Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
23. mar 2010

blumi a mamina vladze? 😀 😀 😀 😀 😀

no fakt ma dorazila a ešte mi kukala na cecky že ake ich mam a ona no fakt musíte mať veľa mliečka normalne som jej v očiach videla, že mi chce povedať že kozy su veľke 😠

a malo čo oblečieme, krstní rodičia mu priniesli do krstu oblečko ale male bože tak som hrešila ako pohan no nič obliekame to čo mame doma 😅

blumka
23. mar 2010

no mamina sla vcera spat s terezkou o osmej 😀 😀 😀

gari a kedy krstite? a kde?

olifcek
23. mar 2010

zuci, gari, jja dakujem. skusim sa este dva dni natierat calciovou mastou, vcera zazracne zabrala, ak to prejde, necham tak, ak nie, pojdem na tie pecenove testy....to tiez len krv beru, ze? ak to bude pecen, si nehrozia antikonc. tbl. hmmm...

gari kasli na sestricku. neviem, preco si tie myslia, ze zjedli mudrost sveta...

jja idem citat o tom helokobakter-ovi

blumi juj, len nech si tete rozkazuje, chi...

olifcek
23. mar 2010

gari super, ze maly tak krasne rastie 😉

olifcek
23. mar 2010

jja asi helikobakter, ze?

katina2209
23. mar 2010

Ahojky dobre ranko ako sa dnes mate my ideme dnes na tie klbiky maly spinkal celu noc len sa budil na mliecko priblizne kazde 2,5 hodky zaspal asi o pol deviatej vcera boli sme aj trosku vonku doobeda, lebo doobeda bol hrozne umrncany a potom okolo 16.00 zaspal. Gari mňa práveže sestrička pochválila,že kde to vo mne je že Maťko tak pribral. Z nemocnice sme odchadzali 3180 a za 3 tyzdne sme mali 4690 to je 1510gramov a sa tesila este mu aj brusko vybozkavala.To mas nejaku cudnu sestricku nejaku kravicu 😠
olifcek mna zase strasne svrbia usi a tie ruky mam tiez suche ale som ta pocuvala a davala si tu calciovu mast na ruky a je to trosku lepsie...
dnes dam asi na tie klbiky preventivne plienku nasiroko ale ani ja nebalim tak dufam, ze mi nepovie nejaku blbu spravu...

olifcek
23. mar 2010

kati mne ta masticka uuplne vyliecila tie chrbty ruk x;o) len teraz ma svrbia cele ruky a stehna. tak som vcera dala calciovu mast a prestalo. je faktom, ze ja sa nikdy nenatieram kremikami, a mala som suchu pokozku, no nevsimala som si to. tak i preto verim, ze je to len suchou pokozkou...

inak, my mame klbiky ok ale kazal balit nasiroko, no po dvoch dnoch som prestala. kazal 24hodin balit. ale, ze ked sme chceli ist von, alebo k lekarovi, ze nemusime 😉 21.4 mame kontrolu a ja viem, ze bude vsetko ok, i ked nebalim, lebo vysledky boli ok 😉

olifcek
23. mar 2010

teda ze cely den nech je nasiroko...

olifcek
23. mar 2010

gari a mozno Ti zavidi velke prsia 😉

katina2209
23. mar 2010

No moj chrobacik je uz hore uz si vyvreskuje 😀 idem si ho dať do lehatka 🙂 ani ja sa olivcek nekremujem, len tie usi ma svrbia hlavne rano a kazdy den a vecer si ich cistim vatovou tycinkou

olifcek
23. mar 2010

kati, ale asi by som uz mala, ze? ved uz mam skoro 30, chi...v praci ked som pocuvala kolegyne, oni po kazdom kupeli, ci sprche sa kreemovali...ale ja som na take moooc lenivaaa...skusim kupit tel mlieko do sprchy, chi

garonka
23. mar 2010

blumi krstinky mame teraz v sobotu 🙂 len 12 ľudí
a konečne nebudem počuvať dristy svojej babky ako môžem chodievať vonku ak maly nieje nepokrsteny, ježiši ale moja babi prehaňa vo všetkom ona sa modli stale dokonca i v obchode 😀

olif ani ja sa nekremujem som leňoch ale od nedele sa natieram telovym mliekom na dobry spanok Johnson 😀 no zas tak sladko nebuvam 😀
a jo veru, že zavidí lebo mam Dcka 😀 a ona asi Bcka 😀 no čo už ale drza bola 🙄

katina2209
23. mar 2010

No olifcek tak to by som potom mala kremovat aj ja ja mam uz po 30 😀 garonka zlatko a vy pouzivate este dvojky plienky ked je Tobi taký velký? a kolko meria?

garonka
23. mar 2010

olif a my mame len preventívne baliť do 3 mesiaca včera sme boli na kontrole labky ma oukej tak cez deň je to oki ale v noci nedavam, no maly rad haja na boku a s tou plienkou sa mu ťažko spinka tak len tak do kočíka mu dam alebo do autosedačky lebo v nej keď sa pokaka tak poštolka zachrani oblečko 😀 😀 😀 minule mal kaki kdesi hore na chrbte 😀

olifcek
23. mar 2010

my zacneme manducovat, takze tam nasiroko bude 😉 ale nam balenie sposobovalo, ze sa oliv nevedela vykakat 😒

my ale mame nozicky nasiroko i pamperskou dolezite je len dobre tu plienku dat 😵

kati ja som teraz mala 29, chi, ale mam hrozne svetlu kozu, plno znamienok, a aj stareckych, tie sa mi vraj vyhodili, ked sa moja pokozka comusi branila...ale tie sa dusikom vypaluju...a vekom sa mi uz asi i kusok vysusuje....co ale moze byt aj kojenim sposobene

zoska
23. mar 2010

cafte 🙂
noc bola lepsia, ale nie zas uzasna 😀
rano kukala na svet, obklopila som ju hrackami, isla sa umyt a ked som dosla dieta spalo 😅 tak som zalahla aj ja na hodinu...
teraz ju mam v kociku v kuchynu a chodim s nou cez prechodovu listu medzi obyvackou a kuchynou- tam ju to nadhadzuje a ona spi, alebo je unavena z toho vresku zase.... 😒
ja fakt neviem co to je...napapana, odgrgnuta, prebalena, 5 minut zaspi a potom hrozny plac, ale uz zacinam byt odolnejsia asi

a som smutna, lebo segra sa vcera rozisla s frajerom po 6tich rokoch a nejak mi je z toho smutno...

gari cawesko, ze sa ukazes 😝
sestricka dobra koza, nabuduce sa jej spytaj ako sa dava menej jest dietatu...ona asi nekojila, tak ma blbe reci

zoska
23. mar 2010

ty brdo olif, hnusny clanok ☹

maculik
23. mar 2010

Dobre ranko 🙂
Blumi, super, ze je Terezke lepsie, radsej nech vyvadza, nez ju vidiet taku choru, ze?
My sme mali zase dobry vecer, ale noc nic moc, takmer kazdu hodku bol na papanie hore, potom nad ranom si zmyslel, ze je uz vyspany, ale nastastie po asi 1,5h este na chvilu zaspal. Ale tak nemozem mat vsetko, ked uz nam doprial kludne vecery, no nie? 😉 😀

Akurat som segre z tej stranky, co dala zuci , objednala orchideu a vo stvrtok jej to donesu do prace. Je v posl.case nejaka smutna, lebo jej sefka je otrasna, aj kolega teraz zacal byt (presla na hypoteky a celkom dobre sa uchytila, tak akoby sa bal, ze bude lepsia...), tak jej chcem trosku zlepsit naladu a aspon bude mat prvy kvietok do novej kancelarie 🙂

No nic, musim ist, maly vrestiiiiii, az sa to tu ozyva 😀 Tak asi ideme von, je krasne, teplucko 😵

zoska
23. mar 2010

mates- ty odsavas a davas papat, vsak? kolko ti maly vypije?
alebo aj ostatne kocky poradte, ak viete,kolko by malo vypit 5tyzdnove babo?

manzel chce aby som si odsala na noc mliecko a ze on bude s malou...ja sa zatial branim tomu, lebo sa mi nechce odsavat, ale zase vizia 6hodinoveho spanku ma laka 😅

lenica81
23. mar 2010

Ahojte babenky, dostat sa sem je fuska... malinky sa sice akurat prebera a slinta si, ale segra to teraz ukociruje... 😀

mi mame od vcera mesiac, sme boli na poradni, vsetko ok, mame 55 cm a 3990 g... tak som rada, ze nabehol na brutal rezim krmenia a oplatilo sa... len teraz sa mi tak nalievaju prsia, ze rozmyslam, ci mi zavaraninove flasky stacit budu... 😀 😅

inak, v ba maju dobre ceny na huggies newborn v brendone v raci, ostatne velkosti som este necheckovala... v kazdom pripade, ak mate zname=cakatelky, tak im dajte vediet... nam su pomaly male... inak, kedy ste presli na vacsiu velkost... lebo sa neviem rozhodnut, ale uz sa mu na nozkach otlacaju...

inak, objednala som aj ja manducu, tak uvidime, ci ho to bude bavit, lebo ja ked som sama, skoro nic nestiham... 😅 🙄 a jest predsa musime...

zosi, ti nezavidim, nas je v celku v poho, obcas ked sa puci, tak chyti rapel, ale to tak na 10-15 min... alebo ked ho prezliekame, tak to je vo vyvrtke...

zucana
23. mar 2010

cafte baby ...ja sa tiez nekremujem a este 2 roky nemusim teda 😀
clovek by povedal ze cim starsie dieta tym lepsie u nas naopak...vnici sme revali...asi brusko lebo boli nprdiky aj....sice len max pol hodku ale ona ma iny hlas ty kokso asi bude spevacka.... 😀
a strasne ma doskrabala a to jeh furt striham nehty 😠

lenica81
23. mar 2010

joj, som chcela daj aj link na tu moju manducu, tak hadam ju budu este mat... 😉
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

zosi, ja davam pit, ked chce a ako dlho chce, ked uz vidim, ze sa len tak bavka, odpajam... ale v noci obcas aj zaspim a odpoji sa sam... 😀 takze neviem, kolko pije, ale asi dost, kedze sa nafukuje... ja si aj odsavam, ale teraz aj predne mlieko, lebo mam plne prsia a nech sa neutrapi tym tahanim, kym dojde k zadnemu... a tiez aby sa lepsie prisal... a zosi, v noci sa ale robi najviac mliecka, tak mozno jednu davku by si mohla odsat, ale inak by som to asi neriskovala...
teraz ma napadlo, ze na MK som videla, ze jedna davka by mala byt cca vaha x 150/pocet krmeni za den... tak skus si vypocitat... som to hladala, ze ked budem chciet niekedy ist niekam bez maleho a nechat na dozore aj papu... 😉

lenica81
23. mar 2010

olif, ja som tiez riadne leniva na kremovanie, ale obcas to spravim... som zacala pouzivat taku hubku klasicku s masaznou stranou, je drsna, ale dobre obrusuje kozu a prekrvuje ju, a po 2 tyzdnoch je citit rozdiel... predtym ma zvykla koza tahat na chrbte a nohach a teraz je to ovela pohodovejsie... 😉 len si treba zvyknut... a vynechat citlive partie...

hajdylca
23. mar 2010

ahojte 🙂

janulka Ty asi teraz niekedy statnicujes, tak drzim silno prsteky a prajem vela stastia 😉

macul ja som teraz dostala email o orchidee, tak to sem okopcim, neviem ci je to pravda, no ak by nahodou:

Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!

zoska ja mam z odsavacky bradavk nenormalne znicene, som myslela ze to z krpca ale ked som prestala odsavat prestali i boliet...
a ked pri kojeni zaspi, moj maly taha kolko ide a potom ked sa zobudim a vytiahnem cicik tak do hodiny sa i 8 krat tak vygrcka ☹

olifcek
23. mar 2010

leni i mne sa ta pacila, no nereze mi tam tacervena.tak mam nakoniec odtialto tuto
http://www.eskrina.sk/841-nosic-manduca-hneda.html

i zoska a macu maju taku x;o)

leni, dakujem za tip x;o)

aj my papame v noci a ja skoro vzdy zaspim, a Oliv si taha x;O) chi aspon sa mi nemaju kedy naliat prsia, kedze Oliv tak vela, resp. casto papa

martinaj
23. mar 2010

ahojte 🙂 tak my zijeme, len vobec nemam cas na net ☹
ako sa mate babulky? 😉

olifcek
23. mar 2010

hajdy wow s tou orchideou...

zucana
23. mar 2010

nazdis no volala som aj mojej lekarke lebo strasne place ked papa lebo ma prdiky a boli ju brusko a ze mam dat kvapky...obsahuju simeticone (dimetilpolisilossano attivato) vraj uhlie...je to podobne jak davate vy co davate kvapky? a ze isto lietadlom ale ona by pockala kym bude vacsia....tak neviem dokelu!

zucana
23. mar 2010

marti nazdis my vpoho 😀
tarantula bojim!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre