Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
23. apr 2010

a co vlastne sa deje pri selesti?

maculik
23. apr 2010

Dobre ranko,
ja len na skok, chystame sa von, lebo Petik spal len 40min, tak nech este potiahne.
Noc bola dobra, Adelka sa sice pred polnocou zobudila 3x, ale o 11 som jej dala sirup proti kaslu a potom spala az do 5, vypila mliecko a spala do 8,10. A Petik spal od pol10 do 3, napapal sa, potom zase o 5 a od pol7 bol hore.
Adelka pokasliava, asi prechladla. Ale von ideme, je slniecko, zatial sice len asi 8st, ale poobede hlasia 18, tak aj potom pojdeme.
Mohla by aj tato noc byt taka 🙂

zoska, mozno mala tiez len prechladla, davaj jej do nosteka ten solny roztok (kludne kvapkaj, aj ja tak robievam) a cisti, ale von ist moze, pokial nema teplotu.
a Petrik robi to, co tvoja Nelka - tiez mu dam rucky k hrudnicku a on ich rozhodi daleko od seba alebo ich da naspat k telu. Ale zase parkrat som ho uz nasla, ked sa zobudil, ako si sam dal rucky a dvihal vysoko hlavku, tak hadam postupne sa to nauci robit poriadne 😉

blumi, drzim palce, nech to Terezke dobre dopadne a nema to nic vazne.

matesl, no toto robil aj Petrik a pomaha len to, ked ho necham viac vyhladnut, tzn.ked pyta napr.uz po hodke, tak sa ho este snazim aspon´30-40min zabavit. Ale niekedy ani to nepomaha, pricucne sa, trochu pije a uz aj spi 😉

martinaj
23. apr 2010

mati tak moj sa nahlas nesmeje, iba place 😅

olifcek
23. apr 2010

matesl krvicka tecie niekde mimo neviem coho...ale pocuje to i pediater na fonendoskope

blumka
23. apr 2010

matesl, no jasnee...sak komunikuju,ne?
mne sa najviac paci ako sa na mna Juli rano usmieva, no bud nahnevana ze som nevyspata, ked sa usmieva take slniecko 😵

olifcek
23. apr 2010

matesl oliv sa rehoce a niekedy chce akoze plakat, ale taka jej kutiky na rehot, chi

garonka
23. apr 2010

ahojteeeeeee

idem trochen ku vam lebo sa musím vyžalovať 😔
včera mi bolo tak zle ja som jačala že umieram, hlava bolela akoby mi spadol balvan na ňu, ťažko zo žaludka mi bolo a to som nejedla mastne, slane nič len uplne ľahke veci a aj veľa vody som pila a tlak som mala oki
ale neviem či veriť na tie povery, že vas niekto uriekne teda ak je z očí, na mňa tak hnusne zazerala ta svokra i rypla do mňa že neuškodilo by mi viacej pohybu, no priznam nevyzeram ako modelka ale čo už skratka mam taku postavu a hotovo aj cici aj rici 😅
ja som ju tak v podvedomí hrešila až sa mi nakoniec uľavilo ale zaspala som s utierkou na čele, mm uložil maleho doslova sa o mňa staral užas a Tobi hajal vkuse 6hod môj slonik
dnes mi je lepšie ale toten stav nikdy viac 🙄

olif moja ja som nezabudla len z nefrologie sme šli do obchodu pak sa prejsť lebo Tobi šaškoval chcel hajať nakoniec drichmal 4 hodiny vkuse a ja že pôjdem na prechadzku k tebe ale vstal o 16:00 tak to je neskoro

a olif a blumi choďte do sekača Maxx na Mlynskej tam maju užasne vecičky skoro všetko pre dievčatka, no keby som mala babu tak ju obliekam i stokrat za deň, pre chlapcov taky mizerny vyber že až 🙄 ale pre baby nadhera

olif a našla som tam aj body Next prekrasne ružove 56 za 1 € ta si myslím neberem či to bude Olivke male to musíš vidieť a ja ťapa som ani mobily nemala pri sebe šak naco 😅

ale našla som super šuštiakovu supravu Adidas modročervenu veľkosť 74 za 8 € tak aspoň toto mame

a inač nefrologia oki, nalepila Tobimu sestrička sačok na pipika a sme čakali kedy urobí cik cik ale on sa doslova pokakal že až 😅
vysledky mame v utorok tak dufam, že bude šecko oki
a inač vlhčene utierky je dobre používať v krajnom prípade ak sa babo pokaka doma tak lepšie je ho umyť pod vodou a tymi utierkami ani pinďura nieje dobre utierať kvôli flore či čomu a takisto aj baby som kukala, že akože čo furt ho mam umyvať? tak pre naše dobro a zdravie by som mala no hm neviem si predstaviť furt do umyvadla behať 🙄

joj ale som vam tu počmarala no 😀

olifcek
23. apr 2010

zosi ja Olivke kvapkam i tycinkou vytieram, ked ma sopliky...

blumi veru, je nadherne, ked sa babo na nas usmeje, ze? oliv to robi ako prve, ked sa na nu pozriem. dnes, ani neviem ako dlho uz nespikaa a kecala s lustrom, no zobudila som sa, ze sa velmi nahlas rehoce...ked som sa k nej ozvala, usmiala sa a uz aj sa natocila na bok a otvarala pusu ako kapor..musela som jej dat prso, chi

garonka
23. apr 2010

a my aj nožky dvihame hore uplne sami to som čumela čo Tobi vystraja a hlavne ak sa niekto k nemu ozyva a on od radosti dvihne nožky a komunikuje 😕 😀

blumka
23. apr 2010

olif, a to si predstav, ze jedna sa usmeje z jednej strany, druha prelezie ohradku, pohladka mamku a zaveli, mamka stavaj a usmeje sa z druhej strany 😀
no uz bezim, terezka sa vracia..papa

olifcek
23. apr 2010

gari, no caaves

aj mne bolo vcera velmi nedobre...zacalo to okolo 17.30, dala som si o cca 19.00 paralen, sprchu a bolo kusok lepsie...

gari vcera som sla vonku o 16.36, chi, a boli sme 100minut ;o)

gariii skodaaaaa, mne tam kamoska pre malu nakupila plno veci, ked som uz sice bola doma, ale kratko, a nebolo mozne niekam ist....olivka body nosi 56, tie su jej ok...jooooj, skodaaaaaaaaa...maju i v sobotu otvorene? ke dmne sa do mesta samej nechce x;o(

gari ja olivku po kake v umyvadle, po cikani utierkmai, ale je fakt, ze mala take divne na pindulke a na zadocku nic, asi fakt z vreckoviek?

olifcek
23. apr 2010

gari i olivka dviha nozicky, uzasne to je, ked ju prebalujem, nedaaaaa sa, hehe...uz len cakam, kedy si ich bude do pusy davat...

blumi x;o)

janielah
23. apr 2010

ahojte babky, tak my uz tiez spinkame na balkone, noc ako vzdy, spinkali sme od 20.00 do 06.00. Potom sa navalala strasne vela mliecka, lebo mne uz isli prsia prasknut... 😀

Dievky, aka je teda najlepsia mast na tie vonk.hemoroidy? Lebo ja uz skoro mesiac natieram s faktu mastou a stale nic...neboli to vobec, ale vonku to je... 😒

Krpka tiez uz pekne drzi hlavku a dokonca ked jej zapriem nozicky, tak sa normalne odraza a plazi dopredu 🙂 ale je to namaha este pre nu 🙂

Oli, mozno preto sleduje neurologicka aj spravanie sa dietata pri vysetreni, lebo je nedonosena.. Inak mi to nejde do hlavy, nam take nikdy nic nikde nepisali.

Alex - aj tu ti takto verejne Dakujem, si super 😉

garonka
23. apr 2010

olif ja som tam naplanovala vylet v sobotu doobeda tym že necham maleho drahemu a tam vybehnem tak ti nakupim? tam stale doplňaju tovar v tych bedňach som sa prehrabavala ako bezdomovkyňa 😀 ale oni tam všetko pre dievčatka skoro maju som taka smutna bola ☹ ale body užas a vidieť že to je kvalita a žiadne žmolky 🙂 hoci to je od druhej ruky ale neva mne sa tie veci pačia

a to dobre ak dvihame nožky? nieže mi neurologička povie, že to nem dobre
joj a inač gratulujem k dobrym vysledkom neuro a labky 😉 😉 😉 😉

garonka
23. apr 2010

olif ja som zvedava čo nam napiše neurologička aki budeme my lebo Tobi takisto nema rad ak snim niekto tak naraba 😕 a ideme v pondelok 🙂

olifcek
23. apr 2010

jani malicka je sikulka x;o)

janka jo, ja len nechapem, preco predcasniatka az takto, podla mna uplne zbytocne sleduju...ved nik nema rad, ked musi robit, co nechce...ale i Vy ste boli u neuro?

gariiija som v sobotu sama doma, mm ide na turu....ides autickom, ci busom? by som sla s Tebou, len by som i Olv vzala....alebooo asi bude lepsie, ked cosi najdes, prezvonis mi, ja Ti zavolam a odklepneme nakup, hm? lebo bodynka 56 inak uz ostatne davam 62 ;o)

garonka
23. apr 2010

inač baby poraďte kde kupiť nejaku mikinu pre babo ale bez kapucne ja už neviem ako Tobiho vonku obliekať 😒

olifcek
23. apr 2010

gari jamyslim, ze je to ok, ze nozicky dvihaju..kamoska ma segru, ktora ma chlapceka, a ten, ked ma 4mesiace uz si cmulal palc enanohach x;o)

garonka
23. apr 2010

olif tak vezmem i ja maleho jo? a dame prechadzku ma byť vonku kraaaaaaasne
ja tam som peši za pol hodinku 😀 😀 😀

akeho maš aktívneho manžela 😉 môj zas toľko chodiť nebude lebo večer si vypočujem aky je unavenyyyyyy 😝

olifcek
23. apr 2010

gari v tom mexxe maju i vela nenosenych veciciek, ze? lebo v januari toho mali kopu, tak kamoska kupoala a nosila...teda, ajsne, ze sme to zaplatili, ale uzasne, ze nam takto pomohla 😉

garonka
23. apr 2010

olif čoooooooooo to fakt? my zas cmuľame palčoky a darmo mu vysvetľujem, že to nem dobre ale chutia mu 😀

olifcek
23. apr 2010

gari jo, je aktivny, i do prace uz bikom chodi x;o)) a 31.04., ci 01.05? ide na 60km turu, uff, ja som najviac bola na 55km, a zaberak...;o)

dobre, tak pojdeme spoluuuu?? ja som v meste busikom tiez za chviiilu....

ako maju zajtra otvorene? a kde dame stretko? na postovej? hm? zeby som tam vystupila z 34?

olifcek
23. apr 2010

gari palceka na niohach? lebo na ruckach jo, Oliv veeelmi rucky chutia x;o)))

olifcek
23. apr 2010

kokos, pisem s riadnymi preklepmi, az mam co robit, ked po sebe citam 😀

garonka
23. apr 2010

oli hej maju tam sa treba poriadne pokukať ale perfektne veci no pre deti užas len nebola som tam dlho lebo Tobi hajal vo vajíčku prikliknutom na kočiku a boli tam aj mamičky s deckami ale take nevystate boli len vrieskali na celu predajňu a jedna do každého hadzala ceruzky a Tobiho mi furt budila a som pekne vravela aby bola tiško babo haja a ona mi ,, ty hlupaaaaa,, fiha skoro ma to položilo na lopatky 😕

olifcek
23. apr 2010

gari, no nevychovane dieta...

rozmyslam, ako to zajtra urobime, lebo asi tam obe s kociarom nevojdeme, hm?

garonka
23. apr 2010

to vystupis pre hlavnej pošte? šak to ťa tam môžem počkať byvam kusoček kusoček odtiaľ 😵
si myslím že do jednej otvorene a keby mali zavreto dame zmrzku nie?

garonka
23. apr 2010

JOJ pišem ako hotentot 😅

kika58
23. apr 2010

breeeeeeranko maminky, my sme sadnes pekne vyspinkali Ivka bola hore len 2 x napapala sa hajkala dalej 😵 😵 a rano mi taky darcek do plienky nachystala ze som ju celu musela prezliect a tera zzase spinka na gauciku
Janielah mne pomohla na tie hemeroidy masticka a cipky Preparation H, pekne sa mi stiahol dnu a dnes o nicom ani neviem ako som uz pisala trvalo to asi 2-3 tyzdne,
a ak sa mi podari pridam nejake fotky zo vcerajsieho kupania, uz sme si nan tiez zvykli a placeme az na konci ked sa uz nevie dockat papania
ozaj chcem sa vas este spytat ako vyzera vase ockovanie TBC, malej sa tam spravila taka cervena zdureninka ale ezvacsuje sa a sa mi nezda ze by tam mala hnis, vraj to je normlane len neviem pokial to je este v pohode a kedy treba ist k dr

garonka
23. apr 2010

pustia nas obe dnuka alebo pôjdeš prva ty? ja ti Olivku postražíííííííííím 😵

olifcek
23. apr 2010

gri jo, pri hlavnej poste 😉 o kerej? o cca 10? ci neskor?

garonka
23. apr 2010

olif aj o 10 tej parada ja sa v pohode vychystam a pridem ťa počkať jo? i meškať môžeš my počkameeeeeeeeee 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre