Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

njonja
12. apr 2010

Maculik, v celku ano. len ho musim zabavit, aby nemyslel na to, ze je hladny🙂 Inac ani ja v noci neprebalujem, pokial sa nepokaka, aby nemal nejaku infekciu..Lebo ak ho prebali, je tak y sviezi, ze ho mozem nosit dalsiu hodinu na rukach! Takze kojim tiez v polospanku s odkvacujucou hlavou 🙂

jja
12. apr 2010

njonja...Kajka mala 54cm a 3800 g pri narodeni...cize skoro kilo za mesiac....
sranda ako sa nazory lekarov lisia..mne povedala aj kazdu polhodinu ak chce... 😖

olifcek
12. apr 2010

jja pevne veriiiim....sice je mensia ale sidielko uz teraz 😉

jja
12. apr 2010

divcence, ked vam zaspavaju deticky na vas..akym sposobom ich potom prelozite do postielky, na gauc? mne mala zaspi stale na mne...v priebehu 5-10 minut ale ked ju chcem prelozit tak sa zobudi....tak velakrat s nou spim tak aj ja 🙂 len potom som dolamana 😠

blumka
12. apr 2010

njonja, ty mas teda doma valibuka 😉
ja som zasa pocula nazor, ze kojene deti nemozu byt tucne, teda budu vela vazit ale tie zakladne bunky na tucnotu, ci obezitu z materskeho mlieka dostat nemozu, tak preto sa ma vraj davat mliecko ked chcu. No ale zas na druhej strane ked ti maly vydrzi tie 3 hodiny isto je to aj pre teba lepsie 😉
ja som teraz ulozila obe princeznicky, terezka sa polhodinu brani, ze ona nemusi pinkat, potom ze ona ide s kabelkou pinkat a za 10 minut je tuha akoby nespala dve noci 😀
Juli tiez podriemkava, dala som ju na brusko tak uvidim ci tak zaspi alebo sa preberie, vonku mi uz dnes spinkala 2 hodiny 😉

baby, ani neviete aku mate vyhodu s tym ze v noci mozte babatka len prilozit a spat dalej, ja kym urobim mlieko a kym si malu vezmem k sebe a potom grgat a vsetko okolo toh tak sa mi tak rozbudi, ze dalsiu hodinu len vykrikuje z postielky co nevie zaspat 😒 ale aj to raz prejde

blumka
12. apr 2010

a som sa nastvala a zacala som cvicit...len tak trosku zatial, nieco na zadok a brucho, lebo uz sa na seba nemozem divat... 😅 uvidime dokedy mi to vydrzi 😀

lenica81
12. apr 2010

caute baby... hlasim sa po vikende...

alex, dik za tip na tie sacky zamrazovacie... 40 ks za 4 ecka... 😵 medelovske su 20 za 17 minimalne... 😖

vcera som bola na kontrole po 600nedeli... no, som zvedava, ako to pojde s mm... 😅 😕

blumi, i ja by som chcela, ale kedy... 🙄

olifcek
12. apr 2010

blumi, veru, ja si sem tam spomeniem na vas, ktore bud odsavate a davate flasu al. UM a poviem si, ze ako mi je dobre...ked uz zacnu prikrmy, uz to nebude taka pohodka...

i ja chcem cviciiit, len sa zatial nedaaaa

tie sacky su iste aj skladnejsie, ze?

leni, drzim prsty

njonja
12. apr 2010

jja, mne ked maly zaspi na mne, tak ho jednoducho pritisnem k hrudniku tak, ze sa nemoze pohnut, ked vstavam, cize je akoby stale v rovnkej polohe a potom ho v tej istej polohe polozim do postielky..Inac minule, ked som ho na sebe nechala celu noc, ma na druhy den tak seklo, ze si mamina musela vziat dovolenku, lebo som sa nemohla vobec postavit! Takze radsej davam do postielky, ked mi zaspi na hrudi...

Blumik, veru som aj minule premyslala, aku mame my kojace vyhodu, ze len prso vytiahneme a mame..neviem si predstavit, ze by som mala este cupitat do kuchyne, ved ani neviem o sebe! A to ani nehovorim o malom, ktory by mi potom tiez nechcel vobec zaspat.. no nic, zelam ti len vela sil a trpezlivosti...

Inac s tymi lekarkami a nazormi neviem ani ja..kazda hovori nieco ine... Ja skusam najst taky kompromis v tom, co vyhovuje malemu, mne a co hovoria lekari🙂 Takze ked ma ide zjest od hladu, davam mu aj skor ako za tri hodky...Inac teraz mi uz spi 3,5, a stale sa nechysta zobudit..Idem sa aspon najest🙂

njonja
12. apr 2010

Tie sacky su baby super, mam ich tiez doma - z Tesca..

chcela som aj ja zacat cvicit, len vraj pre kojace mamicky nie je dobre aerobne cvicenie ako beh a posilovanie, lebo ked sa vyplavi kyselina mliecna do svalov, prijde aj do mliecka a to im potom nechuti..☹(( Vaham, vaham, ci mam aj ja zacat cvicit.... To brucho nie je nic moc☹(

blumka
12. apr 2010

olif, preco myslis ze nebude pohodka ked zacnu prikrmy? podla mna bude este vacsia, to uz budu babatka vacsie, urcite uz budu mat aky taky rezim a hlavne to papanie sa im upravi ze budu jedavat pravidelnejsie vdaka tym prikrmom..a mozno aj v noci dlhsie pospia ked budu cez den poriadne napapane

blumka
12. apr 2010

ja napr. cvicim kalanetiku..obcas sice nuda ale mne to zabera mozno viac ako tie skakacie a behacie cvicenia...
a neviem presne ako to je ked kojite ale tusim sa cvicit moze nejak dve hodky pred kojenim..takze keby si cvicila hned po kojeni nejaku pol hodinku tak by sa dalo nie?

matka331
12. apr 2010

blumka a akeviky sa mozu po cs??

blumka
12. apr 2010

matka, vraj cokolvek ale mal by ta pozriet gynekolog ako je na tom tvoja jazva a ak citis bolest tak radsej tie na brucho vynechaj..ja som dnes trosku brusaky robila a nic..tak uvidim zajtra

olifcek
12. apr 2010

ja cvicit nemozem, oliv cuca kazdu chvilku chi...a dalsie vecicky s c. 56 su nam kratke, hech...

blumka
12. apr 2010

olif, ja by som stokrat vymenila to moje cvicenie za tvoje kojenie 😉
ja som vcera triedila veci, pomaly prechadzame na velkost 3-6m 😉

njonja
12. apr 2010

Blumik, tak to som nevedela! super🙂) budem teda cvicit tesne po kojeni, snad mi ho nezacne vypluvat🙂
kalanetika je skvela, tiez mam dobre skusenosti🙂

stamion
12. apr 2010

Blumka aj by som už chcela cvičiť,hlavne behať,ale hovorili mi že až od 3 mesiaca po cisárskom,tak neviem. V stredu idem na kontrolu po pôrode tak uvidím čo mi povie doktor,a inakšie už som po prvom menzese,a bol taký silný že som nestíhala meniť vložky,ale bolesti som našťastie nemala zatiaľ 😉 Aj ja by som radšej kojila,lebo to nočné krmenie je hrozné,hodinu sme hore,kým sa napapáme,odgrgneme,a tak pomaly zaspávame 😒

olifcek
12. apr 2010

blumi i my i my nosime 3-6, chi x;o)) ale i take, ze 2-4,no x;)

blumka
12. apr 2010

njonja, pogoogli na nete ohladom toho cvicenia, ale tusim tak to je, ze ked hned po kojeni cvicis tak do dalsieho kojenia su uz aj tie latky prec...vyskusaj pomalicky a uvidis 😉 ja som s kalanetikou schudla pred 12 rokmi za par mesiacov 10kg..samozrejme ze som upravila aj stravu a raz za cas som sla na aerobic alebo zaplavat ale kalanetika bola hlavna 😉

lenica81
12. apr 2010

ja by som dala pilates, jogu alebo kalanetiku... trosku z kazdeho...

moj maly ma take stavy, ze reve, aled ked mu dam papat, tak mi grcka... musim zacat nejake intervaly zavadzat, inak som z neho na prasky... on by furt len jedol a potom to tak blbo konci a boli ho brusko... 😒

inak zuci, pekne vam to vyslo...

jja a njonja... valibukov mate... mne staci, ked toho mojho skoro 5kiloveho nosim... 😀

blumka
12. apr 2010

stamion ja som tiez po prvej mrche a takisto bola zo zaciatku velmi silna, som nechapala..ale po dvoch dnoch sa to upravilo..
ja cvicim tak pozvolna, po prvom cisarskom som sa ani 3 mesiace po porode necitila na cvicenie, trosku dlhsia prechadzka vonku a uz som citila jazvu a teraz absolutne nic..asi som vytrenovana a mam lepsiu kondicku pri dvoch detoch 😀

blumka
12. apr 2010

olif, sak olivka je uz velka slecna 😉

lenica81
12. apr 2010

a este co sa tyka popdprdy, ja ju nosim len von... doma mi vadi... teda ked je navsteva, tak mam... 😅

inak baby, co si myslite o kojeni na verejnosti... kebyze pojdem na dlhsiu vychadzku, co a ako... mate uz nejake skusenosti...

lenica81
12. apr 2010

inak, maly mi nejako chrci pri spanku... asi ma soplik, budem musiet kuyknut, ked sa zobudi... moze to byt aj z toho, ze vela place, ked ho boli brusko? ☹

olifcek
12. apr 2010

leni ja isto budem prehadzovat plienku cez nas 😉

zucana
12. apr 2010

cafte
nnja aj keby ti to zacal vypluvat na chvilu mu to isto vadit nebude ked ma 7 kg 😀
ja cvicit nem este cas ale tiez sa chystam....
ja som sa uz dlhsie chcela spytat ako je to mozne ze mala potiahla uz aj 5-6 hodiek v noci a teraz zasa 3-4.....
ale itak som rada ze sa mi dari tie kazde 3 hodky dodrziavat....
no boli sme dnes na kurze masazi babatiek...zobrala som aj mamcu pozerat sa.bolo to o 9.30 cize pre viku skoro.najprv sa mi pokakala takze na ich pulte som ju prezliekala a tak sa im tam aj vycikala a ocikala to tam a nakoniec ma pred cvicenim este aj ogrckala....potom bola chvilu kludna a v strede masaze ju chytila unava spojena s nasratostou ze som ju dnes skoro zobudila a zacala svoj krasny plac (inak najhlasnejsi zo vsetkych babatiek) tak som ju musela na rukach uspat a pak uz spinkala na rukach a slo sa dom...takze nabuduce ze mam prist na kurz co zacina o 11.tej 😅 😕
inak mame doma polotichu domacnost s muzom...este zo vcera kvoli tomu FB....a pak som zhrozena ako sa spravala vcera svokra ked sa sli nasi rozlucit...tak divne sa pozerala po nich a ked som jej povedala ze moja mama tu ostava do svtrtka tak akoby bola nasrata a ze som jej to nepovedala....tak som z toho uplne tak vytocena a tak divne sa citim (okrem toho ze svagor s frajerkou ani nepohli prstom v sobotu a ja s mamou sme este aj pohare utierali casnikovi,ktory sa bal ze ich rozbije a vtierali sa navzajom a ohovarali vsetci- strasne je to tu falosne....hlavne zeny) ze proste nemam chut ani ich vidiet uz....a vecer mame ist na veceru k nim...proste akoby moja mama co je tu spolu 4 dni nemohla byt s vnuckou....tak som ju teraz poslala na prechadzku a ma ju stale ona a este aj mm (ktory inak za nor malnych okolnosti sa trha iba vecer o malu aj to na chvilu ked nepozera fotbal) sa ozval ze ju moc nema...tak to uz ma vytocilo natolko ze som mu povedala svoje a poviem vam ze sa neviem dockat uz mojho pobytu na slovensku!!! ☹
vzdy sa snazim byt dobry clovek napomocna a priatelska ale zistujem ze sa to niekedy neoplati....vtierat sa vsak nebudem a pretvarovat....to nedokazem...ale zasadne menim postoj....

zucana
12. apr 2010

leni ja mam take super tricka co sa otvaraju tak cez prsia a tak to zakryju 😉

njonja
12. apr 2010

Kocky, vy uz menzesujete?? Ja som myslela, ze pocas kojenia budem mat pokoj ☹ Ako je to s otehotnenim pocas kojenia? My uz normalne toto..myslite, ze nieco hrozi?

Inac Zuci, moja segra je tiez v Taliansku, tancuje tam a zije so svojim tanecnym partnerom zaroven. Pred tyzdnom sme prisli na to, ze jej ukradol z uctu 10 000 eur a tvari sa akoby sa nic nestalo. Ze vsak to vrati a nic sa nezmeni!! A to keby sme na to neboli prisli, by sa ani nepriznal. Len sa zlakol, ze mama moja chcela ist na policiu, boli to vsetky uspory.. Ja mam tiez s Talianmi len take zvlastne skusenosti, ak to mam povedat diplomaticky...
Zuci, len trpelivost, urcite ti je smutno za SLovenskom tak ako nam vsetkym, ktore zijeme vonku.. nie je vsetko zlato, co sa blisti..Ale tu dovolenku si o to viac potom uzijes🙂))

njonja
12. apr 2010

A ozaj, uz som kojila vonku, lebo stale niekde labzujeme s malym. Je to v pohode - vzdy si najdem nejake tiche miesto a hodim cez nas plienku alebo sal (mam taky veeeelikansky)..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre