Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alexandra0409
26. apr 2010

no ja som uz mala rodit 5.2 ale stale a stale nic...kebyze mi nedaju vyvolavacku tak ho mozno ten levivček ani nepojde von. 🙂

blumka
26. apr 2010

alexandra, ja som z KE, urcite tu nie je tak teplo ako v BA a keby aj rovnako teplo bolo, a malu nemam vo fusaku uz asi mesiac, uplne staci deka, v sobotu uz lezala v kociku aj bez deky, lebo ani vietor nefukal ani zima nebolo...je zbytocne babusit deti, hovori sa ze dieta ma mat o jednu vrstvu viac ako dospely 😉

zucana
26. apr 2010

ewe posli aj mne cislo do IP ked chces 😉
inak janka este k tomu krstu....tu krstili rodicom co neboli zobrati...segre ani nekontrolovali ci je krstena ani nas...
ide o to ,ce babo bude pokrstene....farar aj ked bol mlady a trosku taky divny mal krasny prejav....matka tu pisala ze mm jej hovoril nech si ono dieta vyberie....farar povedal ze dieta si nevybera prist na svet...su rodicia ktori im daruju tento dar zivot a privedu ho na svet a krst je dalsim darom od rodicov....chcu ho naviest na spravnu cestu a dat mu do zivota hned od zaciatku dalsi dar...ktory si nevyberie samo ale oni pre neho

alexandra0409
26. apr 2010

blumka tiez som si myslela ale radcej som ho mala fo fusaku ale odokriteho...ale dneska uz pojdeme iba s dekou ved uvidime podla teplych ruciciek

olifcek
26. apr 2010

blumi ja chcem ist von naha, jak mi je teplo, hrozne tazko sa zije s tukmi, bleee...Olivke som dala kosielku, teplacky, ponozky, dojde segra, dam capicu, nejaky trickovinovy svetrik a hajde za lekarkou, glg

blumka
26. apr 2010

alexandra, rucicky nie su dobry ukazovatel 😉 vela malych babatiek ich ma studene len preto ze sa im poriadne nedokrvuju nie preto ze im je zima..najlepsie je skusat vzadu na krku, resp. medzi lopatkami ak je tam teplo tak je babu teplo 😉 ale najlepsie je ako vravis, odsledovat si to, lebo kazde dieta je ine, ale no tak fusak by som uz fakt nedavala, ved napr. teraz je v KE 20 stupnov v tieni 😉

maminnka
26. apr 2010

Na stretko v Petrzalke sa hlasim aj ja, Ewe 🙂 v Sade je teraz kraaasne!

blumka
26. apr 2010

olif..aj juli je tak podobne oblecena..akurat ze ma bodynko a je v sportovom kociari na balkone a je cela teplucka, ved dnes je uzasne teplo

andrea2603
26. apr 2010

tiež myslím, že veľmi netreba naobliekať bábätká, veď vonku je teplejšie ako vnútri.

olifcek
26. apr 2010

blumi ja som chcela dat body s kratkym a mikinku, no neviem, ci predsa vazit nebudeme a to ja vtedy radsej take, nech nic cez hlavku nedavam, ved uz tak bude zlostna

alexandra0409
26. apr 2010

okik dnes bez fusaku 🙂 🙂

olifcek
26. apr 2010

odpoved mi niekto, ci po ockovani rovno dom, abo kusok vonku sa da este byt?

asi i lekarka povie, ale tak...maminky su maminky

maminnka
26. apr 2010

a k tomu ockovaniu: aj my prave riesime, ci ano alebo nie... je to tazke rozhodovanie :( zdravotnicka lobby je silna... a kto vie, co tam vsetko davaju do tych vakcin :( nemame ani sancu to zistit...
aj to, ze my sme vsetky ockovane a sme zdrave... nasa generacia nie je este ockovana proti vsetkemu, co nase deti maju absolvovat... napriklad osýpky, mums, rubeola.. ved to boli bezne choroby v nasom detstve, teraz sa uz ockuju... a este: ako prudklo rastie neplodnost? casto sa ani nepride na dovod... kolko parov bolo neplodnych, ked sme my boli deti a kolko je teraz? a alergie? proste silne argumenty "za" ockovanie tiez silne "proti". ja som sa stale nerozhodla :(

maminnka
26. apr 2010

Olif, podla mna nevystavovat babetko slnku a kludne mozes byt vonku, ak bude Olivka pokojna.

blumka
26. apr 2010

olif, podla mna mozte ostat aj vonku, nemyslim ze po ockovani sa musi ist domov..ide o to ci oliv bude ochotna ostat vonku

olifcek
26. apr 2010

vidim, ze hodims lekarkou vaznu rec...

olifcek
26. apr 2010

nakoniec moja bojovnicka bude uplne v pohode, i po ockovani, len ja si poplacem...lebo ja niesom rozhodnuta, ze co 😢

maculik
26. apr 2010

jej kocky, to kolko ste od rana popisali 😅 🙂
my sme boli 2h vonku, Petrik spal, len potom sa hned zobudil s placom, lebo ved 3h nejedol, no a kym som sa vycikala a vyzliekla, tak uz reval ako tur 😀
teraz je v postielke, ja papam polievku a rozmyslam, ci idem varit alebo si spravim len parok a varit budem az vecer na zajtra 😉
my tu dnes tak teplo nemame, ale je prijemne.

Kocky, ked je Petik nachladnuty, trosku kucka a ma sopliky, tak ho mozem tak isto obliekat, ako keby nebol, ci teplejsie? Ja sa z toho obliekania zblaznim, tieto zimne deti su teda narocnejsie, pri malej som to mala jednoduchsie, lebo bolo horuco a potom hned jesen, ale nie velke vykyvy a hned zima, tak som len pridavala vrstvy. Ale teraz... nikdy si nie som ista..

akurat este pisem zoznam, co nasi maju kupit, kym vo stvrtok prideme (plienky, obrusky, flasu, umele mlieko a pod), nech nemusime vsetko tahat so sebou.

svetlankat
26. apr 2010

Ahojte baby, mohli by ste mi niektora poradit? Malinka sa mi narodila s dost hustymi vlaskami, na hlavicke sa jej teraz supe kozicka, doktorka nam to kazala olejovat a vycesavat, co aj robime. Len malinkej ta kozicka ide dole aj s vlaskami, je to v poriadku? Mate s tym niektora skusenost?

blumka
26. apr 2010

jaaaj...deti maju dnes divny den, nechcu spat ☹ budem musiet terezku vyhnat na trampolinu a juli dam do satky asi...neviem co im obom je

blumka
26. apr 2010

svetlanka, to je v poriadku, tie prve vlasky aj tak zvyknu vypadat a potom rastu nove 😉

svetlankat
26. apr 2010

Aha, tak som kludna, myslela som si to, ale nechcem nic zanedbat, nechcem mat plesate dievcatko. 😉

maculik
26. apr 2010

svetlanka, aj my to mame, petik zacina byt miestami plesaty, a to mal fakt vela vlasov 🙂

blumi, no ja akurat uspavam maleho na rukach (na tigra 🙂 , lebo je hrozne unaveny, len place, ale spat ani za svet,,, mozno zase pojdeme von,len chcem este nieco zahryznut dovtedy,...

blumka
26. apr 2010

juli uz je hore, zasa prdi o stodvesto a to ju vzdy preberie ako musi potlacit 😒 terezka este spinka, preliezla do mojej postele a lezi krizom cez nu 😀

lenica81
26. apr 2010

baby, vy toho naskrabete, my sme spinkali, hrali sa v lehatku aj hrazdicke a opat spime... dnes aj ked je krasne, nejdeme von, musim dospat vcerajsok...

ale na stretko v sade sa hlasim... kedy, kde a tak... 😉

loginka
26. apr 2010

cafte!!! dlho som tu nebola, ako to robite, ze to stihate?
citam ze sa organizuje stretko, ak by to bolo cez vikend tak by som aj prisla s muzom, dajte mi vediet do IP ze kedy.
Pa

jja
26. apr 2010

dievcata poradte mi...moja mala sa posledne tri dni "pokazila" v noci. do polnoci pekne spinka aj 4-5 hodim ale po polnoci je hore aj kazdu hodinu. pyta papat. nakojim a spinka dalej. ale dnesny den spala dokopy 3 hodiny, co si ona zvykla pekne schrupnut castejsie a na dlhsie. dnes je iba pricucnuta a nic viac. ani spanok ani hracky...tie tak 5 minut a koniec, potom opat prso. spomenula somsi na Olif... 🙂 ale my sme pekne papali kazde 3 hodinky, potom spinkali 2 hodinkky...a dnes co je to s nou.....neviete mi poradit, co sa asi s nou deje?

maculik
26. apr 2010

jja, toto mame cez den niekedy aj my - niekedy vydrzi aj 2h (co je u nas super), uz sa stalo, ze aj 3, ale niekedy pyta uz po hodke, nespi takmer nic (ved ani dnes nie, len doobeda 1,5h v kociku a teraz pol hodku vo vajicku), v noci sa niekedy budi pekne kazde 2-3h, ale niekedy kazdu hodku. Neviem, cim to je, myslela som, ze uz ten rastovy skok v 3mes, ale asi to skor zavisi, ze nema svoj den... Inak neviem, ale tiez som zvedava, ci ti niekto odpovie nieco...

lenica81
26. apr 2010

jja, no moj to iste, len ma o 2 tyzdne viac... u mna na rastovy spurt skoro... ale sak kazde babo je ine, tak uvidim, ako to zvladnu moje prsia... 😀 aspon ze mi pospal aj doobeda aj poobede pekne...

maminnka
26. apr 2010

ahojte, nas Petik ma zlomenu klucnu kost, vcera spadol z hojdacky, dnes sme boli na pohotovosti 🙄 🙄 🙄 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre