Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

mmaarrttiinnaa
15. feb 2010

moj mm pride az o 3 lebo je v robote a ja si idem s dcerkou zahrat pexeso lebo ju v poslednom case nejak zanedbavam 😒

martinaj
15. feb 2010

a ona nieje v skole? 🙂

maminnka
15. feb 2010

Martina a Martina, presne, vsetci vyvolavaju, vypisuju... este ze moja zlata mama, sestra a svokra sa k nim nepridali... vedia, ze ony by to vedeli ako prve, takze necitia potrebu sa kazdy den informovat.

maminnka
15. feb 2010

Blumi, parada, ze zajtra domov... juuuj, ja ked som sa dozvedela, ze idem z porodky domov, tesila som sa ako male dieta... a to mi povedali, ze domov idem DNES, teda vo stvrtok a ja som kvoli maleho zltacke depokvoala, ze skoro ako v pondelok nas nepustia. Maly mal velmi vysoky bilirubin, bol na infuziach a pod modrym svetlom na 24 hodin, ani mi ho nenosili. Ale za den mu to zasa prudko kleslo a mohli sme ist domov 🙂 Tak si vies predstavit, ako som sa tesila, skakala som tam, este ze ma nikto nevidel v danej chvili. Volala som muzovi, aby po nas prisiel, ten v strese, ze doma nie je upratane 😢 😀 😀 ze som povedala, ze prideme az po vikende... 😀 😀

martinaj
15. feb 2010

v nemocnici je to strasne deprimujuce pre mna...a vcera este mm zahlasil, ze ci musi dojst kazdy den za mnou.... tak na to fakt nemam slov.... hlavne, ze bude doma..... 🤐

alex
15. feb 2010

Ahojte, tak ja som už po poradni. Nič nové, lekár povedal, že pôrod ešte nehrozí, takže o týždeň sa vidíme na poradni. Ja pôjdem fakticky poslená 😅

martinaj
15. feb 2010

alex, to moze prist z hodiny na hodinu.... mojej sestre tiez doktor na poradni povedal, ze nic nehrozi a este v tu noc jej 2tt pred terminom odtiekla plodovka 😀

petuskaxfun
15. feb 2010

Zoska no manzelov poslai prec kedzesa nic nedialo v noci odtiekla plodovka a amalicky sa narodil o 25h nato takze aj ked bol zaplateny otecko k porodu tak tam 25h nemohol byt no a nakoniec sa to zbehlo tak rychlo,ze dosiel ked bol maly na sveetee 😉 alee ked prisiel tak sa snazili spravat normalne hehe pretvarky a inak baby taka groteska o porode postavil sa ku mne a hovori mi babooo laskaa dychaja doktorka,ze vy ste normalny vsak uz mate szna na svete otocte sa oteckoo 😀

alex
15. feb 2010

mati ja viem, že to môže prísť hocikedy, ale teda príznaky zatiaľ nie sú, takže uvidíme... ja sa tomu nebránim, ak by to bolo aj skôr 😀

petuska no manžel aký zlatý 😀

mmaarrttiinnaa
15. feb 2010

martinaj dcera nieje v skole lebo mame na vychode prazdniny aj ku vam dojdu 😉

blumka
15. feb 2010

mami, no viem si predstavit ako si sa tesila...ja uz mozem ist domov dnes a myslim ze aj malicka, lebo sama lekarka sa vyjadrila ze aj ked jej vezme kontrolnu krv na bilirubin ale od oka vidi ze to je len troska zvysene...
lenze zajtra by som sa tu musela vratit vyberat stehy tak sa mi to zda zbytocne komplikovane, tak som povedala ze dnes nema po mna kto prist, tak radsej ze zajtra...aj ked ak na tu moju ziadost zabudnu, hnevat sa nebudem a pojdem dnes 😀 😀

martinaj
15. feb 2010

jaj taaaaaaaaaak, prazdniny 😀 v tom zatial prehlad nemam 😀

hajdylca
15. feb 2010

blumik u Vas na kolky den vyberaju? u nas na 8, ja som musela ist svojmu gynkacovi 😲

no v nemocke to bolo vesele, ja som v nej bola od 30.1. od pol 4 rana a na porodnu sal som isla 1.2. cca o 9 a az vtedy mohol manzel prist, ale tak ked som uz isla rodit, na mna boli vsetci mili,lebo bol pri mne...
ale na petku tam sestricky vrieskali nech sa ide osprchovat, ona ze je voda studena, sestricky ze si ma odpustit... a ze ma byt tihsie lebo pobudi vsetky mamicky...

mami mne dali nejaku tabletku a ked som sa pytala co to je povedali ze na spanie, lebo ze aby som vladala tlacit (a rodila som az na druhy den...)v prepustacej sprave mam take bludy popisane, ze ju radsej ani nejdem riesit...

blumka
15. feb 2010

hajdy na siedmy...
inak ja som si vcera citala svoju kartu a od piatku tam mam kazdy den napisane, ze "CITI SA DOBRE, SPOKOJNA"..a manzel sa smeje ze to nepoculi nase telefonaty , co sa mu stale na daco stazujem 😀 😀

maminnka
15. feb 2010

Blumi, ta si este mozes vybrat, kedy domov 🙂 ja by som sla tiez az na druhy den, lebo ked si pomyslim, ze dnes prist domov, ale hned zajtra rano balit dieta, seba a cvalat zasa do nemocnice...

blumka
15. feb 2010

mami, ved to...kebyze ma pustali v sobotu a mala by som sa vratit v utorok tak neni o com, ale takto..a aj tak kym by mi dnes vypisali prepustaciu spravu bude aj poobede, kym sa muz dotrepe kym sa zbalime a dojdeme domov bude aj vecer...tak naco...

maminnka
15. feb 2010

Alex,
no, som zvedava, co dnes povie mne, ked to iste, co Tebe, tak v marci sa tam stretneme 😀 😀 😀

alex
15. feb 2010

maminnka no asi tak. Aj môj muž už sranduje, že možno to bude aj v marci 😅

blumka
15. feb 2010

baby, ved ked budete prenasat tak kludne budete marcovky 😉 boze ja si uz ani neviem predstavit ake to bolo s tym bruchom a najviac si pochvalujem ked sa v noci dokazem normalne pretocit na druhu stranu...
inak vcera mi zacali bublat v bruchu creva a ja som si zacala hladkat brucho, ze babatko kope...no sibe mi 😀 😀 😅 😅

zoska
15. feb 2010

no petus...to su svine vsade asi...pokial pri tebe chlap tak sa spravaju normalne...
u nas moze otec ostat na chodbe aj celu noc ak chce...nokto to neriesi...a pokial je nadstandard vybaveny tak caka na izbe....keby mojho domov posielali, ze to je nadlho tak o.k., ved nech si oddychne, ale ak by sa zacali spravat ako kravy, tak mu volam nech pride poriadok narobit 😀

nepotrebujem aby bol niekto ku mne milucky, ochotnucky...ale aby niekto vulgarne nadaval a ponizoval, len preo, ze sa mu nechce robit tak to prrr 😠 😠 😠

alex ja mam termin pred tebou sice, ale tiez to nevyzera ze to bude tak skoro...som zvedava co mi povedia stvrtok na poradni...ze v akom stave je krcok, lebo min. tyzden ma zospodu nepozerala 😠

idem asi na chvilu zase lahnut...oko ja kyklop, ledvapozeram...a zase krv z nos ☹ krasa

kika58
15. feb 2010

caute maminky, no ja som tiez stale cakatelkou, a bojim sa ze budem posledna z vas co porodi 🤐
ziadne priznaky nic sa nedeje, s dr. mam dohodnute rande aj o tyzden a malicka je aktivna stale si vykopkava a stucha ma v celom brusku ziaden utlm sa nekona 😅
uz vacsina februaroviek ma porodene, vsak? si fakt myslim ze budem marcovka 😕

zucana
15. feb 2010

v noci sme odsavali sopliky inak oki...olif ako casto odsavas?
pozdravujem babenky a gari drzim palce a ten pristup radsej sa nerozculujem!

kika58
15. feb 2010

no veru som velmi rada, ze manzel pojde so mnou, ale viem jedno ze keby bol niekto na mna vulgarny a ani manzel tam nebol, tak si to vybavim aj sama, som strasne prchka a zuriva na taketo veci 😠 😠 😠
a keby som si to hned nevybavila tak potom rozhodne, na to by ta sestra tak rychlo nezabudla 😅 😅

alex
15. feb 2010

kika u nás sa tiež útlm nekoná, malý si v brušku vyvádza, má energie na rozdávanie.

lenica81
15. feb 2010

ahojte babenky a k obedu dobru chut....

vidim, ze ziadne valentinske dieta sa nekonalo... aspon sa este nik nepriznal... 😉

ja som stale 2v1, stale iba brucho tvrdne... ale celkom dobre sa mi spalo, iba co som 3x vybehla na wcko... ale to uz je u mna podpriemer...

teda ewe porod jak z filmu... 😀 a baby, no poviem vam na tych kramaroch je to teda riadna supa...

zosi, liec sa... ja si davam tiez cesnaku a caju pozehnane... 😀 este odo mna mangel neutiekol, chvalabohu... ale tej nadchy sa zbavit neviem... a vecer je to najhorsie... dycham cez usta... 😒

katina2209
15. feb 2010

Ahojte kinderka a maminky ja som prisla z porodnice uz 5 dni som nespala maly v noci pyta jest kazdu hodinu potom ho tlacia prdky a place a cez den pekne spi a ja to velmi nevyuzivam musim sa dat dokopy docitat vas nestihnem tak mi povedzte kym som tu nebola tych 5 dni tak kto novy porodil?
Maly je krasny uzlicek muz mi hovoril ze vam aj napisal tak som rada .Matko je trosku zlty ako vietnamec ale to prejde maly sme nabeh na zltacku a mam ho davat na slniecko. Este ma vsetko boli cela hradza doktor ma nenastrihol a som sa natrhla tak mam asi 8 stichov.Ledva sedim,ale zvladla som to statocne bez epiduralu lebo mi ho uz nestihli pichnut ked som prisla na porodku tak som bola uz na 8 branok otvorena 🙂
Prisla som o 17 do porodky a 18.42 som mala odrodene zvladli sme to a tesime sa s maleho uzlicka 🙂 A este maly den po porode dostal taku dermatitidu z nemocnicneho pradla ze sme maly výsyp po celom tele a dost ho to svrbelo stale len plakal ☹ ale uz je dobre uz sa mu to lepsi hned sme doniesli potom pradielko z domu 🙂

katina2209
15. feb 2010

baby a vcera porodila Zlatica v nemocnici mala planovany porod mala rodit normalne no isla sekciou ma malého Leonarda Svajdu na Valentina

martinaj
15. feb 2010

ahoj kati 😀 ty si nas opustila 😀 ale super rychly porod 😉

alex
15. feb 2010

kati kuk do tabuľky februárové bábätká, tam uvidíš, kto všetko už porodil.

Juj a teda naozaj super rýchli pôrod.

katina2209
15. feb 2010

No idem kuknut do tej tabulky a babulky ako sa citite? Martinka som myslela, ze sa tam stretneme preco si ta tam piatok nenechali? Alex a ty ako este by si nesla rodit? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre