Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

vevoncek
11. aug 2009

olif si ďaleko inak by som ti doniesla kečup ale hentým smerom nemám ani rodinu ty si z KE a ja z PD to je dialka inak rada by som išla pozrieť niekedy do KE ale môjho manžela by som asi nedokopala 🙄

zoska
11. aug 2009

olif,
dam si do pohara lyzicku alebo aj dve cukru a rozpustim ho, potom si tam dam listky maty (rastie mi v kvetinaci) a popucim to tou drevenou palickou na med, potom tam popucim na osminy nakrajanu limetku (niekedy aj citron, ale limetka je lepsia) pridam kocky ladu a dolejem mineralkou 🙂

jeto jednoduche len ingrediencie su niekey problem, ale matu mi dala kamoska a staram sa o nu ako o oko v hlave a limetky sa daju kupit v kazdom supermarkete...

olifcek
11. aug 2009

zoska dakujeeeem

vevoncek takze az pojdem okolo PD, kupim si i kecup? super 😉

vevoncek
11. aug 2009

no keď naisto povieš že pôjdeš tak špeciálne tebe spravím koľko budeš chcieť a ako budeš chcieť lebo my si robíme štiplavý ale vy možno nemáte radi štiplavý a jedna dávka sa robí z kila rajčín zajtra ti napíšem koľko pohárov to výjde a hádam sa nejako dohodneme 😉 😀

zusika
autor
11. aug 2009

ale v tehu by si nemala jest číííípoš jedlá 😉

blumka
11. aug 2009

ajojteee...hlasim sa opat z oravy, cesta tentokrat prebehla v pohode...asi preto ze som sla vlakom
NT dopadlo super, hodnota 1,1..nosova kosticka pritomna...videla som drobca aj na 3D..take male vychudnute, sibrinkovalo tam ruckami a kopalo nozkami....velkost mame 6,3 cm co zodpoveda 12tt a 5 dni, termin porodu podla toto mi vyratali na 18.1 😉 a krv bude o tyzden 😉

zuzana1971
11. aug 2009

ahojte babulky, aj som z apriloviek 2010 a chcem sa vas spytat odkedy bolo u vas na ultrazvuku pocut srdiecko, nakolko ja som v 6tt+2 dni a dnes este neboli ozvy srdiecka, tak sa velmi bojim 😒

blumka
11. aug 2009

zuzanka, mne uz v 6tt bolo srdiecko pocut, ale mozno je tvoje babo mensie ako si myslite...kedy ides na dalsiu kontrolu?

mmaarrttiinnaa
11. aug 2009

blumka 18.1. takze este januar?

mmaarrttiinnaa
11. aug 2009

zuzana1971 aj mne uz v 6tt bolo pocut akciu srdiecka ale radsej pockaj na dalsiu kontrolu a hlavne sa nestresuj lebo tym nerobis dobre babu bud v klude 🙂 vsetko naj k meninam

blumka
11. aug 2009

juuuj, neee...18.2...som sa pomylila 😅

mmaarrttiinnaa
11. aug 2009

inak zabudla som blumi blahozelam k dobrym vysledkom 🙂 🙂 🙂

mmaarrttiinnaa
11. aug 2009

blumi no este ze tak uz som sa zlakla ze nas vsetky predbehnes 😀

blumka
11. aug 2009

😀 😀 to by sa mi poriadne posunulo 😀

matka331
11. aug 2009

ahojte ..chcem sa vas spytat od ktoreho tyzdna sa moze ist na 3D/4D ultrazvuk a kolko sa priblizne platii za ten ultrazvuk hmm?

mmaarrttiinnaa
11. aug 2009

matka na 3D-4D mozes ist kedy chces ale najlepsie je vidiet mimi medzi 17tt-23tt a neviem este kolko sa plati aj ja chcem ist ale co pocuvam tak zalezi od mesta aj konkretneho miesta kde to robia vsede maju ine poplatky

matka331
11. aug 2009

lebo som prave citala v novinaach ze to sa tam mozem objednat aj sama ze nemusim mat suhlas mojej doktorky,,,,,tak uz by som tam isla aj hned 🙂 🙂 🙂 ale ved este dve tyzdne ked pockaam tak ma to nezabije .....

blumka
11. aug 2009

aj ja pojdem na 3D-4D, este neviem kedy, zalezi na co tam pojdem..na urcenie pohlavia je dobry ten termin co napisala martinka ale ked len tak chcete vidiet babo tak mozte aj neskor. V prvom tehu som bola niekedy po 25tt a Terezka bola krasna gulatucka, samozrejme ze sme uz vedeli ze je to dievcatko, takze sme sa zamerali na jej ksichtiky, viac sa ani na obraz nevoslo, kedze uz bola velka...a poplatky ma asi kazdy lekar ine

matka331
11. aug 2009

este by som sa vas nieco chcela opytat ,,,,citite niektoraa z vaas prve pohyby?kazdy mmi hovori ze ej to skoro ale ja viem ze je to babo .....

hajdylca
11. aug 2009

ahojte, aj ja prajem vsetkym zuzkam len to najlepsie 😉 vcera som bola na prvej poradni, na moje pretrvavajuce nevolnosti som dostala nejake cipky, a poradil mi homeopatika.. zatial mi nic nezabralo- teda som si ich nestihla dat 🙂 inak mi uz brali krv na tie vyvojove vady, ale som sa aj sestricky pytala, ci si je ista, ze vsak ja nie som ani v 15 t, ale podla doktora som... tak neviem ake maju vypocty.... Matka331 ja som uz na 3D bola (taky "maly " sa robi od 13-17t) platila som 16,6 eur a potom ked pojdem na ten velky (25-27t) budem platit 50 eur.. ale mozno inde sa mozno robi inak...

blumka
11. aug 2009

matka ja som pri terezke prve pohyby citila v 16tt...vraj chuducke zeny mozu citit aj skor....pre niektorych ludi aj moj 16 bol zavcasu, tak neviem 😉

matka331
11. aug 2009

blumka..lenze ja som este len v 14 tyzdni ale viem ze su to pohyby

blumka
11. aug 2009

matka, no podla mna je 14tt skoro, ale ty citis nie ja 😉 a podla coho vies ze su to pohyby?

matka331
11. aug 2009

tak podla toho co mi povedala mamca aj sestra ze ako citili prve pohyby....citim take steklenie ale len sem tam ...,,,,aj take tukanie par kraat ,,,,ved uvidime o par tyzdnou ze co a ako

blumka
11. aug 2009

matka, no kludne to moze byt ono 😉 o par tyzdnov si uz budes ista... ja ked som dnes na utz videla ako to male trieska okolo seba nohami a rukami tak som aj bola rada ze to este necitim 😅

matka331
11. aug 2009

ja idem az 24...na poradnu tak sa uz tesiim idem na tie vrodene chyby ci ako to je tak som zvedavaa ako to dopadne

janielah
11. aug 2009

Baby, vy ste ake zlate, fakt. Uz mi z toho neni az tak na figu. Doktor sa tvaril pri tych desiatich kilach trosku prekvapene, ale nepovedal nic, je to totiz tak, ze som bolo naozaj dost chuda, pri 170 vyske som vazila 54 kil.
Teraz mam 65 ale mam pocit, ze sa to uz pomaly zastavuje, tak uvidim.
Som vsak z toho vyplasena, lebo je to velky narast, ale pravdou je, ze naozaj zjem vsetko, ci ovocie, zeleninu, maso, proste vsetko, lebo viem, ze pred tym som vela na zdravu a hlavne pravidelnu stravu nemala prilis casu, preto som bolo aj taka vychudnuta.
Velmi dakujem kazdej, ktora reagovala 🙂

blumka
11. aug 2009

janielah, hlavne ziadne stresy...to nevadi, ked aj viac priberes ako hovoria tabulky...babo potrebuje pohodovu maminu a nie chudu maminu 😉 ...moja mamina pribrala pri mne cez 30 kg...nevie presne kolko, lebo pri cisle 30 sa prestala vazit 😀 😀 a teraz ma menej kil ako ja 😅

janielah
11. aug 2009

tak to je super blumka, diiik, stale este citam, co je tu vsetko popisane, a tak sa tesim...vsetky mame uplne take iste problemy...velmi som rada, ze som to tu nasla 🙂

janielah
11. aug 2009

blumka a ty to vies, prosim ta, co je NT?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre