Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
17. jún 2010

@loginka to je ine..ja by som to tiez pri dvojickach robila aby mali rovnaky rezim, lebo inak by ma asi svihlo 😉

idem aj ja do hajan...dobru baby

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginka
17. jún 2010

idem aj ja caves

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maculik
17. jún 2010

no, tak som vas docitala, lebo mm cez polcas odbehol do prace (kedze ostal dnes aj zajtra na marodke, tak si isiel pre nejake papiere a asi tam ostal dopozerat do konca).

@rivatha no mne sa velmi nechcelo zacat, v kuse som to odkladala, ale mm ma dokopal, ze len zacat musim a potom mi to bude chybat. Ma pravdu, tak to bolo aj ked som chodievala do posilky, ked som vynechala, chybalo mi to. Tak teraz len musim zatat zuby, kym sa dostanem trosku do formy.
Inak, my nemame ten stacion.bicykel, mame v obyvke normalny bicykel a mm kupil taky pristroj, co sa donho zafixuje predne koleso a tak to funguje ako stacio. Mame tam aj merac na srdce a pod., takze viem si odhadnut, ako rychlo mozem ist. Ale teda zatial je to o dusu 😝

@blumka posli svokru kludne sem, ja by som brala, keby mi niekto cez tyzden vyvaral 😀 Cez vikend vari vacsinou mm a veeelmi dobre 😵 Tento vikend ideme prvykrat pouzit nasu bazalku, co sme si vypestovali, mnam 😵

@zucana veru, aj mna zaujima to zemiakove rizoto, das recept? 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maculik
17. jún 2010

@rivatha no ja chcem na schudnutie trosku, ale tym sa mi robi aj kondicka 🙂 mm tak bicykluje uz dllllho a teda vidno to na nom.
a bazalku sme v marci zasiali a uz je fakt velka. Neviem, ci sa da este aj teraz zasiat, ale ak nie, tak bud.rok kludne skus, my sme ju mali v kuchyni asi do aprila a ked zacalo byt teplo, bola na slniekcu na balkone cez den a teraz uz aj v noci.

no, idem buvat, dobru nocku 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
18. jún 2010

@loginka ano, pruh nam idu operovat... Som v strese z toho ako vydrzi oli bez prsa 4hod.pred operaciou a paq 1az 3 po, fnuk. A aj narkozy sa bojim @maculik jj, paq navod jak sterilizovat, pls.

zoska
18. jún 2010

caute 🙂
my sme spali dnes lepsie, papala o 1.OO a o 4.OO a vstala o 6.00 a teraz som ju uspala a spi v postielke....no medzitym sa stihla paradne pokakat, takze som umyvala a prezliekala a prala 😅
@rivatha rozmyslame nad Talianskom na tyzden, este nie sme rozhodnutí, z BA trva cesta 6hodin, prespali by sme v BA a potom vyrazili, cestovali by sme asi s 2 prestavkami, cize cely den...no bojim sa najma cesty, inak som v pohode, este uvidime ci pojdeme 😉
a chcela som sa uz minule spytat ci je v Maxe pebalovaci kutik, kde by sa dalo aj nakojit pripadne... na Dubni nic take nieje co ma minule dost nastvalo, som si predtym take veci nevsimala 😅

aaa vcera prisl mamča pozriet, akurat som nakojila a ona, ze nechcete ist niekam von? tak sme s mm vyrazili, kupila som si rifle, neterke darcek k narodkam, pochodili sme obchodiky, zohnala som aj tu čelenku malej...boli sme 1,5 hodiny vonku a dobre to padlo, ale aj tak som stale kukala na telefon, ci mama nevola, ale nič...mala bola vyrehotanaaa 🙂

@matesl aj Nelka včera mala grckavy den opat...uz som si zvykla ze odgrcne, najhorsie refluxove obdobie mame za sebou, ale vcera to bolo zasa zleee 😒

zoska
18. jún 2010

@olifcek olif po narkoze sa nemusis bat toho papania 1-3 hodky to je o.k., kym sa preberie poriadne z narkozy bude este take oťapeniatko a ked uz bude hore tak uz budes moct krmit 😉

blumka
18. jún 2010

@maculik ja som rada ked navari, ale zas ona je taky tip, ze jej nemozes ostat nic dlzna 😉 akoze nevykrikuje, len obcas medzi recou v debate to spomenie, ved som vam toto a toto a takto a vtedy a tak...nooooo ja som toho nazoru ak nieco robim nezistne a pre niekoho tak to potom nevytahujem...ja som na taketo veci citlivka, ja si to hned spojim, ze aha, tak so na obtiaz, bohvie co si mysli, ze aka neschopna nevesta ked sa moj syn musi stravovat u mna, no tak varim sama aj ked vari aj ona a je sama dolu, takze vacsinou i tak dojedame my 😉

aj ja chcem navod jak sterilizovat 😉 ja som len mrazila..ale vacsinou juli zjedla vsetko zjedla tak nebolo co ani varit ani sterilizovat a na dovolenke sme neboli 😉

blumka
18. jún 2010

tip sa pise z Y ze? uz som dlho na materskej 😀 😅

zoska
18. jún 2010

baby nasla som cosi o domacej sterilizácii detských príkrmov ☹ ☹

Milá mamička,
žiadali ste o radu, ako sterilizovať príkrmy, lebo sa Vám po nejakom čase pokazia, aj keď vrchnák bol dobre prichytený. Musím Vám povedať, že to čo robíte je dosť nebezpečné, lebo pokazená konzerva sa nemusí vždy prejaviť nepríjemným zápachom, ktorý nás varuje pred konzumáciou a môže tak dôjsť k otrave.
Nejde tu vôbec o to, že by sa niektoré druhy potravín spolu nezniesli, ale príčinou kazenia je jednoducho to, že Vami uvádzané potraviny, t.j. mäso a väčšina zeleniny sú svojou povahou nevhodné pre sterilizáciu do 100°C a teda bežnou domácou sterilizáciou (ako napr. u kompótov alebo uhoriek) nedokážeme zaistiť ich trvanlivosť. Hovoríme, že sú to tzv. nekyslé potraviny s hodnotou pH vyššou než 4,5. Tomu však nemusíte rozumieť, stačí ak budete vedieť, že takéto potraviny (Mäso, zelenina) sa musia sterilizovať pod tlakom, čo je asi 1,2 bar pri teplote 121°C. Zariadenia na takúto sterilizáciu sa pre domácnosť nevyrábajú. Niektorí sa pokúšajú robiť to doma v kuchynskom tlakovom hrnci "Kuchte" - ale je to nebezpečné ako z hľadiska manipulácie s tlakovou nádobou, tak aj preto, že tam chýba tlakomer a kontrolný prístroj na teplotu a nedá sa teda kontrolovať, či sterilizácia bola dostatočná.
Neviem, prečo sa Vám nezdajú kupované "detské výživy"? Sú vyrobené zo starostlivo vyberaných surovín prísne stráženými hygienickými postupmi, ktoré sú kontrolované orgánmi potravinového dozoru a sterilizácia je vedená veľmi šetrne. Ten istý tepelný zákrok by ste museli aplikovať aj doma.Výrobky prešli pred schválením skúškami v detských zariadeniach a detskej klinike. Môžete mi veriť, lebo ako výskumný pracovník spolupracujem so slovenským výrobcom detskej výživy už 30 rokov. Ak Vám môžem poradiť, vyberte si výrobky, kde nie sú použité ako prísada modifikované škroby (zloženie nájdete na etikete) a budete mať produkt rovnako kvalitný, ako keby ste si ho urobili doma. Pravdaže, nezanedbateľným faktorom je cena, výrobky so škrobom sú lacnejšie a doma vás to vyjde ešte menej.
Ak som Vás nepresvedčil o výhodách sterilizovanej detskej výživy z obchodu, môžete požiť zmrazovanie - uviedli ste to vo Vašom príspevku. Tu by som Vám poradil, zmrazujte si porcie na jednorázové použitie (ale to asi viete) a nenoste zmrazené príkrmy po vonku, hlavne nie v lete a v kufri auta.
Je aj tretia možnosť - príkrm vysterilizovať tak ako doteraz, ale uchovávať ho v chladničke a po otvorení ho celý spotrebovať. Tu treba pripomenúť, že pohárik aj viečko musia byť úplne čisté, pred naplnením ich treba "vyvariť" v horúcej vode a nechať chvíľu oschnúť. Dôležité je tiež, aby sa pohárik po sterilizácii čo najrýchlejšie ochladil - ale tak, aby nepraskol. Dĺžka sterilizácie závisí od toho, aký hustý je príkrm - veľmi husté sa nedajú sterilizovať vôbec! A tu je problém, či si mamička dokáže sama určiť dostatočne dlhý a bezpečný čas sterilizácie, keďže v žiadnej príručke sa to nedočíta. Takže je to tiež s rizikom.

olifcek
18. jún 2010

@rivatha ale ja nevim sterilizovat, ci zavarat, hehehe x;ODDD
@zoska duuufam, ja som uz parkrat bola pod narkozou a viem, ze jest som ani nechcela par hodin po totalnom prebudeni...a raz som sa dokonca po prebudeni poblinkala, hech....

ja bych sla pod narkozu opat, len aby oliv nemusela, no ale co uz...zvladneme a paq uz do nemocky dlhooo nepojdeme veriiim

@blumka tip a aj typ je...v tomto to mas ok 😅

olifcek
18. jún 2010

@zoska 😕

blumka
18. jún 2010

@olifcek, pliiz mozes este raz sem hodit tu tabulku ako babo pribera po mesiacoch? kamoska chce, ma novorodeniatko 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
18. jún 2010

@olifcek uz mi hrabe..no ved aj vam bude po 3ch rokoch 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 ale njeeeeee...si srandy robim 😀 😀
baby, to je jeden nazor, cloveka, ktory robi s kupovanymi vyzivami...takze jasne co napise...
moja kamoska chodieva do Chorvatska kazde leto, beru si vzdy apartman, lebo jej syn...terezkin frajer...ma problemy so zaludkom od malicka, takze mu musi varievat doma...a vzdy navari, zasterilizuje a tam zjedia...
ved nebudete to sterilizovane nechavat ako uhorky v spajzi do druheho roka...na to je lepsie mrazenie..ale ked nieco potrebujete len tak ako @zoska na dovolenku tak myslim ze ok...
a zas netreba prehanat aj kupovane su ok...treba najst bio, bez cukru a jednozlozkove a je to 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
18. jún 2010

@blumka priberanie

1.- 2. mesiac priemerne 120-250g tyzdenne
3. - 4. mesiac priemerne 70-110g tyzdenne
5. - 6. mesiac priemerne 35-55g tyzdenne

blumka
18. jún 2010

my sa najblizsie asi vyvetrame v novembri..pojdeme s mm na koncert do Steel areny..on o tom este nevie ale vcera som kupila listky, bude mat darcek na narodky a meniny dokopy 😀 sice som mu povedala ze mu uz nekupim nic, lebo si kupil drahy fotak..aaaaale to bude aj pre mna darcek ze vypadnem na noc z domu 😀

blumka
18. jún 2010

@olifcek dakes... 😵

blumka
18. jún 2010

idem pratat a prat, treba dnes aj varit a chcem si upratat do ligotava kuchynu lebo ma ten bordel uz sere (sprepacenim) mam co robit..ale poobede pride kamoska tak postrazi deti a ja budem pokracovat 😉
ale obcas tu kuknem 😉

olifcek
18. jún 2010

my sa neviem kedy vyvetrame sami dvaja 😢

zoska
18. jún 2010

@rivatha ok kukni mi pls v tom Maxe 😉 možno sa vyberieme v sobotu, ak bude mat mala dobru naladu...na Dubni nieje ani nikde tiche zakutie tie lavicky na tom hlavnom tahu medzi obchodmi sa mi nezdaju vhodne na kojenie...tak som nakojila v aute a prebalila v kociku 😅

no to sterilizovanie, mna to prekvapilo...nerada by som si otravila dieťa 😝 no ved uvidime, ale podla mna pokazene jedlo by malo smrdiet 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre