Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lucia411
31. mar 2011

jeeeeeeeeej zoska prepac myslela som zusiku 😀 tak som velmi rada, ze dvojicky su uz aj doma...vsetko je v poriadku????ako sa volaju????

lucia411
31. mar 2011

@alex no tu je to dost heavy s tym ockovanim, ale co uz narobime....vydrzat!

alex
31. mar 2011

@lucia411 Dominika a Samko a narodili sa 8.2.2011 😉 sú v poriadku, na FB majú foto.

lucia411
31. mar 2011

@alex krasne mena, vsak to aj mesiac uz maju zachvilku boooze ako to leti ze???mne uz chyba take male bejbulko 😅

lucia411
31. mar 2011

@alex ja nikoho z vas z MK nemam na FB 😔

lucia411
31. mar 2011

ale tesim na jun pridu raa2 s muzikom a malym do Zurichu, uz sme dohodli stretko, tak aspon niekoho uvidim nazivo

alex
31. mar 2011

pozerám, že sa tu veľa dnes nepísalo. Bolo krásne, takže ste asi všetky boli vonku. My tiež, na ihrisku, boli tam aj detičky zo škôlky, tak Jakubko mal okolo seba plno vnemov, potom sme sa boli doma napapať, išli sme opäť von, pospinkal si v kočíku, dosť dlho, išli sme na kontrolu k lekárke a potom k babke 🙂
Svokrovci idú na víkend na barák, tak budeme konečne sami, už sa neviem dočkať 😀

alex
31. mar 2011

@andrea2603 no píšeme 😉
Náš Jakub tiež kecá odušu. Strašne veľa slovíčok už vie. Vraj na chlapca dosť skoro začal rozprávať, tak som rada, že aspoň v niečom je šikovný.
on už vie napr. mami, tati, babi, dedo, teta, tiktak, hojda, pá pá, papa-papať, číta-čítať, papu-papuče, deti, bábo, Tika- to je Tinka, našich pes a Iki-Riky, to je zase pes, čo majú svokrovci a veľa iných, veľa opakuje, keď niečo povieme, takže už musíme dávať pozor na to, čo hovoríme. Minule ho mm k=rmil, malý sa začal hmýriť, tak ho pošpinil po celej puse, tak mm zahrešil, že Krista Jakubko, čo robíš a malý sa hneď toho chytil a vraví Kista 😀

alex
31. mar 2011

@lucia411 poslala som ti do správy meno na FB, tak ak chceš, tak si ma pridaj 😉

andrea2603
31. mar 2011

@alex 😀 to poznám a ešte zatiaľ dobre, pokým si nepýta vysvetlenie tých slovíčok 😀
A my sme tiež skoro vždy vonku, ale niekedy aj nechcene, min. týždeň som si išla ja reklamovať topánky a dnes Lenkine botasky, nejak sa mi "pošťastilo" kúpiť tento mesiac "super" tovar 🙄

andrea2603
31. mar 2011

no, ide sa spať, lebo Lenka tá nezaspí, bože, inak to je dieťa 😕 , ráno vstane o 7.00, celý deň behá a keď si už aj ja ľahneme, tak normálne plače, že ona nevie zaspať a v pondelok som tu mala sesternicu s malým, tak starým ako moja Lele a ten o 18.30 sa dá sám do pyžama a o 19.00 spí.

alex
31. mar 2011

@andrea2603 dobrú, hádam Lele rýchlo zaspí 😉

lalipop
31. mar 2011

ahojte. my sme dnes boli vonku doobeda dve hodinky a poobede tiez dve. chodime sa hrat na detske ihrisko a nasej sa najviac paci smykalka a hojdacka. uz sa vie aj sama smyknut, ale radsej ju pridrziavam, lebo sa pri tom moc jasi a trosku si buchla hlavicku. a normalne sa vybrala po takych hojdacich schodikoch, potom po prevyse a nakoniec sme obisli celu drahu az ku smykalke ale nemal ju kto chytit tak som sa musela smyknut s nou 😉 a zistila som, ze som celkom stihla, ked sa mi tam mestil moj zadok 😀 a poobede sme boli oprasit trojkolku po synovi a velmi sa jej pacilo, len som nepredpokladala, ze tie baterky maju taku dobru zivotnost, tak sme celu prechadzku pocuvali "martanske vystrely" 😀
@maculik ako sa dari tvojim kvietkom? ja som dnes tiez sadila na balkone muskaty, dufam, ze sa prijmu.

matesl
1. apr 2011

ahojte baby,
tak toto vam musim napisat aj ked je tu mega pomaly net.....maly spal celu noc!!!!!! len o pol 4 uz mal rano ale ignorovala som to a dala na prso a nejako po pol hodke este zaspal a o 6 budicek ako vzdy...

ja neveriiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀

lenica81
1. apr 2011

ahojte...

@matesl supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer... tesim sa s tebou... nech je to uz stale taketo... mas na to uz narok... 😉

alex
1. apr 2011

@matesl super, myslím, že už sa tie naše detičky dávajú do normálu. My sme boli v noci 2x hore. 1x sa zobudil, keď som si išla lahnúť, potom tiež tak o pol štvrtej, ale to nejako nevedel zaspať, stále sa po mne válal, tak sme boli hore pol až trištvrte hodinku, ale potom konečne zahajal a zobudili sme sa niečo po siedmej. Inak na mňa zase niečo lezie, bolí ma hrdlo a upcháva sa mi nos, už mám z toho nervy, každý mesiac som chorá...

laxity
1. apr 2011

ahojte

@matesl supeeeeeer teším sa veľmi, prajem nech to ostane dlho dlho takto, aby si sa aj ty konečne vyspala 🙂 🙂 🙂

@alex malý je skvelý, šikovný a to som si myslela, aká je Naty šikovná 😀 srandujem, každé dieťa je iné ale teda Jakubko vie toho dosť 🙂

Dnes je škaredo, vidím to na nejakú návštevu kamoške a deti pohrať sa 🙂

alex
1. apr 2011

@laxity no my ešte nechodíme, tak máme čas, sa učiť z knižiek a lepí sa to na neho. A toto má po tatovi, ten v 15. mesiacoch recitoval krátke básničky. A však Naty je šikulka, tá vedela koníka a cicušku už dávno 😉

zoska
1. apr 2011

@lucia411 ty by si mi dala 😀 zvladnut dve deti naraz si neviem vobec predstavit, istotne sa to da, ale vsetky maminky dvociat, pripadne trpjciat... maju moj nekonecny obdiv 😉

no a minule som pisala, ze Neli zvlada v pohode tie zuby, tak uz tomu tak nieje...vcera mi plakala cely den aj 2 posl. noci, dokonca aj na plavarni na konci uz mrncala...ruky furt v puse...
vcera mi uz tiekli nervy, stale som ju tisila, viem ze ju to boli, ale ona nieje umrncanec, tak som bola uz ohucana a nic nezabera ☹
no a dala som jej uz vecer nurofen, ved je aj od bolesti... bolo to posledne co som chcela urobit, ale ai to bol dobry tah, lebo mala zaspala do polhodiny (asi ked zaucinkoval) a spala do 4tej rano vkuse!!!, potom som jej dala cumlik a este do 7mej spinkala
dnes je zatial kludnejsia, aj ked viacej na mne visí
zubkov mame zatial len 6, dalsie 2 na ceste a kym vyjdu vsetky tak sa mam asi na co tesit ☹

inak u nas je dnes zamracene a poprchalo, chodniky su mokre, ale dufam, ze poobede sa nam podari stravit vonku viacej casu bez dazda, teraz ideme aspon porobit poriadok na balkon (Nelka minule povyhadzovala hlinu zo stareho kvetinaca)

hajdylca
1. apr 2011

ahojte 🙂 idem sa i ja trosku pripomenut 😉
boli sme teraz nedavno na poradni- mame 78 cm a 9940g, ockovanie drobcek zlvadol celkom ok, teda plakal po nom viac nez dost, no teplotku mal len kratko, no za to nam neviem ci to ockovanie alebo zubky, cely rezim dna rozhodili, nechce spavat, tato noc bola katastrofa, i ked nebol hore uplne no lozil hore dole, s nozkami kopkal stale...
zubky mame zatial 4 dole a 4 hore a tlacia sa nam ocne...za to nam neviem ci to ockovanie alebo zubky, cely rezim dna rozhodili, nechce spavat, tato noc bola katastrofa, i ked nebol hore uplne no lozil hore dole, s nozkami kopkal stale...
zubky mame zatial 4 dole a 4 hore a tlacia sa nam ocne...
rozpravat nevieme zatial nic.. a zaciname pomalinky chodit 😀

@matesl super, ze Risko tak krasne spinkal 🙂
@maculik @keju vsetko najlepsie k 14.mesiacikom Vasich anjelikov 🙂
@alex Kubko krasne rozprava, vcera som pozerala video, je velmi sikovny 🙂
@zoska nas drobec tiez bol umrnkany a uz som ho tiez mala chvilkami "dost"...

pekny den

avaka
1. apr 2011

ahojte 🙂

@matesl ,tak konecne 🙂 tesim sa a dufam,ze to Riskovi dlho zostane a pride na chut suvislemu spanku 😉
u nas to bolo podobne,mala sa zobudila 1.x az o 1:30 😕 ,som nechapala,ja som isla do postele 23:30 a zacala som hrat tetris,ze sa mi ani neoplati zaspat... 😅 ,ale nakoniec som to nastastie zbalila a pospala,takze super 😵

@alex musim aj ja pochvalit Jakubka,velmi sikovny teda je 😵 nasa tiez keca,najoblubenejsie :jej,kde je a dole...a dost aj ine,ale o niektorych teda ako Kubko,napr.to iaaaa je bohovske,to ani nechyrujeme 🙂 a nejako ani necitame teraz,mame take obdobia,kazde rano chodime teraz pred dom pozerat vtaciky(táá) a dnes mi vravela ze aj nauuu(macku) s tatom videli v okne 🙂
ja som dnes bola u kadernicky,ale uz mi volali,ze kde som 😅 ,tak som makala,mala uz chcela spat
teraz chodime kazdy den na ihrisko,tak pekne ubiehaju dni,ale dnes tiez prsalo rano ako u @zoska
@hajdylca my mame stale len 4 zuby,ale tiez sa asi tlacia nejake...lenze nasa pisti stale,tak neviem,kedy zo zubov.. 😅

laxity
1. apr 2011

@alex 🙂 hej hej vie to už dlho, k tomu aj hus, kačica, havo, opica...ale ona sa skôr chytá na upratovanie, naberanie piesku lopatkou....veci, kde sa niečo deje 🙂 nejaká činnosť 🙂

matesl
1. apr 2011

@alex
@zoska
co sa tie nase deti n tu 4 rano dohodli? co to bola za noc 😅
a to mi este doobeda dal 3 hodinovy spanok, potom sme sa boli s dedom kupat v kpeloch aj s malym, myslela som ze teraz trochu zaspi, ale nejak ozil tk uz nech sa pohra a ulozim ho az vecer

lenica81
1. apr 2011

@matesl 3 hodky su dost... 😉

@zoska... ty si kupovala tie vakuove obaly s vycucnutim vzduchu na uskladnenie... ake... som narazila na mimi na toto... http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1618087

matesl
1. apr 2011

babulky, vy mate sikovne deturence, my akurat chodime, vieme ze mama, tata a teraz je novinka de detn...to asi jak mu ukzujeme deti na ihrisku 😅 odnesie a prinesie nieco a to je tak vsetko, a veeelmi papa ukzuje, inak nema potrebu nic hovorit 😀

jja
1. apr 2011

baby musim sa pochvalit...my sme dali dnes prve dva samostatne krociky...sice malinke , ale aj to potesi 🙂 🙂

zuzana710
1. apr 2011

Ahojte mamicky s februarovymi babatkami!
Pridavam sa k vam...mame maleho Roderika, narodil sa 18.2.2010, tiez este nechodime, len sa stale stavia k nabytku, aj spravil uz nejake 2-3 krociky sam, ale je opatrny a vzdy ide na kolienka a stvornozky...tiez sme pred asi tyzdnom zacali spavat konecne celu noc, lebo po troch rokoch, co som uz nespala suvisle celu noc sa uz konecne patrilo (mame este starsieho 2,5rocneho a ten zacal spavat celu noc az ked sa narodil mladsi, takze som to mala tak na striedacku 🙂 )....ale inak tiez este nerozprava, len ukazuje na vsetko prstekom a to jeho "he" povie asi tisickrat za den a samozrejme este "mama mama" ked sa mu stratim nahodou na pat sekund z dohladu 😀
Ozaj, a ako ste na tom so zubkami, uz maju vasi drobci aj nejake stolicky? LEbo mi mame len 4 horne a 4 dolne zubky...
Prajem vela dalsich uspechov vsetkym drobcom a mamickam pevne nervy 😉

zoska
1. apr 2011

@lenica81 vyzeraju dobre, ja som kupovala take uplne lacne v tom obchode za 1 euro co maju vsetko...to mi poradila znama a su fajn, akoze to zapinanie naboku musim rucne popritlacat aby tesnilo, ale na to ze stali kus okolo dvoch eur tak fajn
a tieto su cenovo dobre, ja budem urcite kupovat este, ale az ked sa prestahujeme, lebo teraz uz ani vyfuknite nemam kam dat 😅

@matesl tak super, ze Risko pospal pekne 🙂 snad uz bude len lepsie a lepsie 🙂

@hajdylca ahoj, drobec ma peknu vahu a aj dlhy je celkom, prid sa ukazat castejsie 🙂

my sme chceli ist do aquaparku zajtra, do DK tam je taky super pre deti, tusim sme sa o tom kedysi aj s @blumka bavili, ale maju akciu tento vikend na polovicne vstupne, tak asi bude natresk
takze si urobime asi program len tu po okoli
a v nedelu ma byt vraj velmi pekne a teplo, tak sa chystame do bojnic do ZOO
prajem pekny víkend vsetkym

zoska
1. apr 2011

@zuzana710 ahoj Zuzka, gratulujem k prespatej noci 🙂 a vitaj medzi nami 😉
nas momentalne zubky dost trapia, mame len 6 a dalsie dva na ceste, Neli place uz dva dni a dve noci ☹
my uz sice chodime ale je tu zatial vacsina nechodcov

no a teraz sa idem venovat mm
ahojte

zoska
1. apr 2011

@jja gratulujeeeem 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre