Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
8. jún 2010

@selyma vypijem vinko len tak 1dcl ale net s kym mamka nechce, mm je unaveny tak ho capne a sama piť nebudem no škoda

garonka
8. jún 2010

no už ideeeeeeeeem bo mamka že kde som 😅

zoska
8. jún 2010

@olifcek pri prvom mala len zvysenu po odratani 37,2
no snad jej sirupček zaberie...a tie prdy nas trapia uz treti den...mala som orechovy kolac a marlenku 😕 ale z toho by mala skor koznu reakciu a nie prdy, ci?

olifcek
8. jún 2010

@zoska po 6hodinach to uz v mliecku nie je a veru, kozna reakcia...

olifcek
8. jún 2010

@garonka f pohoooo, ja som len chcela, ze aky siroky pas ma tobi, ked som Ti volalaaaaaa

blumka
8. jún 2010

olif, Terezke tiez zistili selest hned po narodeni, len pediatricka sa vzdy vyjadrila ze to je ok...az teraz v januari ked tam velmi casto chodila sa kaslom sa jej nezdalo, vraj sa to zhorsilo....ale to prave kvoli tomu kaslu to ona asi nejak inak pocula...ale pre istotu nas poslala na kardio ale vsetko je oki...kontrola o dva roky a ziadne obmedzenia...
juli nema

maminnka
8. jún 2010

Suzon, napriek vsetkym starostiam, komplikaciam a obrovskemu strachu o Timejku, som velmi rada, ze sa tak rychlo zotavila a pekne vam prospieva. Prajem vela vela sil...!!

olifcek
8. jún 2010

@blumka oliv kukal kardio v nemocke...ale este v 5 mesiacoch ma skontrolovat zase kardio, takze pripomeniem pediatricke...ako i moc a krv x;oDD

maminnka
8. jún 2010

Garon,
heheheheh, pobavila si ma, ze si stara, ked mas 28 rokov 🙂

maminnka
8. jún 2010

dala som si nase domace jahodky a Natlaka 2 dni nic, ziadna rekacia, tak si idem dat s chutou zasa 🙂

svetlankat
8. jún 2010

@olifcek moja malinka vazila v troch mesiacoch 5110g , porodna bola 3220g. Teraz sme ju nevazili. 24.06. ideme na preockovanie, tak ju aj odvazia, tak dam vediet. Preco sa pytas?
@suzon78 moja mala papa z flasky materske mliecko. Papame ako kedy, ked mame rastovy sprint spapame aj 150 ml na jeden krat, ale obycajne okolo 120 ml. Za cely den to je okolo 750 ml ako kedy. Dnes to bolo 750 ml. Vcera 730 ml. Predvcerom 810 ml. V sobotu 700 ml. V piatok 650 ml. Stvrtok 710 ml. Streda 770 ml. Tak to mas cely nas tyzden dozadu. Mozno som ti aspon trosku pomohla. Ale tvoja malinka si sama nadiktuje kolko chce spapkat. Radsej pomaly ale isto.

svetlankat
8. jún 2010

@maminnka normalne ti zavidim, ja jahody milujem, ale mi domace nemame a kupne sa trosku bojim. Toto leto to bude asi bez jahod. Fnuk

blumka
8. jún 2010

gari..ty ze si stara? 🙄 olif, co to ona keca? 😅 potom co my dve? 😀

idem spinkat..cakam zas otrasnu noc...asi cele leto bude u nas otrasne...my sme zimny odchov a toto nam neprospieva 😒

svetlankat
8. jún 2010

@blumka diky mam to, myslela som si, ze to bude len jedna strana. To ktoru mas na chladnicke. Tu s tymi fajkami?

svetlankat
8. jún 2010

pripajam sa k dochodkyniam

blumka
8. jún 2010

svetlanka hej tu...tie prve strany su len take vseobecne kecy ze ako na prikrmy ako zacat, ako varit a ze nenutit a bla bla...potom je ta tabulka, ze v ktorom mesiaci co dieta moze a tak a potom su recepty...som najprv myslela ze len tu tabulku s fajkami vam preskenujem ale potom som to citala a som si myslela ze by vam mohli pomoct aj tie kecy a receptiky 😉

svetlankat
8. jún 2010

@blumka to urcite pomozu, dakujeme velmi pekne.Zajtra mi to mm zalaminatuje.

selyma
8. jún 2010

garonka nie je stara ani vy vsetky. Ani pomysliet na to.
Idem babky. Ahojte zajtra. Blumka este raz dakujem a gari este raz vsetko naj

suzon78
8. jún 2010

všetky by ste to zvládli, ono to príde automaticky, dieťa vás potrebuje, nie je čas na lamentovanie i keď sú chvíle kedy si dosť poplačem a hovorím si, prečo práve ja a prečo práve moja dcéra, ale beriem to ako údel a každému pán boh nadelí koľko unesie...

svetlankat, takže aj Ty poctivo dosávaš a máš dosť mliečka, nedokrmuješ umelým? Ako často odsávaš? Ja odsajem tak 600-700ml za deň , za chvíľku mi to už nebude asi stačiť, budem musieť asi prikrmovať.

Blumi prosím aj ja ten zoznam príkrmov, len mi budeme mať ochudobnený jedálny lístok o listovú zeleninu, lebo vitamín K , by Timka nemala papapať,pretože znižuje účinok toho lieku čo berie. A od kedy ideš na príkrm?

svetlankat
8. jún 2010

@suzon78 odsavam styri krat za den, ale mliecka je stale menej a menej, rano odsajem tak 400 ml a potom tak po 200 ml. Zatial nam to staci a uz mam aj plnu mraznicku. No len dufam, ze to mrazene malej bude chutit. Niektore deticky mrazene mliecko odmietaju. Priznam sa, ze v noci neodsavam. Spinkame celu noc, tak som leniva vstavat. Ale uz ked budem musiet, tak vstanem. No ako som vravela, zatial nam to staci. Ja davam malej do flase stale 150-160 ml a kolko spapa tolko spapa. Niekey spapa 150, no niekedy len 80ml, no a ten zvysok vylievam. Takze mame aj dost velky odpad. Drzim palceky nech vam mliecko vydrzi co najdlhsie. A ako odsavas, rucne ci elektrickou? ja mam elektricku a je to super. Velmi to ulahcuje zivot. Odsate za 30 minut.

svetlankat
8. jún 2010

Dobru noc babenky a babulky.

zoska
9. jún 2010

ahojte 🙂
Nelka zacala vstávat 5.30 ☹ ona by mozno aj spala, lenze jej treba kakat...tak sa chvilu puci a potom nalozi 😅
no niekedy sa mi podari ju okolo 7mej este uspat, ale dnes vyzera sviežo, asi toho zasa moc nenaspí cez deň
ale noc bola v pohode, papala len o 1.30 a potom az rano, teplota nastastie klesla 😉

bola tu mamina moja na noc, vcera tu spala kamoška a dnes dojde dalsia kamoska na noc 😀
aspon niesom sama stale a mam pomoc pri kupani a mozem si daco porobit doma 🙂

mm pride zajtra na obed tak pojdeme kdesi na terasu na obed, uz sa nanho tesim

katina2209
9. jún 2010

Dobre ranko babulky....
U nas noc ako kazda pravidelne sa zobudzal na mliecko kazde 3 hodinky....

@suzon78 vela zdravicka vam prajeme od srdca aj som si poplakala, ked som to vsetko o vas citala drzim vam palce a prajem vela silll...Timka je velka bojovnicka a ty si velmi statocna a silna zena...

@garonka ty mladucha, co potom my ostatne starsie mame hovorit? Aj si to dobre s mm oslavila?

@maminnka ja som tiez papala jahodky a nic, ziadna reakcia, tesim sa z toho,ale zase sa mi zacala prejavovat moja solarna alergia tak ma svrbia cele ruky ako mi na nich svieti slnko ked sme vonku a nepomaha ani ochranny faktor neviem co uz si mam na to dat rano ked vstanem a vecer to hrozne svrbi idem si to rozskriabat...
Matko mi akurat zaspal v kociku tak som zvedava kolko potiahne sme hore od pol siedmej....

katina2209
9. jún 2010

Zosi a co si kupila mm na narodky? Aspon ked pride tak spolu oslavite....
Ja som tiez dlho sama doma s dvomi detmi muz pracuje teraz od 8,00 do 20,00 maju toho vela v praci...niekedy som uz taka vycerpana,ze nemozem zaspat chodim spat o 11,00-11,30 a Matko mi vstava na mliecko o 12,00 tak to sa mi ani neoplati ist spat...

blumka
9. jún 2010

suzon ja zacnem s prikrmami o mesiac...ked bude mat juli 5...nekojene deti uz vraj mozu od 4. mesiaca ale mne sa to zda skoro..myslim ze ked pockam este mesiac o nic ju neochudobnim..u kojenych v pohode ked zacnete od 6. mesiaca 😉
poslem ti to len mi posli tvoju mailovu adresu 😉

baby, mne bolo v noci strasne zle...som sa zobudila o pol noci strasnu triasku som mala, ale nebolo mi ani zima, zeby zimnica ani teplo zeby horucka, proste som sa triasla len tak...a vobec som nevladala ani ruku zdvihnut, ani nohu...sla som si lahnut do vedlajsej izby ale nestihla som dojst ku matracu (tam nemame postel len matrac na zemi) musela som si lahnut vedla na zem. MM mi nemohol akurat pomoct lebo Terezka sa zobudila s placom tak utesoval ju...tak som tam lezala na zemi chvilu a potom ked mi to preslo som sa odplazila na ten matrac a tam som uz zaspala.....
neviem co to bolo..ci vycerpanost, ci co

blumka
9. jún 2010

zosi, aj juli ma take dni...keby sa jej nechcelo kakat tak spi v pohde aj do siedmej...

svetlankat
9. jún 2010

Dobre rano. Tak u nas noc super. Zaspinkali sme o 20.30 a zobudili sme sa az o 6.30. Teraz sme opat zaspinkali, tak mam aspon cas na ranajky a na kavicku. Musim skusit aj ja tie jahody.

svetlankat
9. jún 2010

@zoska
@blumka aj my mame take dni, dnesna noc bola výnimka, nakolko sa vykakala o pol siedmej.

svetlankat
9. jún 2010

@blumka asi vycerpanost, mas toho az az. Musis oddychovat, no ale kedy vsak?

svetlankat
9. jún 2010

@blumka a gratulujeme k 4. mesiacikooooooooooooooooooom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre