Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenica81
8. júl 2010

ranko... my sme boli uz hore, uz sme i opat spinkali (co som vyuzila, a ostrihala nechty kompletne tomu mojmu nezbednikovi) a opat sme hore... sacok susti... 😀
Vilko by uz mohol do tej siestej potiahnut... lebo furt sa zobudi v lepsom pripade okolo 4tej, papa a potom je v podstate hore a zalomi okolo 6tej, pol 7mej... 😅

olifcek
8. júl 2010

kukuk...my sme boli hore o piatej , ale este sme pospali do pol osmej x;o) zobudila som sa na neskutocne hlasny rehot malickej...zabavala sa, kedz emamina este spala x;ODDDD

svetlankat
8. júl 2010

Dobre ranko babenky, my sme tiez hore od stvrtej ale tiez sme uz pospali, mna cakalo nemile prekvapko. Dostala som menzes. Uz som aj zabudla ake to je po roku a dvoch mesiacoch. Brucho ma boli ako slak a to mi kazdi vravel, ze to po porode prejde. Nepreslo.

olifcek
8. júl 2010

@svetlankat uuuuz?

dufam, ze je pravdou, ze ked vela kojime, ze to tak skoro nepriiide...

svetlankat
8. júl 2010

@olifcek ja som tiez zacala vela kojit, teraz cez den skoro kazdu hodku a prislo to. Podla mna to kojenie neovplyvnuje, je to individualne od organizmu. Moj nazor

olifcek
8. júl 2010

@svetlankat joj, ved vlastne heeej...tak duuufam, ze to este nepriiide tak skoro...

blumka
8. júl 2010

ahojteeeeeeeee...
juj sveti, nooo neprijemne..ja som dostala kramy hned po sestonedeli a neskutocne silne..ale uz je to normal 😉 mna tie bolesti presli uz po porode s terezkou a to som mavala take ze som bezne skoncila na pohotovosti alebo niekde odpadnuta od bolesti 😉

njonja
8. júl 2010

Dobre ranko dievcence🙂 @olifcek, @svetlankat menzes a kojenie nemaju vraj nic spolocne..Ja tiez plne kojim a menzes som dostala hned po sestonedeli - na 7.tyzden..Zavisi to od organizmu, ako rychlo sa zregeneruje..

Inac vcera som bola na stretnuti mamiciek a deticiek s porodnymi asistentkami a tie vraveli, ze deti do jedneho roka NESMU pouzivat opalovacie kremy. Vraj sa tym zablokuje prijmanie vitaminu D cez pokozku, co je vraj nie dobre. Smu sa len vtedy, ak matka dodadocne berie vitaminove D tabletky... POculi ste niektora o tom?

@zucana, mam foto zo svadby a maleho len na FB, mm by ma zabil, keby som tu nejake foto publikovala 🙂 Takze ak chces moje FB, napis mi do IP. Ale necakaj vela🙂 sme mali len taku malu svadbu na urade, cize ziadna velka roba alebo nieco take🙂

blumka
8. júl 2010

@njonja to som nikdy nepocula 😕 praveze mne bolo povedane ze na slnku musia mat vysoky ochranny faktor aby sa nespalila pokozka... 😕 neviem si nejak predstavit ze v tych teplach nenakremujem malu, ved UV ide aj cez mraky aj v tieni, to by sme len doma museli sedeit...
zaujimave...opytam sa pediatricky

olifcek
8. júl 2010

@njonja nepocula som o tm so slnieckom...ved vitamin D itak dostavaju formou kvapiek...ja beriem centrum materna kde je vitmamin D3....rak snad..

olifcek
8. júl 2010

@njonja ved FB nie je o nic lepsi ako toto tu ;)) tiez si mozes dat album neverejny x;o) i ja chcem vidiet fotooo jooooj...

blumka
8. júl 2010

baby, co ste si dali robit salky v bess.sk ako dlho im to trvalo kym dosli?

lenica81
8. júl 2010

@njonja neviem, ale deti sa nemaju do 2-3 rokov vystavovat slnku, tak ake prijimanie cez pokozku... 😕

lenica81
8. júl 2010

@blumka joj, toto aj mna zaujima... musim uz vybrat foto... 😅

njonja
8. júl 2010

Ved aj mne to bolo divne, tiez som malemu kupila vysoky faktor a kremujem.... Oni ale prisahali, ze sa to nesmie☹ Tak neviem.@blumka, ked sa spytas na SK, das nam, prosim vediet? Som z toho na rozpakoch.

@olifcek, ved ja viem🙂 Ale nemam chut mu to vysvetlovat, melie si svoje... Poslem do IP moj kontakt na FB.

blumka
8. júl 2010

@njonja jasne, len obavam sa ze ani pediatricka nebude vediet...a @lenica81 ma pravdu, deti do 2 rokov by nemali byt na priamom slnku vobec...no ale aj to je v podstate nerealne 😅

njonja
8. júl 2010

@lenica, ten vitamin D prijmas aj ked nie si na slnku..aspon tak mi bolo povedane...ale neviem, ja nie som odbornik..tiez ma to prekvapilo...

blumka
8. júl 2010

@lenica81 ja som vcera objednala, pisu ze do 10 dni ale ze ci aj skor vybavia, o tyzden ideme k nasim, mamina ma narodky, ci to stihnu

olifcek
8. júl 2010

@blumka mne vcera vratili platbu...dali mi zly vs a nevedeli sparovat platbu, lebo mi bankka nezmenila vsetky udaje...zlati ale su, lebo slubili, ze v pondelok poslu, tak som im pisala, zee nech sa neponahlaju, zeto bude mm prec uz...takze do tyzdna max 10 dni Ti to priide

olifcek
8. júl 2010

@blumka popros ich a stihnuuuu

njonja
8. júl 2010

Idem trochu upratat, je tu ako po vybuchnuti bomby..snazim sa stale spat, ked maly spi a ked je hore nedostanem sa k upratovaniu.. tie jeho nocne budenia ma uz zabijaju..fakt 5-6 krat za noc je vela...

@olif - IP

svetlankat
8. júl 2010

Baby ja som sa na tie krémy pýtala pediatricky a povedala, ze je to v poriadku nakremovat. Ved nevystavujeme na slnku, ale aj ked drzime babatka na rukach svieti na ne slniesko, ci na nozicky alebo rucicky a slnko je v dnesnej dobe velmi agresivne, tak ja kremujem, rucicky a nozicky, na tvaricke mame siltik a to si ju aj tak vzdy skrijeme, ocka nemaju radi slniecko.

blumka
8. júl 2010

no zaujal ma ten vitamin d a len tak narychlo som googlila, tak som na jednej americkej stranke vygooglila to co pise @njonja...teda ze kremy znizuju prijmanie vitaminu D ale to je jedna strasna, musim prestudovat toho viac...a dalsia vec, v USA som vobec Terezke nedavala Vigantol, tu sa dava..tak mozno aj preto 😉

svetlankat
8. júl 2010

@njonja to je fakt vel, vela trpezlivosti prajem

svetlankat
8. júl 2010

@blumka zajtra mate mini narodky, ale to leti co?

blumka
8. júl 2010

no ale som nedopisala ...na tej stranke sa pise, ze ale v ziadnom pripade to neznemena ze treba deti prestat kremovat, lebo sa zas zvysuje riziko rakoviny....myslim ze ten vigantol je aj preto u nas davany

svetlankat
8. júl 2010

@blumka asi ano

blumka
8. júl 2010

@svetlankat, noooo strasne..pri Terezke mi to tak neletelo rychlo...
baby som sa dnes tak potichucky mm spytala nech mi povie datum kedy zu budem v dome, tak povedal ze do 30.11 urcite 😵 😵 😵
vcera sme objednali podlahu, kupili sme lehatka a stol so stolickami na terasu, obkladacky sme objednali..juuuuuuuuj, neskutocne sa tesim

svetlankat
8. júl 2010

@blumka jeeej to nakupovanie je na tom to krasne, zariadovanie a tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre