asi nesplnim plan na 100% 😝

maculik
14. feb 2011

@avaka vidis? 😀 To isto preto nechal mm doma sedacku, lebo cital na FB, ako si @zoska pochvalovala min.tyzden, kolko stretiek mala a ze by ani do prace nesla, keby takto vyzerala materska :D :D

a @zoska moj mm ma tiez hlavu niekde... neviem kde, diar ma uplne zacmarany, no niekedy ani ten nepomaha. On je schopny zabudnut priamo v obchode, ked mi vola, co ma kupit (lebo zabudne si vytlacit zoznam, ktory mu poslem mailom), tak ja mu diktujem a pytam sa, ci uz to ma v kosiku, on ze hej, a pride domov a min.2 veci vzdy zabudne 🙂

no nic, lucim sa aj ja, dobru noc a pekne sny 🙂

lolka
14. feb 2011

@avaka Vikinke sa konik straaasne paci, dnes ked sme dosli z prechadzky, tak nechcela ist ani do spalne sa prezliect a prebalit - straaasne plakala a ukazovala do obyvky, no a hned chcela na konika. v momentne nahodila usmev a hojdala sa 😀
@laxity ten recept na jablckovu tortu sa chystam v piatok aj vyskusat 😉 v sobotu dojdu kamosi s detmi, tak budem "piect" 😵 spominala si, ze chcete ist s malou sa kupat.....ja som tiez nad tym rozmyslala, v nedelu by sme chceli ist. tak snad je to ok, ved maju rocik 😵
@zoska tak ako ti spala Nelka, spavame my uz dlho, ale pomaly prechadzame na 1 spanok. vela zavisi od ranneho vstavania.
@maculik tak chlap v obchode je asi kapitola sama o sebe 😀 moj siel v nedelu do tesca, ja som cakala v aute lebo viki spala, mal kupit par veci - zopakovala som mu ich a ze ked vosiel do obchodu uz nevedel co ma kupit.....ale ked chodil pomedzi regale, tak si spominal... 😅

lolka
14. feb 2011

@teuska torticka krasna a aka velika ....a Petko fesak zlaty 🙂

avaka
14. feb 2011

@zoska
@maculik ,ved som to citala na FB,ako sa hned ozval,preto ma to napadlo... 😀
a ten tvoj mm v obchode 😀 😀 ,mr.Bean sa moze schovat...ako moze zabudnut este aj to,co sa spytas ci ma v kosiku...? 😀

@lolka ,super,ako sa tesia vsak?nasa place,ked chce spievankovo,chytim ovladac,a ked pustim markizu,tak zacne plakat... 😅 a ukazuje...
inak pozor na konika,mne uz raz skoro spadla,sa akoby oprela dozadu,letela hlavou dole,ale som ju stihla chytit za bedra....

maminnka
15. feb 2011

@zoska tak drzim palce, aby to cenovo vyslo tak, ze budete spokojni 🙂

maculik
15. feb 2011

Dobre ranko 🙂
chystame sa na prechadzku, len este dojedam konecne ranajky, tak som nakukla 🙂

@lolka no moj keby ide do Tesca na nakup (nastastie tu nie je, ale poznam to, ked sme na Sk), tak prva cesta vedie k CD a DVD, tam sa zdrzi 20min a dovtedy uz mu uplne vyfuci, co ma kupit alebo ak aj mal listok, tak ho niekam zapatrosi. Takze potom tiez len chodi a spomina, co kupit 🙂

@avaka zabudnut to moze tak, ze ked sa ho pytam, ci uz to ma, tak on bezmyslienkovite hovori, ze hej, hlavu ma este v robote, alebo berie prave vtedy nieco ine a toto si mysli, ze vezme potom, ale medzitym na to zabudne, takze potom to takto dopadne :D
ale napr.vcera volal, ze je v obchode, tak som mu nadiktovala 3veci a vsetky doniesol 🙂

a vcera sme mali uraz, Petrik bol na odrazacom auticku, ale naopak, tvarou k tomu operadlu, no a ako sa odsotil a zaprel, tak sa prevratil a celom na hranu postele narazil, strasne to buchlo, reval asi minutu, ale potom uz bolo v pohode. Mal to navrete a modre, teraz uz len taky asi 3c cerveny pas tam ma. Ale zlakla som sa teda poriadne..

andrea2603
15. feb 2011

ahojte 🙂
@teuska všetko najlepšie k 1. rôčku 😵 🙂

lolka
15. feb 2011

dobre ranko 🙂
my prave desiatujeme banan a zakusuje jablckom. dnes je Viki nejaka uplackana, len na rukach by sa nosila, striedavo ukazuje na hracky.....ani sama nevie co chce. 😅 pojdeme si asi lahnut ..
@maculik 😀

dorotka2
15. feb 2011

Dobry den prajem vospolok. Uz som tu dllllho nebola, nejak neni casu. Vsetkym oslavencom,ktorym som uz nestihla zablahozelat a ktorym nestihnem, kedze odchadzame zajtra na lyzovacku a tam oslavime prvy rocik, zelam krasne usmiate deticky, vecne zdrave a spokojne. 😉
My uz chodime, od nedele, Viki to stihla este pred prvym rocikom,uz behala dlho za rucicku a tak vseliak, no od nedele sa pusta, nielen k nam, ale uz aj od nas.🙂 Tak mame veselo,hlavnemusim davat pozor, aby nespadla, nech sa nezlakne anjelik moj. Docitat Vas nestiham, dufam, ze ste vsetci zdravucky a veselo oslavujete. 🙂

matesl
15. feb 2011

ahojte baby,

tak u nas hotova pohroma. od vikendu ma zas maly soplik, takze aj grckame zasa..v nedelu vecer som sa k nemu pridala, nedalo sa mi prestat, nevedela som ani z caju si dat. bolo mi uplne zle, mala som tocaky, teraz maly plakal, pogrckal sa mm na posteli, aj bol pokakany, no nevedeli sme co skor, tak som utekala k nim, ale len co som maleho zabalila do plienky utekala som zas ma naplo..tak hovorim mm, ze nic nech vola 112, chodia kadejakym ciganom opitym, tak nech mi nieco daju aby som uz nevracala, aby som do seba mohla dat tekutiny, lebo maly ceckos chory bude celu noc vyset na prse. tak zavolal, do 10 min dosli ale iba RZP bez lekara, takze sme pokecali a nemohli mi dat nic, lebo ze nemaju so sebou lekara a mozu ma vziat len do nemocnice, tak ja ze to nie. tak poradili, co a ako a isli. este sa bavili ze to nie je dobre ze maly sa mi tak budi, ze by to jeho dr mala riesit, ze ja potrebujem aspon 4 hod vkuse spanok..hhaa haaa haa ani nepamatam kedy som tolko spala.
tak som volala mamine ci moze hned dojst, ze neviem ci zvladnem noc s malym, odsavat a nosit ho a pod.
tak ju otec o 23.00 doniest. otec isiel hned naspat.
v pondelok dosiel mm z prace ze hnackuje, krce v zaludku a este doma aj zvracal..maly nam tiez pondelok zvracal...
ja som mala v pondelok rano teplotu, muz teraz aj horuckuje...hotvy lazaret doma mame :(
vo stvrtok mame poradnu, aj som volala ci mame dojst, mali nas aj ockovat, tak ze teraz sa neockuje, ze je chripkove a ak nebude mat maly teplotu, len tie sople, tak mozeme dojst, tak pojde babka, ja som este slaba...nic som este nejedla okrem caju a piskot a suchych rozkov.
ale ja uz som bez teploty.
takze riadne nas to draplo, snad aspon babka bude OK 😅

matesl
15. feb 2011

@maculik ja som dnes este Riskovi do zipsu krk pricvikla jak ho babka brala von a on si do suflika prsty privrel, 4 dni dozadu mm padil z postele ...no je to teraz perneeee

loginka
15. feb 2011

cafte baby,
znova k topankam 🙂
skocim tu rovno s otazkou, maly ked sa stavia vykrivuje nozicku - akoby captal, zatial mu topanocky nedavam, len protismykove ponozky, mam kupene jedny topanocky, ale tie su mu nejake siroke - a v nich tiez vykrivuje nozicku, rozmyslam o kupe protetik, ale teraz som citala co pisala @maminnka ze su tiez siroke, tak neviem, ci sa tam trepat
neviem ci ist s nim hned k dr, alebo pockat, o 3 t ideme na rizikovu poradnu
kupit mu tie protetiky, keby v nich nevykrivoval, a davat mu ich?

loginka
15. feb 2011

teraz citam, ze @maculik ma rovnaky problem

lolka
15. feb 2011

@matesl teda, riadne vas to draplo 😖 prajeme skore uzdravenie, nech ste fit. teraz je hrozne obdobie, vsade virusy, chripky... 😖
s tym spankom, ako by to mala riesit doktorka ? 😕 s tym nic neurobi, ved ked sa ti zobudi, nechas ho revat ci co ? 😠 u nas je to to iste, kazde 2 hodiny sme hore, no ale co urobim...

maculik
15. feb 2011

@matesl no veru perne, tiez si vcera 2x do sufliku privrel prsty, teraz tiez musim davat pozor, lebo vcera prvykrat vyliezol v detskej na Adel.stolicku, ja som sedela opreta o postel a nieco hovorila Adel, a zrazu len nejako podozrivo vysoko nadomnou som pocula Petikov blabot a pozriem, a on si prisunul stolicku k posteli, vytiahol sa o tie bocne opierky, postavil sa a ponad zadne celo Adel.postele na nas vykrikoval. SOm skoro odpadla, nastastie ta stolicka je tazka, tak sa mu nesmykla. A dnes to iste s kreslom v obyvke, tiez prvykrat nan nejako vyliezol, to je take nizke, latkove, a uz vie vyjst aj tam. Teraz fakt treba mat oci vsade 😝 🙂

@loginka no ja musim pockat aj kvoli tomu, ze Petik ma tie nozicky od narodenia take vykrivene, a teraz, ked stoji a chodi, tak akoby na vnutornu stranu viac naslapuje, aj mu to vidno, ako to ma tak inak prehnute, takze ja teraz bez topanok a az ked zacne chodit, mame s tym ist k ortopedovi (uz sme tam boli a takto nam povedal). Ale asi pojdem len take imidzovky kupit, nech ma, ked sa budeme hrat na ihrisku (nemozem ho nechat v kociku, ked budem s malou po piesku a preliezkach behat), ale chodit ho v tom nenecham.

maculik
15. feb 2011

@loginka a uz ti chodi, ci zatial len okolo nabytku? Lebo ak nechodit sam, tak na tvojom mieste by som uz pockala a spytala sa na to dr, nech ti poradi. Ze sa mu vycapta sa bat nemusit, mne ten ortoped dlho vysvetloval aj ukazoval fotky, ze drobci maju teraz makkucke kosticky a velke rozostupy od seba, takze sa to lahko formuje.
lebo tiez som sa bala, ked sa mu to masazami neupravovalo, ze co s tym, ako sa to napravi...

maculik
15. feb 2011

pridala som par fotiek, este z nasej minioslavy a vcera z cvicenia 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/maculik/albu...

zucana
15. feb 2011

@maculik krasne foto ;)

lenica81
15. feb 2011

ahojte baby...

@teuska vsetko naj drobcovi... 😵

ja mam taky blby den... vsetko ma boli, tak neviem, asi na mna nieco lezie... uvidime... v noci som mala taku zimnicu... este aj maleho som budila... som sa nevedela zohriat, tak som si aj deku dala... joj... hnusne... a mala som pocit, ze mi trpne ruka... tak ja neviem... 😔

akurat teraz nieco prezuval, rano som vysavala a aj tak nieco vynural... a nechcel si to dat vybrat von, ale podarilo sa... 😔 a to som sa tesila, ze uz menej zbiera zo zeme...

inak, po ockovani chvalabohu ziadna teplotka nebola, len bol trochu nepokojnejsi a zaspal uz okolo 1/4 na 9, co normalne o 9... ma trosku cervene tie vpichy, ale to hadam prejde...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre