Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
26. apr 2010

preboha, to co je za logiku, sak by mali byt radi ze chcete aby vase dieta bolo pokrstene, ne? 😕

olifcek
26. apr 2010

janka ja ked olivke vezme bradavku, ona sa zobudi..a ked pyta, tak ked jej nedam, tiez sa zobudi x;OD uz mam oskusane..a veru, nemozem ju tak obliekat, Oliv to ani nechce...x;o)

teraz by bola najradsej naha len, hech

janka mozno tmave, po tatkovi x;o)

olifcek
26. apr 2010

kamoska na ockovanie pise

Monika: minulý týždeň, malý to zvládol celkom fajn mal len večer zvýšenú teplotu tak som si myslela že sme za vodou
a o 4 dni na to ochorel - infekt horných dýchacích ciest- takže berieme antibiotiká

matka331
26. apr 2010

aj my uz sa chystame za fararkou som strase zvedavaa ako to bude s nami nesme zosobaseny a moj mm je pokrsteny ako evanielik ale v boha neverii takze ma prehovara aby sme malicku este nekrstili ze ekd bude starsia ze nech sa sama rozhodne ....ale jasnee ze aj ju chcem dat pokrstit lebo moja rodina domna hucii ze uz mala byt davno pokrstenaa cista psychiatria 🙂 jani je mi toluto ze vasu nechcu pokrstit oni su takyy narocny na nas ale cirkva si sama robi co chce unas v kostole by malu ani nepokrstili elbo ensme zosobaseny a hucaly by do nas ze sme zhresili pred malnzelstvom a ze to je velkyy hriech ...ale to ze farar sa chodil kurv...s mladou holkou tobolo v pohode u nich jaj som sa az rozculila

teuska
26. apr 2010

caute babulky 🙂
Ja vobec nestiham, ale rozhodla somsa, ze si trosku casu pre vas ukradnem. V piatok sme boli opat na tom preplachu, uz som to zvladala lepsie a maly bol hotovy hrdina, pred zakrokom kecal so sestrickami 😅 Vraj sa to podarilo, co ma velmi potesilo, ale bohuzial ocko ma ovela horsie ako mal. Hnisa mu a v noci chudak na mna kukal len jednym ockom, co to druhe nemohol otvorit. Tak neviem ci cakat, ze sa to samo zlepsi, ale som rozhodnuta, ze kanaliky mu uz nedam preplachovat, ved povedali, ze su uz priechodne 😖

maculik
26. apr 2010

Dobre ranko 🙂
Tak ja som sem vcera ani nemala cas kuknut, boli sme vela vonku, kedze bolo zase krasne. Doobeda sme boli 2,5h pri Ryne, Petik cely cas spal. Potom sme sa doma najedli, Adelka isla spat a spala skoro 3h a podvecer sme na 2h isli do mesta sa prejst, ponahanat holuby a pod 😉 A boli sme aj na kokteil zase, tam sme boli aj vecer pred porodom, tak sme im boli ukazat ich dalsieho zakaznika (je to taky super brazil bar a casnici su faaak fesaci 😵

Aj sem vela fotili, ale Vladko vecer omylom vymazal fotky, ostali len 2.

Dufam, ze aj vy ste mali krasny vikend, myslim, ze aj na Sk bolo teplucko, ze?

Docitam vas poobede, teraz asi idem s malym von, je sice chladnejsie, ale uzasny vzduch po dazdi, tak si to chcem uzit.
A dnes chcem pomaly zacar rozmyslat, co pobalim na tie 3t na Sk, ale som sa rozhodla, ze nebudem vela brat, ved ked tak dokupime v Tescu 🙂

ewelyne
26. apr 2010

tu sme 😉

andrea2603
26. apr 2010

ahojte.
teuška, vy sa ešte s tým očkom trápite? Tak držím palce nech to je už rýchlo o.k..
Kým som dočítala, nejak tu ostalo vo vedľajšej izbe ticho, idem Livku kuknúť a ona pod hrazdičkou spí 😵 . Stopnem, že koľko.
My máme zajtra poradňu a asi aj očkovanie, kurnik ☹ , čo teraz? Ja tiež nemám z toho očkovania bohvieaký dobrý pocit. Očkovať? Neočkovať? A preočkovanie čaká v máji aj Lenku a aj Branka 😠 , no fasa.
Maculík, Adelka ti rastie do krásy 🙂 .
Blumka, Livka má takú čiapočku ako tvoja Julka, len ružovú.

maculik
26. apr 2010

taaak, nedalo mi to a este som pozrela fotky, co ste pridali, juj, aki su ti drobci zlati 😵
blumi, a vencek z pupavy, to sa uz tesim teraz na Sk u nasich na zahrade, ako upletiem Adelke, min.rok sme pupavy uz nestihli 😉

no nic, ideme my, dufam, ze Petik zabuva 🙂

andrea2603
26. apr 2010

ewe, ako mu je veselo a riadny chlapisko je z neho 🙂

ewelyne
26. apr 2010

aj tu 😉

teuska
26. apr 2010

Babenky, krasne deticky 😅
Musim uz ist, lebo maly keca s hrackami ovela hlasnejsie ako obycajne 😀

andrea2603
26. apr 2010

ewe, veď ty máš dievčatko, už som aj zabudla, tak málo sem chodíš. 😉

olifcek
26. apr 2010

ewe nadherna je

adi ved to, co teraz?

olifcek
26. apr 2010

oliv ma niekde hlboko vzadu sopliky, tak mozno z ockovania nic nebude 😉

ewelyne
26. apr 2010

adi ano 😀 no mala "sardinka" to simon ju tak pekne pomenoval 😀 😝

andrea2603
26. apr 2010

ewe, ja keď dám Livke bledomodrú mikinu a bielu čiapku, tak mám tiež pekného chlapčeka 😀 .
olif, kebyže viem, ale neviem, čo je lepšie.
no už reveme, takže nesklamala - jej oblúbených 20 minút spania máme za sebou.

tatiana1985
26. apr 2010

ahojte baby kt.mate dievcatka.mate uz prepichnute uska? 🙂
resp.ak ste dali prepichnut dr. v ambulancii, ako to prebiehalo...vela kriku? "krvi"? 🙂 😉
chceli sme dat nastrelit v zlatnictve, ale tam nam povedali ze nastreluju az od polroka ☹

olifcek
26. apr 2010

adi ja tam pojdem a uvidim...ak mi zacne kaslat alebo cosi, tak dalsie ockovania nebudu...a mozno ani dnesne...uvidim...

tati pekna fotka, ale asi ju admini stiahnu ;o) my nemame prepichnute a ani nedavame....da si sama, az bude chciet...a odporucam zlatnictvo,hoc od pol roka tam nastreluju a nie ihlou ako u pediatrov x;o)

ewelyne
26. apr 2010

tani, viem, ze suseda davala malej tak skoro a v u kozmeticky v pohode prepichne resp. nastreli aj od dvoch mesiacov.
pri tom krv nie, len tie nausky su dost velke a s tym ostrym koncom a musi ich mat par tyzdnov a az neskor sa daju vymenit.
s ihlou u lekarky, vela krvi... som bola svedkom raz. ale neviem ake je to u mimi. neter mala vtedy 3r.

my nemame este. mne sa to zda skoro, hlavne ked lezi a ma hlavku na boku, sa bojim, ze by ju to otlacalo a tak. ja tiez nespim v nausniciach, lebo tlacia... tak chcem neskor. a prepichnut dam asi u akupunkturistu. 😉

ewelyne
26. apr 2010

no olif, mne stiahli profil foto viackrat, tak som sa na to vykaslala... hodim si tu nejaku tetu z netu aj tak na to nepridu... 🙄

ewelyne
26. apr 2010

ja osobne tiez zastavam skor nazor ako olif, da si sama alebo co...
zbytocne , pride mi to take imidzove u malych deti... co som videla, tak kopec ich ma take nausnice, ze nech mi nikto nvravi, ze ich to chudence netlaci na tej hlavke za uskami...

andrea2603
26. apr 2010

Livke prepichovala lekárka v 4 týždňoch, je to 1/2 min. záležitosť. Samozrejme, že plakala, ale ako som ju zobrala na ruky, tak stíchla, skôr jej asi vadilo, že sme jej držali hlavičku a ručičky, aby sa nehýbala. Krvičky úplne máličko, to len taká bodka na vate a našťastie úplne bez hnisania.

zoska
26. apr 2010

ahojte
vcera pekny den, noc bola tiez fajn...teraz mala haja na balkone...uz mala davno jest a spi ja zarezana 😅
rano zasa vyslo mliecko nosom...3hod. po krmeni 😕 ja uz neviem co s tym...snad jej to nedrzdi sliznice ☹
zajtra mame poradnu, ale dr. mi na to urcite nic nepovie 😠 boze ja mam taku kozu tu nasu dr. 😠

tatiana- naša Nelka ma prepichnute uska...este v porodke sme davali, vtedy je este fetalne hojenie ran, preto nam odporucali, ze a chceme nech dame uz tam...mala plakala, krvicky neboo vela ale 2 minuty po prepichnuti uz bola kludnucka a dala som jej papat a uska ju neboleli ani pri cisteni liehom...
takze ak chcete tak cim skor tym lepsie, lebo uska rastu a tvrdnu...u nas prepichuju aj na plastickej chirurgii

zuci krásne fotky 😵

ewe vitaj 😉 Sabrinka je riadna kočka... ja som tiez uz zacal kupovat velkost 68 😅 meriame 62cm, cize narastla uz 11cm od narodenia 😅

tatiana1985
26. apr 2010

oli dakujem 🙂 konecne sa nam podarilo zachytit malu ako sa smeje, tak uz tato fotka koluje vo vsetkych mobiloch, setricoch obrazovky a pod. 😀 😀 😀
no uvidime ci stiahnu ☹ hoci nevem preco

ewelyne, no presne to cem vedet...ci vela krvi,,,ja sama mam slaby zaludok na tieto veci-sama nevem ako som porod prezila 🙂
tak neze budem malu ratovat,mna bude asi sestricka ratovat, komedia by bola 😀

ceme jej dat cim skor, aj dr.mi povedala ze do polroka je najlepsie prepichnut...lenze u nej necem dat, v zlatnictve az od polroka---zacarovany kruh 😒 🙂

tatiana1985
26. apr 2010

jee, ahoj zoska, aj ty mas Nelu? 🙂 🙂 to je to, ze ja som sa v porodnici dako zabudla ☹ a mi to prislo na mysel az doma po mesiaci, ze som mohla uz tam dat...

andrejka dakujem, vravis ze malo krvi a nenarusilo jej to cely den...hmm..tak to je super 🙂

andrea2603
26. apr 2010

tatiana, jediné čo som 2-3dni robila a to pri kojení, že som jej s tou naušničkou hýbala, aby to "nezarástlo" a vôbec na to nereagovala, tak ju to asi nebolelo.

andrea2603
26. apr 2010

zoska, mne sa zdá že už toľko negrckáme, tak snáď sme na najlepšej ceste sa toho refluxu zbaviť. A ten nutriton nedávam, lebo ked som aj dala, aj tak grcla 😠

olifcek
26. apr 2010

ewe i mne raz stiahli, lebo sme tam boli vsetci traja...som chcela dat potom fotku mojej babky za mlada, ale vykaslala som sa na to 😀

ewe ja i preto, z emalicka sibirkuje ruckami, aby nestrhla, alebo o cosi neachytila a nemam na to sposobovat jej bolest, ci plac ,,umyselne,,...som slaboch...

ewelyne
26. apr 2010

tani, tak skus, tu kozmeticku, alebo nejaku tu palsticku chirurgiu ako pise zoska.
mozno bolo vela krvi tym, ze neter mala 3 roky... ja neviem.

zosi, ze? riadne baby su to nase princezne. ako to leti a ako rychlo rastu 😅
ja uz ani neviem, mala predminuly tyzden cez 5,5 kg.. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre