Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
5. apr 2011

@lalipop tak parada, ze teraz to mas tak, ja tiez len kukam na maminky, co sa pekne prechadzaju, deturence v kociku a vegeeeet. ach, no nejak to zvladneme, bude lepsie ked sa bude dat dohodnut s nim ;)
my mame zelezo pod normu ale vraj stravou zacneme, tak uvidime ako to zaberie

lolka
5. apr 2011

cafte, aj u nas by herecka chcela aby bolo vsetko podla nej 😅 a ked sa nepaci, tak krici, mrauci.........ale celkom na nu zabera, ze ked zakrici, tak ja na nu zakricim tiez - tak vysoko ako len viem. ostane cela vycumena a potom sa zacne usmievat....tak si kricime navzajom, ale uz je to o srande.
@avaka Viki zistila, ze moze aj po sedacke behat a nicoho sa nedrzat .......az mi je zle ked k nej pribieham a chytam ju 😝

lalipop
5. apr 2011

@avaka zo zeleza to urcite nemohlo byt skor zo stravy, lebo nam tiez obcas riadne zapacha hovienko, ale zelezo len zafarbi na cierno
ozaj nasa mala, ked sa jej podari tak sa aj vypyta na nocnik , normalne sa chyti na gate a ukaze , ze ide cikat alebo kakat.

matesl
5. apr 2011

idem ja zienky spat
ppaaa

avaka
5. apr 2011

@matesl ,to objatie by malo byt pevne,to je skor boj pri takom amoku 😀

@zoska ,ved ja som E aj predvcerom vyberala spomedzi barikad...az som s smiat musela,ma taky nepokojny spanok,ze lozi po posteli,som ju tam nasla,sedela tam ako dubak a nechapala.. 😀

avaka
5. apr 2011

@lolka ,nasu by si neprekricala 😀 ,ja to tiez tak robim,len nas je potom pocut siroko daleko 😅 ,ale tie sa to aspon na srandu obrati 🙂
@lalipop ,nasa zakruti,ze nie na nocnik...ked ju dam,odide,pocka na plienku a kadi...ja pritom resne viem kedy,ale neviem,ako ju presvedcit na nocnik....dnes som ju dala na WC ko skusit,bola rada,ale ani necikla

avaka
5. apr 2011

@matesl ,dobru 🙂

njonja
5. apr 2011

@avaka ja mojmu davam len celozrnne produkty odkedy mohol vobec papat pecivo..vraj mozu. Nedavam mu ich so semiackami, ale z celozrnnej mu8ky a tie tmave chlebiky obdlznikove.
Ja robim z bielej fazule omacku tak, ze ju uvarim a prepasirujem, aby ho nezduvalo zbytocne, ale by tam mal vela fazule🙂 Pridam zemiak, mlieko a mixujem..je to v podstate ako polievka..ine , zial nepoznam....

@matesl, hej aj cvikla, len ja nemam ziaden recept na nu😢 mas nejaky? o je to borsc? asi som debil, ale to nepoznam...

matesl
6. apr 2011

@njonja boršč je ruska polievka, a je tam hlavne cvikla, daj do googlu, ja ju mozem, v byvalej poraci sme mali jedalen a tam ju robili fantastickuuuu... asi ju navarim, mnam, nie je tam nic co nemozu deti 😀

matesl
6. apr 2011

a vcera som vecer dala prvy krat kvapky co budeme uzivat 3 mesiace na tu alergiu je to ZODAC a ma utlmovacie ucinky, aj bol taky spavi, ze ked sa aj prebral tak sa posadil na postel, len som ho zlozila spat a zaspal aj bez prsa...nooo zeby som ho naucila postupne spat aj bez didy...musim to vyuzit, zobudil sa sice raz do pol noci ale potom az o 3 rano, a potom uz kazdu 1,5 hodku ;)
a od rana smiech stredany nervami...neviem co ho trapi, ale asi zuby, lebo zurivo kuse do vsetkeho :( ak bude zas neznesiteny supnem mu nurofen, nech sa netrapi 😨

zucana
6. apr 2011

@njonja ja cviklu davam trebars vecer do ryzovej kase...do vyvare z cvikle a uvareneho maska pridam kasu a potom cviklu, zemiak a masko a mixnem a velmi chuti...trosku oli.oleja
inak my sme tiez nervni ako aj vase dietky....co nema si vynucuje ale snazim sa nepovolovat...skusa co si moze dovolit a skusa aj s babysitterkou tak snad to prejde...
a mame na nozicke stale ten ekzem ☹ skusam tyzden taky krem a ked neprejde tak idem k lekarke
stretla som vcera jednu babu co jej 2rocny syn je tiez alergicky na vajcia a mlieko ale ze jej dr povedal,ze nech nevynechava tieto alergeny ale pomalicky dava....ze aby potom nemal silne reakcie...ze su 2 tabory na tieto alergie jedny ze uplne vylucit kym neprejde a druhy ze davat pomalicky....tak ja uz fakt neviem co akoze mam robit....kazdopadne ta reakcia ked som ja zjedla to vajco bola naozaj omnho silnejsia ako mavala....

maculik
6. apr 2011

ahojte kocky, nestiham docitat, az vecer, vcera vecer som bola najprv robit v skolke velkonocny kosicek na vajicka (zlepeny kohutik, teda piplacka riadna 😀 a hned odtial sme isli na 21h do kina, kocky, od porodu prvy krat, sme sa smiali, ze chodime pravidelne raz za rok 🙂 Boli sme na King´s speech, vyyyborny film, odporucam.
teraz idem s malym von, potom do posilky, potom s Adel na ihrisko a o 6 zaviest mm na letisko, ide do soboty na Sk kvoli skole. A vecer, ked drobci zaspia, konecne docitam 🙂

Tak pekny dnik zatial 🙂

laxity
6. apr 2011

Ahojte

vidím, že trochu sa to tu rozpísalo 🙂

@katina2209 prajem nech je všetko zlé už za vami 😔

bola tu téma o nervných, jedovitých deťoch...aj Naty má niekedy muchy, včera spadla pred bytovkou, má odretý nos a pod nosom ☹ a dnes sme tu mali kamarátku s malou a Naty ju stále chcela biť 😅 tak neviem čo to malo znamenať nikdy to nerobila...asi to bude tým, že my stále chodíme niekam a teraz po dlhej dobe prišli ku nám, tak Naty si asi nechcela dať svoje hračky 😀

@maculik vidím, že ty máš krásne nabitý program každý deň 🙂

aj ja sa chystám variť sparglu, kamarátka mi odporučila 🙂

Natálke veľmi chutí zemiačiky, šošovica s Bio obchodu taká oranžová a do toho drvená rasca, kvapka oleja a niekedy dám aj na tvrdo uvarené vajco 🙂 super mňamka 🙂

zoska
6. apr 2011

@maculik a svalovica bola? kukla som si trailer toho filmu, ci je to nieco o M.L. Kingovi...ale vyzera to fajn...trailer mi pripomenul sherlocka holmesa- teda aspon tu dobu, tak mozno pojdeme, len musi mam prist postrazit krpatu 😀

@laxity aj ja robim cerv. sosovicu so zemiakom a vajcom, a tiez chuti malej (aj mne)

@rivatha mm mi chcel s tebou urobit program vo stvrtok 😀 ma zle svedomie ze ide na futbal po sluzobke tak ma chcel doviest do ZA ze nech sa s tebou stretnem 😅 ale mame plavanie a navstevu, tak eee ale ked bude teplucko tak pridem aj na cely den do centra , do parku...potom sa ozvem, ale skor sa asi uvidime na chate 😉

ja som dnes varila telacie, zemiaky, brokolicu a mrkvu...taka klasika
mala spinka, idem pradlo povesat, vecer nakuknem
cafte 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laxity
6. apr 2011

pardón šošovica Z bioobchodu 😀 nie S...som bola upozornená 😀 😀 😀

zucana
6. apr 2011

aj ja robim sosovicu tu z dmky so zemiacikom ale bez vajicka 😅 😉
@laxity aj ja som dala robit sparglu zamekanu s panenkou a zemiakmi...svokra to vypne o hodku 😀 stihla som za 15 minut dat do truby kym som bola doma...
a svokra dnes kupila vraj viki na kocik tu taku neviem ako sa to vola ale toci sa to ked fuka vietor a vika to vyhadzovala a hnevala sa a nechcela to tak to sla vratit 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zucana
6. apr 2011

@rivatha alebo si to mohla ona dat na balkon 😀

andrea2603
6. apr 2011

ahojte 🙂
@katina2209 júúúúúj to je hrozné, ja som si spomenula ako Brankovi predkožku strhol urológ 😠 😢 , potom sme ho asi týždeň v repíku kúpali a museli sme mu to sťahovať, aby sa to zase nejak nezrástlo a on si to nechcel dovoliť, lebo ho to bolelo, tak sme ho s mm pri tom všemožne zabávali, no hrôza ☹

A Liv sa pridáva do krúžku nerváčok a zdá sa mi to nejak skoro 😝 A hlavne vonku čo vyvádza, nechce už dlho sedieť v kočíku, len vymýšľa a keď ju dám pešo, tak samozrejme, že vždy chce ísť iným smerom ako ja, tak potom ju zase dám do kočíka, tak sa zase nervačí 😠

avaka
6. apr 2011

ahojte 🙂

@njonja ,dik ,ja tiez robievam taku omacku,Ty si mu vlastne tie supky dala prec?ja som napr.tento tyzden mala zo zelenych struckov a chutila,som bola aj prekvapena...ale dala som aj trosinku octu ,i ked som citala,ze by deti nemali,ale snad neva 😕
a to celozrnne som nevadala,asi kvoli semiackam nie,ale tak skusim,lebo rozky jej uz tusim ani tak neberu..

baby,ake ryby davate detom??ja pangasia nechcem a neviem aku,tak som dnes dala lososa,no ten tak chutil,ze 2x som jej musela pridat,tak dufam,ze to je v poho

a neviete,ci uz deti mozu.napr.puding?keby som jej spravila napr.vanilkovy a s ovocim...?davate?
@laxity
@zoska ,tu cervenu sos.robite spolu ako kasu?ja som davno nerobila,sa mi zdalo,ze nechuti,ale tak ked uz pekne papa skusim zase...
mne dnes malu opatrovala1,5 hod.suseda,co ma tiez chlapceka trochu starsieho,vlastne 1x bola sama s niekym cudzim a super,pekne sa hrala 🙂
teraz sme boli este vecer plavat,tak sme tiez toho dnes mali...,ale nie az tolko ako @maculik 🙂 ,vidis,my sme este v kine ani neboli...

maculik
6. apr 2011

ahojte,
tak som konecne docitala 🙂
Nervy mame aj my, riadne, dokonca zacal vymyslat pri vecernom zaspavani, co uz davno nebol problem, stacilo ho polozit a on lezkal, kym nezaspal. Teraz uz na rukach zacne krutit hlavou nenene a ukazovat prstom na dvere a odtahovat sa od postielky (doteraz sa tam vzdy sam tahal za mackom). A vzdy chvilu mrnci, kym ostane ticho.

A vonku nekomentujem, dnes som ho dala v lese trosku pochodit za ruku, co som nemala robit, lebo sa vybral medzi stromy, lenze vecer a v noci lialo, tak sa mi tam nechcelo ist, no a on hysaky, vykrutil sa mi z ruky na zem a stale len tam, potom som ho nemohla do kocika posadit, tak chvilu sme sa prechadzali s revom, potom nastastie zbadal psa a ukludnil sa. Som zvedava, co budem robit, ked mi toto zacne robit v meste medzi ludmi... 🙂

ja som teraz mm zaviezla na let., uz je v lietadle, tak s mamou budeme do sob.vecera same. Ja idem pozriet Panelak, od piatku som nevidela, a potom spat. Mama spava teraz s Petrikom, od zajtra uz zacnem ja, tuto noc bol hore na mlieko okolo pol2 a potom az okolo pol6, aj ked medzitym si vraj asi 2x zamrncal. Takze oproti tym nociam, kedy som kojila, je to super, aj ked nespi celu noc (to uz ani necakam, som rada aspon takemuto pokroku a od flase uz budem oducat postupne, to moze aj mm).

@zoska neviem, aky je na ten film popis, ale keby mi niekto povedal, aky je namet, tak by som povedala, ze to bude blbost, ved taky plytky namet ze ako niekto lieci buduceho krala, ktory ma problem s recovym prejavom, ale teda fakt to vyborne spravili. A tolko znamych hercov, jeden hral v Piratoch z Karibiku, druhy v Bridget Jones, dalsi v Harry Potter a pod.

a svalovicu po pond.som nemala, to mi totiz len robila program a cvicila so mnou, a ja som si dala len jednu seriu, kedze som sa ponahlala domov za mm aspon vinko si pripit a tu kyticu mu dat (kedze ten kolazovy plagat z fotiek, co som mu dala robit, dorazil az vcera 🙄 Ale teda po dnesku uz zacinam citit, som zvedava rano 🙂

zoska
6. apr 2011

@avaka ked sa sosovica rozvari tak aj ako kasu robim, ale vacsinou, ked uz su zemiaky hotove tak k nim prisypem sosovicu, tej staci par minut a vypnem, zlejem vodu pridam zltko...vacsinou este vsetko popucim vidlickou na male kusky

puding som este nerobila ale uz sa chstam, lebo mi zacina bojkotovat vecernu kasu, takze by som sa toho nebala

a super ze ti mala vydrzala aj s cudzimi 😉

Inak co som vcera pisala ze nespala, tak potiahla rano do 8.20 a budicek som mala prst do oka a hned na to do ust...parada
ale dnes cez obed spala, ale klasika hodinu a 15min 😅

zoska
6. apr 2011

@maculik popis neviem aky je, len trailer som kukla a tiez ma zaujali ti herci 🙂
ale ked som pozerala programy kin tak ani v jednom som ho nenasla, tak si musim pockat kym dorazi na nasu rodnu hrudu 😀

maculik
6. apr 2011

@avaka no ja som toho mala tolko asi aj vdaka tomu, ze mama mi vari a aj uprace, aj ked jej poviem, nech necha tak a oddychne si, tak povie, ze ved ja budem upratovat, ked odide a ze ved mi prisla pomoct. Zlata moja maminka 😵
@zoska tak potom popis ani nekukaj, aby ta to neodradilo, ale fakt je to dobre 🙂

matesl
6. apr 2011

cafte,

jej ani som netusila, ze nas je tolko co mame deti v "puberte" 😅

matesl
6. apr 2011

mne dnes maly pospal 40 minut doobeda vonku a poobede doma spal od 14:45 do 17:15...som myslela ze ho vecer ani neulozim, ale v pohode o pol 8 som ho okupala a isiel hajat, asi ten liecik ho vecer trochu uspava, co nie je zleeee 😅 len ked som citala tie vedlajsie ucinky az mi zle bolo, ale hadam on nema mic z toho, no

avaka
6. apr 2011

@zoska ,ja uz davam kasu len vynimocne,robim na veceru take hustejsie polievky a zatial chutia 🙂 a tu sosovicu skusim,ked to trosku dochutim,bude hadam smakovat
a to ste pekne pospali,nasa pocula v dialke rano telefon a sekunde sedela,ze ta ta ,ta ta a na obed spala len hodku,co je u nas dost malo...

@maculik ,vidis,zlata 🙂 ,aspon kym ju tu mas,si oddychnes trosku

andrea2603
6. apr 2011

@matesl ak si fakt myslíš, že ten liek ho uspáva a že je to jeho vedľajší účinnok, tak ho vymeň, to máte antihistaminikum, že? je kopa iných, čo ti vie MUDr. predpísať. Moja Lele takto spala z Trifedu a keď nám to potom raz znova chcela MUDr. predpísať, tak som jej to spomenula, že "jéééj to je ten super liek od ktorého je Lenka taká kľudná 😵 a hneď aj spí 😵 ", tak mi ho hneď zatrhla, že tak to jej teda nemôže predpísať, keď má na ňu nežiadúce účinky 😒
Idem hajať, dobrú noc 🙂

laxity
6. apr 2011

@avaka ja tiež uvarím si zemiaky a keď sú skoro hotové pridám šošovicu, ona je rýchlo a pridám vajce a trochu popučím vydličkou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre