Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
24. mar 2010

laxi ja viem tiez tak, ze do 38 je to v pohode, ale annag pisala, ze kludne i ked 0tky mas, mozes kojit, ze babo nepopalis ani nic podobne...

leni i ja zaspim, ale nie vzdy x;o) malicka si nie vzdy hned tak da hlavku, aby vedela v pohode dychat, hehe, casto jej prsnikom upcham nostek, ale ona si krasne poradi, ked sa jej chce x;O) ak to stale dookola musi skusat, tak jej dam prsnik inak a uz je bre a paq i zaspim, hehe...x;o)

blumi mozno len naparovat, no neviem, ale prosim, daj vediet, co lekarka poradila..

adi juj, drzim palce, nech malickej nic nie je a nozicky nech su tiez ok...prosim, zapamtaj si, aky bude vysledok x;o) ci Ia, ci Ib, ine isto nebude x;o)

adi upokojila si ma, cize babatka proste placu po kupkani, jo? ked mm vypol kameru, zacala este viac, fakt som myslela, ze ohluchnem, aj lutoval, ze to tam nema...ked som ju obliekla, ukludnila sa, hech...

nasa Oliv ma slzicky ked placka...odkedy sme doma a plackala, tak mala slzicky,v nemocke neviem...cize od neceleho mesiaca pri placi slzicky ma...niekedy jej az tecu, fnuk, jak moc placka...ale jasne, len po kupeli, lebo pri prebalovani je uz tisko a inak neplacka x;o)

laxity
24. mar 2010

andrea...im sa ešte netvoria slzičky podľa mňa, lebo by sa v nich asi utopili...niektoré, z toľkého plaču 🙂

kika58
24. mar 2010

dobre ranko maminky,
chcem sa s vami poradit, malicka mi mrnkala celu noc, ma asi problem s vetrami ale kakami mi pekne len sa stale puci a kope nozkami je nepokojna, neviem ci to nie je mojou stavou ale davam si velky pozor co zjem stale som len na bielych jogurtoch a ovsenych vlockach nejaka zaprazena polievka a take same jedla z coho by nemalo naduvat...
teraz neviem ci tie vetry moze mat len tak alebo je to z mojej stravy, aj nozkami cvicime, brusko natieram pupik gelom, a dala som jej aj espumisan ale zeby to nejak zaberalo veru neviem 😖
nespinkala celu noc, tedaakoze spinkala ale s tym ze stale mrnkala pucila sa a kopala nozkami a ruckami na vsetky strany,
porad co vy robite ked vas trapia vetry 😨 😨 😨

laxity
24. mar 2010

olif...díkes 😉

olifcek
24. mar 2010

laxi 40tky tam malo byt, 4 niekam usla ;}

laxity
24. mar 2010

olif...no snažila som sa zistiť čo to môže byť 😀 , 40-tky mi dúfam nehrozia 😠

maculik
24. mar 2010

prajem kraaaasne slnecne ranko 😵
my sme po tyzdni zase mali urevany vecer, Petrik si asi povedal, ze sa uz nudime, tak nam to musi zase trosku spestrit 😀
Takze po dlhom noseni a dvoch neuspesnych pokusoch dat ho do postielky, ked zaspal manzelovi na rukach, som ho uspala na rukach cumlom a okolo pol12 som si s nim lahla do postele (tak, ze mi takmer cely ostal v naruci) a spali sme do cca pol1, potom sa budil kazde 2h na papanie, ale to uz bol klud, len sa napapal, zaspal a dala som ho do postielky. Takze relativne som vyspana.

a mali sme rusne rano, o pol9 chcel manzel s malou odist do jasli a do roboty, a karta od auta nikde. Tak sme HODINU hladali, ze kde by mohla byt, vsetko sme prehladali, a nic, uz bol rozhodnuty, ze Adelku necha doma a on pojde na bicykli, az nakoniec mu napadlo pozriet v kuchyni v 1 sufliku, a tam to bolo. Ale nechapem, ako to tam Adelka dala, lebo ten suflik sa aj mne tazko otvara (je velmi plny a tazky a velky), takze ona si to otvorit nemohla. A preco ho zrovna tam dala, to je tiez zahada 😎
Aj minule sme tak nieco hladali, az nakoniec sme to nasli zasunute v tej kovovej trubici od vysavaca, no este stastie, ze sme to nasli skor, nez sa zapol vysavac 😅

maculik
24. mar 2010

olif, toto iste po kupkani robila aj Adelka, proste vresky odkedy sme ju vybrali z vanicky az kym sme ju neobliekli. Ale potom neskor to preslo, no az asi okolo pol roku alebo tak nejak. Petrik je opak, on je tichucko a pekne len pozera okolo seba 🙂
Ale rucky mam tiez problem umyt, on ich ma tak zovrete, ze niekedy ich ani neviem otvorit
😀
Jani, tak my uz mame tie 3, bola som ich vcera vymenit, lebo presne ako ty pises, uz sa prekakava, a aj stehienka mava otlacene.

blumi, neviem, ci je to aj na Sk, ale nam dr na Petkov kasel (tiez ho chytil od Adelky) predpisala take kvapky Babix- Inhalat N, a tie kvapkam 2x denne 2 kvapky na oblecko na hrudniku (prip.pred spanim 2 kvapky na plachtu. A krasne to uvolnuje hlieny, uz ma ten kasel lepsi.

adka, Petko ma slzicky, ked place dlhsie. Chudiatko, to ma potom polepene mihalnice a tak place, akoby sa zaloval, ked ho vezmem na ruky.

andrea2603
24. mar 2010

no mňa už tiež napadlo, že možno bábätká slzičky nemajú, lebo moja len raz trocha slzila, ked jej ušká prepichovali, inak keď reve, tak bez sĺz.

olif, skúsim nezabudnúť 😉

kika, my nemáme problémy s vetrami, my skôr niečo so žalúdkom, lebo hocikedy grgne a divný výraz nahodí, ako ked sa niekomu kyselina dvíha.

maculik
24. mar 2010

kika, a plakala pri tom? Lebo mozno ju to neboli, len omina. Skusala si jej pocvicit nozickami? Vlastne, citam, ze hej, tak potom neviem. Nam na prdkanie pomaha ten sab simplex, ked mu ho pred papanim dam, tak takmer vzdy hned pri papani prdka alebo kaka.
A este pomaha poloha , ktoru nam ukazala dr, to aj na odgrgnutie je super: v stoji si otocit drobca chrbtom k sebe o hrudnik, opriet si ho tym chrbatikom o nas a chytit mu rukami nozicky tak, aby ich mal vyssie, nez ritku a kolienka su pritlacene k brusku a chodidla ma spojene. A jemne pohojdavat. Takze ich vlastne drzime len za tie chodidla, zvysok telicka je oprety tlakom o nas /(prip.im mozete zospodu jemne pridrzat ritku, ak sa bojite, ze by padol). A v tejto polohe sa Petko takmer vzdy odgrgne a vyprdka a je v nej kludny, velakrat aj zaspi.

lucia411
24. mar 2010

Cafte babeny....ako sa mate???ja som tu po dhlej odmlke...boli tu rodicia, svokra a same navstevy, kym sme sa spamätali zo vsetkeho tak uz aj mesiac presiel ani nevieme ako..mala Céline je velmi dobre dievcatko...pekne papka ,spinka, kukuckuje aj 2 hodinky ked sa zobudi, pekne s nou rozpravame, nosim na rukach, a najradsej ma ked je na mojom alebo tatovom brusku...tak ju mi dali hned aj po porode na brusko..tak sa jej to nejako zafixovalo a najradsej ma tuto polohu...co nas velmi tesi, lebo si nasu malu pekne uzivame a ona aspon citi nasu lasku a teplo ktore jej davame🙂niekedy su aj samozrejme zle dni, ked sa jej nieco nepaci alebo je nerovzna...zatial nas bolesti bruska obchadzaju...klop klop, ale zato v noci ked nam cez den cely prespi tak v noci mame o zabavu postarane , tazko sa jej potom zaspava....uz ma ani prsniky nebolia, ale nadalej pouzivam klobuciky, lebo mala si ma zaco aj chytit a mna to neboli 😉 takze sme kus pohodlne...inac milujem prechadzky uz od narodenia ked mala Celine 5 dni sli sme na 1 prechadzku a odvtedy chodime pravidelne aj 2x za den ked nam pocasie dovoli...od narodenia ma uz 54 cm a 4250 g, co sme rady lebo pri porode mala vahu 3330 g a ked sme odchadzali z nemocky mala 3110g....tak sme krasne pribrali za co nas aj pani doktorka pochvalila...v pondelok sme abslovovali aj ultrazvuk na nozky tak je vsetko v uplnom poriadku....o 4 tyzdne nas caka prve ockovanie, mala dostane 2 injkecie..poplackame si obe asi 😒 lebo ked aj teraz niekedy placka idu jej uz slzicky a potom mne tiez 😉 ale lekarka nam dala uz teraz take naplaste na nozky, ze v den ockovania jej ich mam nalepit na nozky cim jej to potom utlmi bolest...dala nam uz aj cipky od horucky ak nas neico chyti.......a vy dievcata ako???verim, ze deticky su zdravucke, a dari sa Vám... stale si Vás precitam co nove a samozrejme aj vase dobre rady kotre si tu navzajom vymienate mi tiez velmi pomozu alebo pomohli🙂zelam Vám krasny slnecny dnik...

blumka
24. mar 2010

baby, a myslite ze mozem ist s nimi oboma vonku? terezka uz nema teploty od pondelka obeda, kasle a sopli a juli trosicku pokasliava...vonku svieti slniecko ale je len 5 stupnov...len mi uz hrabe tu doma s nimi

maculik
24. mar 2010

blumi, podla mna mozes, ked nemaju teplotu. Ja som sa na to pytala mojej dr a ona ma taky nazor, ze pokial len kasle a sopli, ale inak sa citi dobre, tak v pohode na chvilu von mozeme ist. Jasne, ze obliect dobre, ked je 5st, ale vraj cerstvy vzduch im spravi len dobre, aj co sa tyka sliznice a tak. Tak podla mna na chvilu chod, aj im to dobre spravi, aj Tebe 🙂

blumka
24. mar 2010

macu, dik... tak som si aj myslela, ved ked mavala terezka len sople tak sme chodili vonku bezne..len teraz ma aj ten kasel, tak som chcela poradit...a citi sa uz ocividne dobre

olifcek
24. mar 2010

baby, neuvazovali ste o pamperskach na spinkanie? asi budu lepsie na noc ako tie bezne, hm?

blumka
24. mar 2010

olif, nejake extra pampers na spanie existuju? ci klasicke myslis?

maculik
24. mar 2010

olif, myslis tie baby dry?

matesl
24. mar 2010

ahojte babulky,

no moj uz asi cez den spat nebude :( teraz len na mne podriemkava 😅

adi aj moj maly place so slzami, uz asi vyse tyzdna...

laxi, to tak som mala ten zapal prsnika...ako popisujes, poriadne vyprazdnuj prsnik a zrazaj teplotu paralenom, alebo aj ibalgin mozes, ten ma aj protizapalove ucinky

maculik
24. mar 2010

no, tak sme chceli ist von a Petrik po papani nezaspal, len tu pozera a pozera 😎 Takze nebudem riskovat, ze mi tam spusti revy 😅

maculik
24. mar 2010

aaale napadlo mi prave, ze pojdeme predsa len, a vezmem ho v manduci, aspon si zajdem aj na nakup 🙂

maculik
24. mar 2010

kocky, kedy mozem zacat trosku cvicit a kolko? len tak bicykel alebo co, nie vela, len nech mam nejaky pohyb. Prip.nejake brusaky.
Pri prvom tehu som to nemusela riesit, tam mi tych 16kg do 2mes odisli same, ale teraz mam este 8 a z toho by som chcela 3 dat prec a zvysok spevnit. Lebo nic nezapnem a teda nove sa mi nechce kupovat..

zucana
24. mar 2010

kika ak jes vela jogurtov moze to byt reakcia na mlieko....
baby no noc bola lepsia .zaspali sme o pol dvanastej do 4.30 najprv na mne potom vedla mna a potom zaspala na mne a dala som si budik o 20 min ze ju dam vedla a zaspala som tak ze som ani budik nepocula a po hodine zistim ze mala je dole za mna a lezala v strede medzi mnou a mm...no fasa....budik ide hlasnejsie....no a spinkali sme do 7.30 a pak do 9.30 (to do 9.30 ale uz na mne lebo rano prdka...stale papame 5 min....
teraz mi ju svokra uspala ja som bola v kuchyni robit poriadky...vidim to tak na pol hodku 😅
inak ju dnes berie von tak idem vymenit plienky za tie aloe vera lebo su fakt uzasne....vnoci som neprebalovala a vobec neboli mokre ale tazke ano 😉
a svokra mi vari gnocchi s ragu na obed mnamky 😎

zucana
24. mar 2010

maci uplne presne mam to co ty....8 kil este a nicnezapnem lebo mam veci 34.... ☹
prosime odpovede 😎

olifcek
24. mar 2010

myslela som, ci sleep and play...ale asi niesu od 3kg, ale asi je to uz cislo plienok 3, cooo?

macu annag o cviceni jednej babe pisala:

športovať môžeš, najmä ak začneš organizmus zaťažovať postupne. Zvýšené množstvo kyseliny mliečnej sa môže objaviť len pri enormnej záťaži a napriek tomu to väčšine detí nevadí. Smelo cvič, najlepšie je cvičiť po dojčení, keď má bábo väčšiu prestávku. Niektorým deťom môže viac vadiť slaný pot , preto je fajn po cvičení sa najskôr osprchovať a až tak bábo priložiť. Cvičenie je súčasť zdravého životného štýlu a je fajn nájsť si naň - na seba čas aj popri starostlivosti o bábo a domácnosť. Každý šport je možný, jedine si môžeš dávať pozor na nadmernú záťaž rúk a ich zdvíhanie nad hlavu, čo niektorým mamičkám môže spôsobiť horšie vyprázdňovanie prsníkov.

hajdylca
24. mar 2010

olif my mame sleep and play, 2 a su od 3 do 5 - nie somm ista pojdem pozriet, ale su mensie ako premium 2, i tensie a vonavejsie-kamilkovo, ale kaka mu ostava nalepena na ritke 😖 zuci tie aloe su ktore activ baby? inak nam su 2 LTT a 3 este velke 😔 mame 4280g a 58 cm...

a slzicky mame i my, ale len niekedy...

maculik
24. mar 2010

kocky, no porazi ma! boli sme vonku, lebo mi zaspal na rukach, tak som ho len dala do kocika a isli sme. Akurat co som nakupila a chcela som sa este stavit v pekarni a potom ze sa este poprechadzame - no to isto, maly spustil taky rev, ze az a reval celu cestu domov, radsej som ani v pekarni necakala. Porazi ma, to akoze mam sediet doma alebo co? Jedine v tej manduci asi skusim poobede, lebo teda ked je tak pekne, nechcem byt vnutri, a od zajtra zase hlasia ochladenie a prsat.
Aj teraz tu vresti, ale nedam mu hned papat, lebo sa zase pogrcia, aj pred chvilou mi bundu ogrcal.
A ja sa musim najest, ved som hladna.
Ach jo, ved v kociku by mu mohlo byt tak dobre, co si neda povedat?

maculik
24. mar 2010

olif super, dakujem za odpved 🙂
len to som sa zasmiala, ze cvicit po dojceni, ked ma babo vacsiu prestavku - to u nas je tak hodina, hod.a pol maximalne ta prestavka 😀

zucana
24. mar 2010

7.ideme na ockovanie ...inak tu sa proti TBC neockuje 😕
ale napr. aj proti hepatitide B a aj HPV ked bude mat 12...povinne...

olifcek
24. mar 2010

hajdy, ako i sensitive, tiez sa lepia, bleee...tak nic no....my dvojky asi kusok ponosime, hech...

macu juuuj, mas hladosa doma, maleho krikluna...ale mne oliv niekedy tiez len hodku vydrzi...a ked ideme von, neskutocne place...vonku sa ale ukludni.....musime chodit kazdy den, nech si zvykne a bude bre x;o)

zuci i u nas zrusia TBC, aspon to kt omu smeruje x;o) vcera som si vsimla, ze olivke kuuusok vidiet reakciu na to ockovanie..snad tonebude postupovat...my tusim nemame povinnu zltacku a ani HPV...na HPV som pocula, ze dve dievcata zomreli...teda, kratko po ockovani..ale kym bude mat Tvoj pokladik 12, uz to bude ok x;O)

garonka
24. mar 2010

čafte babky maminkyyyyyyy

si vas prečítam lebo vy ste toho načmarali až až ale neskôr 😀

olif to si mala na mysli plienky pampers sensitive? ja som sa ich zbavila dala som ich na plienkovu tortu k Tobikovym krstinkam, inač tie pampersky fakt sa lepia a kaki nejde dolu, a to sa mi tak spustil u dokiho a to bola zaberačka ho poriadne poutierať 😠

dneska budeš domkaaa? mamina mi postraži bučika a ja idem schopingovať tak by som ti priniesla vecičky jo? či až v pondelok?

juj a Olivka je aka veľka kočica a aj my reveme pri obliekani a chodíme s krikom aj vonku to cely vchod vie, že to sme my 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre