Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katina2209
27. jan 2010

garonka no samozrejme preco myslis,ze stikuta to ked sa vela nahlta 🙂 aspon tak mi povedal doky

matka331
27. jan 2010

garonka aj moja sestra mala malo plodovej vody a tiez to bolo v pohode.....tak asi to ennei az takee vazne

garonka
27. jan 2010

leni no ja si nedam skakať po hlave že ja si tam vysedím ani nie toľko ako je pracovna doba mojej doktorky ježibaby a oni tam po mne vrčať budu, no dnes tym sestričkam jasne trepali hormony alebo nemali sex čo je viac pravdepodobne, že su nervozne 🙄
ale i chmuravo tam dnes bolo ktosi tam umrel, z postele som videla do izbičky pre mlade damy, tak sa tam fintili akoby na ples šli, fuj a ta zmiešanina desiatich parfemov da zabrať tak benzím vonia najlepšie 😀

matka a v ktorom týždni mala menej tej vody?

kati jo štikuta dvakrat za deň tak nech tu vodu nepije nech v nej žblnka nie? 😕

maculik
27. jan 2010

leni, ja som tu zinku nepouzivala, mala som ju kupenu, lebo bola pribalena k uteraku, ale mne sa lepsie umyvalo rukou, taka vacsia citlivost. Akurat neskor som ju pouzivala, ked Adelka lezala na chrbatiku, tak som jej dala mokru zinku na hrudnik, nech jej nie je zimka, ked nebola cela pod vodou, ale to az neskor, lebo mi to poradila kamaratka, ktorej tak mala prestala pri kupani plakavat.
Ale samotne umyvanie iba rukou a vodou.

gari, ja si tiez myslim, ze keby bol s tou vodou problem, tak Ti doky povie. Kedy ides dalsi krat? Ked tak sa na to spytaj.
Inak, to je blbe, ze ti k tomu ani nic nepovedia, nevysvetlia, ja tomuto dakujem, ze tu su ti lekari super, ze vsetko mi vysvetlia, ako aj dnes s tou placentou, ze vapenatie, no vedela by som ja, co to je, keby mi to nevysvetlila? 😒

zoska
27. jan 2010

garon no ja mam radsej ine aromy 😀

no mne minule pozeral dr. na utz moc. mechur malej a povedal, ze za chvilu bude cikat... takze jaska ze tu vodu pije 🙂

garonka
27. jan 2010

macu
ja tiež nechapem tych lekarov ak sa nič neopytam nepovie nič sam o sebe a to by mal on prvy povedať, že to a to mi hrozí a tak a tak je no strašne zdravotníctvo tu mame 😠 ale keby som mala na sebe eurače tak mi všetko porozprava 😕
ďalšiu kontrolu mam o týždeň v piatok tak zrejme to není nič hrozne keď až vtedy mam ísť 😕

garonka
27. jan 2010

zosi to na utz vidno všetko? i organy babätka? ja na monitor nevidím a sranda s takym veľkym bruchom sa vytrepať z tej postele da to zabrať dnes som im skoro ten monitor strhla keď som sa nemala čoho chytiť 😀

maculik
27. jan 2010

garon, tak to mas kontrolu ako ja, mam dojst v piatok, to mam termin, a ak nic, tak v nedelu do nemocky na ctg a najneskor v pondelok 8.2.mi vyvolaju porod, kedze placenta je uz dost dozreta.

zoska
27. jan 2010

ja chodim na utz do sukromneho sanatoriy...mam to blizsie, necakam a pristup doktorov je neporovnatelný...tych penazi mi vobec nieje luto...popozerali mi vsetky organy, aj srdiecko mi ukazali, pustili zvuk ako bije, porobili prietoky... kukal oblicky, moc. mechur, mozgove komory ci sa spravne krizia cievy na srdiecku...no proste take veci, co ti v nemocke odignoruju

ja idem z utz takaaa spokojnaaa...nuz co peniaze hybu svetom 😠

zoska
27. jan 2010

a monitor mam pred sebiu velky ako notebook a doktor ma svoj pred sebou...je to tam super...

raz som sa nestihla objednat tak som sla na utz normalne do nemocky a cakala som tam 3 hodiny a vnutri som bola 2 minuty...uzas

maminnka
27. jan 2010

Leni,
ja som tie zinky nepouzivala, aj ked som mala... umyvyla som len rukou, stale sa mi zdali studene, velmi rychlo to vychladne...

katina2209
27. jan 2010

garonka srandistka ja mam tiez problem sa zdvihnut niekedy mi muz pomaha z postele no som zvedava ako zajtra na tom utz 🙂

garonka
27. jan 2010

macu aj ja mam placentu dozretu stupeň 3 takže to môže prísť každú chvíľu ale ratam, že ma na buduci piatok tam necha nech sa toľko netrapim ani s tlakom a tymi pečeň.testami

zucana
27. jan 2010

cafte baby...kto rodil?
ved ja ani neviem...nestiham moc 😉
ale mala je zlata a papa a spinka a uz sa aj trosku rozkukava aj ked este babatka asi nevidia ostro...
inak kym neodpadol pupocnik umyvali ste aj hlavicku???
inak vidim ze sa v noci oslavovala 1000ca strana 😀

garonka
27. jan 2010

kati a to že sa nemaš kde chytiť 😀 doma je fajn i mne drahy pomôže aj v noci sa zobudí že ah hrošík vstava? tak mi pomôže sa vyguľať 😀

garonka
27. jan 2010

zosi ty si prala španielsku deku? na 40tke či 30tke? lebo mam novu deku a chcem dať do pračky len bojím či nebude tvrda teraz je taka krasne mäkulinka

katina2209
27. jan 2010

garonka, maculik a to aku mas zrelu placentu zistili na tom monitore alebo na sone ci sa mam zajtra pytat?

zucana
27. jan 2010

inak bolo by dobre doplnat tu tabulku...idem ja teraz lebo nemame ziadnu inu tabulku a tak nevieme kto uz to...
a inak uz mam 66 kil....cize minus 9kil

garonka
27. jan 2010

kati na sone vidieť aku maš placentu, pred týždňom som mala stupeň II./III. a dnes III. su tri stupne prvy, druhy a tretí takže moja placenta je zrela čo je v tom tyždni ok
ak ti bude robiť sono skus sa opytať

katina2209
27. jan 2010

ok zase som o nieco mudrejsia zuci to sa tesim ze mala viki poslucha a ty vidis ako ides pekne vahou dole 🙂

katina2209
27. jan 2010

a zuci uz ti vypadavaju tie stichy lebo mne same povypadavali ked som sa sprchovala 🙂 a boli ta to este?

garonka
27. jan 2010

zuci jejej až teraz som kukla fotky malinkej je krasnučka a na poslednej fotke sa veľmi na seba podobate akoby ti z oka vypadla 😉 😉 😉 😉 😉
krásna princezna 😵

ty už chudneš a mi priberame 😀

zucana
27. jan 2010

baby a mozem pri kojeni kakaove keksiky?

matka331
27. jan 2010

gaonka tak oan sa mi zdaa ze to bolo asi v 8 mesiaci

blumka
27. jan 2010

ahojteee...no ako vidim zasa sa cinite..
gari, ty co tu? menis smeny? 😀 😀
inak s tou placentou, moja svagrina tiez uz mala dozretu a ked sla druhykrat na monitor tak si ju tam rovno nechali a vyvolavali porod, ze aby nahodou nebola placenta uz neschopna vyzivovat...takze gari, macu uz o chvilu porodite 😉
mna dnes uzasne boli jazva..som zvedava co mi zajtra povedia...ja by som tam uz najradsej ostala a porodila 😅

lenica81
27. jan 2010

garon, mna minule doc podoprel a za druhu ruku ma tahal mangel, ked som vstavala z toho stola... ked je to tam tak na uzko a z jednej strany monitor aj z druhej na skrinke, ktora ma kolieska... tomu sa povie rozum... 😀

no, ja prave kukam do tej mojej tehu knizky a ze grading placenty III... waw... 😕 tak hadam este vydrzi...

zuci, tak sa drz... a ten ubytok vahy ma potesil... dava to nadej aj mne... 😵

a dakujem za odpovede na tie zinky... a este stale ma zaujima nejaky trik na tie posuvne skrine... nemate nejaku fintu na zabezpecenie proti posunu... dakujem... 🙂

zucana
27. jan 2010

dik gari lebo vsetci vravia ze je na tata...ale necham ich este v tom 😀
kati uz je to lepsie...uz mi asi ten co najviac bolel vypadol videla som jeden...ale krvacam stale...vsak to mam este....
neviem ci mozem si dat tie keksiky...a tie vetry mam stale...
a mala kaka stale...hlavne ked ju prebalujem a utieram jej ritku podla mna ju to tam podrazdi a kaka....a stale ma tu stikutku...
a k lekarovi musim ist ja...vraj ziadny nepride...a ze dieta kojenim ziskava protilatky a je narodene aby zilo a nie aby bolo zavrete doma...iny kraj iny mrav...tu navstevy hned na druhy den a aj malymi detmi...takze asi tak 😕

katina2209
27. jan 2010

lenica neboj my mame tiez posuvne skrine a nic sa nestalo malemu ked sa posmykne spadne na ritulku na plienku ale nikdy si nepricvikol ani prstek ani sa mu nic nestalo tak dufam,ze ani tomu druhemu sa nic nestane,lebo nejaka poistka asi na tie posuvne neexistuje..

olifcek
27. jan 2010

zuci daj si ich, ved ked ich nebudes moct, malicka sa vyhadze...

katina2209
27. jan 2010

no zuci ja si myslim,ze tie keksiky mozes ja viem ze sa nesmu citrusy a strukoviny ktore by mohlo babatko naduvat a citrusy aby neboli alergie a kysla kapusta samozrejme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre