Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
8. mar 2010

nam espumisan nezabera ☹ nic nezabera ☹ ☹

maminnka
8. mar 2010

Matesl,
ja som mala odsavaciu krizu, ked som zrazu namiesto 300 ml odsavala len 80 ml... neboj, daj si tie homeo, odsavaj kazde 3 hodiny a za den-dva je mliecka ovela viac. Uz odsavam 200 ml.

olifcek
8. mar 2010

olivka hajala 4 hodky, hech...sice na kojeneckom, ktory bol na mne, ale aspon rastie, ked haja, chi...teraz papa, kupel odkladame uz az na zajtra...ale papa so zatvorenymi ockami, juuuj, ale musi ju dat grgnut po pape, bo prebalit trebaaa, straaasne smrdkaaa, chi

olifcek
8. mar 2010

blumi juuuj, to mi je luto ☹

blumka
8. mar 2010

olif, to je f poho...cez den sa to da zvladnut, Terezka byva vela so svokrou a ked je s nami tak vie sice aj pozlostit ale da sa to a v noci sa striedame s manzelom. Skusam teraz probiotika Biogaia, odporucili mi ju baby co tiez maju deticky na umelom mlieku, vraj im to pomohlo...no tak mozno sa to trosku zmierni...aj ked si myslim ze si to jednoducho musime pretrpiet...tie tri mesiace

maculik
8. mar 2010

maminka, tak ti tie homeo zabrali? super 🙂
nam neviem, ci ten sab samplex zabera alebo nie, prdka po nom pekne a posledne asi 2 vecery boli kludnejsie, dnes zatial ziadny rev, klop klop (teda cez den trochu hej, ale to bolo odgrgnutie), tak uvidime, ked sa najblizsie zobudi. Teraz haja, ja papam chlebik a citam, Vladko si robi nieco do prace na PC, len teraz odisiel telef., tak som sem rychlo nakukla 😉

olif, to poznam, ked maly uz ide do spanku, ale smrdka tak, ze ho musim, chudacika, prebrat 😅 Ale niekedy to necham tak, ked viem, ze len trosku sprtol, hlavne v noci.
Ja ten vankus nemam, ale ked mi tak zaspinka pri papani, tak si ho prelozim na hrud a to zboznujem, ked mi tam tak spokojne odfukuje 😵

Tak dobru nocku a nech nam ti drobci dobre buvaju a nechaju nas aspon par hodin pospat (zbozne prianie 😉

selyma
8. mar 2010

Nasa mala vzera ako pubertiacka. Vyhadzala sa na tvaricke. To asi su tie potnicky. No ja si neuvedomujem, ze mame horuco. V spalni 21 - 22 stupnov. Davali ste babatkam nieco na to? ci cakat kym prejde?

maminnka
9. mar 2010

-Macu, ano, homeo zabrali, uzivam tie, co Ewe poradila 🙂

ewelyne
9. mar 2010

jeeej maminka, aj ty mas nocnu 😀
tak to je fajn, ze zabrali 😉
aj mne zabrali 😀 prave ma tak z toho nadbytku bolia prsia... 😅

maminnka
9. mar 2010

Ewe, ano, nocna odsavacia smena 🙂 nadbytok nemam, ale aspon pre malinku je dost...

olifcek
9. mar 2010

kukuk...my sme nespaliiiii....mala kraaasnee spala pocas dna, a ja hlupacik som sa na nu divala, aka je krasna...no a v noci len cuckala a cuckala a cuckala, tak sme sa divali na seba navzajom 😅

okolo pol druhej rano sme sa prestahovali do trucovne /detska izba/, lebo mm zacal kaslat, a od vcera brutalne sopli, tak dnes ide k lekarke...snad je to prechladnutie, nech olivku nenakazi 😕

a jo...nevyspanost sa zatial prejavila tak, ze som si pripravila k pc kyseliu listovu a ,,nadobicko,, k rozdrveniu a k aplikacii, plus svoje vitaminky-maternu. dam si vitaminy, hladam kyselinu listovu a nevidim ju na servitke...zjavne som si dala i tu 😀 😝 😀

katina2209
9. mar 2010

ahojky jee olivcek tak ty si moja uz dobre unavena 🙂 ale vsak hadam to prejde my sme boli v noci od 3-4 hore co nas tlacili prdky a potom sa nechcelo matkovi spat no musela som mu dat zase mliecko aj ked pred hodinou papkal ale vydrzal dva a pol hodky bez papkania a ja som unavena len maly si stale ogrckava tie plienky a oblecko tak mozem zase prat, muy mi vcera pridal nejake fotky 🙂

olifcek
9. mar 2010

kati aka nadherna rodinka ste, wow....

martulanr
9. mar 2010

dobre ranko uz od 6 sme hore konecne sa mu upravilo spinkanie potiahne 3-4 hodiny hura a ja sa vyspim konecneee

lolka
9. mar 2010

kati, pekne fotcky 😉
my sme spali celkom pekne, najskor 4 hodiny, potom papu a potom skoro 3, potom ju muzik nosil na rukach a teraz znova spinka.
idem asi nieco porobit, kym haja....
a dnes nas caka kontrola na klbiky, som zvedava, dufam, ze bude ok 😅

olifcek
9. mar 2010

lolka opytaj sa paq, ci je nutne s vysledkom Ia a Ib balit nasiroko,prosiiim...

lolka
9. mar 2010

olf, ok opytam, ale neviem ci nezabudnem 😅 to mi daju aj nejaku spravu, ze ?

olifcek
9. mar 2010

lolka mne davaju z kazdeho vysetrenia aj spravu x;o)) ak zabudnes, co uz x;o)

katina2209
9. mar 2010

jee dakujem babky za pochvalu no ja tam vyzeram strasne znicena ako keby som rok nespala 😀 olifcek a ty balis nasiroko? Ja som to uz vzdala dufam,ze bude vsetko v poriadku a kupili sme druhy kocik jeden mame hore na stvrtom a jeden dole potom pridam fotky celkom pekny taky som chcela zeleno cierny 🙂 lolka a ty balis na siroko? ja som balila len cez den v noci som nebalila no teraz som to uz vzdala lebo chrustik krici ako pavian ked ma tu postolku dufam,ze bude vsetko ok vo stvrtok ideme do poradne tak nas hadam doktorka objedna na klbiky

katina2209
9. mar 2010

ja by som tiez chcela aby matko spinkal aspon 3 hodinky davam papu kazde dve a niekedy aj hodinku ked si vela vygrcne a hlada 🙂

matka331
9. mar 2010

baby na te soor alebo zabu v ustach ajko pisete treba ten ruzovy medik ako somm vam spominala ....kupite ho v lekarni aj moja malicka to malaa ja jej to davamm davam na cumel a nic take v puse uz nemaa 😅

katina2209
9. mar 2010

olifcek a za kolko ti prislo ze objednavka na ten vankusik vybavena? ja som vcera objednavala a este mi neprislo cislo uctu kam zaplatit a pod akym v.symbolom hadam to pride. A pytala som sa kolegyni co treba k tomu priplatku k prispevku pri narodeni lebo olivcek ty si pisala ze aj potvrdenie od zamestnavatela a ze to netreba iba keby si nadalej pracovala a vykonavala zarobkovu cinnost a od zdravotky iba vtedy keby si bola mimo v zahranici

olifcek
9. mar 2010

kati ja som balila 48hodin, az kym som si nepisala s annag, ktorej dve deticky mali s nozickami problem, tak to ma riadne nastudovane, dala mi aj link na vyhlasku, kde pisu, ze s vysledkom Ia a Ib sa nebali nasiroko ani nahodou, takze nebalim...v aprili mame kontrolu a iste bude vsetko ok x;o)

olivka spinka i tri hodky, no na mne x;oDresp. na tom kojeneckom vankusiku, ktory je na mne...ale mm je chory, tak ju budem presuvat...snad pospinka itak x;o)

matka331
9. mar 2010

my ideme zajtra na poradnu aj skontrolovat klbiky to sa robi snimok ci ako sa to kontroluje???

olifcek
9. mar 2010

kati no ja som citala info na tlacive....a tam pisu, ze potvrdit, ze som posl. 12 mesiacov bola zdravotne poistena...z prace mi poslu potvrdenie, ze odkedy tam pracujem, a ze som od 19.12.2009 na MD, ked som bola v praci, kazdej zene som to vystavovala...kazdej, co sa jej narodilo babo a dovrsilo 28 dni x;o)

kati, uhradzaj na cislo urcu, ktore maju v kontaktoch a vs je cislo Tvojej objednavky...na som mala 00791

ja uz mam ten vankusik u seba...cakala som, ze bude kusok tvrdsi, no ale ked pisu, ze je bry, tak snad nezavadzaju mylne info x;o)

olifcek
9. mar 2010

mati nam kukali sonom klbiky x;o) matkaaa, opytaj sa mi aj Ty prosim, ci sa Ia a Ib maju balit x;o))

len chcem pocut viacerych odbornikov totiz...

Ia je uz vyzrety klbik a Ib takmer...

janielah
9. mar 2010

olif, ved to by si neźobral ten doktor co vam to robil na zodpovednost, aby vam povedal ze nebalit a nemala by to mala dobre....nem?

katina2209
9. mar 2010

ten tehotensky vankusik si tiez objednam nemam zatial si podkladam ked kojim obyc.vankusik no a kolegyna olivcek je personalistka a ze zatial to nijakej mamicke nevystavovala a nikto to nepytal a z tej zdravotnej tam na tom tlacive je v zatvorke pokial si v zahranici tak som zvedava muz ide na urad prace v piatok tak som zvedava co mu povedia uz to budem mat potvrdene od pediatricky aj gynekologa

katina2209
9. mar 2010

ja som inak tiez velmi zvedava na tie klbiky lebo nerada by som balila nasiroko a lekarka povedala ze niektore mamicky zacnu balit nasiroko az po tej kontrole klbikov po mesiaci

katina2209
9. mar 2010

olivcek a mne este neprislo cislo objednavky iba ze ju prijali a v kratkom case bude vybavena

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre