Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

aussiegirl
4. mar 2010

ahojte, dnes lamem rekord, este som v pyzame a mam dost nanic den. ked som krmila malu tak krpec okolo nas pobehoval na sedacke a podarilo sa mu na nas zvalit a troska tukol malej do hlavicky svojou hlavou, tak som z toho totalne nestastna. nebuchol jej fontanelku ale aj tak.
a susedka k nam dnes zvonila na dvere ze vraj sa pivnici kvapka voda a ihned mam ist dole...no koza... s dvoma detmi uz aj utekam aby som to opravila...som sa jej zdvorilo odzravila a zavrela dvere. zavolala som opravara a on na mna pozera ze ci mi sibe, lebo ze on celu pivnicu skontroloval a ze je tam sucho 🙄 ...boze ked budem stara a senilna tak dufam ze ma vcas odstrelia, nech neotravujem ludi hlupostami 😀

sorry ze som sa vystazovala, len uz toho bolo nadnes dost....

my sa perinkujeme skoro v kuse, lebo mala ma v stale studene ruky a kycha a cka sa jej a to mame doma 23 stupnov, bude to nejaka teplomilna cica 🙂

blumka
4. mar 2010

ze teplomilna cica 😀 😀

matesl
4. mar 2010

baby ja sem pisem a stale mi tu ten kon pada, vypisuje errorrrrrrrrr 😠

katina2209
4. mar 2010

ahojte babulky tak ja som si konecne sadla a docitala vas maly sa budi kazde dve hodky v noci a niekedy sa aj puci tak ho trosku ponosime uz sme unaveni ako kone 🙂 od rana zehlim varim pripravujem ranajky obed pre maleho a tak dalej aj by som si pospala ledva drzim oci ale ked lahnem neda sa mi mate toto niektora?
Ja malemu uska necistim vraj sa ma iba za uskami cistit nema sa ist takym malym detom s tycinkou do uska a ked len suche miesta zvonku vytriet olejcekom
marti aj nas maly grcka ale v noci ho uz nedavam odgrgavat ked ho kojim po leziacky najviac ma seru tie plienky postolky cez noc nedavam dufam,ze nebudeme balit do 4 mesiacov na siroko v nemocnici sme vôbec nebalili a maly mal klbiky v poriadku ale lekarka povedala,ze aj tak treba balit aspon po tu kontrolu po ortopeda a ze on povie co dalej...
A kedy ideme baby kocikovat?
Môj maly tiez spi v perinke tak mu je lepsie spi dlhsie

blumka
4. mar 2010

matesl aj mne obcas vyhodi...

blumka
4. mar 2010

kati, ja to poznam velmi doverne...pri terezke som trpela tazkou nespavostou.ona tak krasne v noci spala a ja som skusala vsetko mozne od horucej vane na uvolnenie, cez Ipod v usiach az som skoncila na liekoch...spala som 2 hodiny a to som bola rada ze spim...no a asi sa to zacina opakovat. Tuto noc Juli zaspinkala pred desiatou a ja az okolo polnoci, o pol jednej som ju krmila o tretej zas takze znova ziadny spanok...najhorsie je ze kym zaspim dlho to trva ak vobec zaspim a ked uz som v takej alfa faze mala ma zobudi..to je horsie akoby clovek ostal celu noc hore a pozeral napr. telku...ale ja si uz mozem pomoct..mala je na UM, takze my sa s muzom striedame aby som znovu do toho nespadla a aby som nemusela brat znova lieky...
neviem ci mozes ale skus sa popytat v lekarni na homeopatika Benosen..mne pomahaju, su na celkovu relaxaciu a na spanok...ak ich mozu aj kojace mamicky tak vyskusaj..

matesl
4. mar 2010

uz som to sem napisala cele 2x a zas to zmizlooooooooooooooooooooooooooooooooooooo 😠 😠 😠

asi napisem vo vorde a skopcim sem

matesl
4. mar 2010

tak kratke vety..

olivcek, i ja som objednala vankus 😉

alex, aj moj tak spal ale uz je menej pokojny ☹

blumka
4. mar 2010

matesl, ja ked pisem nieco dlhe, tak si to pred odoslanim vzdy skopirujem...pre pripad... 😀

olifcek
4. mar 2010

ani ja poriadne nespim par noci...Oliv cez den chce byt na prse, ale v noci sa napapala a spinkala...no teraz uz i v noci chce byt na prse a to paq idem sem si sadnut, nech sa poriadne napapa, v nadeji, ze paq budeme spinkat....ale drzime hodku..paq opat papa...ale ja verim, ze to pominie a bude bre, bo inak sa zblaznim unavou uz...

olifcek
4. mar 2010

matesl x;) odrazu maju jaku velku objednavku na tie vankuse x;o)))

inak, ved piste sem, a ked strnka vyhlasi error, len dajte krok nazad a paq opat odoslat...niekedy to treba i 2x zopaknut, ale ide to x;o)

matesl
4. mar 2010

blumi a odislo ti mliecko?
inak ak mna zas chytia stavy uzkosti ako pred tehu, aj mna odstavia od mlieka, ale zatial sa drzim a bojujem, poradila mi aj homeo, detska lekarka na to....

zucana
4. mar 2010

ja zas nemozem spat ked ona je v kosi alebo vedla a mrnka a natahuje sa a puci a ja sana to vzdy zobudim a kontrolujem ju....
inak som ju prave poslala s babkou na hodku von svieti slnko idem rychlo upratat kuchynu a konecne otvorit odsavacku...nakoniec som kupila tu medelu za 93....na Sk stoji 60 ale kvoli reklamacii som kupila tu no co uz...
a v sobotu ideme na jednu akciu s muzom na obed...tak ju hned vyuzijem 😉 idem sa konecne urobit pekna 😀

blumka
4. mar 2010

baby, moja svokra nam dnes oznamila ze bude mat v nedelu navsetvu...s dodatkom ze oni len ku mne pridu 😀 som si hned v duchu povedala ze jasne, len ku nej...a uz mi ta baba co len ku nej pride pise na FB ze nas pridu pozriet... 😠 tak som jej napisala pekne, ze viem o tom ze pridu pozriet svokru, a ze my sa zial nestretneme, lebo s manzelom si ideme robit vikend pre seba, kedze od pondelka pracuje a vidime sa hodinu denne...
najlepsie na tom je, ze manzel ju pred tyzdnom stretol a vyslovene jej povedal ze ak chcu prist na navsetvu tak ze su vitani ale ze na to maju posledny tyzden, lebo ide chodit do prace a vikendy bude busy s rodinou. No tak to neprisli a teraz sa trepu...ja toto nepochopim...som ja divna, povedzte mi ☹
Akoze ja nemam proti navstevam nic, aby ste si nemysleli...ale ja som rada ze cez vikend bude muz doma a nebudem na deti uplne sama a ze vybehneme spolu napr. do obchodu, lebo nemam si co obliect a o tyzden su krstiny a dalsia vec, ze napr. by som si rada cez den aj pospala ked bude muz s detmi a nie sa starala o navstevu...Na tie bude cas po 600 nedeli...

blumka
4. mar 2010

matesl kedy myslis ci mi odislo..vtedy pri Terezke? ano vtedy odislo...ale aj kvoli niecomu inemu..mne sa ta nespavost vtedy znasobila este s mojou depresiou a pre tu bola spustacom svagrova smrt... ☹
matisek a ake homeo mas?

matesl
4. mar 2010

garon aj ja som mala vcera jablkovy dzus a maly stare dosraty 😅

matesl
4. mar 2010

teraz blumi...

suzon78
4. mar 2010

matesl, viem o čom hovoríš, ja som si tiež raz v živote zažila úzkostné stavy, bolo to po štátniciach, bola som maximálne vyhorená a keď prišlo obdobie kľudu prepuklo to a tiež som mala aj nespavosť ako blumi, bol to začarovaný kruh a život, akoby bol čiernobiely vtedy pre mňa. Dostala som sa však cez segru ktorá je učiteľka v škôlke k detskej psychologičke a homeopatičke, ktorá mi práve homeopatikami pomohla a plus vytamíny na regeneráciu tela, musím povedať, že nielen psychicky ma dala naspäť do poriadku, ale aj fyzicky 4 roky som po tej kúre nemala žiadnu chrípku a virózu. Ostali sme dobré známe a ja viem, že sa na ňu môžem kedykoľvek obrátiť i keď bude problém s malou npr. inak liečila aj moju starkú na astmu a tiež jej pomohla, takže ak máš v okolí dáku dobrú homeopatičku neváhaj a oslov ju, radšej už preventíve teraz, ako keby si už mala do toho vhupnúť. Inak dôležité je tých úzkostí sa nebáť a pochopiť ich príčinu, vždy to je z dákej záťaže keď jej je priveľa, musíš si stanoviť hranice a poznať seba odkiaľ pokiaľ môžeš ísť... 😉

blumka
4. mar 2010

mates..uz ano, odislo

matesl
4. mar 2010

suzon,
asi sim bola v nemocke ked si pisala o malinkej...co ma so srdieckom?
mna tiez teraz vystrasili, pred tym mi kardiolog vravel, nech viac trenujem, ze nemam kondicku, co teda ja aj som, bo 3x tyzdenne spinning je dost myslim, aq teraz ze porod nie normalne ze by som mohla kolabovat, ze velka zataz je to na srdce ☹ ale lieky ziadne neuzivam, ale ze mam kontroly robit pravidelne

katina2209
4. mar 2010

no dakujem blumka urcite sa popytam v lekarni aby sa mi nestalo to co tebe lebo niekedy mam take depresivne nalady ja pijem vineu vyborna na mliecko a riedim si ju s luckou aby som to nemala take sladke...

blumka
4. mar 2010

kati, ja beriem aj Sativol, je to tiez homeo, mozes sa aj na to popytat..pise sa na nom, ze sa ma uzit v case ked vies ze to na teba ide...ja si to davkujem hlavne vecer..mna take blbe myslienky napadaju ako nahle zajde slnko...uz nech je jar a leto 😔

olifcek
4. mar 2010

blumi rozumiem Ti. ja som naposledy bola sklamana, ked manzel musel i cez vikend pracovat a aj ist do prace, a to i cez noc...clovek caka na vikend ako na bozie znamenie, ze i cosi porobi, kusok si oddychne, s manzelom pokeca, nebude sam...a to mam len jedno babo...manzel ide opat prec na tri dni, a to od 19.03-21.03 x;o( si zavolam kamosku na par hodin aspon, bo ma inak trafi x;o(

suzon78
4. mar 2010

matesl a čo áš so srdiečkom? To od narodenia? No moja to má komplikované má vrodenú srdcovú vadu, ročne sa takých detí rodí vraj cca 500, no a našu to práve postihlo 😢 má defekt predsieňového aj komorového septa a má len jednu chlopničku. Musíme ísť na operáciu, lebo takto by sa dožila len cca 10 rokov, srdce jej ide na plné obrátky a ešte k tomu dostala dáky zlý impulz na srdiečku, že jej okysličená krv nejde do telíčka, ale vracia sa jej späť do srdiečka, takže opäť sa jej zaťažuje. Keď to zoperujú, malo by to byť relatívne OK, i keď športovkyňa z nej nebude a bude istú dobu na liekoch. Dôležité je aby sa operácia podarila a aby nám prežila. Bože nech už máme za tým....operácia bude prebiehať v Bratislave. Inak poznám už 3 ľudí z okolia čo ich deti boli na tento istý defekt zoperované a sú to teraz iný čertíci a strašne hyperaktívny, musia ich rodičia krotiť, lebo sú ešte na liečikoch, kým srdiečko nenarastie a neposilní sa. Neviem či nás čaká a aké bude mať omedzenia, hlavné je aby nám žila a prosperovala.

matesl
4. mar 2010

kati my mame asi jednu rd. ze? aj ja mam do kontroly bait na siroko, ale na noc nedavam, potom ma ritku vyssie ako brusko a bojum sa ze grckat bude

baby dostali ste aj vy na uzivanie Vigantil a Kanavit? ja mam obavu ci mi to v lekarni nepoplietli davkovanie, bo muz si pisal poznamky a myslim, ze to nejak nesedi 😅

katina2209
4. mar 2010

ja tieto stavy veľmi dobre poznam blumka ja som stratila tragicky brata ked som mala 19 rokov a on mal 26 a som nemohla spavat busenie srdca nevedela som dychat a brala som lexaurin tazke to bolo obdobie... 😢
ja sa budem musiet vybrat aspon na chvilku s kamoskou von lebo tento stereotyp stale dokola to je hrozne este ze mame konika a mozeme sa vyrozpravat

suzon78
4. mar 2010

blumi sativol je slabučký, mne vtedy nezaberal, tie homeo, čo dáva homeopatička sú omnoho silnejšie a v iných pomeroch riedenia, dávajú sa v spojitosti s konštitučnými liekmi, aby sa dostavil účinok, homeopat si urobí rozbor osobnosti a aj podla povahy človeka dáva konštitučný liek a k tomu liek na dannú chorobu, alebo duševný stav a v závislosti od prebiehajúceho stavu, mení lieky až do úpleného vyliečenia, tam kontakt s homeopatom je na cca 3 mesiace , prvé je osobné sedenie a potom stačí telefonicky (doporučí lieky), dôležité je, že chorobu úplne vylieči a nevracia sa späť, teda aspoň mne pomohla...

katina2209
4. mar 2010

matesl ja nakoniec chodim tu ku nam na stredisko ku lekarke aj my berieme vigantol aj kanavit vigantol raz denne 2 kvapky a kanavit raz tyzdenne 1 kvapku ja na noc tiez nebalim maly sa certi strasne ked mu davam tu postolku a este platenu plienku

zucana
4. mar 2010

blumi uplne ta chapem...tiez dlzime este jednej rodine navstevu a ta posledna co tu bola a ten maly kaslal a vraj nic nemal tak 3 dni na to zapal priedusiek tak fasa...a potom ze davaj pozor...

zucana
4. mar 2010

baby tu ani nevedia co e to balit nasiroko a ziadna prehliadka u orotpeda takze ja na vasom mieste by som sa nestrachovala lebo keby mali nieco s klbikmi tak by vam to hadam povedali v nemocke nie? aspon mne teda dufam 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre