Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
22. mar 2010

mates, kaka a prdka sama bez pucenia, to som vylucila

v kociku spinka ale len vonku, urcite s nou pojdem, len akurat ma nejaky mikrospanok z vycerpania na mojich rukach...este som v pyzame, neumyta a nenajedena....
ked sa zobudi dam jej papat, rychlo sa dam do poriadku a dam ju aspon na balkon a poobede pojdeme na prechadzku

maculik
22. mar 2010

dobre ranko
akurat som sa chcela pochvalit, aky sme mali vecer, ale radsej nebudem provokovat, ked vidim, aky vecer a noc mala zoska ☹ Ale chcem Ta aspon povzdudit, ze mozno o 2-3t bude lepsie. My sme mali toto, co opisujes, do cca min.utorka, no a odvtedy neviem, co sa stalo, ale je to stale lepsie (klop klop). Od utorka do stvrtku som davala vecer okolo 6-7 tie capiky Viburcol a Petko prekvapivo vecer reval a vystrajal max.hodku, neskor pol hodku a vcera neplakal uz vobec. A to od piatku capiky nedavam.
Skus ich kupit a dat jej, mozes aj cez den, len sa spytaj v lekarni, kolko jej max.mozes dat za 24h. Lebo je tam pisane, ze jeden pri takychto malych babatkach, ale mne dr pri Adelke povedala, ze mozem 2 (1 cez den, 1 podvecer).

Nemas tam maminu alebo svokru, ze by na chvilku prisli k Nelke, aby si si aspon oci na pol hodku zavrela a bola v tichu, alebo vybehla von?

blumka
22. mar 2010

zosi, a co tak pevno zavinut do zavinovacky? alebo dat do manducy a chodit po byte, prip. tancovat, znie to mozno sialene, ale v takych chvilach clovek robi cokolvek aby uspal dieta...
a co vam povedala doki? lebo ak tak grcka ako pises, moze mat reflux, tak mozno place kvoli zahe, tak snad existuje nieco na ten reflux, ci nie?

My sme prezili tuto noc ako tak, ja som bola s Juli a mamina s Terezkou. do polnoci kricala zo sna kazdu chvilku, potom sa ukludnila, o druhej jej dali liek na teplotu a zaspala este do rana, ale stale mrncala, chrcala, kaslala, soplila...rano este mala teplotu, teraz vyzera celkom ok, ale uvidime dokedy ☹

maculik
22. mar 2010

kati, tak to je sila.... to uz aki su ti ludia drzi. A ked si predstavis, ze to mozno bol niekto z domu, no super.... Susedov tam mate v pohode? Potom mozno fakt len niekto cudzi, mozno isiel od niekoho z navstevy a zbadal krabicu a privlastnil si ju 😠

blumka, prajem tete skoro uzdravenie. Je to strasne, ked su drobci taki chori, ze? A co ma vlastne, nejaky zapal?
Adelka tak bola prednedavnom, co mala zapal priedusiek, no a to tiez tu len polihavala a mrncala cely den, co sa tak zle citila.
Noc ste ako zvladli?

zoska
22. mar 2010

mam ju zavinutu teraz v deke a na rukach a spinka, ale asi z vycerpania
v manduce revala akoby ju z koze drali... boze to bolo strasne

cipky kupim urcite

doktorka mi povedala- "to moze byt ten reflux"...a bolo vymalovane, no krava...akoze ved to ma vela deti ,vydrzte.... ale ja vydrzim plac, ale toto je taky hrozny rev ☹

maci sm rada, ze vy ste na to uz dobre, aj tak si neviem predstavit ako si to tak dlho mohla zvladat...
mamina je v praci, svokru nemam, a svokor- no toho by som s malou nenechala..dokonca aj segra je v praci ☹
ale mala este spinka, len sa ju bojim prelozit z mojich ruk tak sedim ako priklincovana, asi mi odide chrbat auu

blumi, som citala ako sa Tete pytala sama spinkat, chudatenko...nech je coskoro zdrava

zoska
22. mar 2010

kati okukavaj susedovie deti, v akych topankach behaju...myslim si ze v dnesnej dobe ta okradnu aj ludia ktorí ta poznaju...nechcem teda nikoho urazit, ale je to tak
nam ked v januari vykradli pivnicu, tak vysvitlo ze to bol niekto odtialto, lebo vchod. dvere do pivnice neboli vypacene, ale odomknute

a keby si pochodila susedov a popytala sa, ci niekoho nevideli...myslis zeby to uz nemalo zmysel? no uz asi vlastne nie...
boze toto je strasny svet

andrea2603
22. mar 2010

ahojte.
zoska, Livka plakala včera od 18.00 do 21.15hod. /a to ešte aj celý deň spala len tak po 20minút./, potom som jej ruky zviazala do perinky a manžel ju na rukách uspal a mali sme super noc,spala od 21.30-4.30hod. 😵 Až neuveriteľné.
Ja tiež len dúfam,že tieto náročné dni budú rýchlo za nami.

andrea2603
22. mar 2010

kati, no mňa by vystrelo. škoda tých topánočiek, ved by sa vám zišli.

maculik
22. mar 2010

zoska, pre taketo pripady, ked ti zaspinka na rukach a nechces ju prekladat (veeelmi dobre poznam 😅 si daj tam, kde sedavas, flasu vody a nejake keksy, aby ti neprislo zle. Ja som to tak tiez mavala.
A vydrzat sme museli, len je to teda tazke, lebo Petko tiez neplakal, on uplne reval, az tak z hrdla mu to islo, no skoro som vzdy ohluchla.... 😒 Uvidime, ako dalsie vecery a noci.

Inak, ste tu preberali, ze kolko davate drobcov na brusko - tak my uz na brusku aj spavame. Na chrbte takmer nespal, v perinke tiez nechcel byt, tak som skusila to, co pri Adelke a zabralo. Buva len na brusku, sem-tam cez den a v kociku na chrbte.

jamar
22. mar 2010

Zosi, ako keby som z tvojho prispevku citala o nas. Sme na to presne tak isto ako vy.Uz som z toho na nervy, hlavne preto, ze sa bojim, ze malicka place lebo junieco boli, resp. je chora.
Vo stvrtok ideme na sono zaludka kvoli refluxu a kolike. A sestricka od pediatra mi poradila davat po jedle na reflux Gastrotuss 2ml. Je to na palenie zahy a proti grckaniu. Nasa nechce spat ked ju pali zaha, a ide jej stale mliecko hore. To ju rozplace. Ak mas kde kupit tak to skus, len je to trosku drahsie.
My mame k tomu problem aj s prdikmi, takze pred jedlom davam espumisan.

zoska
22. mar 2010

dakujem jamar za radu...nech to je akokolvek drahe, ak to pomoze je mi jedno kolko to stoji
kiezby som aj ja mala doktorku resp. sestricku, ktora mi daco poradi...

ta nasa to je taky lekvar, nic nepovie, nic nevysvetli a ked je priestor na otazky tak si do ambulancie zavol dalsieho pacienta...
by som ju po schodoch pred sebou do zadku kopala, zacinam byt na nu alergicka

zoska
22. mar 2010

ndrea, normalne vystrete rucky popri tele zviazat do zavinovcky? tak ako v nemocke robia? skusim teda, ale uz teraz pocujem ten rev

matesl
22. mar 2010

babulky, co vam deti grckaju, moze maly vygrckat sopliky, take zelrne? co im to zateka do zaludka? dufam, ze to nie je hnis, ale odsavam, take by som si vsimla keby islo z prsa....

zoska
22. mar 2010

mates moze to byt soplik, aj mne raz mala vygrcl soplik zeleny, neboj...hnuis to nebude

zuzkagonos
22. mar 2010

Ja som si toho uspávania na rukách pri prvej užila, večer dokázala prerevať 4 hodiny ☹ tak sme všetci varovali, tancovali.... Druhá je ako za odmenu dobručká, len večer ju bolieva bruško a veľmi plače, ale vždy niečo zabere- odgrgne si, poprdká a je dobre. Včera jej tato vymasíroval dobre bruško - prestala revať a zaspala, zobudila sa už len o 2:00 na papanie 🙂 . Chcem jej kúpiť espumisan a pupík na bruško, tak uvidíme, či plač večer nebude.

a chcem sa spýtať, balíte na široko, kázala vám to dr.? lebo nám nie.

matesl
22. mar 2010

zosi, aj ja som v pyzame a neumyta, akurat som makovku s cajom stihla nic viac od 6 rana...a maly zas od vecera vela grcka...uz bol chvilu klud s tym 😖

matesl
22. mar 2010

zuzka nebalim, mala som do 1 kontroply, ale mal koliky z toho tak som to riskla nebalila 😅

maculik
22. mar 2010

kocky, neviete nejake linky, kde je pisane o baby akne, najlepsie aj s fotkami? Lebo Petko ma cele lica aj celo take draplave, neviem, ci je to alergia alebo to akne. aj trosku na hlavke to ma.

maculik
22. mar 2010

blumka, ty mas 2 februarovky - ako mam obliect maleho do kocika, ked je cca 11st, ma byt 15? Ja som myslela, ze dam body, polodupky, svetrik s kapucou, ciapku a do kozus.fusaku. Nie je to vela prip.malo?

blumka
22. mar 2010

zosi, hej ruky uplne k telu a napevno..zo zaciatku sa mozno bude branit ale ak jej to pomoze tak ona rychlo zisti a sa ukludni a bude raj...ja soms a pri terezke tak trapila vyse mesiaca, budila sa v noci kazdu chvilu a potom som ju tak zviazala a hned prvu noc taka poviazana spala az som nechapala...no a spavala mi potom tak do pol roka! ale uz ako videla zavinovacku dala rucky k sebe, hlavu na bok a uz vedela ze sa ide spinkat...jej to pomahalo..skus...

a take lekarky milujem...sak to si aj my na nete mozme vycitat ze to moze byt reflux, ne?

macu, ako sa tesim,z e vam je uz dobre...vsetko chce cas...o par mesiacov budeme spominat ako sme sa stazovali na tie prebdete noci a ako deti rycali a my sme im nevedeli pomoct

terezka zasa spi..snad jej spanok pomoze..a Juli by tiez mala ale sa tu puci pri mne..uz to neriesim, ak chce spat nech spi ak nie nech sa puci, vsetko je v bozich rukach...poobede ju vychystam do kocika a pojdem bud ja alebo mamina..to zaspi urcite...

kati..to je hrozne s tymi topanockami..ja som taka naivka neverim ze ludia su az taki zli a potom ked sa nieco take stane tak ma to vie odrovnat... ☹

blumka
22. mar 2010

macu, ja uz fusak nedavam, len deku, ale ja mam juli v taske ktora je navrchu zazipsovana a este aj ked ju dam do kocika tak je tam taky kryt na zips, ale to je skor proti vetru...ak nemas take tak nechaj este fusak

matesl
22. mar 2010

😎 fu, zaspal mi na rukach, ficim rychlo na wc a umyt zuby, sa mi ho podarilo zlozit z ruk a nezobudil sa

blumka
22. mar 2010

a ja uz som aj umyta aj prezlecena, ale tiez som tu este pred chvipou pobehovala v pyzame 😀

maculik
22. mar 2010

blumi, ja mam normalnu vanicku, ale ten kryt proti vetru tam je. Tak necham fusak este a ked uz bude 17, tak uz dam len deku, to bude stacit hadam, ze?

my sa pestujeme, o chvilu papat a pojdeme von, ak mi pri papani zaspi (lebo inak by v kociku vrestal 😅 😝

blumka
22. mar 2010

co sa vsetky hufne umyvate, drhnete zuby a prezliekate z pyzama? 😀 😀 kde ste sa stratili?

blumka
22. mar 2010

macu urcite pri 17 uz fusak nedavaj...uvidis ako bude teraz mozno sa ti v tom uz aj teraz petko spoti...inak najhorsie su tieto prechodne obdobia, clovek si mysli ze uz je teplo a neoblecie sa poriadne a nachyta choroby ☹

zoska
22. mar 2010

ja uz som tiez fusak dala prec...my sme ale mali paperovy
ja davam body, dupky, mikinu, ciapocku ponozky...a mam tu emitexovu fleecovu zavinovacku, na to este deku a kryt z kocika...snad staci...u nas je tiez teraz 11st. a poobede bude este trosku viac...

inak baby co mam robit s tym uskom 😅 ona si ho vzdy zalomi a tak na nom lezi a uz jej zacina odtsavat 😒

blumka
22. mar 2010

zosi a tak jemne jej ho nemozes vystriet?

ja obliekam malu tiez tak podobne..body, bud nejake teplacky s ponozkami alebo dupky, mikinu a ciapku, mam ju v taske, prikryjem nozky dekou a zazipsujem do kocika...a aj ked fuka ma tam prijemne teplo
este pred tyzdnom som ju mala vo fusaku a taka bola nespokojna nevedela som preco a doma ked som jej dala dolu ciapku som zistila, bola totalne spotena..tak uz fusak nemame

zoska
22. mar 2010

blumi furt vystieram a ona zse pohne hlavkou a zase si ho pokrci 😀 asi sa jej na nom dobre lezi 😅
len nerada by som aby jej kvoli tomuto usko odstvalo...lave je v pohode, ale prave uz viditelne zacina odstavat 😔

blumka
22. mar 2010

zosi, tak potom neviem..asi ho chce mat pokrcene 😅 mozno ked sa zacne hybat, ze sa bude otacat tak uz nebude len tak lezat a potom sa to zasa vyrovna...ale fakt neviem...

olifcek
22. mar 2010

zosi skus jej dat uuuuplne tenucku ciapocku, hm? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre