Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ikula2
13. aug 2009

ahojte tehulky ja som z marcoviek a chcela by som sa spytat citala som tu o nejakych testoch a neviem co to znamena NT a kedy sa teda ma robit? A to mam poziadat sama u lekara, lebo on mi o nicom nehovoril a ja s tym nemam ziadne skusenosti. Poradnu mam az o mesiac takze to bude asi neskoro.

blumka
13. aug 2009

ikula pozri tu www.fetalecho.sk... NT na Sk nie je povinne tak asi preto ti lekar nic nepovedal
vevoncek, ked povies nic sa nestane, ja pijem vodu magneziu, lebo mavam tiez problemy s krcami ale aj mimo tehu 😉

zucana
13. aug 2009

ahojte baby musela som sa vratit z dovolenky lebo som jeden vecer mala taky slabunko oranzovy vytok ale iba trosku a teraz to uz nemam ale som volala doktorovi a ze mam vecer prist sa ukazat tak mi drzte palce nech je vsetko ok.som niekde citala ze taku farbu ma plodovka tak snad sa s tym bude dat nieco robit.ale uz to nemam. 😖

blumka
13. aug 2009

zucana, silno drziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim...potom sa ozvi....verim ze je vsetko ok

vevoncek
13. aug 2009

zucana aj ja ti držím palce potom daj vedieť ako si dopadla budeme čakať 😉 ale verím že bude všetko dobre veľa oddychuj a nenamáhaj sa !

zusika
autor
13. aug 2009

zuci, nemboj!!! Mysli pozitivne!!! 😉

zucana
13. aug 2009

oki dik moc snad to nebude nic vazne....idem az 20:30 lebo odvtedy tam je moj...teraz vsak nic nemam......

blumka
13. aug 2009

zuci neboj, vsetko bude ok 😉

ewelyne
13. aug 2009

blumka, kakatka1 ked som chodila do skoly tak bol maly u svokrovcov cey den, ale vecer uy bol so mnou a rano ked sa zobudil, tak bol pri mne a teraz je uz vacsi a rok sme tu poriadne neboli a uz si povie svoje... Aj ked som pisala diplomku a mala sa vela ucit a potebovala spat tak ho varovali a aj v noci ho mali pri sebe par krat, ale potom mi ho doniesli... Len nechat ho tu, ked ja budem 500km daleko... neviem...

inak som dnes bola u lekara tuto, lebo mi tvrdne brucho a mam rano a doobeda vzdy neskutocne palenie pri moceni a vo vnutri ☹ a take tlaky, ze chodit nemozem...tak ze mam zacinajuci zapal dnu.. 😒 aj ked neviem z coho... najskor oslabena imunita, a mam nejako poklesnutu a otocenu maternicu po prvom porode, tak preto tie tlaky a mam vela oddychovat a nemam cestovat a dal mi nejake tabletky a aj magnesium.
Videla som babo 🙂 bolo dole hlavou a ruku malo ako filozof ktory tuho rozmysla 🙂

blumka
13. aug 2009

ewe..tak budes mat druheho mudracika 😉
a oddychuj!

blumka
13. aug 2009

inak mne sa veeelmi paci meno Simonko..ale u mazela nepreslo 😅

zucana
13. aug 2009

ewe aj mne vecer niekedy tvrdne tak mozno je to aj tym....uvidim drzim aj tebe palceky
dakujem blumi aj baby za podporu este 5 hodin

ewelyne
13. aug 2009

zucana, neboj, drzim palce a dakujem vam. Blumka a co sa mu nepaci? Nas sused je Simon bez mäkcena, aj ja som povodne chcela, ale po porode ked som ho videla, bol hned Šimon 😉
ja mam pocit, ze to bude baba, a na dievcenskom mene sa nevieme za ten svet dohodnut... 😠
zucana, ze to tvrdnutie a tlaky mozu byt z nejakeho zapalu, stresu, namahy...
Nasa jedna susedka prelezala v nemocnici 6 mesiacov a maly sa aj predcasne narodil, ale ze to stoji za to. a druha bola v nemocke 3 mesiace... no niekomu to prejde ajńi nevie ako a niekto sa tak vytrapi...
Ja si len neviem predstavit, ako potom pri druhom, alebo ze by som ja mala ist na tak dlho do nemocky, ze co doma ti moji dvaja chlapi "A je to" lebo oni spolu, to je ako Pat a Mat 😀

ewelyne
13. aug 2009

😉 a aj tak sa vsetci cuduju, ze som otehotnela prirodzenym sposobom 🙂 pri mojich tazkostiach s priechodnostou vajecnikov a po 2 operaciach mozem byt vdacna za to.

blumka
13. aug 2009

ewe, neviem ..jednoducho sa mu nepaci to meno..ani s makcenom ani bez...
ja sa tiez len stale modlim aby som bola ok, aby som nemusela ist do nemocky alebo na rizikove lezat...neviem si predstavit co by bolo...manzel stavia dva domy, nemohol by byt s malou..mamina je 300 km od nas...jedine svokra..ale ona nema s Terezkou taky vztah ako moj mamina...
tak dufam, ze to dobojujem zdravo do konca

blumka
13. aug 2009

ewe, tak to je super, ze sa vam takto podarilo...moja susedka prekonala minuly rok mimomaternicove, museli jej zobrat jeden vajecnik a teraz je tehotna...termin ma o tyzden po mne 😉

zucana
13. aug 2009

dik ewe ved teda uvidime co povie lekar....
ale je to take hrozne to cakanie do osmej....hovorim muzovi ked dame 2 dlhe filmy tak mi to rychlejsie ujde 🙂

ewelyne
13. aug 2009

zucana, tak sup sa na gauc, nohy vylozit a hor sa na filmy 😉
a este mi vravel, ze tie zapaly mozu byt z nadmernej konzumacie sladkosti, cukru a ovocia... no ale ja sladkosti vobec nejem.... teda skoro vobec -tak raz za tyzden 😉

matka331
13. aug 2009

ewelyne mojej sesternici pri operacii uz neviem coho vybrali 1a pol vajesnika ...a povedali jej ze nebude moct mat deti ....a predctav si otehotnela aj na tu polku vajecnika a ma dokonca az dve krasne deti .....tiez sa velmi tesila

zucana
13. aug 2009

uz pozeram love actually...laska nebeska
ewe a tebe to brusko zhora tvrdne alebo zdola?

cukruska1920
13. aug 2009

Ahojte kamosky..tak ja som sa s vami prisla rozlucit...prisla som o miminko..v utorok som sa vratila z nemocnice..dostala som ,,krasny" narodeninovy darcek 😔 bude mi za vami smutno lebo sme boli dobry kolektiv... zelam vam krasne tehulkovanie a potom krasne a zdrave babenka...a snad sa to do tretice podari aj mne...drzte sa...papa ☹ ☹

blumka
13. aug 2009

cukruska, to snad nie ☹ ☹ ☹ ..och boze preco? ☹ ☹
drzkaj sa moja

zoska
13. aug 2009

cukruska je mi to strasne luto, myslela som na teba kam si sa stratila... drzkaj sa prosim ta, zelem ti vela zdravicka
nic co napisem ti nepomoze... ja proste... toto sa nemalo stat
budes chybat , opatruj sa
😢

olifcek
13. aug 2009

blum terezka nechodi na nocnik? moja segra ma malicku, ktora bude mat teraz rocik, a uz kaka na nocniku x;o) aj sa nan pyta, chi x;o)

zoska hm..hlavna vec, ze si platime zdravotne poistovne, cele roky niesme chore, oni za nas penazi maju dost, a ked sme tehulky a chceme vysetenie, nedostaneme ho, lebo lekari tiez hrabu len pre seba, alebo im poistovne neplatia na cas, tak s ana to vybodnu, vrrrrr

i ked ja mam stastie, ze som lekara zmenila, lebo je perfektny....

vevoncek uz si v tyzdni, ked pohyby vraj mozes zacat citit x;o)

blumka
13. aug 2009

olif, nechodi...ked som ju zacala davat mala z neho panicky strach, teraz uz na nom vydrzi sediet ale zasadne tam nic neurobi...ona uz hlasi ked sa pokaka, ze mama kaka, uz jej to je neprijemne ale do nocnika nie...jednoducho este neprisiel jej cas

olifcek
13. aug 2009

vevoncek jj, poznam i ja bolesti krizov...este mam k tomu sedavu pracu, takze je to na prd dost x;o(

zucana ja som presvedcena, ze to bude uuuplne v poriadku, pretoze i ja to niekedy mam a lekar zatial nikdy krvacanie ani ziadny iny unik nevidel, ale je super, ze Ta pozrie, budes aspon pokojnucka...len ma mrzi, ze si musela zrusit dovcu x;o(((

ewe jeeeeej, maly mudrc? x;o) len pekne ale odpocivaj x;o)

cukru ...nemam slov.... ☹ boze..je mi to luto ☹

olifcek
13. aug 2009

blum ahaaa...jasne, ja tomu ale vobec nerozumiem, ved vies..x;O) a kazde babo je ine, comu rozumiem, takze...ved ja ani neviem, odkedy babatka chodia, odkedy neosia plienky......dokedy....ale to si nastudujem neskor 😉

ideme s drahym dolu do obchodiku a na postu, cosi mi prislo 😉 😉

martinaj
13. aug 2009

cukruska je mi to velmi luto 😢 😢 😢

blumka
13. aug 2009

olif, ved to...kazde je ine...a doteraz sa mi pri Terezke osvedcilo vsetko nechat na nu a nenutit ju a ono prisiel ten spravny cas a zrazu robila presne to co som chcela...takze budem aj pri nocniku takto postupovat 😉

olifcek
13. aug 2009

blum samozrejme, ved Ty vies ako na vlastne babatko x;o) ja len dufam, ze az sa mi to moje narodi, ze sa mi bude darit viest ho/ju k samostatnosti, lebo mi dnes v praci povedali ze mam pred odchodom dat vdiet, dokedy mi maju drzat miesto....jasne, ze mi nemozu dat take ultimatum, ale...ked sa chce, vsetko sa da....takze ja by som po 2 rokoch chcela ist do prace...mam vyhodu, ze viem o 15.30 koncit a doma byt o 16.00 x;o) dovtedy by som dala babo do jasli alebo nejaku opatrovatelku, no radsej by som jasle, nech si najde kamaratov x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre