Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
3. apr 2010

janka, ked ch das do albumu, su tam, ale ked sem cosi napises a kliknes na pridaj fotky k prispevku, budu tu x)

mas to nad odosli odpoved x;o)

laxity
3. apr 2010

ahojte baby

prajem krásny dník, dnes vyzerá byť naozaj krásne 🙂

v prvom rade matesl: Riškovi prajem k jeho prvým meninkám všetko najlepšie 🙂

matesl...tebe pomohol ten vínový obklad? Mne teda vôbec, ešte som sa z neho aj vyhádzala, celé prso mám vyhádzané malými červenými bodkami a prso mám stále tvrdé 😅

garon...to sa asi aj dalo čakať s tými nákupmi, ľudia sa idú zblázniť, keď sú akcie 😀

maculik...ty sa drž a keď môžeš, aspoň trošku oddychuj

ja si doobeda vyrazila so sestrou na nákup potravín a teraz som vychystala manžela s malou von a idem upratovať...lebo už je to tu desné, až sa hanbím ☹. A idem si nasadiť tie antibiotiká, keď ten vínový zábal nepomohol, nech už mám to prso normálne.

janielah
3. apr 2010

Dakujem Oli 🙂

Dievky, som sa chcela uz davno spytat, tie, ktore ste pouzivali EPI-NO ... POMOHLO? Stalo to za tu namahu, alebo nie? Tusim maminka to mala a neviem este ktore.,.,

maculik
3. apr 2010

Ahojte,
tak mne je trochu lepsie, uz som jedla aj hovadzi vyvar s maskom a zeleninou a nevyvracala som to. Akurat ma vsetko boli, vsetky klby a tak, a som slaba, stale si musim sadnut, ked dlhsie stojim alebo co.
Petko akoby to vycitil, a je zase dobrucky, doobeda buval, potom trosku v kociku, no a potom spal skoro 3h, takze vyse 3h nepapal, to je unho rekord, normalne som ho chodila pozerat, ci je ok. Aj sa medzitym zobudil, ja som sa isla umyt, ze ho idem nakrmit a kym som dosla, tak zase buval. No zlatko.

jani, Simka je zlatucka, tiez kolko ma vlaskov 🙂 A to sede pasikave oblecko z H&M mame aj my, len v zelenom. Akurat teraz je to oprane, lebo vcera tak prekakal body (ine) a tie zelene gatky, ze body mal az po krk, tak som ho radsej rozstrihla, lebo keby som to normalne cez hlavu vyzliekala, tak to ma aj na vlasoch. Aj tak bolo uz stare, tak neva. No a gatky este raz musim preprat, lebo to tam trosku vidno.

zuzulik
3. apr 2010

ahojte maminky,
ja uz ani nepamatam kedy naposledy som tu bola, asi tesne po porode ...akosi nestiham, Vas obdivujem kolko tu prispievate 😉
prajem Vam krasne Velkonocne sviatky a gratulujem k uspechom s miminkami 😵

zucana
3. apr 2010

cafte baby ! riskovi vsetko naj k meninkam..
janka mala je krasna cela ty 😉
maci nech ta to uz prejde...podla mna si to chytila od adelky ☹
zosi gratulujem k peknej noci 😎
matesl ten link to bych asi nedokazala tak nosit 😀
mne mala na brusku tiez nechce byt a my s autesedackou nakliknutou chodime uz iba ....

my sme dnes boli na prvom velkom vylete....v mestecku Castelfranco kde je zamocek a krasne hory a boli sme sa najest v restike kde som aj kojila 😀 vika bola uzasna ...strasne vela spinkala nechapala som znej...iba raz v aute mala hysak inac anjelik...aj teraz mi zasa zaspala....bud sa meni alebo neviem co! ja dufam,ze aj vnoci bude spat !
olif a ukazala som jej aj ja vyplazovat jazyk a stacilo 2krat dokelu a teraz vyplazuje a potom sa rehli 😀

pridavam foto z vyletu

olifcek
3. apr 2010

JOJ, SOM SI VSIMLA, ZE ma Olivka malinkatu cervenu bodku na hlavicke, asi 1mm, i menej...fnuk...snad to nebude znamienko x;o( do kelu...

zuci mas malu sikovnicu x;o)

olifcek
3. apr 2010

chi, tak ja som to nedala dole ani vlhkou utierkou, mm si ju vzal na odgrgnutie a uz to nemaaaaa, juchuuuuuu

macu, super, snad uz bude fakt lepsie...

zuci juuuj, milujem take vylety x;o)

zuzulik vitaj

janka, vdacne

maculik
3. apr 2010

zuci, pekny vylet ste mali, a Viki sa asi paci cestovat 🙂 joj, hned by som aj ja uz niekam vypadla... Ale bud.vikend idem po ani neviem akom dlhom case konecne na futbal do Bochumu, tentokrat ale pojde do VIP so mnou aj Vladko, lebo neviem, ako by som to tam s oboma drobcami zvladla sama. Nie je to sice ta prava atmosfera ako priamo na stadione, ale to este dlho nepojdem. A tu sa aspon napapam a ked mame tie listky od Sestaka zadarmo, tak neber to 😀

riskovi aj ja prajem vsetko naj k meninam 🙂

uz je mi takmer uplne dobre, aj ked este ma bolia klby a telo, ale uz sme boli aj vonku, sice len tuto pred domom, ale dobre mi to padlo.

olif, a preco sa bojis, ci to nebude znamienko? Ja som si vsimla taku akoby pigmentovu malinku skvrnku Petkovi na lytku, musim to ukazat dr, ked pojdeme na ockovanie a preventivku, co to je.

no nic, ideme chvilu posediet a vychutnat si to ticho, kym obaja drobci spia.

dobru nocku a pekne sny vsetkym 🙂

zucana
3. apr 2010

olif nestresuj hned ;)
my sme papali taku talansku veceru ze melon s prosciutom mna a taky dobry kolac sme si z vyletu doniesli 😝
a blumi ten motylik to som objednala ze davame my hostom na krstinach....to sa tu dava je to zvykom bonmoniera sa tovola a vnutri su mandle take cukrikove....aj na svadbach aj na promociach sa to dava hostom na pamiatku .... a tam je taky listocek a napisane vittoria a datum krstu 😉

olifcek
3. apr 2010

macu, lebo ja som obsiata znamienkami, a sem tam i nejake vybrat trebax;o((( v hlave ale nastastie nemam, dost nebezpecne tam ich mat...dost, ze ma svrbi telo, skriabem sa a jasne, ze i znamienka tym padom, tak snad to bude ok...

macu ale na stehienku mame take riadne znamienko, cervene....vraj to do roka moze zmiznut, alebo stmavnut x;o(( ale je velike, fnuk...no vsimla som si, ze dost babetiek to ma a vraj to fakt niekedy zmizne, tak duuufam, ze jo...

ja som totiz v mojich 12rokoch musela ist na operaciu, ktora mi zachranila zivot, mala som zhubne znamienko, z ktoreho mam obrovsku jazvy, nakolko malo znamienko riadne korene a velke bolo na dlzku 10cm a na sirku 5cm, v strede...

macu milovaaaat sa, nech vsetko opadne x;o)

zuci taaaa....fakt to neslo dolu, hehe...jasne, nedrhla som to, ale itak, neslo... 🤐

zucik boze, auto mi nechyba ale niekedy by nebolo na skodu...sla by som i ja uz niekam...

olifcek
3. apr 2010

baby, ked chcem malickej niekedy dat miesto dupiek tricenko, dat to na dupky, ci pod? je to jedno?

olifcek
3. apr 2010

ako tatar...chcem body nahradit trickom...x;o) tak na, ci pod dupky?

selyma
3. apr 2010

Ja by som dala pod dupky 😉

zucana
3. apr 2010

pod 😉

alex
3. apr 2010

ahojte maminky,

zuci, tam kde papáš špagetky, je malá celá na teba 🙂

maculik prajem skoré uzdravenie!

Olif malá je super, také slniečko milené 😵

Jani kam chodíte na prechádzky? Niekedy by sme mohli dať stretko 😉

My máme doma tiež anjelika, pridala som aj nové foto. Rastieme ako z vody, v piatok ideme na poradňu, tak som zvedavá, koľko sme zase pribrali, lebo podľa váhy, čo máme doma, už máme 4,5kg.

blumka
4. apr 2010

dobre ranko..juli stale bojuje s tou sprostou chorobou, uz som taka nahnevana ani neviem na co, ale som...preco sa musi take male babo tak trapit? stale ma sople, stale jej to steka dolu, do toho hnacky, ritku ma taku vystipanu ze uz neviem co jej mam na to davat, chuda moje... ☹

zuci, mnaaam prosciuto s melonom...mnaaaaaaaaaaaaam....si mi mohla poslat virtualne troskuuuuuu...to milujem, ked som to prvykrat videla, tak ze toto mam jest? ale mi to zachutilo..mnaaam 😀

blumka
4. apr 2010

alex, malicky je krasny..a po kom ma take velke nozicky? 😉
pamatas ako sme este do snaziliek chodili? a uz mas jakubka 😵

olifcek
4. apr 2010

sely, zuci, dakujem 😉

ali, dakujem, je to moje stastiicko

ali Tebe neplacka pri obliekani? wow siiice, uz je asi zvyknuty, ze? asi chodite casto a pravidelne vonku, ze?

blumi, juj,,,ides k lekarke teda? siiice, asi az v utorok, co?

maculik
4. apr 2010

ahojte,
tak pozeram, ze uz aj mne admini zrusili fotku, to zato, ze som tam bola s oboma drobcami, ci preto, ze mi nevidno poriadne tvar? no to su mi len pravidla 😝

uz mi je dobre, dnes si dam uz normalne cestovinky, Vladko vari. A vecer sme si dali vinko, mali sme asi hodku, co obaja spali naraz vecer, tak sme si pripili, lebo ma dnes narodky. Boze, on bud.rok uz oslavuje 40, a ja tento 30... 😅
ale ja som si dala len trosku, nechcela som riskovat.

olif, petko ma take cervene na oboch ockach a vzadu na hlavicke a na krku. To zmizne, Adelka to mala tiez, ale len na krku.

blumi, tak skore uzdravenie prajem 😒 ja tiez rozmyslam, ze s Petkom v utorok skocim, lebo uz vyse 3t kasle, chrchle, a uz ma to stve. Chudiatka male, takto sa musia trapit ☹

alex, maly je fesak 😵

zucana
4. apr 2010

blumi skore uzdraveni uz by jej to mohlo prejst anjelikovi malemu....
krasnu velkonocnu nedelu prajem
ja dvojtradicny obed- jahna pre muza a udene s majonezakom pre mna 😎
mm isiel s malou von som zvedava kedy pridu...
alex maly je zlatulinky dalsi superman...inak aj ja som si vsimla ze sa tam podoba aj na mna...aspon oci ma moje potvorka 😀
maci taka pekna fotka...to je sila akoze...ja som myslela ze ju zrusia len ked si tam neni vobec....bola tusim aj peticia...
inak ja budem mat tento rok 29 a muz uz 37 😲

olifcek
4. apr 2010

macu daki x;o)

zuci my sme si teda obaja dali kusok udeneho, kedze si u annag zistila, ze smieme, na obedik bude salat, ja bez majonezy a cibulky, drhusik original zemiakovy, vianocny, a rezniiiiik, to vsetko samozrejme mamina vcer anachystala a ked sme boli na prechadzke s olivkou a josem, dala nam to x;o)

aj orechove zaviny mame, mozeme sa s nimi ohadzovat, hehe...jose ma co robit, aby ich zjedol, hehe

macu jo tie pravidla,hech...ale co uz, ze jo? x;o) som rada, ze je Ti uz lepsie, a klop, klop, klop, nech nezakrikneme x;o)

ja som mala v marci 29 a Jose bude mat v novembri 29 😵 😵

laxity
4. apr 2010

ahojte dievčatá

ja len na rýchlo...

matesl...ten prsník čo som tam mala tú hrčku, som si dávala tie zábaly, mi to vôbec nepomohlo, celé prso mám vyhádzané červenými bodkami, tak som si nasadila antibiotiká včera, prsník mám skoro celý tvrdý, ani malá mi z neho velmi nechce, ani odsávačka mi skoro nič neberie....čo mám akože teraz robiť? Kedy tie antibiotiká zaberú? 🙄 🙄 🙄

peknú veľkonočnú nedeľu babulky prajem 🙂

maculik
4. apr 2010

no, tak u nas vsetci spia, to sa hadam este ani nestalo 😀
ja som vas konecne docitala a poodpisovala som aj na maily, co som uz dlho zanedbala a idem si citat.

blumi, Petko spava len na brusku. Na chrbate spal len v nemocke a prvych par dni doma, ale nevydrzal tak. a este v kociku a vo vajicku tak spi, inak len na brusku. Aj Adelka tak spavala od 5t, este aj teraz zaspava len na bruchu, az v spanku sa pripadne pretaca.

my mame ist na navstevu na tretiu, ale uz vidim, ze budeme meskat, kym sa vychystame. Vcera Adelka buntosila po 40min spanku, dnes taha uz svoju klasicku 1,5h.

Vonku je otrasne, fuka hrozne, aj vtaciky dame asi dnu, kym pojdeme, maju sice novu, obrovsku klietku, takze ju neprevrhne, ale lepsie im bude dnu.

tak peknu nedelu zatial, vecer este nakuknem 🙂

ozaj blumi, co ste kupovali Terezke na 2.narodky? Adelka ma v lete, chceme jej kupit kuchynku, ale este nieco od babiek a dedkov.

olifcek
4. apr 2010

laxi ja dufam, ze skoro to prejde...safra...

macu snad si si oddychla...

kde ste kto. haaa? x;o)

blumka
4. apr 2010

maculik a mas monitor dychu? ci len tak? ved ked mam monitor, tak by som mohla davat malu spinkat na brusko, ci radsej neriskovat? ci ako? ked ja som taky bojko, ale jej sa ocividne lepsie spinka na brusku 😒

Terezke sme na 2. narodky dali len jeden velky dar..teda kuchynku a ostatok boli nejake oblecenie a knizka. Ja som povedala ze nebude naraz dostavat viac velkych darov, lebo aj tak si vzdy vyberie len jeden, ktory sa jej viac paci a ostatne idu bokom.

no olif, ked to vsetko Juli neprejde do utorka tak idem na 100% k lekarke, ved sa takto trapi uz skoro 2 tyzdne..nieco zmizne, dalsie sa zacne..uz ma to nebavi.

moj muz bude mat toho roku 36..normalne som musela rozmyslat ze ci uz mal 35 😀 😀 😀

zucana
4. apr 2010

moja nechce byt na brusku...
maci daj nejaku fotkos 😉
a aha nasa velkonocna nedela 😉
a ako ju tato naucil jazyk vyplazovat...hned som si pomyslela na olif 😀

maculik
4. apr 2010

no, tak sme doma, boli sme na tej navsteve, sice nakoniec az na stvrtu, lebo A.a V.spali do pol3 a Petko do 3. Bolo super, Petko bol uplny anjelik tam a Adelka tiez, a to som ich varovala, ze ma teraz upistane obdobie. Malovala tam prvykrat vodovymi farbami (pozicali jej stare tricko) a celu tvar si pomalovala, potom pridam foto, len ich musia poslat.

A maju krasneho 3,5mes synceka, tiez taky dobrucky, a uz tak krasne pasie konicky a chyta si hracky, joj, tesim sa, ked aj Petko bude vediet.

Petrik teraz este nespi, lezi na Vladkovi a cely ho tam ocucava, len take cucanie pocujem, Vladko hovori, ze keby bol husenica, tak sa donho asi zavrta, tak sa kruti a pricucnuty je mu na krk 😀

blumi, monitor nemam, pri Adelke som to mala chvilu a ma to parkrat nastrasilo, zbytocne som sa vyplasila, tak som to potom zrusila. Ja sa velmi casto budim, uz automaticky. Ale ked mas monitor, tak podla mna ju kludne daj, oni si uz hlavicku vedia otocit (aspon Petko vie), takze tam problem nie je.

zuci, foto musim najst, ale ved aj teraz mam peknu 😀

no nic, musim ist, manzel uz ma cely golier ocucany a Petrik zistil, ze tam sa mliecka nedopatra, tak sa zacal ozyvat.

Pekny vecer 🙂

zucana
4. apr 2010

laxi vsetko naj k narodkam 😉

olifcek
4. apr 2010

zuci super vnimavu mas malickuuu

macu oliv nechce byt na brusku, ale na rukach uz daavno hlavku drzi, a ked este na brucku byt chcela, drzala krasne hlavku.vlastne od zaciatku, co sme boli doma drzala, najprv chvilku, neskor dlhsie a dlhsie...snad to nie je zle, ale ja ju na brusko ani davat nebudem, kedze to nechce...ved na rukach fajne cvici...x;O)

najnovsie akoby miestami chcela z ruk utiect za niecim, co sa jej v miestnosti zapaci, hehe...

ale hracky este nedrzime x;o( dufam, ze je to ok...v tomto ale asi mozem brat situaciu tak, ze je to ok, lebo sme sa narodili skoro...dufam x;O)

blumi, ked mas monitor, tak podl amna kludne davAJ na brusko x;o)

macu mne sa mala niekedy na biceps pricucne a to tak, ze mi cucflek robi, hehe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre