Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
1. mar 2010

martij dakujem x;o)

alex vitaj x;o)

baby, boli sme dnes s malickou na injekciu...v stredu a v piatok dalsia...
inak...dali mi papier, kde je, ze malicka berie kyselinu listovu, zelezo a piridoxin...hovorim sestricke, ze toto je co? to je to, ze odteraz to berie, ci to mala brat? prekvapena sa na mna diva a pyta sa, ci malicka nic neberie. a ja, ze nie veru. ze ked sme sli z nemocnice, dali mi po 3 tbl. s tym, ze uz mi odvodak lieky da...no nezareagovala na to obvodacka ani primar...tak sestricka len, ze no, nechce nic hovorit, ale take male babatka zvyknu hned dostavat zelezo...

ci mam zlost...mozno, ze keby nam hned dali kvapky, ktore mi sestricka dala zadara, mohli sme mat davno zelezo ok a nemusela malicka podstupovat injekcie...grrrrrrrrrrrrrrrr

no, mna asi porazi....to preto, ze obvodacka i ten primar/udajne odbornik na predcasniatka/, su kamosi a nieco robi jeden, nieco druhy, a takto sa na toto zabudlo, grrr 😠 😠

maculik
1. mar 2010

ahojte, ja som hotova po blbej noci, najprv od 7 do polnoci takmer v kuse reval, nevedel si odgrgnut, velmi mi ho bolo luto, ked som nevedela, ako ho utisit ☹
Potom okolo 1 dosli nasi s Vladkom z letiska, spat sme isli asi o 2 a este do skoro 3 sme s Vladkom kecali, kym som maleho kojila. Potom spal asi hodku v postielke a od 4 na mne pricucnuty do rana.

Adelka je oddnes po 2t zase v jasliach, dufam, ze aspon mesiac-6t vydrzi bez choroby.

kocky, ked kojite aj krmite z flase, tak v pohode vam potom piju z prsa? Neodmietaju ho, ze flasa im je lahsie? Lebo mozno by som to aj ja skusila, len ked sa bojim, aby mu to nebolo potom lahsie a nezacal odmietat prsnik. LEbo teda len odsavat a potom krmit z flase sa mi nechce, skor by som to vyskusala ako maminka, ze len v noci z flase.
Lebo mne tiez po chvili zaspi, nezobudim ho nicim, mozem ho aj za usi zavesit, tak potom chvilu spi a po 3/4-1h uz hlada zase.

No, idem si trochu zavriet oci, kym drieme, urcite to nebude na dlho, tak zatim pa.

martinaj
1. mar 2010

macu, maly vobec nema problem potom sa pricucnut na mna 😀 este sa mi dokonca zda, ze mu to ide sikovnejsie 😀

blumka
1. mar 2010

ja si myslim ze uz plesnove syry mozte...listerioza dospelych neohrozuje len plod v brusku a cez mlieko sa podla mna nedostava k detom...ale to je len moj dohad..googlim, googlim a vsade je len ze v tehu ine ale o kojeni sa nikde nic nehovori...

macu, mna by uz svihlo davno po takychto nociach ake mas... ☹ dufam, ze sa vam to skoro zmeni

lenica81
1. mar 2010

Ahojte kocice... hlasim sa po dlhsej odmlke... ale sak som mala dovod... 😵 sme doma od piatku, cista psychiatria... 😀 ale je tu mamina od vcera a je to fajn, ked v noci maly kuka na svet, tak ho vzala a mohli sme sa s mangelom po 2 nociach vzspali... 😔

dnes ideme na poradnu...

tak ako, tabulka je zaplnena... 😉

olifcek
1. mar 2010

lenicaaaaaa prepaaac, ja som tu babam napisala, sice az o dva dni, ale napisala, ze to uz mas za sebou, hned som Ti aj chcela pogratulovat a popriat vsetko dobreeee, ale, omylom som si Tvoju sms vymazala a teda aj cislo x;o((( musela som zmenit mobil a na predoslom, kde bolo tlacitko na ulozit, je na tomto, ze vymazat... 🙄

olifcek
1. mar 2010

baby, mozem malikej rucky utierat vlhcenymi utierkami pampers? dost si ich cmulka, ked naznacuje, ze chce papat, no a casto ich ma aj spinavucke, najma za nechtikami, hehe...ani neviem odkial 😵

blumka
1. mar 2010

olif, ja by som radsej ne tymi papmers...radsej cistou vodou, aj ked tam sice je napisane ze aj na ruky ale tak neviem si to predstavit ked to babo potom ocuca

olifcek
1. mar 2010

blumi daki 😵

olifcek
1. mar 2010

annag pisala, ze mozeme vyprazany encian x;0) 😵 😵 😵

maminnka
1. mar 2010

Matesl, ani, tiez odsavam, malionka nevie, resp. nechce, resp. nevladze tahat :( ale uvazujem o laktacnej poradkyni...

Olif,
ja tie plesnove syry nejem, ale taaaak by som si dala... aj pomarance mi velmi chybaju :(

maminnka
1. mar 2010

Macu... aj mna by by takych nociach ako mas ty, odviezla zachranka ako sialenu...
a co sa tyka krmenia z flase a z prsnika, KAZDE DIETA JE INE. Niektore prsnik zacnu odmimetat, ine s tou kombinaciou nemaju problem, ako moj syn napriklad. Tazko radit, vseobecne sa hovori, ze sa to nema, ale ja to robim.

Jeeej, OLif, super, hned si nejaky encian dam kupit!

olifcek
1. mar 2010

maminka ja by som si mandarinku dala...juuuj, skoda, ze sme nevydrzali aspon o mesiac dlhsie...toto jedine mi slo neskutocne na chut posledne dva, ci tri tyzdne tehotenstva...asi by to tak bolo az do konca tehu, teda ak by to trvalo dlhsie x)

olifcek
1. mar 2010

veru, ve di oliv papala 23dni z flase, predtym 3 dni zo striekacky a aha...prisli sme dom a papame len z prsnika od sameho zaciatku a ide to v pohodenke x;o)

olifcek
1. mar 2010

maminka veru i ja si dam x;O) ked to annag schvalila, tak je to v pohode x;o) jej odpoved bola totiz jednoznacna x;o)

martinaj
1. mar 2010

jej dobre vediet, ze plesnove sa teda mozu 😝

zoska
1. mar 2010

ahojkoš 🙂
no mala ma asi vbrusku budik...tuto nac sa na papanie budila presne kazde 3hodiny...pekne sme spinkali...
uz je den tak zasa sa napapa a nespinka iba kuka na svet, aj si pekne odgrgla konecne a teraz 2hodiny po papani ju krci brusko a ma stikutku ☹
vcera mala neskutocny hysak...45min sa nedala utisit, bala som sa ze dostane pruh...

inak vcera manzel prebaloval a kupal, aj uspaval, ja som len krmila... on je z malej uplne hotový, ranajky mi urobil a ked som malu nakrmila tak mi je zobral a ze mam spat 🙂
dnes donesie kocik tak zajtra skusime pri okne na 10 min vydrzat a postupne by som uz aj von sla, hlavne dnes ked je tak krasne ale koncom tyzdna sa ma zasa ochladit ☹ 😠

maminka, hej, este krvacam, uz nie moc ale furt este spinim, akurat dnes tak viacej 😕

laxity...mna rana na 7my den bolela ako cert, aj som dostala cipok od bolesti, ale tri dni som uz uplne v pohode, takze si myslim ze ti bolesti prejdu z chvilku 😉

olifcek
1. mar 2010

dufam, ze Oliv nezacne mat koliky x;o((( ved ked len citam ako sa trapite, je mi smutno s luto tych babetiek, ze takto im to zivot nadelil ☹

zoska
1. mar 2010

neate niektora skusenosti s feniklovym cejikom od Hipp, od ukonceneho 1.tyzdna? Dostali sme ho a ked vidim ako malu to brusko trapi tak by som mozno aj skusila....
len sa bojim, aby to nanarobilo zle 😕

http://www.hipp.sk/produkty/caje-a-stavy/caje/n...

granado
1. mar 2010

Ahojte, zoska uplne v pohode možeš aj my si ho dávame. Nemusíš tam toho dať neako vela, iba aby to trochu zafarbilo. 😉

olifcek
1. mar 2010

davate babatkam caj? hmmm

granado
1. mar 2010

ja ano ak ma štikutku, alebo ak je nakrmená a ešte má chuť cuckať, alebo ak sa mi zdá žr nám nejdu prdy 😉

zoska
1. mar 2010

granado dakujem 🙂
ako ho davas ? na lyzicke ci flsakou/ poharikom a kolko??
lebo v navode je pol lyzicky na 2dcl, to je vela aj na 2 dni nie?

kika58
1. mar 2010

ahojte kocenky, zdravime este 2 v 1 😕
...som si myslela, ze ked je vonku tak pekne, ze sa malej uraci vykotulat a ona nic 😅 😅 😅 ze sa jej pozdava pekny datum 3.3. no co mam s nou robit, s babou jednou tvrdohlavou 😨

blumka
1. mar 2010

zosi, len si vysleduj ten cajik, lebo Terezku fenikel este viac zapekal 😉

zoska
1. mar 2010

blumi, o.k. dakujem...ved prave sa bojim aby som vacsiu sarapatu nenarobila...ale snad nem 😅

myslite ze si mozem dat cokoladovu penu? nie kupovanu ale robenu, je to dost cokoladove 😕

kika, ale ma sa ochladit 😀 mala sa mozno este chrani pred chladom 😉 hmm 3.3 pekný datum 🙂

kika58
1. mar 2010

no datum je to pekny ale kto vie ci sa jej bude chciet 😨 natahuje nas vsetkych ako zuvacku, po kom to dite je... a pred chladom sa chranit nemusim som jej povedala, ze ma kupeny novy fusak, overaliky teple, ciapocky, proste vsetko, ze sa zimy bat nemusi, ale nechce si dat povedat 😖 inak skoro celu noc vyvadzala, 5 x ma poslala na wc

zoska
1. mar 2010

hehe kikus, pockaj ked ta prezenie 5krat za noc ked uz bude na svete...este budes spomint na brusko 😀 😝
ale nie...verim, ze uz to chces mat za sebou..to ja len tk zeby som strasne chcela spat, ale tato moja kukucka sa pred hodinou najedla a odvtedy ma oci dokoran a vymysla 🙂

kika58
1. mar 2010

no ja som uz posledne noci veru vela nenaspala 😨 😨 ale je pravda, ze to az potom zacne kolotoc ako si to tu citam... len uz je to otrava aj s tym bruskom, a z toho cakanie ze kedy to bude ....

blumka
1. mar 2010

som si myslela ze si pospim s babami, ale jedna tu krochka co sa nevie vykakat a vyprdiet a to tu druhu budi, tak som ju musela preniest do obyvacky a aj tak som lezala v posteli 45 minut a nemozem zaspat...neznasam stavy ked som uz tak unavena ze nemozem spat ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre