Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
8. júl 2010

@svetlankat mna to drzi pri zivote 😀 😀
no ideme varit s Terezkou

jaja32
8. júl 2010

ahojte, @blumka sa tešíš do nového 🙂 to ti verím. Ja som sa tiež tešila, keď sme len prerábali...ale to sme aj v dome bývali a to bola aj trošku hrôza. Hlavne, keď sa robila kúpeľňa, manžel sa ospršil v práci a ja v pivnici v detskej vaničke 😉 to bola podívaná 😀 .
Ja už mám uvarené 😀 Robila som cestoviny na sladko...mňam...3 vrstvy rezancov a každá má inú plnku a všetko je spolu zapečené, synovcovi chutilo 😀

olifcek
8. júl 2010

@blumka verim, ze tesiiiiis, juuuuj....
@jaja32 ja na sladko cestoviny nemusim...asi som divna

njonja
8. júl 2010

Vidite, mna to ani nenapadlo, ze ved D vitamin je vo Vigantole!! SOm ja ale sprosta!super,tym padom je to vyriesene...
@svetlankat dik za opytanie🙂
@blumka, ti prajem pevne nervy pri stahovani..my to mame za sebou pred rokom a to sme b oli este bezdetni..ti poviem, stacilo mi🙂) moj mm mi nechal zlozit krabice od stahovakov do stredu obyvacky a siel do roboty. On chodi na tyzdnovky..takze som to cele robila sama..ku koncu som uz bola poriadne znicena..🙂 no ale domcek stoji za to..

blumka
8. júl 2010

@njonja ja sa za posledne dva roky budem stahovat uz tretikrat, takze pohoda...a konecne do svojho 😉 najhorsie boo z usa do kosic s 5 mesacnou terezkou 😕

jaja32
8. júl 2010

@olifcek ja tiež veľmi nemusím, ale raz za čas si dám... a pre mm to je len zákusok 😀

jaja32
8. júl 2010

@blumka v usa si ako dlho bola?

blumka
8. júl 2010

@jaja32 ja 2 roky, mm 13 😅
daj recept na tie cestoviny, ja zas take moooozem

njonja
8. júl 2010

@blumka, tak to klobuk dole!

jaja32
8. júl 2010

@blumka robím na tento spôsob, ale samozrejme rezcance si radšej kúpim, dnes som mala 600g rezancov, ja dávam prvú vrstvu so slivkovým lekvárom, druhú makovú - posypem cukrom a tretiu vrstvu tvarohovú (do tvarohu vajíčko, vanilkový cukor) polejem maslom a dám zapiecť na cca 200 st.(http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4854)

olifcek
8. júl 2010

jaaaj, som chcela...oliv som asi pred troma dnami dala kusok vodicky do poharika s naustkom na ucenie sa, a ona hned vedela z neho pit, chi

olifcek
8. júl 2010

@jaja32 ale mm by som mohla urobit take....ale ked ja to ani neochutnam, snad to dobre urobiiiim

garonka
8. júl 2010

helooooou

@blumka mne hrnček prišiel do tych 10 dni, a planujem v septembri objednať ešte 3ks 😅

garonka
8. júl 2010

@jaja32 mňam tie cestovinky poznameeeeeeee, my ich robíme su užasne a veľmi syte 😵

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
garonka
8. júl 2010

@rivatha daju sa robiť na sladko i an slano a my robíme aj zapekane s bešamelovou omačkou mňam

urobíme na večeru

dnes na obedík mam pečienky s hranolkami 😀 dobra to kombinacia 😀

lenica81
8. júl 2010

baby, odbehnem si na chvilu a tu sa uz opat rozobera obed... mnam... mne sa uz pacuje to masko podla laxi myslim zo vcera... 😅

ale to bude az na veceru... na obed budu rezance s vajcom, lebo sme navarili a vyvar skysol... 😖 tak musim s tym nieco, inak skysnu aj tie... 😀

ja tych hrncekov budem brat rovno 6... 😅 😕 svokrovcom, mm na meniny a mojej babus... 😵

olifcek
8. júl 2010

@garonka tAKY obed bych si dalaaa

garonka
8. júl 2010

@lenica81 no a mm si objednal jogurtove lievance 😀

garonka
8. júl 2010

@olifcek my tote pečienky furt robíme lebo je to raz dva 😀

lenica81
8. júl 2010

@garonka a tie sa ako robia... ja som bola v lidli, maju vafle za dobru cenu, tak cez vikend supneme s pudingom a ovocim... 😵

olifcek
8. júl 2010

@lenica81 ako sa take vafle robia?teda tie kupim, ale kam dat ten puding?

olifcek
8. júl 2010

@garonka 😅

ale rezance s vajickom som daavno nemalaaaa...ale chystam sa zajtra si urobit hranolky s volskymi okami, mnam

blumka
8. júl 2010

jake fajne recepty tu hadzete...ja uz niekedy neviem co mam varit, dochadza mi inspiracia...
@garonka daj na tie jogurtove lievance 😉

zucana
8. júl 2010

caaafte baby tak my sme boli na poradni....mame miery 7400 gramov a 64,5 cm....nie sme moc kratke????
no a mame este ten ekzemik....
a prave ohladne toho vitaminu D mi povedala...lebo berieme tiez vit D v kvapkach a vravi ze v lete mozem prestat...lebo ze presne cez kozu prijima a ze ked je pod mrakom tak nekremovat..... 😉
a asi zacneme prikrmovat v nedelu ved uz iba tyzden chyba 😉 ze nech cim skor potom aj maso kvoli zelezu....a ze jahna a kralik 🙄 ze kura je viac alergen...ale ja tie masa neznasam tak neviem co mam robit....
a tu je napr. postup ako prikrmovat v IT ...co si o tom myslite???
od 6.5 mesiacov: pridavat k zelenine cerealie a cestoviny plus maso
od 7 mesiacov: ryby a strukoviny
medzi 7-8. ,esiacmi: zacat aj s vecerou;ak na obed bolo maso tak na veceru SYR
od 8 mesiacov: zacat pridavat zltko uvarene
po 12 mesiacoch: pridat sol, kravske mlieko a bielok vajca.

a tu recept vcerajsi:
uvarime si cestoviny
na cibulke a cesnaku oprazime kocky slaninky a dame prazit (aj s pridanim vody aby zmekla) hluzky zelenej fazulky pokrajanej (nezakryvame) potom pridame sol, cierne korenie a na hrubo nasekany syr.....pridame cestoviny do panvice a este zamiesame a poprazime chvilocku 😉

olifcek
8. júl 2010

@zucana super, ze ked je pod mrakom, nie je nutne natierat, lebo ja som enatierala...
a tie prikrmy...no dost inak ako u nas, ze?

zucana
8. júl 2010

ten syr sa mi nepaci....na veceru.....a to maso to jahnacie a kralicie...vy ake budete davat?

olifcek
8. júl 2010

@zucana u nas sa odporuca i kuracinka v pohode...

blumka
8. júl 2010

@zucana, ja som davala terezke kralika lebo v kupovanych kurcatach je vela hormonov..ale najlepsie je podla mna kurca z domaceho chovu
urcite by som nedavala syr tak skoro, otazne je aj kravske mlieko, ja mam napr. doma skripta pre pediatrov a tam je o mlieku kadeco popisane a odporucanie je az po troch rokoch 😉 a ryby su tiez otazne...najlepsie sladkovodne, lebo morske uz v dnesnej dobe obsahuju kadejaky sajrajt, ale zas kvoli kostiam by som sa bala
cestoviny v podstate mozes do 7. mesiaca, lebo obsahuju lepok a ten sa odporuca v malych mnozstvach pridat do 7. mesiaca ,
no je zaujimave ako ma kazda krajina ine postupy..v usa napr. zacinaju ryzovou kasou a ovocim 😉 ono treba si precitat a pouzit vlastny rozum,, radsej s niecim opatrne ak by sa malo nieco stat...

lenica81
8. júl 2010

ozik, a bielok odkedy sa moze, bo to nikde neviem najst... a tie syry ake... urcite nie plesnive, to ano, ale tucne 45%... 😕 alebo i tavene sa mozu, ked uz bude chlebik... ha...

ja budem i kralicie, od kasmosa, bio... 😀 😀 😀

vcul budz mudry... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre