Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
31. máj 2010

@olifcek to by Ti Olivka veľmi plakala keby mala tie kamienky v moči a bola by mrzuta
nas sa doktorka take bludy pytala ako čura, kedy čura, akej farby a či prud moču je do obluka či po kvapkach juj a ja cela vystresovana že nespala som poriadne celu noc a ešte i cez deň bol zly tak na take otazky odpovedať trebalo 😕

olifcek
31. máj 2010

@garonka oliv posl 5 dni bola divna, ale ked bola pri mne, tak vsetko ok, len nedalo sa ani na chvilku ,,odlozit,, ju..i problem s kakanim mala ale dnes je uz zda sa breee

garonka
31. máj 2010

@olifcek všetky baby manducu z netu objednavali?
musím i ja kupiť lebo o chrbat fakt nemienim prísť hoc mame 7kg 😎

tak konečne zaspinkal doma ako sme prišli od lekarky, vyplakany ale tak unaveny 🙄

olifcek
31. máj 2010

@garonka hehe, jak ublizene ma tu pusu poskladanu x;oDDDDDDDD

jj, z netu, www.eskrina.sk

x;o)

olifcek
31. máj 2010

@garonka liliputi je lacnejsia verzia manduce..x;o)

garonka
31. máj 2010

@olifcek to len chcela byť len a len pri Tebe že?
mňa naštvalo v sobotu ako Tobi dostal amok lebo chcel spať a čakali sme na ocka ale mudra svokra ho mala na rukach a tak snim natriasala i spievala mu kadejake somariny a nedal sa ukľudniť normalne mi ho nechcela dať na ruky 😠 to ja neviem či si mam na čelo napísať že som jeho mama a dokonca bol ešte taky citlivy a umrnčany lebo do neho trepať 150ml denne je na zaplakanie

olifcek
31. máj 2010

@garonka skus mu tu vodicu davat na niekolko casti, hm? a davas flasou?

ach, Ty mas ale svokru 😠

garonka
31. máj 2010

@olifcek no idem tam popozerať 😉

jja
31. máj 2010

baby, mpjej malej sa v tej manduci nepaci ☹ teda aspon vcera co som skusala.......

garonka
31. máj 2010

@olifcek lyžičkou nechce, injekčnou striekačkou nechce a fľašou ani nehrozí 😠
a cievka je vhodna len pre babätka ktore nevedia sať
tak sa trapime

ak by som fakt mohla tak ju zabijem 😠

blumka
31. máj 2010

gari, sevas...
uz je oki? chvalabohu...chudatko Tobi... 😉
ja neznasam, ked Juli reve preto ze je okolo nej vela ludi a prave ti ludia namiesto toho aby mi ju dali ze s nou pojdem vedla aby mala klud tak este viac na nu budu hucat a tutulimutuli, ze ved reve tak ju chceme rozveselit...niektori ludia su fakt divni 😠

maculik
31. máj 2010

Dobre ranko 🙂
Uz som vas docitala, vela sa toho nastastie nepopisalo 🙂
@blumka, @olifcek, aj mne uz dosiel mail od tej kocky, tak to idem zaplatit a v piatok to vraj zacne posielat, tak sa tesim. Dufam, ze do bud.piatku to dojde k nasim, lebo mm ide na volby a stavi sa u nas pre moje auto, tak by mi to rovno zobral.

@maminnka, pojdes tento tyzden okolo toho nextu v eurovei? Ze by si mi pozrela to cervene a mozes rovno velkost 2-3r, ved hadam jej to az take velke nebude a vynosila by to aj bud.rok. POtom by ssme sa vyrovnali.. 🙂
A ta podoba Petika a Natalky je neskutocna, tiez by som si myslela, ze je to len Petik...

aj ostatni drobci su zlati, krasne rastu 😵

my sa tiez uz asi tyzden smejeme nahlas, Petik je steklivy a ked ho tvarou steklim na hrudnicku, tak sa taaak rehoce, zlaty je 😵 A vela zacal "rozpravat" a vyskat, aj teraz pod hrazdickou vykrikuje.

rano sme boli zaviest Adelku do jasli, lebo mm ma tu konferenciu, tak ju nebude moct doviezt, tak aby mi ostalo auto, isla som s nou ja. Vecer dojde mama, tak zajtra ostane mala doma.

garonka
31. máj 2010

@blumka ani ja to nemam rada ale už začínam byť akosi drza a nervna ak Tobi plače a tí ľudia ťuťuli muťuli tak obesiť by som ich asi musela 😒
troška lepšie len do neho tu vodu musím nasilu tlačiť ah jaj

garonka
31. máj 2010

@blumka my sa ešte nahlas nesmejemeeee 😀 ako Juli ale zato pred kupanim dvihame nožky hore a vyskame na cely byt 😀

maculik
31. máj 2010

garon, tak Tobimu prajem skore uzdravenie, chudiatko, takto sa uz taky malinky musi trapit 😒

@jja, neboj, to sa mozno zlepsi, Petik tiez prve 2razy plakal, ale postupne si zvykol a teraz uz v pohode. MOzno aj tym, ze uz mu nezapinam tu novorod.vlozku, ze je vlastne priamo na mne a o manducu sa len opiera.

matesl
31. máj 2010

@blumka
to co si pisala o chrbatiku mi pride logicke, ved som sa aj divila ze mi chirurgicka na ten reflux povedala ze ma mat taku polohu ako v autosedacke...a to co tie chudata s refluxom mozu mat kryvu chrbticu???? juj

a zasa veeela grckame...vlastne stale ja uz neviem ako mu pomoct ☹

@maminnka vam to uz preslo teraz ked kojis len?
@zoska a vam?

garonka
31. máj 2010

@maculik ďakujeme 🙂 snažíme sa aby bolo dobre

matesl
31. máj 2010

a dnesna nos ze des zas... ☹

baby gynos mi zas predpisal entizol tabl na vkladanie aj som mu hovorila ze kojim on ze preto dava vaginalne ale aj na nich je ze nekojit pocas toho....to aj to moze ist do mlieka??????

garonka
31. máj 2010

@olifcek ah jaj to bude problem manducu kupiť 😔
tie liliputi vyzeraju super ale tam pišu že to pre ľahšie deti či nie? 😕

maminnka
31. máj 2010

matesl, kdeze preslo... nepreslo. Je to divne, niekedy grcka strasne, niekedy takmer vobec. Nutriton rozmyslam, ze vydaim a budem pozorovat, co sa zmeni. Ak nic, vysadim celkom.

Olif, tie krystaliky su z plienky. Keby si rozrezala pocikanu plienku, najdes tu plnu takychto krystalikov. Ucinna latka vo vnutri vlastne takto skrystalizuje moc babetka 🙂

Macu, ano, chystam sa do Eurovea, kupim , ak bude 🙂

ad Manduca: zapinate niekto este tu novorodenecku vlozku? A co ten predlzovaci diel? Mate schovany ci uz ste to rozzipsovali? Zapinate si ten spodny pas na páse alebo na bokoch?

garonka
31. máj 2010

ako bolestne som objednala Tobimu na deň deti 🙂

matesl
31. máj 2010

@maminnka, a rozrabas nutriton ako kasicku pred jedlom?
a spinkate aj tak v noci dobre...ja uz neviem kedy to u nas skonci tieto noci...ja uz fakt potrebujem spanok

maculik
31. máj 2010

mami, diky, si zlata 🙂
ja uz tu vlozku nezapinam, rozzipsovane to este mam, ale chcem skusit uz zazipsovat ako olif nosi, mozno sa tak Petikovi bude este viac pacit, ked bude vidiet von. Ale to az ked bude zase teplejsie, dnes je dazd a 15st 😝
a ten pas mam zapnuty ako kedy, ale vacsinou nie uplne na bruchu, ale kusok pod nim, ale zase ani nie uplne dole cez boky.

matesl
31. máj 2010

baby a neviete poradit s tym entizolom...ja som to este nezacala brat a napisala som aj annag, snad poradi co robit

garonka
31. máj 2010

@matesl tie tabletky su antibiotika a niektore sa môžu aj keď kojíme tak ak ich doki predpisal tak to asi neva ja ich mala v tehotenstve neurobili mi dobre a tak som potom brala tie macmiror komplex

maminnka
31. máj 2010

Matesl, nerozrabam, ked kojim, nedavam nic. A spinka v noci dobre, to sa nijako nemeni, ci kojim, davam z flasky MM alebo UM. Vsetko jedno, moja princezna krasne spinka. Verim Ti, ze je to zaberak, pamamtam si to pri synovi, Velmi zle spaval v noci :( Celu noc prespal az ako 2,5 rocny.

Macu, ako to myslis, ze mas rozzipsovane? Ja som myslela, ze to sa pouzije, ked uz je dieta vacsie, aby sa do Manducy voslo...

katina2209
31. máj 2010

matesl pytala som sa ti otcima vraj ano vaginalne sa mozu oni vedia co mozu predpisovat...
blumka krasne fotky v tom maku...
Maminka ja som uhadla, ze ta prva fotka je petko a druha natalka 🙂
Garonka tesim sa,ze vam je uz lepsie...
Zuci tak stastne si docestovala tatinko sa urcite tesil...
Maculik a ako Petko s tvarickou exemik? uz dobre? my uz super....

katina2209
31. máj 2010

Maminka daj mi dve hodky ja uz idem na zotrvacnik uz nevladzem.... rano som uz o 4 nevladala ani maleho prebalit musel mm a isiel do prace tiez bude nevyspaty...

olifcek
31. máj 2010

@jja neva, na manducu si zvykne, verim tomu, olivke sa v nej zapacio az teraz a to som ju uz predat chcela alebo neskor v rodine posunut...

@garonka preco problem manducu kupit? draha? co to za hracku? nepoznaaam....

@maminnka dakujeeeem za tie krystaliky, hned je mi lepsieeee. manduca...vraj od troch mesiacov uz netreba novorodenecku, no ja este davam. zips mame zazipsovany. oliv krasne drzi hlavku a chce sa divat von...ja mam ten pas nad bokmi...hmmm...nedobre?

@matesl opytaj sa annag alebo strapco13 v ip...

garonka
31. máj 2010

@olifcek lebo neviem si vybrať 😔 moja poraď

to je žirafka, potom žirafka hrkalka a žirafka pritulka 😀 aby v kočíku nedržal moju ruku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre